Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Jurkádium
#9241
vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9247
Jurkádium napísal:vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?
bud trochu konkretnejsi, ako to myslis stred hrudnika, stred horizontalny alebo vertikalny :a11 ?
asi horizontalne
zaklad je bench press, ostatne odvodeniny - najucinnejsi je ten, ktory Ti najviac vyhovuje, kazdy ma nieco ine oblubene a ucinne

ale tiez by som urcite zaradil pullover - ale treba sa ho naucit spravne vykonavat, da sa totiz robit vela sposobmi
Užívateľov profilový obrázok
Od Jurkádium
#9250
FitPotreby.sk napísal:
Jurkádium napísal:vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?
bud trochu konkretnejsi, ako to myslis stred hrudnika, stred horizontalny alebo vertikalny :a11 ?
asi horizontalne
zaklad je bench press, ostatne odvodeniny - najucinnejsi je ten, ktory Ti najviac vyhovuje, kazdy ma nieco ine oblubene a ucinne

ale tiez by som urcite zaradil pullover - ale treba sa ho naucit spravne vykonavat, da sa totiz robit vela sposobmi
myslím keď má niekdo preliačený hrudník...tak má v strede dieru...a to sa dá svalmi zaplniť aspoň čiastočne...preto sa pýtam ktoré cviky by najviac mohli pomôcť.. :a26
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9252
Jurkádium napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Jurkádium napísal:vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?
bud trochu konkretnejsi, ako to myslis stred hrudnika, stred horizontalny alebo vertikalny :a11 ?
asi horizontalne
zaklad je bench press, ostatne odvodeniny - najucinnejsi je ten, ktory Ti najviac vyhovuje, kazdy ma nieco ine oblubene a ucinne

ale tiez by som urcite zaradil pullover - ale treba sa ho naucit spravne vykonavat, da sa totiz robit vela sposobmi
myslím keď má niekdo preliačený hrudník...tak má v strede dieru...a to sa dá svalmi zaplniť aspoň čiastočne...preto sa pýtam ktoré cviky by najviac mohli pomôcť.. :a26
no vidis, tak uz viem o co Ti ide
nastuduj si ten pullover, je to cvik, ktory napomaha pri roztahovani hrudneho kosa
tento problem tu ma vela chalanov, niekde to pohladaj sa to tu celkom casto objavovalo a riesilo, len ja osobne si myslim, ze to je celkovo degenerativny problem, ktory sa velmi problematicky bude odstranovat cvicenim, tu ide o spravne drzanie tela

