Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

#26234
Zdravím, zhruba pred rokom som mal zdravotný problém, vysunutá platnička v krčnej chrbtici s vystreľovaním bolesti do ľavej ruky a tŕpnutím končekov prstov. Už je to OK, ta sa chcem opýtať ako najlepšie začať po roku a ako pokračovať potom v cvičení .... Nejaké rady, tipy? Alebo nemal niekto pod. problém a začal potom opäť cvičiť? Diky ...

Reklama

Reklama

#26258
Tomo_SK napísal:Zdravím, zhruba pred rokom som mal zdravotný problém, vysunutá platnička v krčnej chrbtici s vystreľovaním bolesti do ľavej ruky a tŕpnutím končekov prstov. Už je to OK, ta sa chcem opýtať ako najlepšie začať po roku a ako pokračovať potom v cvičení .... Nejaké rady, tipy? Alebo nemal niekto pod. problém a začal potom opäť cvičiť? Diky ...
S platničkami mám problém aj ja. Ale nikdy som si nedal tak dlhú pauzu, maximálne tak pár týždňov na začiatku keď to bolo najhoršie. Keď sa prestanem hýbať, cítim, že je to snáď ešte horšie. Stačí trochu ubrať a začať postupne a vyradiť resp. poupraviť si cviky, ktoré ti spôsobujú bolesť(cviky v predklone, drepy, a pod.). Osobne som vyradil mŕtvy ťah a drepy. Robím iba predné drepy. Taktiež je dôležité poriadne spevniť a neustále posilňovať stred tela.
Niekto by povedal, že by si mal používať opasok ako takú prevenciu. Mne sa však osvedčil opak. Opasok som na sebe od tohto zranenia nemal ani raz a váhy pri ťažších cvikoch, pri ktorých ostatní používajú opasok volím tak, aby bola dostatočne ťažká ale zároveň aby som ju zvládol s dobrou technikou bez bolesti.
Človek si časom zvykne, že nemôže ísť úplne do maxima či väčšieho rizika pri niektorých cvikoch(hoci u mňa ako bývalého powerliftera to bolo o čosi ťažšie).

Peace. :a6
#26259
osobne si myslim, ze by si sa mal zamerat na svoju slabinu t.j telesne jadro...spevnit stred tela kup si alebo si stiahni z internetu knihu core trening...odtestuj sa ako si na tom so silou telesneho jadra a snaz sa ju posilnit pretoze z telesneho jadra vychadza celkova telesna sila...a nebolo by od veci na prvych par tyzdnov zaradit aj zakladne cviky s vlastnou vahou tela t.j kliky na zemi, kliky na uzko, kliky na bradlach, zhyby ak zvladnes...aby si sa celkovo spevnil a az povedzme po 4-6 tyzdnoch skusat zakladne cviky s cinkami...samozrejme musis odtestovat co ti bude robit dobre a co naopak sposobovat problemy...musis na to ist instinktivne a vycitit signaly tela pretoze telo ti vzdycky dava signal co mozes a co nie,,,dolezite je naucit sa mu nasluchat...samozrejme zo zaciatku to neprehanat s vahami..nemas sa kde ponahlat cvicit mozes cely zivot
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]