Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#7986
Obrázok
Na úvod ťa poprosím o stručné predstavenie sa našim čitateľom, ktorí ťa nepoznajú ...

Jmenuji se Kamil Gorecki,je mi 24let pochazím z Karviné kousek od Ostravy,soutěžím ve federaci NABBA v kategorii Men 3..

Viem že si sa venoval aj jednemu kolektívnemu športu O aký šport ide a prečo si s ním skončil ? Boli ešte aj nejaké iné športy ?

Dříve než jsem se začal věnovat kulturistice, hrával jsem házenou 15 let za Hcb Karviná, posledni 2roky házené za A-team, tento sport byl pro mě všechno, ale pak jsem od toho musel upustit a hledat si zaměstnání, které by mě skutečně živilo. Jiné sporty byly,ale jen rekreačne fotbal,hokej.

Aké boli tvoje úplné začiatky v posilovaní ? Kedy , ako , kde , s kým ...

Moje první návštěva posilovny se uskutečnila v 16 letech, když jsem hrál házenou. Bylo to součásti přípravy. Tehdy jsem v tom našel zalíbení a začal jsem posilovnu navštěvovat častěji. Můj starší bratr chodíval cvičit, takže mi vysvětlil základy a techniku různých cviků. Čas plynul a já začal do chodívat do fitnescentra, tam jsem se seznámil s mým nejlepším kamarádem Elemirem Zaviatičem, se kterým jsem začal cvičit.

Čo bolo u teba impulzom , aby si začal posilovať ?

Impulzem by se dalo říci byl bývaly sport házená. Tímto to vše začalo.

Aká doba uplynula , kým si začal súťažiť? Kto ťa priviedol na myšlienku súťažiť ?

Na první soutež jsem šel před 3 roky,k soutěžení mě přivedl Elemir Zaviatič,který se
také zabývá kulturistikou,on mi dal základy cvičení ,správného stravování, . Dnes spolu probíráme tréninky,stravu,i přípravu na souteže. Je to člověk na kterého se mohu vždy spolehnout.
Obrázok..Obrázok..Obrázok..Obrázok
Teraz ťa poprosím o prezentáciu tvojich doterajších súťaží vrátane umiestnení ...

IFFB
2008-Mistrostvi moravy,kategorie klasicka kulturistik do 175, 4.místo
Mistrostvi ČR- klasicka kulturistika do 175, 4.místo
2009-Mistrostvi Evropy v klasicke kulturistice do 170 cm,7.místo
Mistrostvi moravy ,kategorie do 75kg, 2místo
Mistroství ČŘ do 75kg,2místo

NABBA
2010-Mistroství Československa, kategorie MEN3, 2 místo
Spomenieš si na svoje pocity , ked si po prvý raz vystupoval na pódium ? ... Môžeš nám ich popísať ?

Pamatuji si , jak jsem měl strach ,že si udělám ostudu,ale nakonec to nebylo nejhorší. Bylo spíše poznávání, tehdy jsem ani nevěděl zda ješte někdy půjdu soutěžit, ale nakonec jsem u toho zůstal do dnes.

A po vyhlásení výsledkov ?

Vyhlašovani výsledku moc neprožívám. Vůbec je nevnímám, který jsem skončil to na mě příjde později.

Keby si mal vybrať jednu súťaží , ktorej umiestnenie si vážiš najviac , ktoré by to bola a prečo ?

Nejvíce si vážím poslední souteže ve federaci NABBA, kde jsem obsadil 2místo za Jindrou Michalkem, který patří mezi nejlepší kulturisty.
Byl mým vzorem a pak stál vedle mě, pořad jsem tomu nemohl uvěřit a pak jsem skončil 2 za ním.
Obrázok..Obrázok..Obrázok..Obrázok
V akej federácii si začínal a v akej súťažíš momentálne ?

Soutěžit jsem začal v IFFB do roku 2009,dlaši rok 2010 ve federaci NABBA

Ako sa ti darí financovať tento finančne náročný šport ? Máš niekoho kto ťa finančne podporuje alebo sa ti darí byť sebestačný ?

Financovaní? Vše si hradím sám, dneska je težká doba, nikdo vám nedá peníze jen tak.... takže vše financují dle možností
Obrázok
Kde momentálne trénuješ ? Pomáha ti niekto ako sparing , príp.tréner s ktorým konzultuješ svoju prípravu ?