pri cviceni sa zabuda na silu strecingu, ktory ma za ucel natiahnut do povodnej polohy skratene svalove slachy, potom sa stava, ze sval sa cvicenim skrati a taha napr. prsny sval ramena dopredu - potom chodia kulturisti zhrbeny a ruky od tela - urcite to poznas
Užívateľov profilový obrázok
Od Bady
#10279
Zdravím...Chcem sa opýtať a dostať pár rád,ohladom hrudníka.....cvičím už 2 rok pravidelne bez prestávky. Všetko ide ako po masle až na jednu moju kritickú partiu ktorou je hrudník....Ten drvím dva krát týždenne a venujem mu maximum času a aj regenerácii.....no stále je nemasný,neslaný..... malý,nerozvintuý,aj ked sa snažím precvičiť ho s každej strany....začal som teraz cvičiť šetko na šikmej lavici hore hlavou,čiže tlakujem hore hlavou (bench press) jednoručky,aj rozpažovanie.......do tréningu ešte zapájam pulover.......btw:šiel som neskutočne silovo nahor,ked som začal cvičiť šetko na šikmej.......začal sa mi aj tvarovať vrch hrudníka, no stále to nieje ono......potrebujem radu ako hrudník poriadne roztiahnuť,aby prsia boli aspon opticky vačšie kedže tie moje vyzerajú malé, a pritom dvíham celkom slušné váhy...snažím sa aj dýchať,pomaly,vydychovať,svalovky mám neskutočné,no prsia nie a nie podla mojich predstáv....vedel by mi niekto pomôcť? je to v genetike s ktorou už nespravím nič? alebo je nato neaký liek? za rady vopred dakujem.... :a20
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#10297
Bady napísal:Zdravím...Chcem sa opýtať a dostať pár rád,ohladom hrudníka.....cvičím už 2 rok pravidelne bez prestávky. Všetko ide ako po masle až na jednu moju kritickú partiu ktorou je hrudník....Ten drvím dva krát týždenne a venujem mu maximum času a aj regenerácii.....no stále je nemasný,neslaný..... malý,nerozvintuý,aj ked sa snažím precvičiť ho s každej strany....začal som teraz cvičiť šetko na šikmej lavici hore hlavou,čiže tlakujem hore hlavou (bench press) jednoručky,aj rozpažovanie.......do tréningu ešte zapájam pulover.......btw:šiel som neskutočne silovo nahor,ked som začal cvičiť šetko na šikmej.......začal sa mi aj tvarovať vrch hrudníka, no stále to nieje ono......potrebujem radu ako hrudník poriadne roztiahnuť,aby prsia boli aspon opticky vačšie kedže tie moje vyzerajú malé, a pritom dvíham celkom slušné váhy...snažím sa aj dýchať,pomaly,vydychovať,svalovky mám neskutočné,no prsia nie a nie podla mojich predstáv....vedel by mi niekto pomôcť? je to v genetike s ktorou už nespravím nič? alebo je nato neaký liek? za rady vopred dakujem.... :a20
Tak ja by som dodrzal v tomto pripade nejakych par pravidiel.
- prsia by som vzdy pri treningu zaradil ako prve, kedze ide o partiu, ktora vyraznejsie zaostava za inymi, a cvicil by som ich ked mam plno energie
- v den ked mas prsia by som k nim zaradil este max. jednu malu partiu, ako je biceps, prip. lytka, aj brucho
- nesnazil by som sa ich totalne znicit
- doprial im vela regeneracie a kvalitnej, to znamena strava vysokoproteinova, oddych a spanok a cvicil ich len raz za tyzden
- v ziadnom pripade by som ich necvicil ked mam svalovicu, v tomto okamihu este potrebuju regenerovat (ked ich zatazis treningom na 100%, budu sa snazit zregenerovat na 110%, ale regeneracia musi byt ukoncena, lebo ak si zregenerovany na 80% dostavi sa opacny vysledok)
- zameral by som sa na zakladne cviky - bench a pullover - pozor na techniku

A urcite je to aj o genetike, lenze sval je sval a tie mame vsetci rovnake, takze prinutit ho rast, ako ostatne svaly priblizne rovnakym sposobom.

Lahko je radit, horsie uz urobit.
Užívateľov profilový obrázok
Od Bady
#10337
skoro všetky spomenuté body dodržiavam, až na dve.....a to že cvičíť ho raz týždenne....ja ho drvím 2 krát...niekde som čítal že 1 je málo 2 je akurat 3 je už vela.....ale vyskúšať treba všetko, a ničím prsia na treningu totalne.... 6 cvikov.....s toho 4 sériovky a posledne je len pumpovačka na kladkách po 2 serie.....Ak ta smiem poprosiť,neaky ten treningový plán? zhruba.....aby som bol v obraze a vedel som si to nastaviť podla seba.... :a180
Užívateľov profilový obrázok
Od TRCO
#10343
Jurkádium napísal:vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?

ja by som dal tlak hore hlavou jednorcky ale s vytacanim vo vrchnej polohe nech otocis paste k sebe....
alebo kladka strihy poriadne zatinanie.
Užívateľov profilový obrázok
Od TRCO
#10344
FitPotreby.sk napísal:
Jurkádium napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Jurkádium napísal:vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?
bud trochu konkretnejsi, ako to myslis stred hrudnika, stred horizontalny alebo vertikalny :a11 ?
asi horizontalne
zaklad je bench press, ostatne odvodeniny - najucinnejsi je ten, ktory Ti najviac vyhovuje, kazdy ma nieco ine oblubene a ucinne

ale tiez by som urcite zaradil pullover - ale treba sa ho naucit spravne vykonavat, da sa totiz robit vela sposobmi
myslím keď má niekdo preliačený hrudník...tak má v strede dieru...a to sa dá svalmi zaplniť aspoň čiastočne...preto sa pýtam ktoré cviky by najviac mohli pomôcť.. :a26
no vidis, tak uz viem o co Ti ide
nastuduj si ten pullover, je to cvik, ktory napomaha pri roztahovani hrudneho kosa
tento problem tu ma vela chalanov, niekde to pohladaj sa to tu celkom casto objavovalo a riesilo, len ja osobne si myslim, ze to je celkovo degenerativny problem, ktory sa velmi problematicky bude odstranovat cvicenim, tu ide o spravne drzanie tela



