Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11011
Chudnutie a dôležitosť proteínov
Proteíny (bielkoviny) sa radí spoločne s tukmi a sacharidmi medzi základné živiny. Zatiaľ čo sacharidy a tuky dodávajú telu energiu, bielkoviny majú pre organizmus funkciu stavebnú.

Obrázok
Poskytujú základný stavebný materiál pre rast a vývoj živej hmoty, zúčastňuje sa tvorby hormónov, alebo plní transportné funkcie pri prenose niektorých látok. Hlavný dôvod pre suplementáciu proteíny je, že podporujú nárast kvalitnej svalovej hmoty a dodávajú živiny svalom pre ich kvalitnejšiu regeneráciu.

Jedným z dôvodov, prečo sú proteíny v procese chudnutia nepostrádateľnou živinou, je, že sa stáva kľúčovú z hľadiska udržania aktívnej svalovej hmoty. Táto svalová hmota zaistí rýchlejší metabolizmus a efektívnejšie spaľovanie tukovej hmoty. Svalová hmota totiž spaľuje energiu aj v dobe, kedy žiadnu fyzickú aktivitu nevykonávate. Takže čím viac svalovej hmoty máte, tým viac energie počas dňa spálite. Preto je vhodné navýšiť príjem kvalitných bielkovín. Ich najvhodnejším zdrojom sú proteínové prípravky s vysokým obsahom bielkovín z najkvalitnejších zdrojov.
Využite pomoc tých najkvalitnejších pomocníkov:
- 100% Whey Protein
- CFM Whey Protein Isolate
- World No.1
- Whey Protein Actions 85
- alebo pred spaním Night Effective Protein

Druhým dôvodom, prečo je vhodné pri redukcii hmotnosti zaradiť do jedálnička proteíny, je, že ich hlavným poslaním je na rozdiel od tukov a sacharidov dodávať stavebné látky a nie zdroje energie. Preto je vhodné užívať neskoro popoludní a večer prevažne bielkoviny. V prípade sacharidových jedál prijmete energiu, ktorá je buď čerpaná na fyzickú aktivitu, alebo je uložená do tukových zásob. A keďže neskoro popoludní a večer už fyzickú aktivitu väčšinou nekontrolujeme, uloží sa takmer všetka energia zo sacharidových jedál prijatých neskoro popoludní alebo večer do tukových rezerv. Preto sa v prípade redukcie hmotnosti odporúča nahradiť sacharidy v popoludňajších a večerných jedlách zeleninou a proteíny - kuracím alebo morčacím mäsom, syrom cottage, rybou, či koktejlom z kvalitného proteínu. Medzi tie najvhodnejšie patria tie s vysokým obsahom proteínu: 100% Whey Protein, CFM Whey Protein Isolate, World No.1, Whey Protein Actions 85.
Obrázok
Aké máme pre Vás odporúčania?

Za seba hovorím, že najviac vám pomôže čítanie etikiet na obaloch výrobkov. Toto tvrdenie sa na prvý pohľad zdá byť úplne logické, ale ruku na srdce, robíte to vždy? Alebo skôr dáte na rady priateľov a uspokojíte sa s odporúčaním, že im to pomohlo ...
Je osobná vecou každého, čo robí a ako. Chcem poukázať na problém súčasnosti, ktorý sa týka všetkých. Všeobecnej populácie i športovcov, pričom v tejto záležitosti, je jedno, či sa športom živí, alebo jednoducho trénujú len tak pre svoje zdravie a dobrý pocit.

Predmetom problémov a mnohých omylov sú proteíny (bielkoviny), ktoré jedia všetci. Nech v bežnej strave, alebo prostredníctvom doplnkov. Bielkoviny sú základným stavebným prvkom živých organizmov, bez ktorých nemôžeme existovať. V organizme sa štiepi na aminokyseliny av krvi je udržiavaná ich určitá stála hladina. Majú niekoľko dôležitých funkcií ako napr stavebné, transportné, skladovacie, zaisťujú pohyb, ochranu i obranu, majú schopnosť riadiace, Katalytické aj regulačné. To všetko bielkoviny dokážu. Bohužiaľ náš organizmus je neukladá do zásob ako cukry a tuky.