Momentálně trénuji ve fitcentru Morava, cvičím zde posledních 5měsicu u svého kamaráda Jirky Muszynského. Trenéra nemám, přípravu konzultuji se svým kamarádem Elemirem Zaviatičem. Co se týka sparinga jistou dobu jsem cvičíval sám, ale od doby co jsem změnil fitko cvičím s Romanem Vránou.Je to člověk ,který mě dokáže pokaždé vyhecovat, nikdy neřekne NE, což je dobře, nebojí se ani váh. Někdy se až divím. Takže, když se připravuji na soutež,jsou kolem mě lidi , na které se mohu vždy spolehnout.

Ako je to u teba so suplementáciou? Aké doplnky užívaš najradšej ? Máš nejaké oblúbené značky alebo konkrétne produkty?

Používám doplňky omezené podle financí, ale jak mohu tak protein od EXTRIFIT, jejich aminokyseliny jsou kvalitní. Na dnešním trhu je mnoho produktu na vysoké úrovni. BCCA , tak v dietě vždy od firmy CARNE LABS
Dále používám základní prvky,vápník,horčík,zinek,vit-c.
Spalovač se mi v diete osvědčil CLA.¨
Obrázok
Určite aj ty ako každý kulturista máš určité partie dominujúce a niektoré naopak problémové .. Ktorú ty u seba považuješ za najlepšiu a naopak najslabšiu ?

U své postavy nejlépe hodnotím záda a ramena, nejhorší jsou nohy, na nich musím neustále pracovat. Je to běh na dlouhou trať :a10

Naši čitatelia by určite uvítali , keby si nám prezradil svoj konkretny objemový a taktiež rysovací trening ... Čím sa u teba líšia?

Objemový trénink používám 2+1,3+1. V týdnu mám dva dny volna, každou partii jednou za týden, krom lýtek.. 1den -hrudnik,břicho. 2den -stehna,lýtka 3den -ramena,hamstring 4 den – volno.5 den - záda,lýtka 6 den - biceps,triceps. 7den – volno. Zde převládají základové cviky.

V dietě trénuji 4+1. Nastavím si to, jak mi to vyhovuje, podle toho jak na tom jsem , a co musím upřednostnit, split 4+1 zůstává. Kardio zařazuji po tréninku,zde zařazuji super série,tři sety,prostě věci, kterýma svaly maximálně separuji, používám i vyšší počty opakování. U základového cviku používém méně opakovaní

Ak by som ťa mohol poprosiť , povedz nám aký typ tréningu ideš momentálne aj s podrobným tréningovým rozpisom ...

Momentálně trénuji takto:
Split 2+1,3+1
1. hrudník,břicho
2. stehna,lýtka
3. ramena,hamstring
4. volno
5. záda,lýtka
6. biceps,triceps
7. volno

v objemovém tréninku se soustředím na základní cviky, které jsou podle mě cestou k úspěchu, občas na konci tréninku zařadím na danou partii nějaký pumpovací cvik
Obrázok.....Obrázok.....Obrázok
Teraz prejdem k tvojmu stravovaniu . Máš nejaké obľúbené jedlá špeciálne do objemu a tiež do diéty ? Prezrad nám nejaký príklad tvojho denneho jedálničku v objeme aj v diéte

V objemové přípravě, se hlídám jen v mezích, jelikož bez kolorií navíc přibrat další svalová hmota nejde. Nepohrdnu gulášem s chlebem, nebo domácí bábovkou, samozřejmě to nejím každý den.

Příklad jídelničku v objemové fázi

Snídaně 1: míchaná vajíčka +celozrnný chléb, kafé
Svačnina: piškoty,ochucený kefír,banán
Oběd : těstoviny, mleté hovězi
Svačina2: cottage,celozrnné pečivo
Svačina3:protein,vločky
Večere: těstoviny,mleté hovězí
Večere: tvaroh nebo protein

V diěte jsem přestal používat jako zdroj sacharidu rýži, začal jsem dávat celozrnné těstoviny a vločky. První týden se snažím rozhýbavat organismus, takže jsou velké skoky s příjmem sacharidu. Někdy to je jen 50g, někdy i 600 a více. Potom si to ustálím a pod 300g sach. na den nejdu. Kdysi jsem používal asi jako každý 100,200,300,0.. od toho jsem upustil byl jsem z toho vyždímaný. Zjistil jsem, že mi vyhovuje vyšší příjem sacharidu. Poslední dobou se řídím spíše svým tělem, když vidím, že jsou svaly měkké , prázdné, přidám na sacharidech..

