Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4828
Začnem tak tradične … poprosím ťa o krátke predstavenie sa pre priaznivcov kulturistiky , ktorý ťa tak dobre nepoznajú z internetu /aj keď je ich určite drvivá menšina .

Volám sa Filip Godzsák, o mesiac oslávim 23. narodeniny. Bývam v rodinnom dome v malej dedine Liptovské Matiašovce blízko Liptovského Mikuláša. Okrem toho, že sa súťažne venujem kulturistike, študujem externe na VŠ. Momentálne končím prvý ročník magisterského štúdia a o rok ma / dúfam / čakajú promócie. Keďže študujem externe a do školy chodievam len cez víkendy, som taktiež zamestnaný v otcovej firme.
Obrázok.....Obrázok
Kde a s kým momentálne trénuješ ?

Poväčšine trénujem sám , nemám stáleho sparinga . Občas sa s niekým dohodnem na tréningu , ale posledné dve prípravy som odtrénoval v podstate sám . Trénujem v Liptovskom Mikuláši v posilňovni môjho trénera Ľubomíra Hečka.

Aké sú tvoje spomienky na úplné začiatky v posilnovani , keď si ešte nezávodil ?, tvoje tréningy , strava , podmienky v akých si zacinal , kto ti pomahal apod ...kto ťa priviedol na myšlienku , že by si to mohol skúsiť na profesionálnej úrovni ?

Spomienky na začiatky sú celkom živé . V posilňovni som sa po prvýkrát ocitol niekedy v časoch , keď som navštevoval prvý stupeň základnej školy . Otec v tých časoch pravidelne trénoval a raz ma zobral zo sebou . Priestory posilňovne mi v momente učarovali . To bol asi môj prvý kontakt s posilňovaním a kulturistikou vôbec , teda ak nerátam kultové filmy s Arnoldom a Stalonem . V 8-mej alebo 9-tej triede som od otca dostal pár 10 kilových nakladačiek , s ktorými som dokázal precvičit takmer všetko , najčastejšie však biceps . S “pravideľne-nepravideľným“ tréningom som začal niekedy na strednej škole . V tých časoch som vyskúšal aj svoj prvý gainer . Nadšenie z vidiny veľkých svalov ako má ujo na obrázku v Muscle&Fitness však opadlo hneď ako som dojedol svoj prvý , jeden a pol kilový MEGA MASS 2000 . Po viacerých podobných omyloch /sklamaniach som pochopil , že tadiaľto cesta nevedie a začal som si uvedmovať dôležitosť stravy ako rozhodujúceho rastového faktora (samozrejme za predpokladu dostatočne tvrdého tréningu) . Začal som jednoducho viac jesť , síce nie diétne , ale viac . A nejaké tie svaly postupne začali vyliezať. Po čase sa však dostavila stagnácia a ja som z toho obviňoval nedostatočný genetický potenciál alebo som si jednoducho nahováral , že všetci ostatní sú nasypaní a preto sú takí dobrí, lepší ako ja . Ďalší ,,veľký’’ zlom u mňa v tomto smere nastal , keď som začal navštevovať old school činkáreň pána Hečka . Mal som možnosť denno-denne stretávať v posilňovni borcov pripravujúcich sa na preteky , čo pre mňa bolo veľmi motivujúce . V tom čase som si ešte veľmi neveril a ani nesníval o tom , že onedlho sa prvý krát postavím na súťažné pódium . Paradoxné bolo to , že takmer od začiatku , odkedy som začal navštevovať posilňovňu , ma jej majiteľ a môj súčasný tréner v jednej osobe Ľubomír Hečko , lámal k tomu , aby som skúsil svoju prvú súťaž . Trvalo mu to asi pol roka a ja som sa koncom augusta 2007 , hneď po návrate z dovolenky v Chorvátsku , pustil do vôbec svojej prvej kulturistickej prípravy . Určite neľutujem svoje rozhodnutie , ľutujem skôr to , že som sa nenechal ,,nahovoriť’’ skôr.
Obrázok
Ako sa u teba líšia tréningy a strava v súťažnom a mimosúťažnom období ?

