Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5024
Na začiatok ťa poprosím predstavenie sa našim čitatelom ...

Dobrý deň , volám sa Igor Illés , pochádzam s Nitrianského kraja z mesta Nové Zámky. Na začiatku svojej športovej kariéry som sa venoval hľavne ľadovému hokeju, ktorý som hrával 15 rokov do svojich 18 r . Potom som presedlal na šport nekolektívny , ako už dobre viete bola to kulturistika , ktorá ma maximálne pohltila a žijem ňou dodnes. Je to môj životný štýl !
Obrázok
Obrázok..Obrázok
Skús nám popísať aké boli tvoje začiatky železnej hry . s kým , ako , kedy , kde , aké chyby si robil , odkial si čerpal informácie a hlavne prečo si sa rozhodol pre kulturistiku ?

Moje začiatky spadajú do pivničnej posiľňovne . Bolo to ešte v dobe , keď som hrával hokej a môj krstný otec ma zobral do pivnice si zacvičiť . Od tej chvíle som s ním chodil stale častejšie a čatejšie . Hokej ma prestal baviť . Spočiatku to bolo tak 2-3 krát do týždňa , v intervaloch klasicky Pondelok – Streda – Piatok . Neskôr som začal chodiť aj časjtejšie , stupňoval som tempo na 4-krát do týžďna až sa to vyšplhalo na 7 dní v týždni čo si osobne myslím , teraz už ako skusený pretekár , že na začiatočníka , bez vhodnej stravy a regenerácie to nie je uregenerovatelné . To je jedna z mojich prvých chýb , ktoré by som spomenul . Druhou významnou chybou bolo aj skladba stravy , kedže v tej dobe som sa ešte nedostal k časpopisu Muscle and Fitness , tak som o výžive v kulturistike nemal ani potuchy , prečo ju treba dodržiavať a v akých intervaloch treba jesť , a čo je najpodstatnejšie , koľko aké makroživiny používať . Bolo to pre mňa tabu . Preto som sa stravoval v škole bagety , hot-dogy , párky , domáca kuchyňa a podobne , sladksoti som avšak už v tej dobe nejak nevyužíval , nepokladal som to za dôležitý aspekt mojej stravy , a hlavne potrebu , ktorú využívam dodnes . Nehovorím , že si nedám koláč , zmrzlinu , alebo keksíky , priznám sa najviac mi chutia klasické oblátkové rezy Horalky , a waflové keksíky s vanilkovo smotanovou príchuťou .

Neskôr ako som sa dostal z pivničnej posiľňovne do Fitness centra Starbec , kde chodím dodnes , som začal čítať Muscle and Fitness , začal študovať množstvo článkov na Internete , až neskôr ma začalo ,,srať,, že všetky články som prečítal a nemám čo nové načerpať . Je Pravda , že už v dnešnej dobe keď idem čítať časopis Svet Kulturistiky alebo iné media , zistím , že som to čítal pred pár mesiacmi , ba dokonca hodinami na internete len v inom jazyku . Znamená to jdno , vedomostí je dosť , žačať ich využívať v praxi aby fungovali ako majú je vec druhá . Ale verím , že je lepšie mať plno vedomostí a spoliehať san a seba , a nepotrebovať k svojmu úspechu nejakých GURU výživových poradcov , kedže o vašom tele vedia minimum…..

Kulturstiku som si vybral kvôli jednej jedinej veci , je to individuálny šport idem sám za seba , keď sa niečo pokazí , pokazil som si to sám , nikto iný . A je to šport ktorý obdivujem , obdivujem úspechy , kulturistov ako vyzerajú chcem sa im podobať , mojim snom je raz stanúť na pódiu Profesionálnych súťaží .
Obrázok....Obrázok
Obrázok
Obrázok....Obrázok
Robil si aj nejaké iné športy pred tým , ako si začal dvíhať železo ?