Ja sa tu chcem zmieniť o látke, ktorá bielkoviny zastupuje a stala sa hitom niekoľkých posledných rokov a dnes je vďaka svojim účinkom hojne využívaná vo výžive celej populácie, vrátane detí. Používa sa tiež ako doplnok stravy športovcov alebo napr v kozmetickom priemysle, najmä v dermatológii.

Je to Srvátka - sérum, ktoré vzniká po odstránení kazeínu z mlieka. Bielkoviny srvátky môžu mať za určitých okolností blahodarné účinky na ľudský organizmus. Sú ľahko stráviteľné a obsah esenciálnych (nevyhnutných) aminokyselín v nich spĺňa požiadavky na pokrytie ich dennej potreby pre človeka.

Čo Srvátka vie?
Srvátka pomáha napr odvádzať toxické látky z tela, podporuje peristaltiku (pozvoľný rytmický pohyb) čriev, tvorbu črevnej mikroflóry, hydratáciu pokožky, je vhodná pri zníženej imunite organizmu, proti zápalom žalúdka a čriev. Proteíny srvátky sú vhodné aj pre diétne režimy atď

A ako funguje Srvátka v športovej výžive?
Samozrejme, že predchádzajúci text platí aj pre športovcov. Ale práve oni využívajú rôznych foriem srvátkových koncentrátov pre svoju činnosť za účelom dosiahnutia vyšších cieľov. Bohužiaľ často sa ich snaženie míňa účinkom, pretože používajú výrobky, ktoré zďaleka nemôžu naplniť ich očakávania. A sme u toho čítanie etikiet ...

Problém je v koncentrácii základných látok v danom produkte. Pri získavaní srvátky sa totiž postupuje tak, že mlieko zrazíte, čím získate tuhú hmotu (kazeín) a tekutú časť (mliečne sérum), čo je v podstate srvátka. Bohužiaľ taký extrakt obsahuje len 12% bielkovín a viac než 60% laktózy (mliečneho cukru, na ktorý - obzvlášť prijmete ak ju vo väčšom množstve - môže reagovať vaše telo zažívacími ťažkosťami). A sme u jadra veci. Ak si kúpite totiž výrobok, ktorý neobsahuje aspoň 65% bielkovín, nebude mať vaše snaženie očakávanú odozvu. Ak sa nestretnete s už spomínanými problémami svojho zažívacieho traktu. Veľakrát tiež obsahujú podobné produkty veľké množstvo laktózy a výrobcovia ich propagujú ako kompromis medzi tzv "sachariďákem" a proteínov. V takom prípade by som bol obzvlášť opatrný, pretože laktóza určite nie je vhodným zdrojom sacharidov pre doplnenie energie. V tzv Gainerech sú hlavnými zdrojmi sacharidov na doplňovanie energie glukóza a maltodextrín. Preto, ak chcete mať kvalitný proteínový prípravok, mali by ste sa na jeho etikete dočítať, že srvátka bola získaná tzv formou CFM (cross - flow microfiltration) - CFM Whey Protein Isolate, alebo, že je to srvátkový izolát - teda hydrolyzovaná srvátka, získaná iónovou výmenou - World No.1 Takéto produkty sú zárukou úspechu. Potom už bude záležať len na kvalite vášho jedálnička a ako dokážete užívané suplementy zapracovať do svojej stravy a tréningového úsilia.

