Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#11189
Na úvod ťa poprosím o stručné všeobecné predstavenie sa našim čitateľom, ktorí ťa nepoznajú .

Takže volám sa Matúš Hromec , bývam v Bytči (pri Žiline) a trénujem u Andreja Mozolaniho , ktorý je aj môj súčasný tréner . V májí 3 dni pred súťažou som „ oslávil “ 18rokov .

Skúšal si pred posilňovaním aj nejaké iné športy?

Ano snažil som sa jazdiť na skateboarde ale polámal som si členky a tak som s tým musel prestať , lebo už som tie nohy takmer ani necítil
:a17 …. Inak žiadny iný šport som nerobil , ešte pol roka thaiský box , ale chytil som zranenie hlavy a doktori mi zakázali boxovať a tak som musel prestať . A TAK SOM ZACAL SO ZELEZOM !!!!

Aké boli tvoje úplné začiatky v posilňovaní ? Kedy , ako , kde ... Odkiaľ si čerpal informácie čo a ako ?

Úplne prvý tréning bol v Bytči v miestnom fitku na základnej škole , kde robí mamina kamarátka a tak som sa tam šiel pozrieť . Ale ešte predtým asi 2 mesiace som stále čítal o tréningoch , o strave atď . Zotavoval som sa z toho zranenia hlavy , takže som nemohol vyvýjať žiadnu aktivitu , preto som stále čital o tom a neskutočne sa tešil na prvý tréning . Potom prišiel deň , kedy som už konečne išiel dvihať železo , dal som si riadny full body tréning , po ktorom som mal svalovicu ako sviňa , v stredu som sa išiel znova zničit a v piatok zase . Ten vikend bol hrozný , pamätám si , že som sa už nemohol dočkať pondelku :a15 ...

Čo bolo u teba impulzom , aby si začal posilňovať ?
Môj spolužiak Martin . On začal cvičiť asi tak rok predtým a videl som na ňom ako rastie a bol do toho celkom zažratý . Ja som ho nechápal , že ako ho to može baviť sa tam zahadzovať so železom . V mojich očiach to bola vtedy kravina . No ale jedného dňa na slovenčinee som sa kukal , že kurnik aký má biceps . Pozrel som sa na svoj a vravim si chcem mať väčši , chcem byt lepsi jako on . A tak som začal makať aj ja . Dnes mám biceps väčší jako on , takže svoje som dosiahol :a15 … a Martin už do poSilky chodi asi tak 1 x za mesiac....

Kto ťa priviedol na myšlienku skúsiť súťaženie ?

Ja sám … Odmalička som cielavedomý a keď si poviem , že nieco chcem , tak za tým idem a dosiahnem to . A tak to bolo aj so súťažením .

Kedže si mladý začínajúci kulturista , nemáš za sebou veľa súťaží , ale predsa nejaké áno … Povedz nám ich aj s umiestneniami

1. Do formy . Organizoval ju Andrej Mozolani. Mal som 100kg vysekal som to a vyhral som kategoriu najlepsia premena. Vyhral som rocnu permanentku a vdaka tomu som sa zoznamil s Andrejom
2. Bansko Bystricka grand prix 2010 kategoria dorast 3tie miesto ssnkf
3. Msr Dorastencov kategoria do 80kg 2he miesto sakfst
4. msr juniorov kategoria do 80kg 5te miesto sakfst
5. este som povyhraval nejake „bokovky“ neoficialen sutaze
6. silak skoly vytlacil som na bench 110kg cez dietu 4 tyzden před sutazou a potiahol 180kg na mrtvy tah
7. a vyhral som aj sutaz od firmy still mass v drepoch ze kto spravi co najviac drepov s 80% telesnej vahy mal som 100kg a dal som 50opakovani s 80kg


V akej federácii súťažís momentálne ? Plánuješ do budúcnosti aj nejaké zmeny ?

SAKFST a meniť neplánujem
222062994494579
Tvoju kulturistickú kariéru odštartovala jedna súťaž , ktorú organizoval andrej mozolani . Povedz nam niečo o tejto súťaži a aj ako si sa umiestnil

No tak bol to môj úplne prvý „ kulturistický „ začiatok ...
Bolo to po pol roku môjho cvičenia … Keď som začal cvičit , mal som 65kg , za ten pol rok som to vyhnal na nejakých 95kg
:a2 Potom som sa prihlásil do súťaže „do formy“ a vysekal som to na nejakých 75 kg . No a potom som len čakal na vyhlásenie a zistil som že som vyhral kategóriu „ najlepšia premena „ a moc ma to potešilo

Spomenieš si na svoje pocity a očakávania , keď si po prvý raz vystupoval na pódiu ? ... Môžeš nám ich popísať ?

