Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

elitesupps
Pravidlá fóra: Tieto články sú určené výhradne pre šírenie osvety. Uvedomte si prosím, že užívaním anabolických steroidov riskujete svoje zdravie!
Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28300
Prirodzené androgénne anabolické steroidy
Androgénne AS sú označované ako mužské pohlavné hormóny. Najvýznamnejším z týchto hormónov je testosterón.

Testosterón je u mužov produkovaný v semenníkoch (varlatách). Je syntetizovaný z cholesterolu. Zjednodušený princíp regulácia jeho tvorby môžeme popísať takto:

Keď hladina testosterónu klesne pod určitý daný bod (ten je u každého jedinca iný), začne medzimozok (hypotalamus) vylučovať GnRH (Gonadotropný Raeleasing Hormón). Ten pôsobením v prednom laloku hypofýzy (mozgový prívesok) zvyšuje produkciu LH (Luteinizačného hormónu) a FSH (Folikulostimulačného hormónu). U mužov stimuluje LH Leydigove bunky v semenníkoch a povzbudzuje ich k produkcií androgénnych hormónov tj. testosterónu. FSH spolu s testosterónom stimuluje Sertoliho bunky v semenníkoch, ktoré povzbudzujú produkciu a zrenie spermií. Spermie na to, aby správne zreli, potrebujú “plávať” v testosteróne.

Nie je asi potrebné debatovať o tom, kam “ide” najviac testosterónu. Zostávajúci testosterón je uvoľnený do krvného obehu, kde ho z 97-99% vstrebáva pečeň. Zostávajúce percentá voľne vstupujú do pohlavných orgánov, ale hlavne do svalových buniek, kde za určitých okolností môžu podporovať rast svalstva.

V tomto momente je už hladina testosterónu v krvi vysoká a spúšťa sa opačný proces. Testosterón pôsobí v hypotalame a potláča produkciu GnRH. Nastáva tiež transformácia časti testosterónu na estrogény (ženské pohlavné hormóny). Táto spätná väzba slúži k udržaniu a regulácii hladiny testosterónu v organizme.

Uvedený mechanizmus pôsobenia je tzv. os hypotalamus - hypofýza - semenníky. U mužov vo veku 20 - 50 rokov je prirodzenou cestou produkované v priemere 7 mg testosterónu denne. Množstvo produkcie LH a FSH je vždy rovnaké, ich vzťahy navzájom korelujú. Len malá časť produkcie testosterónu spôsobuje nárast svalstva. Organizmus je naprogramovaný tak, že tvorba spermií je oveľa dôležitejšia, ako rast svalstva tj. spermatogenéza je prioritou. Tento proces sa opakuje každú 1-3 hodiny.


Vplyv testosterónu na organizmus:

podporuje metabolizmus bielkovín a zároveň obmedzuje ich katabolizmus
stimuluje rast cieľových orgánov
stimuluje spermatogenézu
podieľa sa na sexuálnej charakteristike muža (v puberte podporuje zväčšenie hrtanu a zosilenie hlasiviek, podporuje rast typického ochlpenia tela, zvyšuje sekréciu tukových žliaz, zvyšuje nárast svalovej hmoty)
je v úzkom vzťahu k mentálnym stavom sexuálnej túžby, libida a agresivity
má anabolický vplyv na svalstvo, kosti a kožu
uzatvára epifýzy dlhých kostí
ovplyvňuje veľkosť semenotvorných kanálikov a varlat
ovplyvňuje psychologické vnímanie skutočnosti a perspektív, zvlášť vo vzťahu k vízii tela, identity a osobnosti
V lekárskej praxi sa testosterón aplikuje v situácii, keď je tvorba hormónu pacienta abnormálne nízka. Tiež sa predpisuje pri liečení rakoviny prsníka u žien. Vo veľkých dávkach môže mať priaznivý vplyv na niektoré život ohrozujúce choroby krvi. V priebehu puberty podporuje rast do výšky a súčasne spôsobuje vývoj mužských charakteristických čŕt (rast ochlpenia tela, hlas, semenníky, penis, kostrové svalstvo...)