Ako som už spomínal , robil som ľadový hokej , hral som ho 15 rokov , ale prestal ma baviť , a práve kvôli kulturistike , nemrzí ma to , bol to správny krok . Za 2,5 roka mi zdobia trofeje z kulturistiky poličky za 1.miesta 2.miesta a zatial za tú dlhú dobu som bol iba 2-krát 4 to tiež iba medzi mužmi . Značí to jedno , voľba bola správna , perspektívita tam je , treba zotrvať a čakať…..
Celkovo mám 28 trofejí !!!!
Obrázok...Obrázok...Obrázok
Ako každého , poprosím aj teba aby si nám prezentoval celú svoju karieru aj s umiestneniami …Ktoré umiestnenie si vážiš najviac zo všetkých a naopak , ktore bolo tvojim najvačšim sklamaním ?

- 2007 : 2.miesto GP Slovakia / SAKFST
- 2007 : 2.miesto VC Myjava / SAKFST
- 2008 : M-SR vo Fitness muži 2.miesto / SAKFST
- 2008 : M-SR Juniorov 1.miesto / SAKFST
- 2008 : 2.miesto GP Slovakia / SAKFST
- 2008 : VC Žilina 4.miesto Fitness muži / SZKFB
- 2008 : WFF / NABBA World Championship bodybuilding 1.miesto Petersberg
- 2009 : M-SR 1.miesto Juniori / SZKFB Nováky
- 2009 : NABBA / WFF Majstrovstvá Srbska 1.miesto Šabac
- 2009 : NABBA World Championship Košice 2.miesto Juniori
- 2009 : WFF / NABBA Universe 1.miesto Juniori Fulda
- 2009 : IFBB Trofuel Hercule Oradeja 2.miesto (nad 95+)
- 2009 : IFBB Austrian Open Linz 2.miesto ( muži ) 95+
- 2009 : IFBB Austrian Open Linz 1.miesto Juniori
- 2009 : WABBA Budapest Open 4.miesto Juniori
- 2009 : WABBA Fitparade Budapest Ujonc 4.miesto
- 2009 : WABBA Fitparade Budapest Bodybuilding (95+) 3.miesto
- 2009 : WFF / NABBA World Championship 2.miesto Juniori ( Superbody )
- 2010 : Medzinárodný Majster Srbska IFBB: 1.miesto
- 2010 : VI.Medzinárodný pohár Toldi Bačka Topoľa: 1.miesto
- 2010 : Majtrovstvá Európy WBPF : 1 miesto
- 2010 : NABBA Medzinárodný pohár v Lungau Rakusko: 1miesto
- 2010 : NABBA Medzinárodný pohár v Lungau Rakusko: 2miesto ( Muži )
- 2010 : WFF Mr.Universe: 1miesto
- 2010 : NABBA Czech Slovak Championship: 1 miesto Juniory
- 2010 : NABBA Czech Slovak Championship: 4 miesto muži Men II

zprár videí zo súťaží :
Mojim najvačším úspechom stále zostáva titul Vicemajstra Sveta NABBA v Košiciach , ktorý som získal na Majstrovstvách Sveta , sklamaním hodnotím celkovo záver tohoto roku kedže zvaäz SZKFB sa zachoval ako sa zachoval a na Majstrovstvá Sveta na Maltu ma nevyslali , kde však zlato v kat. Juniorov sme mali isté . Nebolo nikoho kto by ma porazil vo forme akú som mal túto Jar .

Spomenieš si na svoje pocity , ked si po prvý raz vystupoval na pódium a ked si z neho schadzal ?

Ano , bol to pocit radosti , zadosť učinenia , aj keď som nevyhral bol som hneď druhý v kat . Fitness muži , kde ma porazil ostrielany Fero Hečko , ale mal som radosť , pretože už vtedy som bol lepšie prirpavený ako on , bolo to znamenie , že neskončim vo Fitness ale kulturistika je to pravé pre mňa….

V akých federáciách si doteraz súťažil a aká je tvoja aktuálna?

Boli to dve zatiaľ a dúfam , že sa to meniť nebude a zakotvím v jednej jedinej ktorá ma dovedie k zisku Pro Kard. Prvá bola SAKFST ( IFBB ) a druhá bola SZKFB ( NABBA, WFF, WBPF )
Obrázok..Obrázok
Obrázok.....Obrázok
Obrázok......Obrázok
Kde a s kým teraz trénuješ? Máš svojho osobného trénera a sparinga ?