Jasné že si spomeniem . Prišiel som na súťaž a kukám na jedného chalana , ktorý bol „mega“ a zistil som že je v mojej kategórii . Vravím si že idem domov :a25 . Ale nakoniec som skončil lepsie ako on . Vyhlásenie výsledkov bolo najhoršie … Stojim tam ako sviečka a čakam . Povedia 4 - teho a vravim si že hm… tak to keby ma teraz nepovedali som druhý a zrazu ma povedali , ale aj tak som bol šťastný lebo som dokázal poraziť chalanov , čo mali odcvičené 3-4 roky a ja necelý rok a pol :a17 . Snaha sa mi vyplatila , bol som šťastný a potom som sa riadne prežral :a13
Dala ti táto prvá súťaž aj niečo pozitívne do dvojho daľšieho športového života ?

Jasné … vedel som ako to chodi na súťaži , ako sa natrieť , napumpovať , ako nacvičiť zostavu , lebo tá na prvej súťaži bola úplne nulová :a24 Videl som fotky , kde zaostávam atd. Proste bola to dobrá skúsenosť .

Ako je známe , trénuješ momentálne u Andreja Mozolániho . Je aj tvojim oobným trénerom alebo ťa má pod „trénerskými kridlami „ niekto iný ? Čo ti dal spolupraca s ním do tvojho kariérneho života ?

Tak spolupracoval som aj s Norom Zajacom ktorému chcem moc poďakovať za to ako mi pomohol... NORO :a90 :a95 :a97 :a111 … Teraz momentalne som po „trénerskymi krídlami Andreja…

Ako si spokojný s podmienkami v andrejovom fitku ?

MILION BODOV ! NAJLEPŠIE FITKO :a34 o takom sa mi snívalo odkedy som začal cvičiť …
Kedže si sa iba nedávno vrátil zo súťaží , ktoré nasledovali krátko po sebe, nebude ti robiť problém popísať nám podrobne celú tvoju prípravu … / tréning , diéta, stravovanie , suplementácia … /

Tak diétu som začal vo februári , pretože som bol mega fat a vážil som 100kg :a11 potom som to ráno vymenil za hodinové schody v bytovke :a11 :) a tie som robil až dokonca pripravy ... Poobede vždy nasledoval tréning . Trénoval som 6 dni vkuse a deň volna , ale aj v deň volna som mal kardio … Ku koncu som dával aj po tréningu ešte kardio nejakých 20 - 30 minút... Dieta bola veľmi tvrdá ! 1 Kg masa denne + proťak a sacharidové vlny + zelenina + l-carnitin + aminokysliny ( glutamin arginin bcaa ) a mega dávky kávy , to ma vždy postavilo na nohy pred tréningom :) … a to bolo všetko , nič zložité , v jednoduchosti je krása :a22

Ak dovolíš , teraz by som prešiel trocha k tvojmu súkromiu … Povedz nám niečo o tvojej rodine aj môžeš … ako vnímajú oni to čo robíš ?

Tak moju rodinu milujem nadovšetko . Sú pre mňa velkou oporou , hlavne moja mama Mami :a108 :a90 :a87 :a97 :a87 :a21
Mam len mamu , otca nie , súrodencov taktiež nemám :a17

Ako si na tom s frajerkou ?

Nemám frajerku … :a28

Dozvedel som sa že nemáš staleho sparinga … Z akého dôvodu ?

Cvičim rád sám , aby sa mi nikto nemotal pri činkách :a11 , ale ako teraz začala objemovka a vahy idú hore , a treba niekedy aj pomôcť , tak zháňam niekoho , kto by sa chcel so mnou ničiť :a46

Si ešte študent alebo si už skončil školu ? O akú školu ide ?

Uspešne som ukončil 3-tí ročnik :a22 V žiline hnojarina (stredna odborna poľnohospodárska škola)

Všetci dobre vieme , že kulturistika je veľmi náročný šport či už z hladiska cvičenia a diétovania ako aj z hľadiska financíí … Ako viem , sponzora nemáš , ale máš zopár ľudí, ktorí ťa finančne podporujú … Kto to je ?
No tak jediny , kto ma priamo finančne podporuje je moja maminka , plati mi komplet stravu . Potom s Andrejom som sa dohodol na zľavách na doplnkoch a to mi moc pomáha. A raz mi poslali z jedného e-schopu proťák so zľavou . Takže hlavne maminka a Andrej :a16

Určite máš v sebe veľký potenciál a ani sponzori nedajú na seba dlho čakať . Keby si ich mohol osloviť , čo by to bolo ? Prečo by mali investovať práve do teba ? V čom vidíš svoje hlavné prednosti ?

Tak ľuďom ktorí by ma chceli podporit odkážem v krátkosti len toľkoto : som mladý chalan , mám 18 rokov , mám svoju karieru kulturistu iba pred sebou a som ochotný prežiť celý život vo fitku a zlepšovať sa , čiže im robiť mega super reklamu !!!

Máš aj nejaké slabiny o ktorých by si mohol niečo povedať ? Povedz nám aj svoje miery , váhu a výšku .