Tréningy sa od seba líšia intenzitou , pauzami medzi sériami a počtom sérií jednotlivých cvikov . V príprave taktiež zaraďujem viac izolovaných cvikov . Cviky v danej tréningovej jednotke často obmieňam . Čo sa stravy týka , tá bola u mňa vždy diametrálne odlišná počas prípravy a v mimosúťažnom období . To znamená , že stravu som si v mimosúťažnom období nikdy nestrážil, čo bola veľká chyba , pretože som síce jedol veľa , ale nie kvalitne , mnohokrát s nedostatočným príjmom bielkovín .Teraz sa však k tomu plánujem postaviť (už som aj začal) úplne inak a konečne sa pustiť do kvalitnej objemovky .
Obrázok...Obrázok
Možeš v krátkosti prezentovať svoju celú súťažnú karieru ?

Grand Prix Slovakia, Trnava 2007 ---------------- 5. do 75kg, muži
Veľká cena Nemšovej 2007 ------------------------ 1. v kategórii kulturistika juniorov
MS juniorov a masters v Budapešti 2007 -------- 3. do 75kg
M-SR juniorov Nové Zámky 2008 ---------------- 1. do 80kg
ME juniorov a masters v Budapešti 2008 -------- 2. do 75kg
Grand Prix Slovakia, Trnava 2008 ---------------- 5. do 75kg, muži
Veľká cena Dubnice 2008 -------------------------- 1. v kategórii kulturistika, absolútny víťaz
MS juniorov a masters v Plzni 2008 -------------- 5. do 75kg
Grand Prix Slovakia, Trnava 2009 ---------------- 2. do 80kg, muži
Tatranský pohár, Poprad 2009 --------------------- 1. v kat. klasickej kulturistiky
Veľká cena Starej Ľubovne 2010 ------------------ 1. v kat. do 75kg
M-SR mužov v Bratislave 2010 ------------------- 4. v kat. do 80kg
Mozolani Classic 2010 ------------------------------ 2. v kat. do 80kg
Ak by si mal vybrať jednu súťaž , ktorú považuješ za svoj najväčší úspech a naopak sklamanie , ktoré by to boli a prečo ?

Ťažko povedať. Výsledkov , ktorých si cením , je viac . Za úspech určite považujem tretie miesto na juniorských MS , ďalej striebro z juniorských ME . Veľmi ma taktiež potešilo druhé miesto na GP Trnava , kde som skončil za Igorom Kočišom a porazil Adama Cibuľu a samozrejme som bol veľmi šťastný z druhého miesta na Mozolani Classic . Sklamaním pre mňa bolo piate miesto z juniorských MS , ktoré sa konali v Plzni a štvrté miesto z nedávnych M-SR v Bratislave.

Ako vyzerá tvoja dieta a odvodňovanie v príprave na súťaž ?

Strava v diéte pozostáva z dostatočného množstva bielkovýn (mäso, vajcia, tvaroh, proteiny), spravidla 2,5-3g/kg hmotnosti . Zo stravy úplne vypustím mastné jedlá a jednoduché cukry , ktoré nahradím komplexnými sacharidmi , väčšinou vo forme ryže . Množstvo sacharidov na deň sa odvíja od aktuálnej formy . V diéte taktiež konzumujem veľa zeleniny.

