Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.
Užívateľov profilový obrázok
Od vaca96
#22548
Zdravim chtel bych si koupit nejaky komplexni aminokyseliny k vyplneni mensi mezery mezi jidly a tim zvysit prijem bilkovin... na beef sem uplne zanevrel nekde sem cetl ze se to nevyrabi z masa ale z kosti kloubu a ne z prilis kvalitnich presto hovezich casti :D bylo tam rozepsano jaky aminokyseliny obsahuje hovezi izolat atd.. o tom ale mluvit nechci... kdyz koukam na jiny aminokyseliny tak je u nich napsano ve slozeni: Syrovátkový proteinový koncentrát a hydrolyzát.. a tak je to u vetsiny... me by tedy zajimalo co by aminokyseliny meli obsahovat a jak se vyrabeji (vyroba staci velice zjednodusene) a pak by me zajimaly vase zkusenosti s ruznymi znackamy... Dekuji za odpovedi a pripadnou diskuzi

Reklama

Reklama

#22549
To si si asi pomylil s proteinom. Aminokyseliny BCAA su L-Valin, L-leucin, L-Isoleucin, tieto zlozky su obsiahnute aj v proteinoch a ide o cistu bielkovinu, ktora tvori asi tretinu svalovych bielkovin.
Aminokyseliny sa ziskavaju extrakciou. V zlozeni pri aminokyselinach nemoze byt napisane, ze obsahuju srvatkovy proteinovy koncentrat a hydrolyzat, pretoze oni sa povacsine z neho vyrabaju.
Užívateľov profilový obrázok
Od vaca96
#22550
FitPotreby.sk napísal:To si si asi pomylil s proteinom. Aminokyseliny BCAA su L-Valin, L-leucin, L-Isoleucin, tieto zlozky su obsiahnute aj v proteinoch a ide o cistu bielkovinu, ktora tvori asi tretinu svalovych bielkovin.
Aminokyseliny sa ziskavaju extrakciou. V zlozeni pri aminokyselinach nemoze byt napisane, ze obsahuju srvatkovy proteinovy koncentrat a hydrolyzat, pretoze oni sa povacsine z neho vyrabaju.
Ja tu ale vubec nemluvim o BCAA ale o KOMPLEXNICH aminokyselinach.. a pokud mi neveris tak ti klidne poslu odkaz na nejakej eshop kde je to napsano (doufam ze to neni proti pravidlum) http://eshop.aktin.cz/aminokyseliny/ami ... -nutrition a mnoho dalsich
#22552
vaca96 napísal:
FitPotreby.sk napísal:To si si asi pomylil s proteinom. Aminokyseliny BCAA su L-Valin, L-leucin, L-Isoleucin, tieto zlozky su obsiahnute aj v proteinoch a ide o cistu bielkovinu, ktora tvori asi tretinu svalovych bielkovin.
Aminokyseliny sa ziskavaju extrakciou. V zlozeni pri aminokyselinach nemoze byt napisane, ze obsahuju srvatkovy proteinovy koncentrat a hydrolyzat, pretoze oni sa povacsine z neho vyrabaju.
Ja tu ale vubec nemluvim o BCAA ale o KOMPLEXNICH aminokyselinach.. a pokud mi neveris tak ti klidne poslu odkaz na nejakej eshop kde je to napsano (doufam ze to neni proti pravidlum) http://eshop.aktin.cz/aminokyseliny/ami ... -nutrition a mnoho dalsich
aha, tak som to zle pochopil.
aminokyselin je siroke spektrum, co by mal taky komplex obsahovat sa jednoznacne neda povedat ale predovsetkym sa vyrobcovia doplnkov zameriavaju na zaklad http://sk.wikipedia.org/wiki/Aminokyselina vid. tabulka aj z toho spektra je pre posilnovanie vyuzivanych z nich vo vacsej miere si tak 10. Ale vzhladom k napaditosti roznych vyrobcov sa jednotlive vyrobky mozu diametralne lisit. Ale tych 20 v tej tabulke je asi realny zaklad.+-
Užívateľov profilový obrázok
Od vaca96
#22553
No dekuju ti za odpoved ale porad si mi nevysvetlit proc ve vetsine komplexnich aminokyselach pisou ze je slozeni syrovatkovy protein... a taky ktery by si mi doporucil nebo o kterych si myslis ze sou kvalitni
#22554
vaca96 napísal:No dekuju ti za odpoved ale porad si mi nevysvetlit proc ve vetsine komplexnich aminokyselach pisou ze je slozeni syrovatkovy protein... a taky ktery by si mi doporucil nebo o kterych si myslis ze sou kvalitni
Pretoze zo srvatky sa vyrabaju proteiny aj aminokyseliny. Preco to tak je? Pretoze vyrabat ich z cohokolvek ineho je nakladne, tak preto. Peniaze, peniaze a peniaze. Srvatka je odpad, ktory vznikne po odfiltrovani vsetkych podstatnych veci z mlieka. Srvatka sa za komunistov vylievala do kanala. A teraz sa z nej robia proteiny, vyfiltruju sa bielkoviny, ktore v nej este zostali. Normalne sa v srvatke este nachadza 13% bielkovin. Z tych bielkovin sa ziskaju este aj dalsie aminokyseliny, pretoze mlieko je na ne bohate. Kazdy srvatkovy protein obsahuje aminokyselinove spektrum, pretoze aminokyseliny tvoria bielkoviny.

A ktore by som doporucil, to je uplne jedno. Pokial obsahuju tych 20-18, ktore tvoria zaklad, tak je to uplne jedno od jakeho vyrobcu ich kupis.

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]