Příklad jídelničku v dietě

1.100g vloček,5 bilku
2. 30g proteinového koncentratu,100g vloček
3.250g ryby, 150g celozrnných těstovin,zelenina
4. 30g proteinového koncentratu,50 g vloček (jídlo před tréninkem)
5. 30g proteinového koncentratu (po tréninku)
6. 250 ryby,100g celozrnných těstovin
7. 5 bílku,20g vlašských ořechu

Takhle to dělám v dietě a zabírá to,samozřejmě se příjem sacharidu mění.
Oblíbené jídlo cokoli co obsahuje tuk :a15
Obrázok.......Obrázok.......Obrázok
Nasledujúcu otázku kulturisti nemajú radi , ale čitatelia na ňu čakajú , preto ťa poprosím o tvoje miery partíí a samozrejme silové maxká .

Je to už dlouhá doba co jsem se neměřil. Nemohu řici, kolik co měři

Maximálky

Bech press- 180kg,pro jedno op
Mrtvý tah- 280kg
Dřepy- 210 kg
Obrázok..Obrázok..Obrázok..Obrázok
Ako vyzerá tvoj posledný týždeň pred súťažou ? Zaujímal by ma tvoj celkový denný režim,tréning,strava...

Posledni týden před souteži ,je následujicí

V pondělí začínám stahovat vodu piji 1l+ 3dcl k tréninku, jím rybu,a 150 g sacharidu na den
V úterý,voda je jen 1l i s tréninkem,sach 100g
Středa ,voda 0.8l,sacharidy do večera žádné,pak začínám pomalu přijímat mokré sacharidy
Čtvrtek,voda 0.8l,sacharidy nepočítam jím co se vleze jen v mokré formě
Pátek,voda mírně uberu,sacharidy jen suché racio
Sobota,den závodu něco málo,lehká snídaně musli, směs,racio
Obrázok..Obrázok..Obrázok..Obrázok
Máš nejaké osvedčené metódy alebo finty , ktoré používaš na dokonalé odvodňovanie ?

Odvodnění do finální verze si nechám pro sebe :a15

Čo zvykneš urobiť ako prvé bezprostredne po súťaži ? nejaký zaužívaný rituál ...?


Tak asi jako, každý se jde najíst, takže Mc Donald je to pravé místo :a11
Obrázok
Obrázok
Čo znamená pre teba kulturistika ako pojem ? Dala ti niečo pozitívne do života ?
Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš
?


Kulturistika není jen se namazat a jít na podium, začíná to už ráno hned jak se probudíte co sníte, jak cvičíte, jak spíte.. . Kulturistika mi dala určitě něco, když se má něco dělat tak pořadně,jinak to nemá cenu to samé platí i v životě

Určite sa ti občas stane , že sa ti absolútne nechce trénovať ? Čo ťa dokáže namotivovať a nakopnúť ?

Takové chvíle určitě přicházejí,ale když se mi nechce,sparing mě dokáže vždy vyhecovat,takže to odcvičím.Pokud už cítím,že jsem opravdu unavený,vysadím trénink na týden jim cokoliv na co mám chut.Pak se mi vrátí chut i energie cvičit.

A ké sú tvoje kritéria na zostavenie súťažnej zostavy ? Či už ohľadne choreografie alebo výberu hudby ...

Sestava.Já jsem ten typ, krerý to necháva na poslední chvíli. Mám v tom rezervy ,které bych měl do příští soutěže odstranit. Sestava je velice důležita při soutěžích, rozhoduje o vítězi a poraženém
Obrázok
Kulturistika ako každý iný šport , prináša okrem radosti aj rôzne negatívne faktory / zranenia,nedostatok financíí ... / bolo u teba niečo podobné , že by si si povedal , že skončíš so „ železnou hrou „ ?

Jako každého kulturistu trápí peníze,nemůžete si dovolit všechno,koupíte doplněk a počítáte at vám to vyjde na nejdelší dobu, to není moc dobré, jelikož tělo strádá ,ale když nejsou peníze nic jiného se nedá dělat..

Kto je tvojím kulturistickým idolom ? Aký typ postavy u kulturistu je tvoj vysnívaný ideál ?

Mě osobně se líbí z českych kulturistu,Jindra Michálek,Tomaš Bureš. Ze zahraničních to je Jay Cutler a z těch minulych Dorian Yates.