Odvodňovanie robím nasledovne . Za predpokladu , že súťaž sa koná v sobotu , posledný týždeň vyzerá asi takto . V pondelok až stredu znížim príjem sacharidov na minimum , tzn. idem tzv. nulky . Čo sa tréningu týka , tak v pondelok som zvykol odtrénovať posledný krát nohy , na utorok a stredu som si rozdelil ostatné svalové partie . Príjem bielkovín som držal asi na 3g na kg hmotnosti . Taktiež som sa snažil piť viac vody , asi 6-8l, možno viac . Počas týchto troch dní (pondelok-streda) som taktiež zvýšil príjem sodíka a to tak , že v pondelok som jedlo solil normálne + 1 čajová lyžička soli naviac (na celý deň) , v utorok 2 lyžičky viac a v stredu 3 . Vo štvrtok ráno som absolvoval posledný vypalovací tréning vrchu tela a asi hodinu po ňom som začal cukrovať ryžou alebo ryžovými chlebíkmi s trochou sušeného ovocia ku každej porcii . Cukroval som každé dve hodiny asi po 80g dávkach sacharidov . Celkové denné množstvo prijatých sacharidov bolo asi 9g na kg hmotnosti . Vo štvrtok som taktiež zastavil príjem sodíka a obmedzil aj príjem tekutín asi na 1a1/2 až 2 litre . Tekutiny pozostávali z destilovanej vody . V piatok som pokračoval v cukrovaní ako vo štvrtok, s tým, že večer som už začal prijímať aj jednoduchšie cukry ako džem a piškóty, vypil som asi 1/2l destilky . Príjem tekutín som od piatku večera zastavil ak nepočítam pár dúškov kávy. V sobotu ráno som pokračoval v cukrovaní v podstate až do zahájenia súťaže.
ObrázokObrázokObrázok
Aké suplementy užívaš v objemovke a v diete ? Koľko ťa stoja suplementy priemerne za mesiac ?

To , koľko ma stoja suplementy v príprave naozaj neviem , ale je to veľa . Keď mám peniaze , na kvalitných suplementoch určite nešetrím . V objemovke si vystačím s kvalitným proteínom a aminokyselinami . Občas nasadím kreatín a nejakú formu NO , to je asi tak všetko , čo sa objemu týka . V príprave je toho podstatne viac , hlavne vyššie a častejšie dávkovanie . Základ suplementácie v príprave tvoria BCAA , glutamin a proteíny . Samozrejme nesmiem zabudnúť na vitamíny a minerály a občas vyskúšam niečo nové , napr. nejakú predtréningovú pumpu.

Pomáha ti niekto aj finančne , alebo sa ti darí byt sebestačný ?

Veľmi mi pomáha otec , ktorý mi vychádza v príprave v ústrety aj napriek tomu , že som v podstate jeho zamestnanec...ale v prvom rade syn . Samozrejme snažím sa zháňať sponzorov , čo sa mi v poslednej príprave aj podarilo . Finančne ma podporoval Marc Ziegler z Nemecka , s ktorým som už spolupracoval v minulosti ešte ako junior . Práve vďaka jeho finančnej podpore som v poslednej príprave nemusel šetriť na doplnkoch , za čo mu samozrejme veľmi ďakujem . Momentálne sponzora nemám a určite by som ním nepohrdol , práve naopak .
Obrázok
Máš aj svojho osobného sparinga a trénera ?

Sparinga momentálne nemám a mojim trénerom je Ľubomír Hečko .

Ako vyzerá tvoj posledný deň pred súťažami ? tréning,strava,relax ...


Na túto otázku som už čiastočne odpovedal vyššie. Keďže posledný deň pred súťažou takmer nič nepijem , je to pre mňa veľmi ťažké , lebo nedostatok tekutín znášam zle , bolí ma hlava a nemožem spať .

Podľa akých kritérií si zostavujes súťažnú voľnú zostavu ?

Jednoducho si nájdem hudbu , ktorá sa mi páči , má rytmus a dajú sa do nej zakomponovať jednotlivé pózy . A potom už len nacvičujem , až kým si nie som istý každým krokom .

Vnímas na pódiu aj vystúpenia ostatných svojich súperov alebo sa sústreďuješ iba na to, aby si ty podal čo najlepsí výkon ?

Sústredím sa v prvom rade na seba , asi ako väčšina pretekárov .
Obrázok
Ako sa odmeňuješ po absolvovani súťaže ? Myslim aký dlhý relax si dopraješ , či vypustíš na určitý čas tréning , prip. či sa napchávaš nejakými chutnými ale nezdravými jedlami …

Vždy po skončení poslednej súťaže si hovorím , že tentoraz sa budem v jedení krotiť, aby som si udržal dobrú formu . Avšak doteraz zakaždým ma tá neskutočná chuť na všetko nezdravé vždy premohla a forma bola po pár dňoch jedenia preč .
Takže mojou odmenou (alebo trestom) je asi to jedlo . Bez tréningu dlho nevydržím , maximálne pár dní ...