Zdroj: Internet

Reklama

Reklama

#12684
Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
#12685
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
ak ti mozem ja poradit tak po prve ziadna pevna strava pred ani tesne po treningu z jednoducheho dovodu. ked sa najes pred treningom nazenies krv do zaludka a tu budes potrebovat pri cviceni vo svaloch. Po treningu tiez z toho isteho dovodu (krv mas vo svaloch). najskor 40 minut po treningu prve tuhe jedlo.
A tie dve jedla by som na tvojom mieste kombinoval. Soja aj fazula su dobre jedla v diete. Soja vela bielkovin (a tuk nie taky skodlivy ako si vacsina ludi mysli), fazula vela vlakniny. bielkoviny vies na co treba a vlaknina z fazule (alebo inej strukoviny) spomaluje travenie, co sa do diety hodi, a zlepsuje pracu criev, ma probioticke ucinky.
#12686
whoo napísal:
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
ak ti mozem ja poradit tak po prve ziadna pevna strava pred ani tesne po treningu z jednoducheho dovodu. ked sa najes pred treningom nazenies krv do zaludka a tu budes potrebovat pri cviceni vo svaloch. Po treningu tiez z toho isteho dovodu (krv mas vo svaloch). najskor 40 minut po treningu prve tuhe jedlo.
A tie dve jedla by som na tvojom mieste kombinoval. Soja aj fazula su dobre jedla v diete. Soja vela bielkovin (a tuk nie taky skodlivy ako si vacsina ludi mysli), fazula vela vlakniny. bielkoviny vies na co treba a vlaknina z fazule (alebo inej strukoviny) spomaluje travenie, co sa do diety hodi, a zlepsuje pracu criev, ma probioticke ucinky.
Ocenim radu od kohokolvek....Asi som sa nepresne vyjadril pred a po posilke s tym jedenim mam tam vzdy odstup aspon 1 hodinu akurat po cviceni takych 10-15 min dam sojovy izolat a pol hodky az hodku potom nieco tuhe....Raz som cvicil tesne po jedle lebo mi nevisiel cas a nechcel som ist hladny ale skoro som hodil tycku a odvtedy si nato davam pozor :a15
#12688
Mirec24489 napísal:
whoo napísal:
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
ak ti mozem ja poradit tak po prve ziadna pevna strava pred ani tesne po treningu z jednoducheho dovodu. ked sa najes pred treningom nazenies krv do zaludka a tu budes potrebovat pri cviceni vo svaloch. Po treningu tiez z toho isteho dovodu (krv mas vo svaloch). najskor 40 minut po treningu prve tuhe jedlo.
A tie dve jedla by som na tvojom mieste kombinoval. Soja aj fazula su dobre jedla v diete. Soja vela bielkovin (a tuk nie taky skodlivy ako si vacsina ludi mysli), fazula vela vlakniny. bielkoviny vies na co treba a vlaknina z fazule (alebo inej strukoviny) spomaluje travenie, co sa do diety hodi, a zlepsuje pracu criev, ma probioticke ucinky.
Ocenim radu od kohokolvek....Asi som sa nepresne vyjadril pred a po posilke s tym jedenim mam tam vzdy odstup aspon 1 hodinu akurat po cviceni takych 10-15 min dam sojovy izolat a pol hodky az hodku potom nieco tuhe....Raz som cvicil tesne po jedle lebo mi nevisiel cas a nechcel som ist hladny ale skoro som hodil tycku a odvtedy si nato davam pozor :a15
Ak mam byt uprimny uprednostnil by som fazulu, pred sojou. Soja sa strasne rozmohla ako skvela vec po celom svete, ale len preto, ze sa strasne lahko pestuje a dobytok od nej dobre pribera. Podla mna je soja trochu precenovana. Lepsia fazula. Jediny dovod preco je ten, ze je to nasa domaca plodina. Potraviny, ktore sa v nasich zemepisnych sirkach bezne nevyskytuju by sme mali co najviac obmedzit. Ich konzumacia moze byt pre nas prinajmensom neprirodzena.
#12704
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
Na rastlinne bielkoviny sa nespoliehaj len ako doplnok treba jest hlavne cervene maso prinajhorsom hidinu.A tych par gramov tuku ani nezaregistrujes toboz nie rastlinneho.
#12717
vlastomenn napísal:
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
Na rastlinne bielkoviny sa nespoliehaj len ako doplnok treba jest hlavne cervene maso prinajhorsom hidinu.A tych par gramov tuku ani nezaregistrujes toboz nie rastlinneho.
Inak najlepsie maso je divina, nema takmer ziadny tuk.
#12723
FitPotreby.sk napísal:
vlastomenn napísal:
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
Na rastlinne bielkoviny sa nespoliehaj len ako doplnok treba jest hlavne cervene maso prinajhorsom hidinu.A tych par gramov tuku ani nezaregistrujes toboz nie rastlinneho.
Inak najlepsie maso je divina, nema takmer ziadny tuk.
Inak je aj najdrahsie :a2
#12739
vlastomenn napísal:
Mirec24489 napísal:Mohol by si mi poradit ? Mozno si si vsimol bolo mi poradene ze neda sa naberat aj chudnut naraz tak som sa rozhodol ze sa hodim do diety.Bol som si dnes kupit kuracie maso a chcel som si ho robit pred treningom alebo tesne po s fazulou lenze som si vsimol ze soja
ma viac bielkovin az 35,4g /100g a fazula ma nieco cez 21g/100g ale zase ma soja viac tuku a menej sacharidov ako fazula...Co mam robit zvolit radsej fazulu alebo soju? Co je lepsie zjest radsej nieco s mensim obsahom tuku alebo sacharidov? Tak mi prosi porad vyber ktorej z tychto strukovin bude rozumnejsi........Dakujem
Na rastlinne bielkoviny sa nespoliehaj len ako doplnok treba jest hlavne cervene maso prinajhorsom hidinu.A tych par gramov tuku ani nezaregistrujes toboz nie rastlinneho.
červeným mäsom si asi myslel sviečkovicu alebo teda hovädzie všeobecne ...čo je asi najdrahšie mäso a telo ho nevie využiť tak ako hydinu ....takže ja by som z tohto hľadiska radšej volil práve tú hydinu lebo hydinu ..konkrétne kuracie mäso telo človeka vie využiť na 96% teda ak si ešte dobre pamätám ...kdež to hovädzie je na tom tuším až o nejakých 10% horšie ....tie čísla neviem presne už si to dobre nepamätám ale viem že kuracina bola najviac využiteľným zdrojom bielkovín z mäsa ..potom bolo to hovädzie a nasledovali ostatné druhy mäsa a bola tam aj sója spomenutá tá bola ešte nižšie ...tam neviem či nebola využiteľnosť len okolo 40%, ale nie som si istý ako vravím už si to nepamätám presne
#12758
milankos512 napísal: červeným mäsom si asi myslel sviečkovicu alebo teda hovädzie všeobecne ...čo je asi najdrahšie mäso a telo ho nevie využiť tak ako hydinu ....takže ja by som z tohto hľadiska radšej volil práve tú hydinu lebo hydinu ..konkrétne kuracie mäso telo človeka vie využiť na 96% teda ak si ešte dobre pamätám ...kdež to hovädzie je na tom tuším až o nejakých 10% horšie ....tie čísla neviem presne už si to dobre nepamätám ale viem že kuracina bola najviac využiteľným zdrojom bielkovín z mäsa ..potom bolo to hovädzie a nasledovali ostatné druhy mäsa a bola tam aj sója spomenutá tá bola ešte nižšie ...tam neviem či nebola využiteľnosť len okolo 40%, ale nie som si istý ako vravím už si to nepamätám presne
No ak mas na svieckovu tak kludne.Ja normalne kupujem stehno.Z hovadziny sval vyzera uplne inac ako z masa ineho to sa da aj lahko rozpoznat na pretekarovy ze ten sval je tvrdsi a hustejsi silnejsi samozrejme plnsi. Cisto byt na hydine a uz nehovoriac na rybach je sval ako blato. Tu mas realnu odpoved a to co dokaze maso robit.
#12761
vlastomenn napísal:
milankos512 napísal: červeným mäsom si asi myslel sviečkovicu alebo teda hovädzie všeobecne ...čo je asi najdrahšie mäso a telo ho nevie využiť tak ako hydinu ....takže ja by som z tohto hľadiska radšej volil práve tú hydinu lebo hydinu ..konkrétne kuracie mäso telo človeka vie využiť na 96% teda ak si ešte dobre pamätám ...kdež to hovädzie je na tom tuším až o nejakých 10% horšie ....tie čísla neviem presne už si to dobre nepamätám ale viem že kuracina bola najviac využiteľným zdrojom bielkovín z mäsa ..potom bolo to hovädzie a nasledovali ostatné druhy mäsa a bola tam aj sója spomenutá tá bola ešte nižšie ...tam neviem či nebola využiteľnosť len okolo 40%, ale nie som si istý ako vravím už si to nepamätám presne