Trénujem vo Fitness Centre Starbec . Trénera nemám a nikdy som ho ani nepotreboval , tréningy si robím sám , a vidím že ich robím správne , kedže výsledky sú aké sú….Sparinga taktiež nemám , skúšal som to s ním , ale mne to viac prekáža ako je z toho úžitku , tréning sa vlečie , zbytočne sa rozpráva , však to poznáš . Keď potrebujem pomôcť , ochotne mi pomôže vždy , koho poprosím…
Obrázok.......Obrázok
Ako je to u teba s doplnkami ? Ktoré su tvoje oblúbené do objemovky a do diety ?

Keď mám pravdu povedať, osobne veľký dôraz na doplnky nekladiem , iba v prípade že ich dostanem od sponzora ( príležitostne ) ale na súťaži niečo obdržímeo.
Za nevyhnutné do objemovky považujem:

- Gainer ( Jumbo, Volumass Profesional, Goliath )
- Vitamíny a Minerály
- Kĺbový preparát
- Predtréningový Stimulant ( NaNo vapor, X Pand, Super Pump 250 )

Za nevyhnutné do diéty:

- Proteín ( Myo Fusion, Iso tech, Hy- Pro, … )
- BCAA
- Aminokyseliny
- Glutamin
- Spalovač ( Lipodex, Viper, Hydroxycut )
- Kĺbovú výživu

Koľko ťa mesačne stoja v priemere a ako si na ne zabezpečuješ financie ?

Mesačne sa to pohybuje rádovo v stovkách eur , a ako si zabezpečujem ? Snažím sa pracovať , momentálne je to absolventská prax na Polícií a veľkou oporou sú moji rodičia , pretože bez nich by so nič z tohoto nedokázal .
Obrázok.Obrázok.Obrázok
A so sponzormi je to u teba ako ?

So sponzormi na tom nie som nijak dobre . Veľkou pomocou mi bol tento polrok Marc Ziegler , ktorý propaguje stránku http://www.sizeandsymmetry.com , a hlavne rodičia ma finančne podporili . Občasným ale pekným príspevkom je aj Jaroslav Molda zo stavebnej firmy Molda s.r.o.Samozrejme uvítam akúkoľvek pomoc, v každom prípade ak by ste mali záujem robím aj exibičné vystúpenia ( forma dohody za odškodnenie ) , osobného trénera, vytváram stravovacie plány, tréningové systémy, všetko potrebné preto aby moji klienti boli spokojní .Samozrejme potencionálnych sponzorov oslovujem pomocou tvojej stránky , keď by bol ochotný mi pomocť prirpaviť sa a reprezentovať , jeho financie vložené do mňa , nech sa mi ozve a dohodneme sa na zlmuvných podmienkach. 0915548611

Obrázok.Obrázok

Ak by si si mal spomenúť, akými tréningami si doteraz prešiel ? Aký typ trénengu ideš teraz ? Ktorý sa ti doteraz najviac osvedcil ?

Skúšal som mnoho metód od Korteho , GVT , HIIT , FST-7 , klasický objemový split , delený tréningový systém . Momentálne som šiel sytém FST-7 , je to najlepší tréningový systém aký som skúšal určite a nemienim meniť . Určite ho skúsim aj v objeme , kedže doterz som ho šiel iba v diéte ale zabral skutočne ako mal na danú svalovú partiu, ktorá mi zaostávala.

Popíš nám ako vyzerá u teba celá súťažná príprava / strava,tréning,denný režim / ? poprosím rozpísať zvlášť objem a zvlášt diétu ...

