Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoju tému a v krátkosti sa nám predstavte. Ako dlho cvičíte, aké sú vaše miery, maximálky a pod...
Užívateľov profilový obrázok
Od filippe
#6843
Zdravím komunitu, chcel by som začať posilňovať a tak by som rád napísal niečo o sebe. Takže volám sa Filip, mám 17 rokov a začínam byť nespokojný sám so sebou :a15
Som dosť vysoký, okolo 194 cm, no i tak je mojich 99 kg veľa. Dosť ľudí mi hovorí, že je hriech že s mojou postavou necvičím, keďže mám dosť veľké ruky (nemyslím len "slaninu" a tak), tiež širokú hruď a pod... (neviem ako sa to povie "vašou" terminológiou :a14 )

Stravujem sa hrozne, občas fast foody a tak, no zlé je zrejme hlavne to, že jem veľa, a jem aj v noci a energiu zo seba nevydám takmer žiadnu. Vo všeobecnosti som dosť lenivý a keď už som pár krat chodil do posilky, vždy ma otravovalo chodenie tam a domov, keď už som bol tam tak cvičenie bolo dá sa povedať v pohode, aj na prečistenie mysle a pod....

Tiež nemám bohvieaké svaly, čo som chodil s kamarátom ten mi vždy hovoril daj asi aspoň 10 kg a pod. ale tak proste ja som zdvihol možno 7 (myslím jednoručky teraz, viem že vám tieto váhy sú asi smiešne ale budem rád za každú pomoc :a22 ). Tiež som dosť za PC a pociťujem bolesť A tak, teraz mám birmovku, dostal som väčší obnos peňazí a tak.

Takže nejakých 200€ by som zrejme radšej chcel investovať na domáce cvičenie, neviem proste posilňovňa ma neoslovila, cítil som sa tam divne... Takže čo som sa s kamarátom rozprával asi by som to chcel dať do lavice, jednoručiek a tyče + závažia (ak treba ešte niečo opravte ma). Lavicu som si pozeral napr. túto z (neviem či je to kvalitné, poznám to z TV reklám) :
http://www.fitpotreby.sk/product/posiln ... w-2800-49/
Ak by ste mal niekto čas a bol by taký dobrý pozrieť vyššie spomínané veci v nejakom eshope (aj v tomto insportline ak je dobrý), chcel by som sa zmestiť do tých spomínaných 200€.

Mal by som sa zrejme tiež lepšie stravovať, ešte sa musím porozprávať s kamarátom to by som sem dal ešte vedieť aj ak ma napadnú ďalšie veci.

Takže ak to zhrniem, chcel by som schudúť (zadok, stehná, brucho, trochu hruď)ˇa povedzme že nejako vyrysovať brucho, ruky...
Neviem čo z toho je reálne a tak, pýtajte sa ma, čo som ako myslel ak nechápete... Jún 2011 by bolo fajn keby sa dostavia nejaké výsledky... Ak b som to mal doma chcel by som cvičiť každý deň.

P.S: ak by bol niekto ochotný vypracovať mi cvičebný / stravovací plán za rozumnú sumu ozvite sa tiež, ako odpoveď na toto...

Zatiaľ ĎAKUJEM za každú prípadnú odpoveď :)

