Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#2918
tento rozhovor venujem Tomášovi Bernášekovi
Obrázok

Na začiatok ťa poprosím o predstavenie sa našim čitateľom

Jmenuji se Tomáš Bernášek . Je mi 22 let , a jsem z Prahy.

Aké boli tvoje začiatky ? Prečo si vôbec začal cvičiť ?

No začátky byli jako každý začátek dost těžké a bez větších výsledků . Nedodržoval jsem stravu a trénink si vymyslel , nikdy jsem neměl na trenéra a tak jsem techniku odkoukával . Vlastně jsem necvičil nikdy nohy , vždy jsme cvičil 30 minut prsa-30 minut ramena a zbytek záda a ruce . Jako skoro každý začátečník jsem zapomínal na spodní část těla , cvičil špatně a jídlo jsme měl 2x denně tatranku a nějaké hlavní jídlo . V té době jsem vážil 55 kg ale poměrně vyrýsovaných z cyklistiky . Potom jsem přestoupil do jiné posilovny kde se mě ujal Jan Baláž který mě hodně moc naučil a dovedl mě na první soutěž . A proč jsme začal cvičit? Chtěl jsem mít přece svaly .

Venoval si sa pred kulturistikou aj iným športom ?

No před tím jsem se věnoval cyklistice silniční a bojovým sportům . A potom jsem běhal , ale protože jsem neznal pojem regenerace , tak jsem běhal každý den okolo 16 km , ale skoro nejedl takže mě za chvíli boleli klouby tak jsem s tím zkončil a začal se věnovat cvičení .

Čo bolo u teba impulzom , že sa začnes kulturistike venovať súťažne ?

Impulzem bylo že jsem začal cvičit , já bych nikdy nedělal žádný sport kdybych věděl že v něm nebudu soutěžit . Když něco dělám chci v tom být nejlepší a to nejlépe zjistím na soutěži....
Obrázok Obrázok
Ktorej súťaže si sa zúčastnil ako svojej prvej ? Aké boli tvoje pocity , ked si prvý krát v živote vystupoval na pódium

První soutěž se konala po ani ne roce cvičení v roce 2005 natural cupu ve varech , spíš po půl roce pořádného cvičení s dodržováním jídla a všeho ... Pocity byli dost smíšené všichni vypadali perfektně a mluvil o několika letech cvičení já v té době ani ne rok v zápřahu , myslel jsme že budu poslední . Neuměl jsem pozovat , oddechl jsem si ve chvíli kdy jsem zjistil že jsme ve finálové 6 pak jsem zkončil 4. což byla opravdu spokojenost protože nás tam bylo nevím něco kolo 15 a já 4 ... Takže jsem si řekl že to zkusím dále....

A po odchode z pódia ?

Po odchodu z podia jsem nemyslel a těšil se až najím a na trénink


Teraz by si nam mohol prezentovať svoju doterajšiu súťažnú karieru

Moje soutěžní kariéra : NAtural cup Karlovy Vary 2005 -4.místo
GP Ústí nad Labem 2005 -4.místo,1. místo volná sestava
Atlas cup Hořovice 2005 -3.místo
GP Jalex KRnov 2008 -1.místo
Smart labs cup Brno 2008 -1.místo
GP Ronnie 2008 -1.místo
GP Jalex Krnov 2009 -2.místo
GP OStrava 2009 -2.místo
GP era sport cup Brno -2.místo
GP Ronnie -4.místo

Obrázok Obrázok


Ktoré umiestnenie si vážiš najviac a naopak z ktorého si bol najviac sklamaný ?


Nejvíce zklamaný jsme byl z posledních 4 soutěží protože si myslím že jsem byl lepší než jsem byl ohodnocen a nejvíce si vážím asi všech soutěží,je to nejen dřina moje ale i lidí kteří mi pomáhají a jsou se mnou,všichni jsme do toho dali spoustu energie a kus sebe

Máš nejaký svoj rituál tesne po súťaži ? spánok, zájsť si na pizzu alebo niečo podobné ?

Po soutěži asi žádný rituál nemám,pořádně se najíst , dát si brčko a s tím se dostaví i spánek

Ako vyzerá tvoj denný režim /strava , tréning , diéta povedzme sedem dní pred súťažou ?

Posledních 7 dní je už jen třešnička.Posledních 7 dní už nesolím .První 3 dny ještě cvičím,jen cviky které mám rád ale furt je jedu na max. a cpu se bílkovinami kldině 5-6 g na kilo každé 2 hodiny sním okolo 200g masa až do usnutí,poměrně dost piju.A pak to utnu a poslední 3 dny nepiji nic až na malé kafe a cukruju od rána dovečera,nemám dané sacharidy na počet ale co spořádám to spořádám takže klidně 15 racií tam za den pošlu:D.Jen koukám na filmy a cpu se racii to mě na tom baví nejvíce ty poslední 3 dny

Akú hudbu rád používaš pri súťažnej zostave a podľa čoho si ju zostavuješ ?

