Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

elitesupps
Užívateľov profilový obrázok
Od michal123
#28046
Zdravím, mám takú otázku na ľudí čo cvičia už nejaký ten rok. Ja sám cvičím už nejakú dobu akurát sa mi nedávno natrhol meniskus v kolene. Nejaký čas som necvičil vôbec alebo som vynechával nohy. Doktor to nakoniec uzavrel tak, že buď pôjdem na arthroskopiu alebo to zatiaľ môže byť len pozorované s tým, že cvičiť môžem. Z určitých dôvodov nemôžem ísť minimálne polroka na arthroskopiu. Takže som začal cvičiť už aj nohy. Nepociťujem žiadnu bolesť pri cvikoch okrem jedného a to zakopávanie na stroji. Bol som to už asi 2x ale len s menšou váhou no keď som naposledy naložil viac tak aby som už reálne cítil hamstringy tak mi to úplne ničilo koleno a citlivé ho mam odvtedy.
A teraz otázka. Je podľa vás tento cvik nevyhnutný na nohy ? Samozrejme cvičím na hamstringy aj iné cviky hlavne rumúnsky mŕtvy ťah alebo sumo mŕtvy ťah. Aj predtým keď som cvičil intenzívne som sa snažil tréning obmieňať a nie vždy som šiel zakopávanie no zo zakopávanie som vždy vedel najlepšie precítiť hamstringy a nahnať do nich krv.
Aký máte na to názor ? Poprípade skúste poradiť ďalší cvik, ktorý sa anatomicky príliš nepodobá na zakopávanie.

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28047
Neviem ci ma zakopavanie nejaku alternativu, zakopavanie je proste zakopavanie. Okrem roznych poloh, v sede, v stoji a v leze, k tomu ziadnu inu alternativu s podobnym ucinkom nepoznam. Nevyhnutny nie je.
Pokial ti ale robi tento cvik problem s kolenom, urcite ho obmedz alebo nerob vobec. Koleno fixuj bandazami. Inak si znicis koleno tak, ze to nemusi byt pekne.
A ak mozes tak zarad beh na pase. Chrupavky a klby sa vyzivuju len pohybom, kedy pri striedani tlaku na klb a chrupavku prichadza k vytlaceniu tekutiny do medzipriestoru a spatnemu nasatiu. Vsetky ostatne veci v tele sa vyzivuju krvou. A klbova vyziva by tiez nebola na skodu.
Cviky na nohy:
old/mods/knihy/cviky-na-hamstringy.pdf
old/img2/knihy/zasobnikcvikov.pdf
Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných

Názor na jedálniček

Dobrý deň. Chcel by som počuť vá&sca[…]

Robím to správne?

Ahoj, rád by som sa Vám aj predstavi[…]

Chcel by som sa spytat ako to je s kvalitou a prav[…]

Operácia očí

Nazdar, o mesiac ma čaká laserová op[…]

Reklama