Ako sa na tento šport pozerajú tvoji najbližší ?

Myslím, že celkom pozitívne , fandia mi . Vidia , čo všetko pre to obetujem a podporujú ma v mojom úsilí . Samozrejme nájdu sa aj tz v. “kamaráti”, ktorých predsudky si nevšímam .
Obrázok...Obrázok
Ak ti to nebude robit problem , prezrad nam niečo zo svojho súkromia ... / priatelka,rodina,škola,práca atd...

Ako som už spomínal vyššie , som zamestnaný v otcovej firme a študujem externe na VŠ . Priateľku nemám .

Určite nemáš rád túto otázku , ale nedá mi to . Aké sú tvoje maximálne výkony a miery svalových partií ?

Svoje maximálne výkony fakt nepoznám , ale nie som veľmi silný . Na benchpress si v objeme maximálne nakladám 150-160kg , na drep max . okolo 180-200kg v sérii (momentálne ho však necvičím) , tlaky na ramená spoza hlavy 90-100kg . Spomenuté váhy sú maximálky pre viac opakovaní v sérii , s istením a miernou dopomocou posledných opakovaní . Miery svalových partii tiež presne nepoznám , biceps som mal v objeme max okolo 47cm , v diéte to zbehlo na 44-45cm , stehná v objeme max asi 70cm , v príprave asi 66cm a pás okolo 80-82cm , pár dní pred súťažou 72cm.
Obrázok
Obrázok
Máš medzi svalovými partiami nejakú svoju dlhodobú slabinu ? Ktorá partia je u teba najlepšie vyvinutá a naopak , s torou maá problémy ?

Tak mojou slabinou je myslím celý vrch tela , ak to porovnám s nohami , tak určite . Najviac však musím popracovať na prsných svaloch . Najlepšou partiou sú určite kvadricepsy.

Zažil si počas tréningu vo fitku nejakú haluznú situáciu , za ktorú si sa možno aj hanbil ?

Raz sa mi stalo , že som si pri ťažkých legpressoch nechtiac uprdol spolu so značným zvukovým doprovodom . Vedľa mňa cvičilo mladé pekné dievča . Samozrejme že si to všimla , strašne som sa vtedy hanbil .
Obrázok....Obrázok
Obrázok....Obrázok

Mal si niekedy v živote obdobie , keby si kulturistiku najradsej zavesil na klinec ? Mal si niekedy nejake zranenia alebo ,vážne zdravotné problémy , ktoré ťa na dlhšiu dobu vyradili z tréningového procesu ?

Zatiaľ som sa nedostal do štádia , že by som chcel skončiť s kulturistikou a posilňovaním vôbec , nemal som k tomu dôvod . Vážnejšie zdravotné problémy som našťastie zatiaľ nemal a dúfam , že ani mať nebudem . Samozrejme také tie bežné záležitosti ako občasné bolesti zápästia , lakťov , ramenných kĺbov a krížov ma neobišli . Najnovšie ma pobolievali triesla a ľavé koleno , to bol aj dôvod , prečo som v poslednej príprave takmer nedrepoval a nohám to zjavne neprekážalo .
Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš ?

Určite to vyznie ako klišé , ale jediná vec , čím sa riadim je , že si idem za svojim cieľom a nik ani nič ma nemôže vyviesť z cesty . Takto to mám v hlave naprogramované . Nevšímam si negatívne podnety ani predsudky ostatných .

Čomu ťa naučila kulturistika a čo ti dala do života ?

Naučila ma poriadku , moja vôľa je pevnejšia a som si viac istý takmer všetkým tým , čo robím a viem , že keď niečo chcem a budem sa o to snažiť , tak to dosiahnem .
Obrázok..Obrázok
Obrázok..Obrázok
Teraz sa vrátim ak dolíš k majstrovstvám slovenska , 2010 v Ba , kde si sa umiestnil v kategorii do 80 kg na 4.mieste . Ako vnímaš ty osobne toto umiestnenie ? Bolo to pre teba velké sklamanie ?