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#6846
filippe napísal:Zdravím komunitu, chcel by som začať posilňovať a tak by som rád napísal niečo o sebe. Takže volám sa Filip, mám 17 rokov a začínam byť nespokojný sám so sebou :a15
Som dosť vysoký, okolo 194 cm, no i tak je mojich 99 kg veľa. Dosť ľudí mi hovorí, že je hriech že s mojou postavou necvičím, keďže mám dosť veľké ruky (nemyslím len "slaninu" a tak), tiež širokú hruď a pod... (neviem ako sa to povie "vašou" terminológiou :a14 )
to je tazko si predstavit ako vyzeras podla takehoto popisu :a11
filippe napísal: Stravujem sa hrozne, občas fast foody a tak, no zlé je zrejme hlavne to, že jem veľa, a jem aj v noci a energiu zo seba nevydám takmer žiadnu. Vo všeobecnosti som dosť lenivý
filippe napísal:Tiež som dosť za PC a pociťujem bolesť A
v prvom rade si zvaz , ci budem ochotný zmenit celý zivotny styl a co budes ochotný pre cvicenie a svoju postavu urobit , bo s takýmto zivotným stylom to mozes zabalit hned na zaciatku
filippe napísal: Takže nejakých 200€ by som zrejme radšej chcel investovať na domáce cvičenie, neviem proste posilňovňa ma neoslovila, cítil som sa tam divne... Takže čo som sa s kamarátom rozprával asi by som to chcel dať do lavice, jednoručiek a tyče + závažia (ak treba ešte niečo opravte ma). Lavicu som si pozeral napr. túto z (neviem či je to kvalitné, poznám to z TV reklám) :
http://www.fitpotreby.sk/product/posiln ... w-2800-49/
Ak by ste mal niekto čas a bol by taký dobrý pozrieť vyššie spomínané veci v nejakom eshope (aj v tomto ak je dobrý), chcel by som sa zmestiť do tých spomínaných 200€.
tak v prvom rade si precitaj pravidla fora /bod c.5 :a12 :a12 :a12 , z tohoto dovodu som ti zmenil tvoj link , kedze rovnaký produkt mame aj my v nasom eschope /
samozrejme sa nezaobides bez hrazdy !!! lavica,jednorucky a velka cinka a hrazda je nevyhnutnost pri domacom cviceni , da sa zostavit urcitý zaciatocnicky trening , ale cviceniu v posilke sa to nevyrovna ani zdaleko , skor ci neskor budes nutený ist do posilky /moj nazor :a25 /
filippe napísal:Mal by som sa zrejme tiež lepšie stravovať, ešte sa musím porozprávať s kamarátom to by som sem dal ešte vedieť aj ak ma napadnú ďalšie veci.
nieze lepsie , ale uplne inak :a11 . lebo nielen z toho co si napisal o strave nemas ani sajnu :a10
filippe napísal:
P.S: ak by bol niekto ochotný vypracovať mi cvičebný / stravovací plán za rozumnú sumu ozvite sa tiež, ako odpoveď na toto...
ak nemas problem s peniazmi , urcite sa ti tu niekto ponukne , chodia sem kvalifikovaní treneri /vecsinou maju modrý nick / orientacne ceny u kvalifikovaných trenerov 10-15 euro za podrobný plan / , alebo navstiv moj katalog trenerov a vyber si tam
Užívateľov profilový obrázok
Od týpek
#6847
kedze si uplný laik , je velmi tazko ti vsetko takto povysvetlovat .

ako pise papagiorgo , ak nemas problem s peniazmi , objednaj si nejakeho kvalifikovaneho trenera / aspon na prvý mesiac , resp. par treningových hodin /. vysvetli ti podrobne vsetky zaklady co potrebujes vedet , a postupne sa uz sam budes vediet od nich odpichnut . dolezite je hlavne ziskat zaklady , a je urcite lepsie ked ti ich vysvetli kvalifikovaný trener , ktorý sa ti bude osobne venovat. urcite sa investicia vyplatí .

základom je

-kvalitný trening
-kvalitna strava
-odpocinok ,regeneracia

musis si samozrejme zvazit , do akej miery to myslis s cvicenim vazne a co chces dosiahnut . uvedom si , ze tomu musis podriadit celý zivotný styl a strasne vela veci obetovat , ak to nemozes dodrzat , ani nezacinaj cvicit !!!

ak nemas prachy na trenera , uz ti zostavaju iba dve moznosti :ň

najst nejakeho sparinga , co uz ma ejaký ten rok odcvicený

alebo strasne vela citat , a hlavne ked ti nieje nieco jasne pýtat sa :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od filippe
#6848
No moja postava, mám 194 cm a 100 kg povedzme - ale nie som nejaké vypasene prasa, ale tak chcem schudnúť :a3

Viem, že sa nestravujem dobre, som ochotný zmeniť aj radikálnejšie svoju stravu, nebránim sa ani behaniu / bicyklovaniu a pod....

A písal si (ak smiem tykať), že by som mal tomu podriadiť všetko. Ako ja nechcem zo seba žiadneho kulturistu ani "nabuchaneho" svalnača... Proste chcem schudnúť, (tam asi ten "jedalníček" by bolo fajn si vypracovať)... A aj nejako vyzerať.... Takže ak by som zmnil stravu, aktívne niečo robil každý deň (beh, cyklistika) a povedzme hodinu-dve neviem koľko denne posiloval určite by sa dostavili výsledky nie? Pýtam sa dosť laicky, to ste si asi už všimli :a4 Myslim ze so spankom a oddychom nebude problem :a5

Ocenil by som zrejme naozaj nejaky individualny treningovy a asi hlavne stravovaci plan takze ako som pisal hore keby niekto ma cas... obratte sa na mna :)
Užívateľov profilový obrázok
Od týpek
#6849
filippe napísal:No moja postava, mám 194 cm a 100 kg povedzme - ale nie som nejaké vypasene prasa, ale tak chcem schudnúť :a3

Viem, že sa nestravujem dobre, som ochotný zmeniť aj radikálnejšie svoju stravu, nebránim sa ani behaniu / bicyklovaniu a pod....