Syntetické anabolicko-androgénne steroidy

Metabolické zmeny vedúce k syntéze bielkovín, tukov a sacharidov sú označované ako anabolické. Ich protiváhou sú mechanizmy označené ako katabolické, ktoré sú zodpovedné za odbúravanie a rozklad komplexných štruktúr ako sú bielkoviny alebo tuky. Zdravý človek sa vždy pohybuje v stave metabolickej rovnováhy, kde sú anabolické i katabolické procesy vyvážené. AS sú látky, ktorých štruktúra je veľmi podobná mužskému pohlavnému hormónu testosterónu a teda môžu mať vplyv aj na tvorbu tkanív.

Syntetické AS boly vyvinuté vhodnou modifikáciou molekuly testosterónu. Touto modifikáciou boli vytvorené rôzne typy, ktoré majú do určitej miery rôzne vlastnosti. Jednotlivé steroidové prípravky tak majú rôzny pomer kvality androgénnych (mužskú charakteristiku zdôrazňujúcich) a anabolických (podporujúcich rast tkanív) účinkov. Snaha o potlačenie androgénneho pôsobenia testosterónu viedla k vývoju a produkcii tzv. anabolických steroidov, pri ktorých však nikdy nedošlo k potlačeniu androgénnych vlastností. Napríklad niektoré AS minimálne podporujú zvýšenie mužskej charakteristiky (napr. Anavar), ktorý preto viac používajú ženy. Bohužiaľ takéto AS nepodporujú ani tvorbu nových tkanív. To viedlo k názoru, že tieto dva efekty sú nedeliteľné.

Modifikácia testosterónu pomohla vytvoriť AS, ktoré sú telom spracovávané pomalšie. Ak orálne vezmete voľný testosterón (chemicky neupravený), bude okamžite vstrebaný pečeňou. Pokiaľ ho beriete orálne, prechádza najskôr cez pečeň a až potom sa dostáva do kosterného svalstva. Až 98% voľného testosterónu sa vstrebe už pri svojom prvom prechode pečeňou. Injekčne podaný voľný testosterón sa najprv dostáva do svalov a až potom do pečene. Avšak aj tu je 98% voľného testosterónu vstrebaného už pri svojom prvom prechode pečeňou.

Aby boli AS účinné, musia byť schopné (predtým ako sa stanú neúčinnými) niekoľkokrát prejsť krvným obehom. Modifikáciou molekuly testosterónu a pridaním skupiny prvkov (skupiny alkylov) na špecifické miesto (známe ako Alfa pozícia - uvádzané tiež ako pozícia na 17. uhlíku) došlo k vytvoreniu AS, ktoré sú pre pečeň ťažšie spracovateľné (Alfa-alkylové). AS založené na tomto princípe sú schopné prejsť cez pečeň niekoľkokrát a až potom sa stať neúčinnými. To umožňuje dostať sa AS do svalov, pôsobiť tam a mať žiadúce účinky. Ale pečeň je potom nútená pracovať omnoho viac. Väčšina orálnych AS bola vytvorená týmto a veľmi podobným spôsobom, preto môžu spôsobovať poruchy pečene.

Injekčné AS nie sú založené na tejto báze, preto sú všeobecne bezpečnejšie a väčšinou nepredstavujú nebezpečenstvo pre pečeň. Avšak niektoré AS, ako napr. stanazolol (produkovaný tak v orálnej, ako i injekčnej forme), sú chemicky porovnateľné s orálnymi a preto majú rovnaké účinky (bohužiaľ aj tie nežiadúce).

Hlavnú úlohu v injekčných AS hrajú estery testosterónu. Ester je zlúčenina vyprodukovaná reakciou medzi niektorou mastnou kyselinou a alkoholom (v prípade AS sa robí esterifikácia steroidnej molekuly na pozícií 17. uhlíka). Esterifikácia robí testosterón efektívnym, aj keď predtým, ako je vstrebaný pečeňou, urobí len jeden prechod krvným obehom. Väčšina z injekčných AS sa aplikuje intramuskulárne, preto sa účinná látka dostane do svalov skôr než do pečene. Tieto estery účinkujú dlhšie a sú bezpečnejšie než orálne alfa-alkylové steroidy.