Tréning:


1.Deň: Nohy ( Ráno Kvadricepsy, Večer Hamstringy a lýtka )

Opať to je systém FST-7: Pro Creator

Predkopávanie 3 série 8-12 opakovaní
Čelné drepy 3 série 8-12 opakovaní
Výpady s veľkou tyčou 3 série 8-12 opakovaní
Legg-press jednou nohou 3 série 8-12 opakovaní
Hacken-drepy 7 sérií 8-12 opakovaní

Zakopávanie jednou nohou 4 série 5-7 opakovaní
Mŕtvy ťah s vystretými nohami 4 série 10-12 opakovaní
Zakopávanie v ľahu 7 sérií 10-12 opakovaní

Výpony v stoji 4 série 10-12 opakovaní
Výpony na Legg-pressi 4 série 10-12 opakovaní
Výpony v sede 7 sérií 5-7 opakovaní

* Rozsah opakovaní menim podľa pocitu , niekedy robim v poslednom cviku kde užívam systém FST-7 , 12-8 opakovaní a niekedy 5-7 opakovaní .

* Posledný cvik je zameraný na poriadne napumpovanie , preto dodržiavam prestávky v rozsahu 15-30 sekúnd.

2. Deň: Ramená, zadné delty, trapézy

Tlaky na Multipresse 3 série 8-12 opakovaní
Upažovanie s jednoručkami 3 série 8-12 opakovaní
Predpažovanie s veľkou tyčou 3 série 8-12 opakovaní
Príťahy k brade 3 série 8-12 opakovaní
Upažovanie jednoručne na kladke 7 sérií 8-12 opakovaní

Delt-deck 4 série 8-12 opakovaní
Upažovanie v predklone na lavici s oporou hrudníka 4 série 8-12 opakovaní
Príťahy s lanom 4 série 8-12 opakovaní
Zapažovanie v ľahu s kladkami 7 sérií 8-12 opakovaní

Krčenie ramien s jednoručkami 4 série po 20 opakovaní
Krčenie ramien s veľkou tyčou ( 2 sekundy podržím kontrakciu vo vrchnej fáze ) 4 série po 8-12 opakovaní

* Rozsah opakovaní minim podľa pocitu, niekedy robim v poslednom cviku kde užívam systém FST-7 , 12-8 opakovaní a niekedy 5-7 opakovaní.

* Posledný cvik je zameraný na poriadne napumpovanie, preto dodržiavam prestávky v rozsahu 15-30 sekúnd.

3. Deň: Split

Bicepsové zdvihy s Ez-Curls 3 série 8-12 opakovaní
Koncentrované bicepsové zdvihy o koleno 3 série 8-12 opakovaní
Bicepsové príťahy na protismerných kladkách 3 série 8-12 opakovaní
Bicepsové zdvihy na kolmej podložke 7 sérií 8-12 opakovaní

Bench-press na úzko 3 série 8-12 opakovaní
Stlačovanie kladky ( podhmat ) 3 série 8-12 opakovaní
Kliky na bradlách 3 série 8-12 opakovaní
Francúzsky tlak ,,trochu inak,, 7 sérií 8-12 opakovaní

4. Deň: Split

Ráno na lačno :

Kardio tréning v trvaní 40minút, zaraďujem ho každé ráno ( neávisle či je tréningový alebo netréningový deň )

Doobeda / večer :

tréning brucha, ktorý absolvujem buď doobeda alebo večer

Sed-ľah so záťažou 4 série 10-15 opakovaní
Sed-ľah na lavici so sklonom 45 ° 4 série 20 opakovaní
Skracovačky v stoji s lanovým držiakom 4 série 15 opakovaní
Zdvih nôh vo vise so záťažou 4 série 12 opakovaní

5. Deň : Split

Ráno na lačno:

Kardio 40 minút

Doobeda:

Prsia

Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici hore hlavou 3 série 8-12 opakovaní
Rozpažovanie v sede na stroji 3 série 8-12 opakovaní
Tlaky na stroji Hammer –strenght 3 série 8-12 opakovaní
Strihy na kladkách 7 sérií 8-12 opakovaní

Večer:

Lýtka

Výpony v stoji 4 série 8-12 opakovaní
Výpony na Legg-pressi 4 série 8-12 opakovaní
Výpony v sede 7 sérií 8-12 opakovaní

6. Deň : Split

Ráno na lačno:

- Kardio 40 minút

Doobeda:

- Chrbát

Zhyby širokým hmatom 3 série 8-12 opakovaní
Príťahy v predklone 3 série 8-12 opakovaní
Sťahovanie kladky 3 série 8-12 opakovaní
Príťahy jednoručiek izolovane s oporou hrudníka 3 série 8-12 opakovaní
Príťahy v sede s lanovým držiakom 3 série 8-12 opakovaní
Sťahovanie kladky s natiahnutými pažami 7 sérií 8-12 opakovaní

Večer:

- Brucho

Sed-ľah so záťažou 4 série 10-15 opakovaní
Sed-ľah na lavici so sklonom 45 ° 4 série 20 opakovaní
Skracovačky v stoji s lanovým držiakom 4 sérií 15 opakovaní
Zdvih nôh vo vise so záťažou 4 série 12 opakovaní

7. Deň : Split

Ráno na lačno:

- Kardio 40 minút

Doobeda:

- Voľno

Večer:

- Voľno

Jedálny lístok:


1. Pred kardiom

- 10g aminokyseliny
- 2 tbl BCAA
- 1 tbl Power Force
- 2tbl Lipodex
- 2g L-Carnitine
- 4 tbl Arginin Ethyl Ester
- 5g Glutamín

KARDIO 40 min

2.Po kardiu

- 5g Glutamín
- 4 tbl Arginín Ethyl Ester
- 2 tbl BCAA

3.Jedlo

- 12 vaječných bielkov
- 1 cibuľa
- Multivitamín a Multiminerál
- Zinok
- Omega 3

4.Jedlo

- 200g Kuracie prsia

TRENING

5.Jedlo

- 300g Kuracie prsia / 300 Pangasius Filety
- Zelenina ( 120g Brokolica, 200g špenát )
- Omega 3
- Zinok

6. Jedlo

- 200g Kuracie prsia
- Zelenina ( 120g Brokolica, 200g špenát )

7. Jedlo

- 200g Kuracie prsia

TRENING

8.Jedlo

- 200g tuniak
- Zelenina ( 200g špenát, 120g Brokolica )

9. Jedlo

- 3 odmerky Protein ( 80 a viac % )

10. Jedlo

- 2 odmerky Protein ( 80 a viac % )
- 2g Carnitin
- 4tbl Arginín Ethyl ester

Pred každým tréningom:

- 2g Carnitin
- Power Force ( Taurin , Coffein )
- Káva
- 4 tbl Arginin Ethyl Ester
- Vit C 1000mg
- 2 tbl BCAA

Po každom tréningu

- 2g Carnitin
- 5g Glutamín
- 4tbl Arginín Ethyl Ester
- 2 tbl BCAA
- 30 minút po ( 1 odmerka Protein Myofusion Gaspary Nutrition )

Len podotým že tento jedálniček bol vypracovaný na mieru, pre moje telo, do detailov , preto nezaručujem že na vás bude fungovať alebo či bude plniť požiadavky aké od neho očakávate....
Toto bol môj jedálniček zhruba 5 týždňov pred Majstrovstvami Sveta NABBA 19.6.2010

Objemový Jedálniček:


Bielkoviny: Kuracie mäso, Mleté hovädzie mäso, Mix mletého mäsa, Ryby, Cottage, Tvarohy, Mlieko, Mliečne výrobky....

Sacharidy: Ovocie ( banány, jablká, pomaranče..), Ryža, Cestoviny, Zemiaky, Ovsené vločky, Fazuľa, Kukurica, Celozrnné a viac zrnné výrobky

Tuky: Oriešky, Orechy, Arašidové Maslo, Mandle ....Olivový Olej

Doplnky výživy:

- Proteinové Koncentráty, Gainery ( Aminokyseliny, BCAA, Spalovače tukov )
Jedálniček

1.Jedlo

- 6 celých vajec
- Celozrnný chlieb ( 4-5 krajcov chleba )
- 3dcl nízkotučného mlieka + Granko Sirup ( 38g )
- Heinz Kečup FIT-LINE ( 30g )

2.Jedlo

- Ovsené vločky 100g , Kukuričné lupienky 50g
- Acidko (450g) Jahodové, Vanilkové .....
- 1 banán
- 2 dcl džús ( Pomaranč, Jablko )

3.Jedlo

- Kuracie mäso 250g ( omáčka na mäso )
- Ryža 60g ( sójová omáčka )
- Zelenina

4.Jedlo

- Cottage chease ( Chilli, Zeleninový, Pažítka ....) 180g
- Celozrnný chlieb ( 4 – 5 krajcov )
- 2 dcl džús ( Pomaranč, Jablko ...)

