Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5442
V roku 327 pred kristom objavil tieto žlté plody pri svojom dobyvačnom ťažení po Indii Alexander Veľký. O akom ovocí je reč? Áno, sú to banány.

Máte ich radi, ale zľakli ste sa? Tiež patríte k tým, ktorí si stále myslia, že po banánoch sa priberá? Pravda je, že výživné žlté ovocie nás skvele zasýti práve vďaka vysokej hladine sacharidov, ale mýty, že banány spôsobujú nadváhu nie sú opodstatnené. Veď priemerný banán má menej ako 110 kalórií! Vyskúšajte teda bez obáv banánovú diétu a zbavte sa nadbytočných kíl.

Diétu založenú na banánoch vyvinul rakúsky odborník na výživu profesor Hademar Bankhofer. Ten hovorí: “Ako každé jedlo aj banány môžu spôsobiť nadváhu, ale len v prípade, že energia v nich obsiahnuta prekročí dennú potrebu nášho tela. Jeden stredne veľký banán pritom obsahuje len 0,4 tuku a 16 g sacharidov, čo je súčasne asi 80 krát menej ako má priemerný hamburger! ”

Pozitíva: Banány pomáhajú vyrovnávať prekyslenie organizmu, cítime sa po nich fyzicky aj psychicky fit, minerály, horčík a draslík v nich obsiahnuté, majú priaznivý vplyv na krvný tlak. Toto obľúbené ovocie je účinné na popraskané pery, rannú únavu a vypadávanie vlasov. Banány tiež podporujú výdatný spánok, majú pozitívny vplyv na naše emócie, zvyšujú odolnosť proti stresu a navyše podporujú aj našu sexualitu … Máte teda ešte nejaký dôvod sa do banánovej diéty nepúšťať?

TIP: Pred a počas športovania by ste nemali jesť veľa banánov, pretože takzvané “hormóny dobrej nálady” nás pripravujú o motiváciu. Banán si teda doprajte až potom.
Váš banánový deň môže vyzerať takto:

Raňajky: 2 šálky ovocného čaju alebo káva s mliekom, jeden krajec celozrného chleba s lyžičkou masla a 50 g cottage, jeden banán

Desiata: 5 sušených banánových chipsov, alebo malý banán

Obed: Ovocný šalát z 20 guličiek hroznového vína, 1 papáje, 2 koliesok ananásu a 1 oloupaného banánu nakrájaného nadrobno. Zmiešame v miske a pridáme lyžicu medu a lyžicu slnečnicového oleja.

Olovrant: 1 nízkotučný jogurt s vašou obľúbenou príchuťou.

Večera: 100 g grilovaných morčacích pŕs s petrželkovými zemiaky. Ako dezert banán s 125 ml vanilkového jogurtu.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Bel
#5448
je lepšia táto, alebo ryžová diéta?
poprípade aké výhody majú sacharidové vlny, oproti takýmto diétam?
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#5539
Bel napísal:je lepšia táto, alebo ryžová diéta?
poprípade aké výhody majú sacharidové vlny, oproti takýmto diétam?
sacharidove vlny mozes mat stale pokial niesi spokojny s vysledkami a toto neviem:D ja som tu hodil aj nejaku P90X dietu... len keby som vedel co to je:D
Užívateľov profilový obrázok
Od týpek
#6828
iNv1s napísal: aj nejaku P90X dietu... len keby som vedel co to je:D
ja viem co to je :a15 chujovina :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#6840
týpek napísal:
iNv1s napísal: aj nejaku P90X dietu... len keby som vedel co to je:D
ja viem co to je :a15 chujovina :a25
cim to mas podlozene?
Užívateľov profilový obrázok
Od Pipač
#6866
po takejto diete by som schudol 10kg za tyzden... zaručene však nie tuk...
milujem ryžové, kapustové, kalerábove a teraz už aj banánové diety... Teraz sa jedna chuďučká spolužiačka dala na ,,očisťovaciu kúru" pijete len zeleninové štavy a čaje... trvá to 40-42 dni
Za publikovanie podobných diet by mal byť trest odnatia slobody, pretoze naivní ludia sa do nich s nádejou často púštaju.. no nevedia čo riskuju
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#6867
Pipač napísal:po takejto diete by som schudol 10kg za tyzden... zaručene však nie tuk...
milujem ryžové, kapustové, kalerábove a teraz už aj banánové diety... Teraz sa jedna chuďučká spolužiačka dala na ,,očisťovaciu kúru" pijete len zeleninové štavy a čaje... trvá to 40-42 dni
Za publikovanie podobných diet by mal byť trest odnatia slobody, pretoze naivní ludia sa do nich s nádejou často púštaju.. no nevedia čo riskuju
to su tie "zazracne" diety pri ktorych schudnes 10 kilo tyzdene
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]