Čím väčší počet uhlíkov bude mať mastná kyselina, tým pomalšie bude uvoľňovanie steroidného esteru z miesta vpichu vo svale do obehu a tým dlhšia bude biologická účinnosť injekčného preparátu. Preto je možné podávať injekcie v dlhších časových intervaloch. Medzi najčastejšie používané kyseliny pre esterifikáciu patria (názvy sú vo forme solí kyselín):

propionát (3 uhlíky)
enanthát (7 uhlíkov)
cypionát (8 uhlíkov)
fenylpropionát (9 uhlíkov)
dekanoát (10 uhlíkov)
undekanoát (11 uhlíkov)
laurát (12 uhlíkov)
hexyloxyfenylpropionát (15 uhlíkov)


Len málo esterov (napr. methenolon acetát a testosterón undekanoát) môže byť podávaných orálne. Nie je úplne jasné prečo je methenolon acetát účinný aj orálne. Testosterón undekanoát vstupuje do krvného obehu cez lymfatický systém a tak pečeň z veľkej časti obchádza. Tieto dva estery predstavujú pre pečeň menšie zaťaženie než ostatné orálne steroidy.

Anabolizmus bielkovín vedie k redukcií vylučovaniu močoviny (odpadový produkt metabolizmu bielkovín) bez súčasných zmien vylučovania kyseliny močovej, čpavku a dusíka. Naviac dochádza k znižovaniu vylučovania fosfátu, chloridu, vápnika, sodíka i draslíka. Avšak keď sa vráti dusíková rovnováha do normálu, anabolický efekt nepokračuje. V tomto okamžiku nastáva fáza odbúravania.

Akonáhle je zastavené podávanie steroidov, zvyčajne sa objaví “spätnoväzbový náraz” doprevádzaný negatívnou dusíkovou bilanciou a významným poklesom hmotnosti tela. Úroveň nárazu závisí od typu použitých medikamentov, dĺžke ich podávania, dávkovania, ich celkového množstva a fyziologického stavu jedinca.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Primo Owen
#28637
Schauen Sie sich die besonders detaillierten nike roshe run herren schwarz Bilder nach dem Sprung an und kopieren Sie diese jetzt aus dem Nikestore. Nike SB veröffentlichte das Trickstar-Paket zur Zeit der Olympischen Spiele 2008 in Peking Swoosh hat den BMX-Sport zu bieten Schauen Sie sich das neue Nike 6.0 Mavrk Low 2 an, das neueste von Beavertons Sublabel für Action-Sportarten, das oben auf Nigel Sylvesters Füßen in einem wunderschönen Tiffany-Wildleder abgebildet ist. Dieses Modell wird mit der gleichen Flex Wrap-Sohle geliefert, die für den Braata entwickelt wurde und auch für mehrere andere Nike Six-Silhouetten verwendet wird. Wenn Sie auf den Sprung unten klicken, sehen Sie detaillierte Bilder von vier neuen Farben.

Die Action-Sports-Abteilung von Nike veröffentlicht in der Regel deutlich weniger kollaborative Veröffentlichungen als der Skateboard-Flügel. Nike 6.0 ist jedoch insofern SB ähnlich, als sie unbedingt wissen, wie man ein neues Modell auf den Markt bringt. Als die gerillte Flex Wrap-Sohle 2009 zusammen mit dem Braata Lowtop auf den Markt kam, erregten zwei von Stinkween entworfene nike roshe run herren günstig Farbvarianten Aufmerksamkeit, so dass dieses neue Nike 6.0-Collabo Just Do It den neuen Nike 6.0 Braata LR Mid auf den Markt bringen wird. Die Künstler Jonathan Gray, Ben Jones, Michael Leon und Brent Rollins hatten die Möglichkeit, als Teil der Initiative The Chosen ihre eigene Interpretation des legendären Slogans nike air zoom pegasus 33 des Swoosh zu produzieren. Demnächst folgen Filme mit den Designern.