5.Jedlo

- Kuracie mäso 250g ( Ryba 300g ) s omáčkou na mäso
- Ryža 60g alebo Zemiaky 300g
- Zelenina

6.Jedlo

- Tvaroh hrudkový 250g
- Protein CFM Isolate 50g
- škorica na dochutenie
Obrázok..Obrázok
Obrázok....Obrázok
Ako vyzerá tvoj posledný predsúťažný deň ?

Posledný predsúťažný deň trávim doma , chystaním sa na súťaž , balením vecí , oddychovaním , premýšlaním , celkovo psychická pohoda je tam veľmi dôležitá , a premýšlam nad tým čo všetko zjem po súťaži , kam sa pôjdem najesť a čo konkrétne zvolím…

Akým spôsobom odvodňuješ ? Máš nejaké osvedčené spôsoby alebo finty ?

Odvoďnujem stale rovnakým spôsobom . Zaáleží ako telo reaguje . Pondelok až Streda je to abnormálne množstvo vody .
Pondelok: 10-12 litrov
Utorok: 12-15 litrov
Streda: 18-20 litrov
Štvrtok: vody minimum , čerpám ju iba z ovocia , melon , jablká , pomaranče
Piatok: nepijem vôbec a ovocie tiež už pomenej
Sobota: Len suchare ( piškóty a gumoví medvedíci )

Klasický môj spôsob , všetko závisí od toho ako telo reaguje a podľa toho menim aspekty a prispôsobujem , musím sa ale dosť sledovať…..
Obrázok..Obrázok
Obrázok.Obrázok
Ak máš nejaký svoj rituál po absolvovaní súťaže , prezraď ... taký ktorý si nikdy neodpustíš ...

Po súťaži, samozrejme že mám , ale nemyslím že je to ritual , je to skôr vnem tela , a veľkú túžba po jedle …
Navštevujem fast-foody , bagetérie , benzínky , všetko čo je v caste domov , a všade si niečo kúpim . Tak naposledy po NABBA Czech – Slovak Championship som pojedol nanuky , zmrliny , bagety , segedínsky gulás s knedľou , vyprážaný syr , keksíky , Hamburgery , Gyros….a to je asi všetko , viac som nestihol
Obrázok.Obrázok
Mal si niekedy obdobie , kedy si si povedal že končím ? Nejaké zranenia alebo iné nepríjemné okolnosti , ktoré by ti zabranili v príprave ?

No slovo končím, som použil párkrát ale bolo to kvôli maximálnej preťaženosti , bol to krajný prípad , okolnosť , ktorá sa neopakuje často . Ano vyskytli sa aj také problémy v nedostatku financií ale vyriešil som ich dosť rýchlo , takže moju prípravu to nijak neovplyvnilo .

Čo ti dala kulturistika do života kulturistika okrem svalov a sily? Dala ti nejaké pozitívne vlastnosti napr. ?

Určite ano , podľa mňa mi dala , disciplinu , schopnosť myslieť aj v situáciách keď je človek úplne na dne , premýšlať , keď vôbec nepríma dostatok potravy , pre bežného človeka to je nerálne , pretože keď nemá dostatok sacharidov , tak je nrvózny a premýšlať triezvo nevie , naopak mňa to tento šport naučil . A vážiť si veci , ktoré vôbec nepokladám za podstatné v živote : Voda , Jedlo .
Pretože ak ste maximálne odvodnený a je vonku 35 stupňov a vy sa nesmiete napiť , zistíte čo je dôležité pre vás …
Obrázok.Obrázok
Ako vnímaš ty slovo kulturistika ako pojem ? Čo pre teba to slovo znamená , čo v tebe evokuje tak vo všeobecnosti ?

