Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoju tému a v krátkosti sa nám predstavte. Ako dlho cvičíte, aké sú vaše miery, maximálky a pod...
Užívateľov profilový obrázok
Od Andrej
#22932
Páni, dámy, dovoľte mi sa predstaviť... aale nie to už by bolo veľa aj na mňa.

Tak volám sa Andrej, čo je pomerne jasné z môjho nicku. Mám 28 rokov, meriam cca 181-182 cm, a vážim +/- 87kg.

Na fórum som narazil pred pár dňami, keď som sa snažil zistiť ako pokračovať v mojom ťažení.
Presne 1. apríla (náhoda), po tom čo mi priateľka povedala že ak neprestanem chrápať spím v obyvačke, som začal chudnúť. To že som tlstý som si uvedomoval už dlhšie, ale asi mi chýbal ten impulz.... Na začiatku //1.4.// som vážil krásnych 97kg...
Prvá vec čo som urobil bola diéta, a to najjednoduchšia aká ma napadla - rátanie kalórií.
/// off topic - neviem prečo sa toľko žien trápi diétami ako "kapustová", "mrkvová" a pod...
Späť ku mne, od dňa 1 som nasadil mínus 1000kcal, a začal som doma po večeroch cvičiť (kliky, brušáky, a tak... mal som doma 15kg jednoručky, lavičku na brucho a po novom aj hrazdu, tak som to nejako nakombinoval)

Po troch týždňoch som sa dostal na magickú hranicu 90kg (-7kg) a prišla na mňa únava, ale strašná. Nebol som schopný ani myslieť. Daň za tie kalórie... čo to som prečítal a na viacerých miestach som našiel niečo o proteínoch pri diétach, oporúčali 1,2 - 2g na kg váhy, ako som tak zrátal že príjmam cca 50-60 denne, zdvihol som svoju, už nie až tak tlstú riť (pardon) a kúpil som si proteín... hmmm, pánko v obchode mi povedal že na diétu je ideálny obilný, tak reku davaj...

Dve hodiny po prvej dávke sa mi zdalo že sa mi vrátila energia, možno placebo/možno nie... ale fičím ako blázon. Od vtedy som ten hnusný protein nahradil sójovým (na tú chuť sa nedalo zvyknúť)....

Váha 28.4.2014 - 86,5kg - úspech, vravel som si že som za v polovici cesty (môj ciel je 12% tuku čo by pri mne malo byť cca pri 76kg).
Ale. ako by povedal môj dedo "hovno, hovno zlatá rybka"...

31.4.2014 - 87,5kg
2.5.2014 - 87,0kg
4.5.2014 - 87,2kg

- Stále idem cca -1000kcal (1250 kcal/den) vrátane proteinu...
Makám ako blázon... 90min denne, končím spotený a polomŕtvy....
WTF?!

Ok a na záver, keďže už o mne viete všetko otázka:

JE MOŽNÉ ABY SOM PRI 1000kcal DEFICITE NABERAL SVALY?

-ak sa na seba pozriem, verím že to tak je...
(Všade čítam veci ako - neboj keď sa nehýbe váha naberáš sval, ale popri tom úplny opak - pri kalorickom deficite nemôžeš priberať, tak kde je pravda?)

THX

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22933
Pekne vítam na fóre :a14
Gratulujem k zmene životného štýlu. Myslím, že si na správnej ceste. Dôležité bude stanoviť si cieľ. Ak chceš schudnúť a zbaviť sa tuku ešte viac, nemôžeš rozmýšľať zároveň nad priberaním svalovej hmoty. To sú dve odlišné veci.

A k tvojej otázke, pri skutočnom deficite energie nepriberieš nikdy. Pri svalovej práci sa pália kalórie. Tie z niečoho najprv musíš mať. Ak ich nemáš budeš páliť zásoby energie a pre organizmus je vždy ľahšie sa zbavovať svalovej hmoty ako tuku.
Na to aby si nabral svalovú hmotu potrebuješ prijať viac energie ako spáliš. A zase treba rozlišovať z čoho tú energiu získaš a ako ju využiješ.
Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

Gynekomastia/operácia

Čaute asi nebudem sám s týmto proble[…]