Nebudem klamať, určite to pre mňa bolo sklamanie . Svoje umiestnenie však akceptujem , rozhodcovia rozhodli a tak to asi malo byť . Na druhej strane , keď som mohol v Žiline skončiť druhý za Peťom Kokoškom , mohol som aj v Bratislave . A veľkým sklamaním pre mňa tiež bolo , že som navážil 76kg . Váha doma mi ukazovala takmer 78kg . Keby som bol vedel, že navážim 76kg , určite by som to kilo ešte stiahol a tým by som sa stal majstrom Slovenka do 75kg. Pretože prvý v 75ke, skončil šiesty v zlúčenej kategórií 80ky . Ale po vojne je každý generál ..
Čo povavažuješ ty osobne za príčinu , že sa ti nepodarilo umiestniť na stupni víťazov ?

Tak príčin mohlo byť viac . Už z fotiek je jasné , že som na pódiu nesvietil , bol som matný . To bolo spôsobené zlým nanesením farby . Ja som si to v tom momente neuvedomoval , ale zhodli sa na tom viacerí , ktorí nášmu športu rozumejú a ktorí mi to vytýkali ešte v Bratislave . Ďalšia vec , ktorá mohla ovplyvniť výsledok , bola tréma a stres . Priznám sa , bol som veľmi nervózny a tesne pred vystúpením som sa nechal dva krát vytočiť .
Skús nám priblížiť tvoje očakávania a pocity , s akými si vystupoval na pódium a aké si mal pocity , ked vyhlásili výsledky ?

Určite som očakával umiestnenie o nejakú tú priečku vyššie . Peťo Kokoška bol jasný víťaz , ale na druhé miesto som si trúfal , i keď som bol najľahší a najmladší s pomedzi osemdesiatkárov . Po vyhlásení som bol sklamaný a myslím, že to na mne bolo vidieť . Teraz je už všetko v poriadku a s odstupom času to nevidím tak tragicky a túto sezónu považujem za vydarenú .

Ktorého zo svojich súperov si považoval za svojho najvačšieho konkurenta a prečo ?

Určite Peťa Kokošku a myslím , že nemusím vysvetľovať prečo .
Ak môžeš prezrad nám tvoje celkove dojmy z tohto podujatia , od organizacie a atmosféry , cez vystúpenieColemana až po celkové vysledky ... Bol niekto , kto ta umiestnením výrazne prekvapil alebo sklamal ?

Pravdupovediac , veľmi som si nevšímal dianie vôkol seba . Ale z toho , čo som mal možnosť vidieť , prevládajú u mňa pozitívne dojmy z tohto podujatia . Určite to boli majstrovstvá, aké sme na Slovensku ešte nemali . Umiestnením ma neprekvapil nikto . Keď však porovnám Mozolani Classic s M-SR v Bratislave (bez ohľadu na dosiahnutý výsledok), atmosféra a celkové dojmy zo súťaže boli u mňa (a nielen u mňa) lepšie v Žiline ako v Bratislave . Aj exibícia Kaia bola pre mňa zaujímavejšia ako Ronnieho . Proste v Žiline som sa aj na pódiu cítil skvele , usmieval som sa . A to som tam išiel s tým, že skončím znovu štvrtý , keďže konkurencia bola rovnaká ako v BA. O to väčšie prekvapenie som zažil pri vyhlasovaní . Bol som úprimne šťastný.

Ako si už sám spomenul , po Bratislave si sa zúčastnil Mozoláni clasicc ... Priblíž nám toto podujatie troška podrobnejsie ...