A písal si (ak smiem tykať), že by som mal tomu podriadiť všetko. Ako ja nechcem zo seba žiadneho kulturistu ani "nabuchaneho" svalnača... Proste chcem schudnúť, (tam asi ten "jedalníček" by bolo fajn si vypracovať)... A aj nejako vyzerať.... Takže ak by som zmnil stravu, aktívne niečo robil každý deň (beh, cyklistika) a povedzme hodinu-dve neviem koľko denne posiloval určite by sa dostavili výsledky nie? Pýtam sa dosť laicky, to ste si asi už všimli :a4 Myslim ze so spankom a oddychom nebude problem :a5

Ocenil by som zrejme naozaj nejaky individualny treningovy a asi hlavne stravovaci plan takze ako som pisal hore keby niekto ma cas... obratte sa na mna :)
ak ti teda moc nezalezi na vyrysovanosti a celkovo svalnatosti , najdolezitejsi je jedalnicek . musis primat nizkokaloricke jedla , a strasne vela kardia /beh,bicykel,plavanie / a ine kardio aktivity . v zasade plati :

chudnutie - prijem kalorii mensi ako výdaj
priberanie - opacne

ak by niekto vedel nieco ine poradit , kludne ma opravte alebo doplnte , nepovazujem sa za profi odbornika :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#6851
Vidim, ze chces iba schudnut tak to by som ti neodporucoval domacu posilku, schudnes a prestane ta to bavit cinky predas alebo zahrabes kdesi doma...
Zaplat si posilovnu/fitko pernamentku na mesiac a skor ako zacnes cvicit popros niekoho alebo daj si spravit treningovy plan a jedalnicek za peniaze,citaj a potom zacni verim, ze za 2 tyzdne literatury budes omnoho mudrejsi a mozes zacat cvicit, odpozeras cviky vo fitku, na youtube,nejake BB fora , popytas sa starsich v posilovni a pojdes dole popripade si kupis spalovac, alebo co...

podla mna je v tvojom pripade uplne zbytocne v tvojom pripade kupovat naradie ,schudnes a kasles na to...alebo chudnut sa da aj bez ciniek,staci upravit stravu a klasicky robit brusaky,kliky,beh atd...
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#6859
Ahoj, vítame Ťa na fóre.

Takže otravuje Ťa chodenie? To je dosť zlé. Navrhujem, chodenie nahradiť behom, ale treba začať pomaly, rýchla chôdza a postupne prechádzať na beh. Týmto spôsobom, budeš v posilke rýchlejšie a budeš takmer rozcvičený a pripravený na samotný tréning.

Píšeš, že nemáš bohvie aké svaly. Pri Tvojej výške a váhe si myslím, že to nieje pravda. Každý má nejaké svaly, len na niekom sú vidieť a niekom nie. To je práve tá vec, na ktorej treba pracovať. Ty si už spravil prvý krok, lebo nadpis Tvojho príspevku je, že CHCEŠ.

Váhy nie sú smiešne. každý musí začať tam, kde sa začať dá. Nemôžeš prísť do posilky vybrať si tú najväčšiu jednoručku a začať sa nadrapovať. Niekde som sa dočítal, čo povedal Arnold. V posilke za ním prišiel borec a opýtal sa ho, že prečo má menší biceps ako Arnold, keď zdvíha väčšie váhy. Arnold mu odpovedal, že to predsa nezáleží od váhy činky.

Z vlastných skúseností a aj zo skúseností iných ľudí viem, že domáca posilka väčšinou po prvom nadšení zapadala prachom. Samozrejme je tu veľa chalanov, čo s týmto súhlasiť nebudú. Určite ich je ale menej, ako tých čo radšej idú do posilky. Totižto doma sa ťažšie prinútiš odcvičiť maximum ako v posilke. Tam platí pravidlo, keď už som tu tak to jednoducho odcvičíš. A ak už si sa náhodou rozhodol, že predsa investuješ do nejakej lavice, tak Ti odporúčam radšej investovať do jednej veľkej činky a veľa kotúčov. To je podľa mňa nenahraditeľná vec a s jednou veľkou činkou sa dá predcvičiť tuším všetko. Časom budeš potrebovať aj tú lavicu samozrejme. Tú, ktorú si si vybral navrhol jeden starší pán, vysoko skúsený majiteľ firmy KOHI, ak Ti to niečo hovorí. Vyrábajú profesionálne posilňovacie zariadenia vysokej kvality. Lenže táto lavica bola robená pre veľkoodberateľa, ktorý si nadiktoval, čo všetko na tej lavici nebude, tak aby bola, čo najlacnejšia. Tým docielili nízku cenu a samozrejme aj nízku kvalitu. Je určená pre domáce cvičenie do 100kg a musím Ťa sklamať momentálne nieje skladom a neviem, či ju ešte dovezieme. Musím ju stiahnúť z eshopu.

