Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od baumitkiller
#14970
Aký ma vpliv dýchanie pri posilovanií
Keď pri niektorých cvikov mám nesprávne dýchanie má to nejaký vpliv? :D

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14971
baumitkiller napísal:Aký ma vpliv dýchanie pri posilovanií
Keď pri niektorých cvikov mám nesprávne dýchanie má to nejaký vpliv? :D
Ano ma. Tym ze nedostanes dostatocne mnozstvo kyslika do krvi aby si napumpoval sval. A co sa tyka spravneho dychania cize kedy nadych a vydych zalezi aj od cvicenia cize aj okolnosti aby si trup udrzal pevny. Nadych a vydych su velmi dolezite.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#15017
baumitkiller napísal:Aký ma vpliv dýchanie pri posilovanií
Keď pri niektorých cvikov mám nesprávne dýchanie má to nejaký vpliv? :D
dychanie je jedna zo zakladnych veci, ktore by mal kazdy kto cvici ovladat. pri cviceni s cinkami vykonavas anaerobne cvicenie, pri dlhych vytrvalostnych cviceniach, bicykel, beh, plavanie, kde je intenzita a pulzova frekvencia neporovnatelne vyssia vkonavas aerobne cvicenie.
hlavny rozdiel je v tom, ze pri anaerobnom nepotrebujes resp. nedostanes do svalu tolko kyslika ako pri aerobnom, kyslik v krvi je potrebny aby si dlhsie vydrzal vykonavat nejaku namahavu cinnost pri vyssej intenzite svalovej prace.

preto je dychanie velmi dolezite aj pri cviceni s cinkami v posilke. zasadne plati, ze pri tlaku vydych, pri namahe vydych, nadych opacne, takze ak si na benchi tak nadych ked je cinka dole, s vydychom tlacis cinku hore
po kazdej serii je potrebne alebo dobre ak sa poriadne vydychas zhlboka
kyslik je velmi dolezity pre okamzitu energiu pre svalovu pracu
zober si, ze mas obmedzene dychanie, nedvihnes ani prd, ak sa ale poriadne nadychnes mal by si mat okamzity prilev energie
niektore bojove umenia zapasenie a pod. vyuzivaju princip obmedzenia prisunu kyslika superovi, hlavne preto, ze ked sa Ti podari tomu druhemu podstatne stazit dychanie pripravis ho o podstatnu cast energie a tak ziskas nad nim prevahu
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]