Meriam 181cm a momentálne po súťaži vážim 85kg … a slabiny ? Celý vrch … úplne ako keby som ho necvičil … nohy sú celkom OK , ale vrch slabý ale najviac ramená a chrbát

Povedz nám tvoje maximálky pre jedno opakovanie … , čitateľov to vždy veľmi zaujima .

tlak 115kg drep 170kg mrtvy tah 180kg

[centruj][/centruj]

Máš nejaké svoje obľúbené jedlá do diéty a do objemu ?

Dieta: ryža + brokolica + mrkva + voda do hrnca a dat zapiecť do rúry , neskutočne dobré s prsiami uvarenymi v slanej vode … v diete enonuno
Objem : ryza + hrozienka + džem + cotagchese + škorica + kakao před tréningom


Čitatelia by určite uvítali , keby si nám prezradil svoj aktuálny tréningový rozpis .

Idem silovú etapu 6 týždnovú
cvičim 1+1 a rozdelenie partíí :

A – prsia + plecia + triceps
B - nohy lytka (mam najradsej)
C - chrbat + biceps


Určite aj ty máš nejaké svoje obľúbené značky alebo konrétne doplnky , ktoré užívaš … Ktoré to sú ?

Tak mám rád dymatize elite whey , ale ako som začal brať od Andreja scitec nutrition nechcem už nič iné . chuťovo milion bodov . Ale chcel by som vyskúšať ešte gaspari a muscletech
Čo znamená pre teba kulturistika ako pojem ? Dala ti niečo pozitívne do života ?
Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš ?


KULTURISTIKA JE PREMNA VSETKO. ROBIM PRETO ABY SOM SI MOHOL KUPOVAT DOPLNKY STRAVU A MOHOL TRENOVAT. ZIJEM PRETO ABY SOM MOHOL BYT každý DEN VO FITKU . JE TO PREMNA VSETKO . DALA MI DO ZIVOTA SEBADISCIPLINU! NAUCIL SOM SA PRESNOSTI NACASOVANOSTI A UVEDOMOVANIA SI DôLEZITYCH věci. ANO MAM MOTO : TRENING PO KTOROM NIESOM K.O. NENÍ TRENING!

Určite aj tebe sa občas nechce trénovať .. čo ťa dokáže namotivovať ?

Kukanie „bodybuilding motivation“ na jutube
ale asi najviac keď sa pozriem na poháre , ktoré mám na poličke


každý mladý chalan v tvojom veku má aj kopec iných koníčkov . U niekoho je to kino, diskotéky , baby … Ako je to u teba ?

Žiadne koničky ...
Na všetko som sa vykašlal a sústredim sa len na cvičenie . Pre mňa není piatkový večer super , keď sa idem niekde opiť alebo tak , ja si radsej pospim , keďže ešte k tomu pridem v piatok z roboty a som aj po tréningu unavený . A nakolko mi nechuti alkohol , tak by ma ani nebavilo chodiť na nejake diskopárty .


Na záver by ma zaujímali aké sú tvoje súkromné plány do blízkej budúcnosti… Čím by si sa chcel živiť ?

Tak plán kulturistický je : vyhrať o rok msr juniorov !
V školskej sfére : zmaturovať .
V súkromnej oblasti : Držat pohodu v rodine a možno si nájst nejakú priateľku FITNESKU a mohla by byť aj kulturistka , ale to asi v žiline nenájdem
:a11
A čo by sio mohol prezradiť o svojich športových plánoch ? Kam máš v pláne to dotiahnuť ?

Jednoznačne titul MR. OLYMPIA je o niekoľko rokov môj …
ale nie , tak chcem sa stále zlepšovat a súťažiť čo najviac sa len bude dať , ak budú financie …


Máš nejaké rady pre mladých chalanov, ktorí sa chystajú na svoju prvú súťaž ?

Trénuj , trénuj , trénuj , stravuj , stravuj , stravuj sa !!! to je základ , a hlavne nemôžes to vzdat po neúspechu !!!

Na záver máš priestor , čokoľvek o sebe doplniť , čo by mali o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš priestor komukoľvek čokoľvek odkázať alebo poďakovať …

Tak chcem poďakovať najviac svojej MAME … mami ešte raz :a90 :a87 :a97 :a107 :a96 :a91 :a99 ti za všetko . Dalej Andrejovi za to čo pre mňa všetko robi . :a90 :a87 :a97 :a107 :a96 :a91 :a99 aj Norovi Zajacovi , ktorý mi taktiež veľmi pomohol , bez neho by som nebol tam kde som . A ešte ľudom , ktorí ma podporujú . Ak som na niekoho zabudol tak sorry .
A odkaz pre čitateľov : o mne este budete počut !!!

na záver pridávam zopár fotiek z Matúšovej poslednej súťaže
ráno v deň súťaže
z podia :
po súťaži

Reklama

Reklama

If you're in search of effective medication for er[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]