Samotná súťaž ako aj posúťažný banket sa konali v Žilinskom hotely Holiday Inn. Z pohľadu pretekára môžem povedať, že som sa tam cítil lepšie ako v Bratislave. Nebol som nervózny a napätý a viac som si celú súťaž užíval. V rozcvičovni vládla od začiatku príjemná a uvoľnená atmosféra, srandovali sme s ostatnými chalanmi . Všetci pretekári, pre ktorých to bola posledná súťaž jarnej sezóny, vrátane mňa, sa už tešili ako sa po niekoľkých týždňoch diéty konečne do sýta najedia. Ďalšie milé prekvapenie som zažil pri vyhlasovaní mojej kategórie, z druhého miesta som mal nesmiernu radosť a bola to pre mňa akási satisfakcia za štvrté miesto z Bratislavy v rovnakej konkurencii. Spokojný som určite aj s cenami, ktoré som vyhral za druhé miesto. Množstvo kvalitných doplnkov, ktoré aj využijem v príprave, oblečenie zn. Uncle Sam a finančná prémia. Na záver celej súťaže, po vyhlásení absolútneho víťaza, nastúpil na pódium fenomenálny, 142kg vážiaci Kai Green. Svojim vystúpením spôsobil mnohým ľudom v hľadisku ne tele zimomriavky, ani ja som nebol výnimkou. .Po súťaži nasledoval banket, ktorý bol však prístupný iba rozhodcom a finalistom jednotlivých kategórií , ostatní si v prípade záujmu museli zakúpiť banketový lístok (toto považujem za jediné negatívum, i keď ja som s tým problém nemal, keďže som skončil druhý)…a po bankete sme sa všetci spokojne a s plnými bruchami pobrali domov.

Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú , že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Poviem to asi takto . Anabolické steroidy sa v športe zneužívali , zneužívajú a zneužívať budú a nik z nás to neovplyvní . Prečo ? Odpoveď je jednoduchá , “latka“ je nastavená príliš vysoko a fanúšikovia jednotlivých športových odvetví ju chcú vidieť stále vyššie a vyššie v podobe stále lepších a lepších výkonov . A to samozrejme neplatí len pre kulturistiku a silové športy .
Pre puberťákov len toľko, keď som ja ako junior mohol dosiahnuť dobré výsledky aj na medzinárodných šampionátoch (samozrejme nielen ja) bez toho aby som užíval AS , prečo by to nemohli dosiahnuť aj oni . AS sú len prostriedkom , ktorý pomôže vybudovať viac svalovej hmoty , ale nevybuduje ju za vás . A samozrejme to zo sebou nesie isté zdravotné riziká .
Obrázok...Obrázok
Čím sa plánuješ živiť v budúcnosti ? Bude to trénerstvo , výživove poradenstvo alebo niečo úplne iné ? Aké sú tvoje ciele a plány v súkromnom a kariernom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

Momentálne rozmýšľam nad viacerými možnosťami . Definitívne sa rozhodnem asi až po úspešnom ukončení VŠ . Mojim cieľom je stať sa v dohľadnej dobe sebestačným , pokiaľ možno s perspektívnou profesiou . Nechcem len prežívať, ale žiť . Súťažiť budem , dokedy budem môcť a kým ma to neomrzí , čo zatiaľ nehrozí .
Obrázok......Obrázok
A tvoje ostatné súkromné plány ?

Len tie, čo som spomenul vyššie..
Obrázok..Obrázok
Na záver máš priestor , aby si komukoľvek čokolveko sebe doplnit , čo by mali o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš priestor komukolvek cokolvek odkazat alebo podakovať ...

Touto cestou by som sa chcel poďakovať v prvom rade rodičom, ktorí ma podporujú a často musia znášať moje výkyvy nálady počas diéty. Ďalej trénerovi Ľubomírovi Hečkovi za jeho prísne , kritické oči aj vďaka ktorým spravím vždy formu . Vďaka patrí taktiež kamarátom a známym , ktorí mi fandili a podporovali ma a nesmiem zabudnúť na fotografa Marca Zieglera , ktorému ďakujem za finančnú podporu v príprave .

A ja dakujem tebe za poskytnutie rozhovoru a želám ti vela uspechov v dalsej kariere

... na záver prikladám zopár tvojich fotiek z poslednej doby
Obrázok..Obrázok
Obrázok.Obrázok
Obrázok..Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Reklama

Reklama

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]