No sk mas na svieckovu tak kludne.Ja normalne kupujem stehno.Z hovadziny sval vyzera uplne inac ako z masa ineho to sa da aj lahko rozpoznat na pretekarovy ze ten sval je tvrdsi a hustejsi silnejsi samozrejme plnsi. Cisto byt na hydine a uz nehovoriac na rybach je sval ako blato. Tu mas realnu odpoved a to co dokaze maso robit.
ano ano v tomto zmysle máš pravdu to je jasné :a16 hovädzina vie narobiť divy v tomto smere to je jasná vec o tom niet pochýb ...ten sval vyzerá veru inak ...len predsa je to o niečo drahšie mäso a ak si to človek nemôže dovoliť ...tak sa musí uskromniť v tomto smere ...bohužiaľ aj môj prípad :a17
#12762
milankos512 napísal:ano ano v tomto zmysle máš pravdu to je jasné :a16 hovädzina vie narobiť divy v tomto smere to je jasná vec o tom niet pochýb ...ten sval vyzerá veru inak ...len predsa je to o niečo drahšie mäso a ak si to človek nemôže dovoliť ...tak sa musí uskromniť v tomto smere ...bohužiaľ aj môj prípad :a17
ono sa to da ked poznas niekoho kto robi na bitunku alebo podplatis niekoho aby ti zohnal hovadzie (ta korupcia funguje vsade :a15 ). ja napriklad mam hovadzie zadne za 4€/kg a nie ziadnu tretiu triedu. vyskusaj niekoho uplatit.
a ja sa snazim tie druhy masa nejako kombinovat. jem aj kuracie aj hovadzie, morcacie, atd. ono clovek aj tak nemoze jest furt to hovadzie. potom to lezie hore krkom...
#12763
whoo napísal:
milankos512 napísal:ano ano v tomto zmysle máš pravdu to je jasné :a16 hovädzina vie narobiť divy v tomto smere to je jasná vec o tom niet pochýb ...ten sval vyzerá veru inak ...len predsa je to o niečo drahšie mäso a ak si to človek nemôže dovoliť ...tak sa musí uskromniť v tomto smere ...bohužiaľ aj môj prípad :a17
ono sa to da ked poznas niekoho kto robi na bitunku alebo podplatis niekoho aby ti zohnal hovadzie (ta korupcia funguje vsade :a15 ). ja napriklad mam hovadzie zadne za 4€/kg a nie ziadnu tretiu triedu. vyskusaj niekoho uplatit.
a ja sa snazim tie druhy masa nejako kombinovat. jem aj kuracie aj hovadzie, morcacie, atd. ono clovek aj tak nemoze jest furt to hovadzie. potom to lezie hore krkom...
Presne tak suhlasim. Strava ma byt pestra.
Ale vobec nemozem dojst na to, ze preco by mali byt svaly z hovadziny lepsie. Bol by som rad keby ste ma o tom presvedcili nejakymi dokazmi.
Ja si myslim, ze prilis casta konzumacia tohto masa sposobuje rozne zazivacie problemy. Nestravene pozostatky hniju v crevach.
#12766
whoo napísal:
milankos512 napísal:ano ano v tomto zmysle máš pravdu to je jasné :a16 hovädzina vie narobiť divy v tomto smere to je jasná vec o tom niet pochýb ...ten sval vyzerá veru inak ...len predsa je to o niečo drahšie mäso a ak si to človek nemôže dovoliť ...tak sa musí uskromniť v tomto smere ...bohužiaľ aj môj prípad :a17
ono sa to da ked poznas niekoho kto robi na bitunku alebo podplatis niekoho aby ti zohnal hovadzie (ta korupcia funguje vsade :a15 ). ja napriklad mam hovadzie zadne za 4€/kg a nie ziadnu tretiu triedu. vyskusaj niekoho uplatit.
a ja sa snazim tie druhy masa nejako kombinovat. jem aj kuracie aj hovadzie, morcacie, atd. ono clovek aj tak nemoze jest furt to hovadzie. potom to lezie hore krkom...
bratranec mojej mami pracoval v jednej firme na spracovanie mäsa takže ja som mal možnsoť mať hovädziny vyše hlavy len už to vraj krachlo lebo všetci zamestnanci kradli :a11 takže už nemám zdroj lacnej hovädziny :a17 ...teraz je to už fakt minimálne že mám hovädzie ..ale čo narobím no
#12767
FitPotreby.sk napísal:Presne tak suhlasim. Strava ma byt pestra.