dobra volba...
pri cviceni sa zabuda na silu strecingu, ktory ma za ucel natiahnut do povodnej polohy skratene svalove slachy, potom sa stava, ze sval sa cvicenim skrati a taha napr. prsny sval ramena dopredu - potom chodia kulturisti zhrbeny a ruky od tela - urcite to poznas
Od Guli
#10490
Dôležité je napr. tempo - kolko cinku spustas, kolko ju mas na hrudniku, kolko vytlacas a kolko si v hornej faze cviku.
Tiez precitenie.
Skus napr. tlaky s jednoruckami a v spodnej polohe dvihnut hlavu nahor a az potom zatlacit zo spustanim hlavy spat. - cvici to tak Stallone.
S tou hlavou to je dobre aj pri rozpazovani s jednoruckami. Chrbat maj ale pevne na lavicke a niekde si to nastuduj alebo nech ti niekdo poradi lebo sa tym mozes zranit ked to budes robyt nespravne.
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10497
FitPotreby.sk napísal:
Jurkádium napísal:vedel by nekdo poradiť najúčinnejšie cviky na stred hrudníka?
bud trochu konkretnejsi, ako to myslis stred hrudnika, stred horizontalny alebo vertikalny :a11 ?
asi horizontalne
zaklad je bench press, ostatne odvodeniny - najucinnejsi je ten, ktory Ti najviac vyhovuje, kazdy ma nieco ine oblubene a ucinne

ale tiez by som urcite zaradil pullover - ale treba sa ho naucit spravne vykonavat, da sa totiz robit vela sposobmi

Opravil by som ta benchpress vobec nie je na stred hrudníka je to na vonkajsi prsný Sval..latinsky názov ma nenapadne!

Ale k veci: Stred hrudnika ci uz spodok alebo vrch najlepsie zatazis cvikmi ( Strihy na kladke zo spodu, Strihy na kladke z vrchu, Rozpazovanie na sikmej, rovnej alebo dolu hlavou lavici. Urcite sem patrí aj Peck deck) Nech sa páci, mas na vyber myslim si ze ak to je zaostavajuca partia, treba tieto cviky zaradovat na zaciatok ako predvycerpavaci system tým padom ten sval dokonale unavis, a prikladas mu primarnu ulohu v treningu aby si ho zdokonaloval
Užívateľov profilový obrázok
Od Ludevide
#12530
Dobry den,

chcel by som pomoct s hrudnikom, jeden prsny sval mam vacsi ako druhy, podla mna je to preto ze mam jednu stranu od stredu hrudnika po rameno o nieco dlhsiu. Mam pravdu? Ma s tym niekto skusenost resp. vie mi s tym niekto poradit?
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#12532
Ludevide napísal:Dobry den,

chcel by som pomoct s hrudnikom, jeden prsny sval mam vacsi ako druhy, podla mna je to preto ze mam jednu stranu od stredu hrudnika po rameno o nieco dlhsiu. Mam pravdu? Ma s tym niekto skusenost resp. vie mi s tym niekto poradit?
daj fotku ak chces . mimochodom uz sa to milion krat nas tomto fore riesilo , nikto nieje 100 percent symetrický , niekto ma vecsie chodidlo ako druhe , iný ma jedno oko zelene a druhe hnede ... u niekoho sa asymetria prejavuje viac u ineho menej . ale daj fotku na posudenie
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12533
Ludevide napísal:Dobry den,

chcel by som pomoct s hrudnikom, jeden prsny sval mam vacsi ako druhy, podla mna je to preto ze mam jednu stranu od stredu hrudnika po rameno o nieco dlhsiu. Mam pravdu? Ma s tym niekto skusenost resp. vie mi s tym niekto poradit?
Podobny defekt mam aj ja jedno prso mam usadene nizsie ako druhe ale to uz sa neda napravit.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#12542
Ludevide napísal:a keby som zmenil uchop cinky pri tlakoch?
ak je to geneticky dane , mozes sa aj na uši postaviť a nespravis s tým nič . ak nechces dat fotku , je tazko nieco posudit ,ty mas mas na to urcite svoj pohlad , v ociach iných to moze vyzerat uplne inak
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12543
Ludevide napísal:a keby som zmenil uchop cinky pri tlakoch?
Posli foto zakladny postoj a kukneme sa na to ci tam je nieco defektne.
Užívateľov profilový obrázok
Od Ludevide
#12560
na fotkach to asi moc vidiet nieje....no skuste mi poradit co s takouto postavou.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#12561
Ak sa nemylim, tak ide o pravu stranu, ktora by mala byt vacsia, ze?