Je to zdokonalovanie ľudskej chránky , tvorba novej svalovej hmoty , napredovanie , prelínanie sa harmónie s estetickosťou a proporcionalitou .

Ak by si z nejakého dovodu nemohol robiť kulturistiku súťažne , ktorým športom by si ju nahradil a prečo ?

Nenahradil by som ju ničím , nemyslím že sa to raz stane aj keď , nevylučujem to . Určite sa budem snažiť cvičiť aspoň len kondične . Nikdy neskončím…..

Obrázok..Obrázok

Prezrad , aká hudba ťa dokáže vyburcovať k intenzívnemu a kvalitnemu tréningu . Aké sú tvoje kritéria pri zostavovaní súťažnej zostavy ?

Hudba ja uprednostňujem pri tréningu klud , žiadny heavy metal alebo nič podobné….mňa to ruší , musím byť maximálne sústredený na čo sa chystám . Pri zostavovani zostavy si vyberám hudbu ladnú harmonickú , musí ma zaujať , je jedno aký to je žáner , napr: naposledy to bola Celine Dion : I believe with you , potom zase Eminem – not Afraid , vidíš odlišné žánre , ale ako náhle si ju pustím už viem ako na ňu budem pózovať , to je dôležité….

Obrázok.Obrázok

Čo ťa dokáže motivovať k tréningu , ked sa ti absolútne nechce ?

Keď sa mi nechce , určite sa premôžem a vo Fitness Centre to zo mňa po pár minutách opadne , alebo si pustím video z dielne Zhasni na Youtube.

Povieš nám svoje terajšie miery a maximálky ?

Poviem Vám úprimne neskúšam maximálky , ani sa nemeriam , nepotrebujem to vedieť . Ale skúsim:

Drep: v Diete 3 týždne pred MS NABBA to bolo 240 – 12op
Bench press: 100kg – 30 opakovaní
Mŕtvy ťah: 160 – 12opakovaní.

Ja niesom moc silový tip , nepotrebujem to , dôležité je sval precvičit , prepumpovať , ja to chem robiť aj o 5 rokov , a pripomínam na pódiu pozerajú ako vyzerám nie koľko tlačím či drepujem….

Miery:
Hruď : 122cm
Biceps: 49cm
Stehno: 77cm

To je približný údaj.
Obrázok...Obrázok
Ktoré partie sú u teba dominujúce a naopar problémové ?

Určite dominantou sú nohy , slabina sú prsia a hĺbka chrbta .
Celkovo musím popracovať na vršku . Nohy sú konkurencie schopné mužom , o čom som sa presvedčil v brne kde som mal jasne na vrch so stehnami , ale vršok potrebuje do mužskej kategórie celkovo masivitu , chcete viac kvalitnej hmoty…..
Obrázok.Obrázok.Obrázok
Uveď nám prosím podrobne tvoj aktuálny tréningový rozpis .

Tréningový rozpis som už uviedol je to FST-7 ktorý robím stále…..

Teraz by si nám mohol niečo bonznúť z tvojho súkromia /rodina , škola , práca , priateľka.../

Tu vám veľa nepoviem, priateľku nemám , školu nenavštevujem momentálne .
Pracujem na Polícií ako Absolvent plaánujem vstupiť do ŠKP do policajného zboru a reprezentovať políciu ako pretekár v Kulturistike .
Obrázok...Obrázok
Aké sú tvoje súkromné a športové plány do budúcnosti ?

Krátkej budúcnosti, je to obdobie do konca roka 2010 . Dávam si asi voľno , nemám momentálne dostatok vlastných finančných prostriedkov na to aby som sa plnhodnotne prirpavil , a na polovicu to nemá zmysel . Plánujem štartovať budúci rok a to až nasjedujúcu jesen už ako muž , keďže buďem mať čerstvých 22 o rok v tomto čase (10.7.1989 ) . Ale nevylučujem štart na jar 2011 . Uvidíme čo čas prinesie . Asi budem štartovať v IFBB alebo NABBA či WABBA ešte neviem .
Obrázok....Obrázok
Môžem sa ťa spýtať na tvoj názor na steroidy v kulturistike ? Čo si myslíš o pubertakoch , ktorí poriadne nevedia čo ke kreatín a poškulujú po anabolikách ?