Nike Sportswear vulkanisierte den Dunk und entwickelte 2009 den Dunk High AC, den Action-Sportanzug des Swoosh, wenige Monate später in der Lowtop-Version. Der autoklavierte Dunk SE 6.0 kann dann als der Urvater dieser neuen Entdeckung angesehen werden, dem Nike 6.0 Dunk High LR. Genau wie die SE-Tiefen tauscht der Dunk High LR die ursprüngliche Cupsohle des Dunk gegen einen vulkanisierten Boden aus, aber im Gegensatz zu den SEs, die eine Flex Wrap-Sohle mit dem Braata teilen, wird der LR mit einem klassischen Blazer-Stil kombiniert. Klicken Sie sich durch, um mehr von den ersten drei Farbvarianten zu sehen. Lassen Sie uns wissen, welche am besten ist, und bleiben Sie bei Sneaker News, um Updates für diese Frühjahrs-2012-Versionen zu erhalten.

Einige der beliebtesten Nike SBs kamen aus jordanisch inspirierten Farbgebungen, und wenn Nike 6.0 mit seiner unverwechselbaren "Bred" -Farbung einen solchen Effekt erzielt, sollten sie von Sneakerheads gewürdigt werden. Wenn Sie den Air Jordan 1 'Banned' gut verpasst haben, dann ist dies vielleicht das Beste: Ein Nike 6.0 Dunk High SE in einer unverwechselbaren Farbkombination, die Sie sofort an die OG-Farbgebung des Air Jordan 1 denken lässt. Sogar das Leder dieser Modelle ähnelt dem der Veröffentlichung, mit einem Hauch von Vintage-Textur, der auf dem Air Jordan 1 "Banned" hoch gelobt wurde. Sicher, das Wildleder fühlt sich ein wenig fehl am Platz an, aber machen Sie keinen Fehler, das sind Heizungen.

Weitere Fotos von diesem beeindruckenden Nike 6.0 Dunk High SE finden Sie hier: 238686 Nike 6.0 Dunk SE High - Schwarz - Weiß - Dunkelgrau / 2011/07/02 / nike-6-0-dunk-se-high-black- weiß-dunkelgrau / / 2011/07/02 / nike-6-0-dunk-se-high-schwarz-weiß-dunkelgrau / # comments Sa, 02 Jul 2011 21:00:26 0000 / p = 238592 Nike 6.0 gewinnt sicherlich an Fahrt und wartet mit einer Fülle neuer Stile und Farben auf, die um den ersten Platz im Action-Sport kämpfen.

Naja, mit einem Dunk kann man nie zu viel falsch machen, also ist das mit Sicherheit ein guter Anfang. Dieser neue Nike / 6.0 Dunk High SE ist in einem Nike 6.0 erhältlich, der mit einer Fülle neuer Styles und Farbvarianten auf dem Weg zur Nummer eins im Action-Sport Fahrt aufnimmt. Naja, mit einem Dunk kann man nie zu viel falsch machen, also ist das mit Sicherheit ein guter Anfang. Dieser neue Nike 6.0 Dunk High SE kommt in einer dunkleren Farbgebung und kombiniert eine Mischung aus schwarzem Leder und grauem Wildleder auf dem Obermaterial für einen dezenten Look. Die Flex-Wrap-Sohle an der Unterseite verleiht ihnen ein zusätzliches Maß an Biegung, ein absolutes / Muss für alle, die in diesen Dunk Highs skaten möchten.
Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 0 neregistrovaných

balenciaga sock shoes

For example,  balenciaga shoe[…]

adidas busenitz

Completing a basic CPR and first aid course adida[…]

adidas superstar

Beyond anything else Drew Brees needs to remain &i[…]

Pulsera Pandora

[Una nota al margen: Hace cuatro Pulsera Pandora […]