Ale vobec nemozem dojst na to, ze preco by mali byt svaly z hovadziny lepsie. Bol by som rad keby ste ma o tom presvedcili nejakymi dokazmi.
Ja si myslim, ze prilis casta konzumacia tohto masa sposobuje rozne zazivacie problemy. Nestravene pozostatky hniju v crevach.
ono to bude asi kvalitou aminokyselin, bielkovin a dalsich latok v tom mase. Asi nie kazda bielkovina je idealna na stavbu svaloviny. A myslim si, ze dobytok musi mat kvalitnejsie svalsto aby udrzal svoju vahu ako kura ktore ma jedno kilo a nema vobec ziadny pohyb v tej klietke (dobre vsetci vieme ako dnes chovaju hydinu). ale to je len moja uvaha.
#12769
milankos512 napísal: ano ano v tomto zmysle máš pravdu to je jasné :a16 hovädzina vie narobiť divy v tomto smere to je jasná vec o tom niet pochýb ...ten sval vyzerá veru inak ...len predsa je to o niečo drahšie mäso a ak si to človek nemôže dovoliť ...tak sa musí uskromniť v tomto smere ...bohužiaľ aj môj prípad :a17
Nemusis byt cely den na hovadziom mase staci 200 g denne alebo aspon obden (pripad nedostatok financii). Aj pred sutazou staci 200 g denne hovadzieho a zvysok hidina aby si sval udrzal dobru strukturu.
#12770
Hovadzie ma inu strukturu a kazdy pretekar co uz ma nieco za sebou to potvrdi treba sa opytat Havlika alebo Krakovskeho ci Kyndernaya na com ficia a hlavne preco. Tieto poznatky a skusenosti sem pisem z vlastnej skusenosti a inych pretekarov co vacsina neprezradi. Musim este pripomenut vsetko co som sa naucil je od Slovenskej spicky Palo Grolmus a Jaro Bednarcik.V kulturistike plati pez znalosti sa nedostanete nikde a rovnako ani bez penazi a su to nemale ciastky.K uspechu potrebujete tieto dve veci ak vam chyba jedna znich skoncite ako ja z poznatkami pez financii mozem iba snivat o realizacii uspechov. Asi som odbocil ale dobre som napisal je to velky problem v nasom state.
#12771
whoo napísal:
FitPotreby.sk napísal:Presne tak suhlasim. Strava ma byt pestra.
Ale vobec nemozem dojst na to, ze preco by mali byt svaly z hovadziny lepsie. Bol by som rad keby ste ma o tom presvedcili nejakymi dokazmi.
Ja si myslim, ze prilis casta konzumacia tohto masa sposobuje rozne zazivacie problemy. Nestravene pozostatky hniju v crevach.
ono to bude asi kvalitou aminokyselin, bielkovin a dalsich latok v tom mase. Asi nie kazda bielkovina je idealna na stavbu svaloviny. A myslim si, ze dobytok musi mat kvalitnejsie svalsto aby udrzal svoju vahu ako kura ktore ma jedno kilo a nema vobec ziadny pohyb v tej klietke (dobre vsetci vieme ako dnes chovaju hydinu). ale to je len moja uvaha.
Ale podme dalej, ved krava je bylinozravec, takze to kvalitne maso vybudovala z coho? Z nejakej travy? :a11 Tak potom preco ja by som nemohol mat rovnako kvalitne svalstvo tiez z nejakej travy? Podla mna ide hlavne o to co v tej potravine je, ake ziviny a kolko. A ako lahko ich dokazeme dodat svalu aby rastol, pevnel a pod.
#12772
vlastomenn napísal:Hovadzie ma inu strukturu a kazdy pretekar co uz ma nieco za sebou to potvrdi treba sa opytat Havlika alebo Krakovskeho ci Kyndernaya na com ficia a hlavne preco. Tieto poznatky a skusenosti sem pisem z vlastnej skusenosti a inych pretekarov co vacsina neprezradi. Musim este pripomenut vsetko co som sa naucil je od Slovenskej spicky Palo Grolmus a Jaro Bednarcik.V kulturistike plati pez znalosti sa nedostanete nikde a rovnako ani bez penazi a su to nemale ciastky.K uspechu potrebujete tieto dve veci ak vam chyba jedna znich skoncite ako ja z poznatkami pez financii mozem iba snivat o realizacii uspechov. Asi som odbocil ale dobre som napisal je to velky problem v nasom state.
Urcite mas pravdu. Bielkovina z masa ma urcite vacsiu odolnost voci rozpadu ale je aj tazsie stravitelna a vyuzitelna pre nas.
#12774
FitPotreby.sk napísal:
vlastomenn napísal:Hovadzie ma inu strukturu a kazdy pretekar co uz ma nieco za sebou to potvrdi treba sa opytat Havlika alebo Krakovskeho ci Kyndernaya na com ficia a hlavne preco. Tieto poznatky a skusenosti sem pisem z vlastnej skusenosti a inych pretekarov co vacsina neprezradi. Musim este pripomenut vsetko co som sa naucil je od Slovenskej spicky Palo Grolmus a Jaro Bednarcik.V kulturistike plati pez znalosti sa nedostanete nikde a rovnako ani bez penazi a su to nemale ciastky.K uspechu potrebujete tieto dve veci ak vam chyba jedna znich skoncite ako ja z poznatkami pez financii mozem iba snivat o realizacii uspechov. Asi som odbocil ale dobre som napisal je to velky problem v nasom state.
Urcite mas pravdu. Bielkovina z masa ma urcite vacsiu odolnost voci rozpadu ale je aj tazsie stravitelna a vyuzitelna pre nas.
To uz je ina kapitola samozrejme bielkoviny su pre organizmus toxicke vo vacsom mnozstve a v tomto sporte sa tomu nevyhne nik pokial to nerobi rekreacne ale samozrejme aj cvicenec pre seba chce nabrat tam treba tiez viac bielkovin. Treba pripisat poskodenie ladvin u niektorych sportovcov bielkovinam ktore ich zatazuju. Je velmi prospesne si davat obcas ocistu cize jeden den alebo dva cisto na ovoci alebo zelenine.
#12881
Zdravim, prosim vas mohli by ste mi poradit.. pri brani proteinu ked som vo faze rysovania tak mozem kludne aj behat? potrebujem aj stravu zalozenu hlavne na bielkovinach? som začiatočnik chcel by som si nechat poradit skusenejšimi, diky :]
#12896
Michal napísal:Zdravim, prosim vas mohli by ste mi poradit.. pri brani proteinu ked som vo faze rysovania tak mozem kludne aj behat? potrebujem aj stravu zalozenu hlavne na bielkovinach? som začiatočnik chcel by som si nechat poradit skusenejšimi, diky :]
Ty vsetko stavias iba na proteine? Je to iba doplnok.Ako som ti uz pisal obcitaj si problematiku treningu a stravy aby si sa dostal do obrazu o com to je.
#12902
Michal napísal:Zdravim, prosim vas mohli by ste mi poradit.. pri brani proteinu ked som vo faze rysovania tak mozem kludne aj behat? potrebujem aj stravu zalozenu hlavne na bielkovinach? som začiatočnik chcel by som si nechat poradit skusenejšimi, diky :]
Clovece vo faze rysovania sa ba priam ziada behat. Ved beh je jeden z najucinnejsich aerobnych treningov. A protein pocas tejto fazy, moze len pomoct, pri ochrane svalovej hmoty, regeneracii a predchadzaniu nadmerneho spalovaniu svalovej hmoty.
Rysovanie je velmi narocne a tazke, vysekat sval, znizit podkozny tuk na min., pritom sa neda zachovat 100% nabratej hmoty. Tu vzdy budes musiet nieco obetovat.
#13040
Môžem otázku, objednal som si protein a došlo mi ktomu ešte niečo, názov to má "CytoSport Monster Pump 17+g CELLULAR VOLUMIZING complex" niečo som si otom čítal že to je niaky volumizér, len neviem načo to presnejšie je čo to somnou spraví a tak a hlavne kedy to mam užívať je to len maličký sáčok na odskúšanie ale aj tak radšej píšem sem nech neberiem niake hovadiny :].
#13041
Michal napísal:Môžem otázku, objednal som si protein a došlo mi ktomu ešte niečo, názov to má "CytoSport Monster Pump 17+g CELLULAR VOLUMIZING complex" niečo som si otom čítal že to je niaky volumizér, len neviem načo to presnejšie je čo to somnou spraví a tak a hlavne kedy to mam užívať je to len maličký sáčok na odskúšanie ale aj tak radšej píšem sem nech neberiem niake hovadiny :].
Nepoznam to ale podla toho co som cital je to klasika na arginine zalozeny volumizer. Jedna davka Ti bude na nic, ale skusit to mozes a uvidis ci to bude mat nejaky poznatelny ucinok.

Daj si to tak 30-60min pred treningom.
Potom sleduj ci je prekrvenie "napumpovanie" precvicovaneho svalu vacsie ako inokedy.
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]