No anaboliká su nevyhnutnosťou doby 21 storočia , nie len v kulturistike . Vrcholový šport si to vyžaduje , kedže latky úspechu sa kladú na plecia športovcov stale vyššie a vyššie . Myslím si , že steroidy ako take nepoškodzujú telo človeka až v takej miere ako mnohý tvrdia , je to na každom z nás či sa pre ne rozhodneme alebo nie .
Ale na otázku ohľadne pubertiakov : Ano , nemajú čo poškulovať , pretože ten sval vybudovaný rokmi driny + anabolika mu dodajú masivitu , trdosť , hustotu a požadovaný efekt sa dostaví.
Ale u takého muža čo cvičí ledva 0/5 roka a rozhodne sa užívať anaboliká , efetk tam bude ale hneď po vysadení steroidy sa všetky prírastky stratia , kdžeto u borca s dlhoročnými rokmi driny nie!!!
Ponaučenie , najpr začať poctivo cvičit bez doplnkov 1-2 roky , len so stravou , potom pridať doplnky výživy (Protein, Creatin ) a ak má dotyčný súťažné ambície a chce napredovať a chce sa dostať medzi elitu , môže sa dať aj na dráhu anabolických steroidov , lebo poviem na rovinu , kto už si myslí teraz že kulturisti na medzinárodnej scéne nikdy nič neužívali….!!!

Na záver máš priestor čokoľvek komukoľvek odkázať , podakovať alebo doplniť o sebe , čo by mali o tebe čitatelia vedieť .

Ak by ste mali záujem ma kontaktovať, prostredníctvom mailu: Igorilles@gmail.com, ohľadom exibície alebo tvrobou jedálnička pre vašu potrebu alebo tréningového programu, kľudne sa mi ozvite aj formu telefonicky: 0915548611. Určite, ak by bol zo strany sponzora , reklamy alebo akejkoľvek činnosti , ktorá by mi vedela zabezpečiť nejaký finančný zárobok , ktorý sa mi hodí , alebo podpora zo strany budúceho sponzora , ktroý je ochotný ma podporovať samozrejme nech sa mi ozve buď telefonicky alebo na e-mail .
Poďakovať by som chel za maximálnu podporu svojim rodičom, ktorý si vytrpeli mnoho útrap somnou , starosti , aj keď viem že sú veľmi radi že robím čo robím , aj keď často ,,nadávajú,, že to stojí strašne veľa peňazi a nič sa nám nikdy nevráti . Ďalej mMarcovi Zieglerovi z Nemceka a jeho stránke http://www.sizeandsymmetry.com, ktorý mi nesmierne pomáhal hlavne poslednú polovicu prípravy , a hlavne ďakujem jeho fotkám , ktoré sú skutočne špičkové….budete možnosť ich vidieť na jeho stránke na mojom sobnom profile tu:www.sizeandsymmetry.com/backstage/2010/ ... illes1.htm
Ďalej chcem poďakovať stavebnej firme Molda s.r.o a jej riaditeľovi a jeho žene za finančnú podporu Jarovi Moldovi a Pani Moldovej.

NA ZáVER PRIDAM ZOPAR FOTIEK Z POSLEDNEHO OBDOBIA :

ME WBPF 2010

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
zdroj: eastlabz.biz
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
zdroj: sizeandsymmetry.com

medzinárodné majstrovstvá rakúska NABBA/WFF 2010

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
zdroj: sizeandsymmetry.com

Dakujem za poskytnutie tohto rozhovoru a prajem vela úspechov v tvojej daľšej kariere...

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od drndos48
#7387
mello napísal:bohovsky dobré sú tie posl fotky :a113 :a113 :a113 :a113 :a113
keby si ho este videl nazivo :a22 raz som mal tu cest , pán kulturista :a8
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10459
Nemluvna uz aky kompliment...
Od Guli
#10504
Tie žily na niekt. fotkách su pekné hadice. :a34

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]