Určite by čitatelov zaujímali nejaké klebety z tvojho súkromného života ... Čo tak napríklad priatelka, rodina, ,koníčky a záluby vo volnom čase...

Přítelkyni nemám, jsem už nejakou dobu sám. Na rodinu nepomyšlím, jednak mi je 24 let, takže mám ještě dost času.
Ve volném čase,´se rád podívám na dobrý film nebo přečtu nějakou knížku.
V létě rád jezdím na kolečkových bruslích.
Obrázok
Dozvedel som sa , že máš zaujímavé zamestnanie , ktorým sa v súčastnosti živíš . Ak to nieje tajomnso , povedz nám niečo o tvojej práci

Pracuji jako státní zaměstanec,konkrétně jako příslušník Vězeňské služby, s touto práci jsem maximálně spokojený. Lidé si kolikrát myslí,že jsme na ně přísní,ale jinak to nejde. Nejsou na rekreačním táboře,takže to nějak musí vypadat.
Mám velice dobrý pracovní koktiv,kluci mi vycházejí vstřic ,když mám před soutěži vidí na mě,že jsem slabý kolikrát i udělají něco za mě. Nadřízení jsou ke mě schovívaví,pokud potřebuji dovolenou v určitý termín na soutež a už není místo na dovolenou vždy mi to pomohou nějak zařídit,za to jím děkuji i klukům.
Obrázok
Vníma tvoje najbližie okolie to čo robíš skor pozitívne alebo skor negatívne ? Podporujú ťa ?

Tak jako všude určitý čast mě podporuje,ta druhá si zase myslí,že je to hloupost co dělám..často slychávám co z toho máš a podobné věci nedokaži pochopit ,když člověk něčím žije a je zapálený do toho.Druhá srana , která mi fandi to jsou lidi ,kteří mě psychicky podpoří ,rodina,kamarádi....

Na akej súťaži ťa uvidíme najbližšie ? Aké sú tvoje plány do blízkej športovej budúcnosti ?

Určite bych se chtěl představit na nějaké jarní souteži,ale mým velkým snem je ůčastnit se MR.Univers....

Čím sa plánuješ živiť v budúcnosti ? Bude to trénerstvo , výživove poradenstvo ? Aké sú tvoje ciele a plány v súkromnom a kariernom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

Živit se budu určite tím co ted dělám ,práce u Vězenské Služby má své jistoty,takže tam budu pracovat nadále ,na soutěžích budu vystupovat ,tak dlouho dokud to budu moci utáhnout ze své kapsy.

Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú,že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Tohle téma je v očích veřejnosti velmi ožehavé. Tyhle věci jsou tady a v kulturistice nejsou jedini co tyto látky užívají,vyskytují se i v jiných sportech dá se řici,že ve všech... U kulturistů je jen problém,že je to skupina lidí,která vyčnívá.
Mnoho lidi si mysli,že to je jen z toho,nevidí tu dřinu kolik potu,obětování do toho člověk dá. Pokud se nebudete správně stravovat,trénovat,opočívat, pak vám nepomuže sebe lepší věc..
Obrázok....Obrázok.....Obrázok
Máš nejaké rady pre mladých chalanov , ktorí sa chystajú na svoju prvú súťaž ?

Tak jako já jsem byl na první souteži,taky jsem měl určitý strach, ale až se člověk objeví na podium,je to úžasný pocit... je třeba si to užít,nikdy nevite. zda ta soutež kterou jste absolvovali nebude poslední.Zkrátka jít a prodat to všechno.

Na záver máš priestor , čokolvek o sebe doplnit , čo by masli o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš priestor komukolvek cokolvek odkazat alebo poďakovať ...

V závěru bych chtěl poděkovat Elemiru Zaviatičovy ,který mě k souteženi přivedl , naučil me taky veci o kulturistice ze kterých čerpam do dnes. Romanu Vranovi za podporu při tréninku, kterou mi dáva. Samozřejmě rodině,kamarádům za psychickou podporu. Jirkovi Muszynskému, za to, že mě nechal trénovat ve svém fitku..

Pokud jsem na někoho zapoměl ,tak se omlouvám. :a178
Obrázok....Obrázok.....Obrázok
na záver pridávam zopár fotiek z posledného obdobia
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Ďakujem ti za poskytnutý rozhovor a prajem veľa úspechov v ďaľšej kariere...

Reklama

Reklama

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]