Musel som teda dobre prizriet aby som nieco videl. Ja mam tiez prave prso vacsie ako lave. Ked si lahnem na sikmu hore hlavou a pod tymto uhlom sa pozriem do zrkadla, tak je ten rozdiel dost vyrazny. Ale vobec si z toho nerobim tazku hlavu. Ani Ty si nerob.

Podla fotiek je to uplne v pohode. Postava tiez v pohode, podla mna staci tie prsia trochu zvyraznit v tej postave. Trochu ich zagulatit aby vystupili od zbytku postavy.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#12564
vlastomenn napísal:Ja tam nevidim vobec ziadny defekt.
ja tiez nie ale cakal som na tvoje vyjadrenie :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12572
Mne ked sa kuknete tak lave prso mam vyssie usadene a mal som to stale ci uz v mladom veku alebo v sucasnosti:
2074 2072 2070 2058
Užívateľov profilový obrázok
Od Ludevide
#12573
suhlasim ze na tach fotkach to vidno nieje skusim sa odfotit z boku......a nejaky trenning plan na moju postavu mi poradite?? momentalne cvicim podla VLASATOMENN - objemov. trenning pre pokrocilich č.1
Užívateľov profilový obrázok
Od Kudo
#20686
Zdravím všetkých,

Moj problem spociva v naberani svalov na hrudník, neviem ci je to treningami popripade zla kombinácia cvikov. Skusal som trenovat hrudnik 1x do tyzdna, skusal som aj 2x a stale bieda, vysledky fakt mizive, popripáde ziadne. Treningova frekvencia 2x mi vyhovovala viac, tam som zaznamenal mierne pokroky na benchu, a tiez ten "mizivi" narast. Skusal som tieto plany: Bench na rovnej, na sikmo s jednoruckami, rozpazovanie na rovnej.(2 mesiace do zadu) Nedavno som zacal tento plan: Bench na rovnej, bench na sikmo, bench na rovnej s jednoruckami, dole hlavou s jednoruckami. Chcel som vyskusat tlakovanie dole hlavou kedze som ho este nikdy nerobil, myslim ze to bola fajn zmena. Ked som cvicil jedenkrát do tyzdna hrudník, tak vzdy pondelok, ked 2x tak po, stvrtok. vecsinou cvicim 4x do tyzdna celkovo: po,ut,stvr,pia. Skusal som aj niektore plany ktore som nasiel tu taktiez bez nejakeho vecsieho vysledku. Myslím ze technika je pomerne dobrá, na benchu az dole...
Chcel by som sa vas spytat na nejaky fakt massivny plan hrudnika kde by bol rozpis vah ( maximalka 80kg na bench) ktory snad pomoze, popripade nejaku kombinaciu spravnych cvikov co mi to pomoze. Chcel by som dosiahnut narast objemu hrudnika.Taktiez uz dlho stagnujem na vahe. S ostatnými partiami nemam az taky problem, tiez je tam ista stagnacia ale po case sa to vzdy pohne, ale hrudnik nie a nie... Mozno bola chyba ze som mal caste pauzy.. preto tískam malo. Cvicím 16 mesiacov a pauzy som mal kazde 2 mesiace myslim. niekedy aj dost dlhe koli lyziaraku, chorobam a tak... Neviem no.
Co sa tyka stravy, tak vyberat si nemozem, kedze som zatial zavisly od rodicov. Raz pride mozno aj to. Rozmyslal som nad zamenim benchu na rovnej ako druhy cvik a pred neho hodit bench na sikmej, kedze bench na rovnej cvicim od zaciatku a vzdy ako prví cvik, mozno by to bola prijemna zmena. vazim nejak okolo 70kg (zacal som s 59) +-1kg neviem presne a obvod hrudnika mam nejak 98. Vyjadrite prosim svoj nazor popripade budem vdacny za nejake uzitocne rady, tipy, alebo nejaky ten fakt brutal treningovy plan hrudnika, ktory by snad mal zabrat.
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]