No na sestavu většinou nějakou co lidi zaujme a zároven neuspí.Něco co má náboj a nemají to všichni asi nightwish.Sestavu si dělám noo i když jak kdy minulý rok jsme si jí připravoval ve spánku den před soutěží a rok před tím při nástupu na podium:Dale jinak prostě si v pokoji zkouším co k sobě jde a pozoju tak aby vynikli mé přednosti.

A pri tréningu ? Aká hudba ťa dokáže vyburcovať k intenzívnemu tréningu ?

Na tréninku se snažím se soustředit a myslet na procvičovaný sval.Ale nakopne mě hudba ve stylu metal,rock,taneční a nightwish,jak kdy..

Bolo u teba aspon raz také obdobie , kedy si chcel s kulturistikou praštiť ?

Já měl v cvičení a kulturistice furt nějaké překážky a lidi kteří chtěli abych to vzdal,ale vždy je řešení a cesta.Uvažoval jsem o tom jen jednou,když jsem začal pracovat.
Obrázok Obrázok

Kto ti pomáha s prípravou na súťaže? TRENER,SPONZOR …

S přípravou na závody mi svými zkušenostmi a radami pomáhalo několik lidí kterým moc děkuju.Hlavně po psychciké stránce ta jde s dietou u mě zcela pryč.Připravoval jsem se většinou sám,ale minulý rok mi pomáhal s přípravou Lukáš Osladil,Marek Dočekal,Lukáš Roubík,Nikola Pospíšilová kterým moc děkuju.

Kde a s kým momentálne trénuáješ ? Pomáha ti niekto ako sparing ?

Cvičím v Pražské Kentoye většinou sám,ale občas sparinga potřebuji.Jako sparinga jsem v dietě měl Jana Bazgera který ze mě dokázal dostat i poslední kosuek síly když jsme nemohl,nikdy mě nic nenechal položit když už bych normálně končil sérii tak s ním jsme teprve začínal...potom Kristýnka Dulevová výborná partačka která umí být pěkně zlá a vždycky mě donutí jet dál a potom Ondřej Eliášek který mě hecuje tím že si stále stěžuje na právě cvičený trénink

Máš nejakú zvlášť oblúbenú partiu a naopak neoblúbenú ? Ktoré partie u seba pokladáš za silné stránky a ktoré za slabiny ?

Nejoblíběnější partie jsou stehna,záda,triceps a prsa.Nejméně oblíbené biceps a ramena.
Obrázok

Môžeš nám prezentovať svoj aktuálny treéningový rozpis ?

Prsa,biceps

benchpress hlavou rovně 4x 6-8 pos. 2xshodit
rozpažky s jč hlavou rovně pos, 2xshodit
benchpress hlavou nahoru 4x6-8 pos. 2xshodit
tlaky s jč hlavou dolů v setu s kliky na bradlech 3x 6-10 + do max
zdvihy s vč 4x 20,6-8,6-8,20
scottovka jednoruč 3x 6-10
kladiva s jč v sedě 4x6-8 poslední 2x shodit

Záda ,triceps

přítahy VČ nadhmatem v předklonu 4x 6-8 pos. 2x shodit
veslování s trianglem 4x 6-8 pos. 2x shodit
Přítahy jč v předklonu s oporu o koleno a tlač je co nezádějc aby se ti poslední kotouč na jč dotýkal bradavek 4,6-8
Mrtvý tah s vč v setu s přítahy na široko na hrazdě -u obou cviků háky!! 3x 6-8 + max
kliky mezi lavicemi 4x 4,6-8,6-8,4
provazy spodní za hlavu 3x 6-8
kliky na bradlech v setu s kliky na stroji 4x max + 6-8

Stehna

Dřepy s VČ 4x6-8
Výpady s jč v chůzi krátké kroky 4x 8-12 každá noha
Legpress nebo hacken dřep 4x6-8
předkopávání 4x 6-8 poslední 2 2x shodit
akopávání v leže v setu s přítahy nohou k sobě-addukce 4x 6-8 + 8-12

Ramena,břicho,lýtka

Upažování v leže s jč-ovladač 3x 6-8 v kuse!!!jedna ruka střídá druhou
tlaky s jč v sedu 4x-8 pos. 2x shodit
upažování v sedu na lavici s oporou o hrudník 4x 6-8 pos. 2x shodit
tlaky s vč ve stoje na volno 4x 6-8 pos. 1x shodit nebo na multipressu
břicho- kombo 3x
Výpony v sedu 6x 8-12 do 3. série zvyšuj váhu do 5. jí nech na nejvíc a na poslední sniž
Výpony ve stoje na stroji 4x 6+6

Obrázok

Prezradíš nám tvoju oblúbenú značku doplnkov , príp. konkrétne produkty ?

Oblíbená značka,nikdy jsem nebral moc nějaké doplnky výživy alekdyž už něco tak Universal nutrition,betancourt nutrition a scifit.

Prezradíš nám tvoje aktuálne miery a maximálky ?