A na tie ďalšie Tvoje otázky, že chceš schudnúť, resp. vyrysovať tu určite nájdeš odpovede, je ich tu určite dosť. Aj jedálničky tu nájdeš. Len treba čítať a čo sa tej literatúry týka tak aj tú si môžeš stiahnúť tu na fóre.
Užívateľov profilový obrázok
Od balio
#6877
Ja osobne už cvičím len doma. Mám jednoručky, hrazdu a viac mi netreba. Veľa ľudí zastáva názor, že sú to vyhodené peniaze, ale to záleži len na jednotlivcovi. Keď jednoducho chceš, dá sa vybudovať veľmi slušná postava aj doma. Keď si lenivý, radšej zájdi do tej posilovne aby si sa prinútil. Ak ti ide len o to, aby si niečo schudol a nabral troška aj svaly, ver tomu že sa to dá aj doma. Kliky a zhyby, to je predsa základ. Neviem prečo sa niekto hrabe na bench press, keď nevie spraviť ani 20 klikov naraz.
Môžeš začať napríklad s tréningovým plánom HFT, ktorý sa skladá len zo zhybov a klikov. Zaraď k tomu ten beh, bicyklovanie, plávanie, proste čokoľvek čo ťa baví aspoň tri krát do týždňa a výsledky sa dostavia. Čo sa jedla týka, myslím že tu nájdeš odpovede na tvoje otázky.
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#6882
presne moj nazor, na chudnnutie nepotrebuje ani dokonca cinky...
hrazda by ti bola prinosom a ktomu este ako povedal tie jednorucky nic viac
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#6928
nemal by istotne zacinat s cinkami ,hod dietu a behaj,klikuj,rob sklapacky ,cviky na chrbat, drepy a potom ked budes chciet rysovat tak zacni s posilovnou
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#6953
iNv1s napísal:nemal by istotne zacinat s cinkami ,hod dietu a behaj,klikuj,rob sklapacky ,cviky na chrbat, drepy a potom ked budes chciet rysovat tak zacni s posilovnou
hlavne vela kardia a nezabudni na ten vzorec , co som ti napisal , mozes robit kardio 24hod , ked sa budes napchavat vysokokalotickými jedlami :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od filippe
#6980
No tak, ako som pisal chcem proste schudnut lebo sa mi zle pozera na mna :a9 Stehná, zadok, brucho, prsia... :a25 A tak, chcel by som sa aj ako pisal chalan vyrysovať proste nech to brucho potom aj nejako vyzera a aj ruky .... Najprv by bolo treba vypracovat nejaky kompletny stravovaci plan za ktory ako som aj pisal by som zaplatil lebo uz fakt neviem :a24 Chcem to zmenit, takze som ochotny drasticky zmenit stravu podla tohto planu a tiez cvicit ci uz cyklistika, beh, brusaky... Kliky, z toho asi nic nebude, ja sam nespravim ani jeden preto chcem tie ruky posilnit :a24 Neviem co myslite pod pojmom hrazda ale ak sa na tom mam zdvihat tak to tiez vopred vam poviem ze nespravim ani jedno :a17 Najprv chcem hlavne schudnut lebo aj na mojich 194 cm je 99kg vela ked nie som ziadny "svalnac"... A posilnit tie ruky, preto som aj chcel tu domacu posilnovnu (lavica, jednorucky, 1 velka cinka)...

A k tomu posilka vs doma: Ako vas to mozno bavi choit do posilovne ale tak ja neviem, proste som sa tam citil blbo... Ja si mslim ze keby si kupim to spominane hore tak cvicim aj 2 hodiny denne lebo mam vela volneho casu (ktory momentalne travim napchavanim sa :a24 )

Takze myslim ze kombinacia tej zmenenej stravy + beh cyklistika brusaky + lavica, jednorucky, 1 velka cinka... by mohli nieco priniest co poviete.... Ci treba ta lavica vlastne? :a25

Dakujem za odpovede :)
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#6989
serus
ak potrebuješ poradiť tak mi napíš ss môžem ti s tým pomôcť
či už tréningový plán + strava
:a22

If you're in search of effective medication for er[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]