Cvičím maximálně 6-8 opakování v serii a občas shodím cvičím poměrně pomalu,opakování kldině 15 vteřin tak tedy mé maximálky jsou podle toho,tyto cviky cvičím většinou s opaskem a váhy zde uvedené jsou s opaskem.
Dřep 190-6x
Mrtvý tah 200-6x
Benchpress 100-6x
Tlaky s jč na ramena 35-6x


Ako vníma tento šport nežné pohlavie v tvojom okolí a ako rodičia , kamaráti a známi ?

Naštěstí jsem obklopen pár lidmy pro které tahle cesta znamená moc,stejně jako pro mě.Moji rodiče tohle nidky nechápali a proto je vcelku jasné že jsou proti tomu a vnímají to poměrně negativně stejně jako lidi co tohle dělají.Moji známí a kamarádi,jak kteří někomu se to líbí někomu ne vcelku mi to je jedno co si kdo o tom myslí pokud mi do toho nemluví a nezačne házet moudry.Ale naštěstí mám kolem sebe pár lidí se kterými se vzájemně podpoříme,něžné pohlaví už vídám většinou jen v posilovně kde přestává být něžným tak nevím
Obrázok Obrázok

Čím si zarábaš na tento finančne náročný šport ?

No tak nyní žiju z úspor.,ale snažím se aby tělo dostalo a naučilo se brát vše z jídla...Před tím jsem chodil do školy a vydělával si na jídlo brigádama nebo občasným trénováním někoho.Neměl jsem ale na jídlo víc jak 3000 na měsíc ale i tak to šlo,v jednu chvíli jsem neměl ani na nové boty Nejdražší na soutěžní přípravě je pro mě doprava.

Aké sú tvoje či už súkromné alebo športové plány do budúcnosti ?

Zjistil jsem že když se něco až moc plánuje většinou se to pak stejně změní a nevyjde to:)Tak snad z plánů soutěžních chtěl bych vyhrát msitrovství světa a soutěžit v americe,ale to se uvidí jak vše půjde po stránce zdravotní,časové a finanční
A ze soukromých plánů,snad aby se mím přátelům a kamarádům splinli jejich přání a já měl radost z jejich radosti:)takže abychom byli všichni v pohodičce.....

Obrázok Obrázok
Aký je tvoj postoj k steroidom ? Čo by si poradil mladým 15-16 ročným puberťákom , ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , aby sa na nich lepili baby a pritom ani len neovládajú základy stravovania a tréningu ?

Můj postoj ke steroidům je v momentě že se jedná o sportovce na závodní úrovni který cvičí,trénuje či sportuje 10 let a vyčerpal potenciál svého těla,už nemá co dále zlepšovat ve stravě a ani v odpočinku či jídle a chce soutěžit na vyšších postech je vcelku kladný.Pak už není jiné cesty než se posunout dále.Ale v momentě že jak říkáš se jedná o mladé začínající kluky co nevědí co je bílkovina ale u sustanonu znají i jeho chemický vzorec tak je to vcelku pitomost a hloupost.Hlavně nemají žádné pořádné důvody.důvody jako je někomu se zalíbit,a honem rychle rychle nabrat.Většina těhle kluků s tím brzo sekne protože uvidí že to stejně bez jídla nefunguje a nemůžou čekat tolik let,oni přece chtějí být jak terminátor do léta

Máš nejaké odporúčania alebo rady pre mladých chalanov , ktorí plánujú začať súťažit ?

Začínajícím závodníkům bych poradil aby to nikdy nevzdali,každá další soutěž musí být pro ně výzvou.Každý trénink a každá soutěž musí být lepší.Každá soutěž je překonání dalšího limitu...a až bduete v dietě tak si řekněte pro tohle žiju....
Obrázok

Na záver má možnosť komukolvek za čokolvek poďakovať alebo odkázať ...

Chtěl bych moc poděkovat těmto lidem,nemůžu slovy vyjádřit jak moc jsem jim vděčný a jak moc jim za vše děkuju,jste se mnou v životě i v dietě,díky za to že vás mám.........Kristýně Dulevové,Janu Bazgerovi,Ondřejovi Eliáškovi,Lukášovi Osladilovi,a Markovi Dočekalovi.
na koniec zopát jeho videí :




Moje podakovanie patrí Tomášovi Bernášekovi a držím mu palce v jeho dalšej kariere ...

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#3185
páči sa mi to....stehno z boku má veľmi zaujímavú kresbu :a28 len by som možno trošku nabúšil cecky a zúžil pás :a43
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#3190
čo je na tom vtipné? na zúženie pásu je veľa fínt....či už opticky a to viac nabúšiť ramená alebo iné....z fotiek mi prišiel dosť široký
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#3705
dandy010 napísal:Dobry je chlapec samozrejme az pomne :)
ved budeme ta moct vidiet v tvojej najlepsej forme :a5 aj s tebou budem mat rozhovor :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od gjogu
#4480
No s těmi cecky máš pravdu,já jsem na prsa zkoušel snad všechno,aleï tak se zlepšují strááášně pomalinku:)Ale díky,na další soutěži budu lepší :a35 train hard feel good a jdese chalani na trénink :a41
What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]