Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Návody na prípravu rôznych jedál vhodných pre ľudí venujúcich sa "železnému" športu.
#8028
Obrázok
Či už chcete jedlo pripraviť dusením, opekaním alebo vyprážaním, ideálnou nádobou na to je wok. Všetky vitamíny totiž zostanú v potravinách! Pripravte si vo woku jedlo typické pre športovcov: ryžu s kuracími prsiami.

SUROVINY

200 g kuracích pŕs, 1 polievková lyžica medu, 3 polievkové lyžice sójovej omáčky, 2 polievkové lyžice karikorenia, 1 polievková lyžica paradajkového pretlaku (alebo kečupu), 1 čajová lyžička kukuričného škrobu, 1 pór, 1 paprika, 2 strúčiky cesnaku, 1 červená čilipaprička, 4 polievkové lyžice oleja (najlepšie sezamového), 500 g varenej ryže basmati.

POSTUP

Ryžu uvarte a nechajte vychladnúť.
Kuracie prsia umyte, osušte a pokrájajte na tenké pásiky.
Z medu, sójovej omáčky, 1 polievkovej lyžice kari, paradajkového pretlaku a kukuričného škrobu pripravte marinádu. Zmiešajte ju s mäsom a nechajte odstáť cca 15 minút.
Pór umyte a pokrájajte na kolieska. Papriku umyte, očistite a pokrájajte na kocky, cesnak očistite a posekajte. Čilipapričky očistite od semienok a pokrájajte na veľmi tenké pásiky.
Rozpáľte wok, pridajte olej a mäso opražte. Pridajte zeleninu a ryžu, zamiešajte a spolu pripravujte ešte cca 3 minúty. Vmiešajte zvyšné kari a servírujte.

1 porcia obsahuje cca 350 kcal, 18 g bielkovín, 34 g sacharidov, 13 g tuku

Reklama

Reklama

#8050
papagiorgo napísal:
aNs_ napísal:sak si mi chute narobil :)

vyzera to dobre , nemal som moznost ochutnat ale urcite si to niekedy urobim :a10
vyzera to ako rizoto alebo take nieco ... ani t apriprava nevyzera nejak tazko :)
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#8054
papagiorgo napísal:akurat mi tam nesedi ten kecup :a11 mam alergiu na paradajky :a11 asi tam slahnem horcicu :a25
mslim, ze tie dnesne kecupy nevideli rajcinu ani z rychlika :a15 to uz je sama umelina, farbiva a dochucovadla :a11
#8055
whoo napísal:
papagiorgo napísal:akurat mi tam nesedi ten kecup :a11 mam alergiu na paradajky :a11 asi tam slahnem horcicu :a25
mslim, ze tie dnesne kecupy nevideli rajcinu ani z rychlika :a15 to uz je sama umelina, farbiva a dochucovadla :a11
to je jedno :a11 uz len ta hnusna cervena farba ma alergizuje :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#8056
to ti verim, ja rajciny tiez nemozem, hned vracam ked nahodou nejaku zjem, ale kecup mi nevadi. takze recept vytlacim a cez tyzden to skusim, vypada to slusne :a22
#8057
whoo napísal:to ti verim, ja rajciny tiez nemozem, hned vracam ked nahodou nejaku zjem, ale kecup mi nevadi. takze recept vytlacim a cez tyzden to skusim, vypada to slusne :a22
supni fotku , aký gulas ti z toho vzisiel :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#8058
okey potom to sem dam. len by ma zaujimalo aka je to ryza basmati? to je ta co ma "dlhsie" zrna ako obycajna? tak nejako vypada na tom obrazku len si nie som isty.
#8059
whoo napísal:okey potom to sem dam. len by ma zaujimalo aka je to ryza basmati? to je ta co ma "dlhsie" zrna ako obycajna? tak nejako vypada na tom obrazku len si nie som isty.
tak to ti veru nepoviem :a11 este som to nepocul :a11 mozno to je nejaka znacka / vyrobca / :a10
#8066
aNs_ napísal:kamo myslim ze tomu rizotu to bude jedno aka je tam ryza :D ak si nepotrpi na znacku :a5 :a5
akurat som to chcel napisat , uz ma niekto vidi ako budem zhanat po vsetkých certoch nejaku specialnu ryzu , a urcite nieje lacna :a11
#8070
papagiorgo napísal:
aNs_ napísal:kamo myslim ze tomu rizotu to bude jedno aka je tam ryza :D ak si nepotrpi na znacku :a5 :a5
akurat som to chcel napisat , uz ma niekto vidi ako budem zhanat po vsetkých certoch nejaku specialnu ryzu , a urcite nieje lacna :a11
ved prave klasicka ryza a nemas co riesit :) je dobra chutna tak co naco vyberat tu najdrahsiu ked v konecnom dosledku to bude chutit rovnako
#8095
aNs_ napísal:
papagiorgo napísal:
aNs_ napísal:kamo myslim ze tomu rizotu to bude jedno aka je tam ryza :D ak si nepotrpi na znacku :a5 :a5
akurat som to chcel napisat , uz ma niekto vidi ako budem zhanat po vsetkých certoch nejaku specialnu ryzu , a urcite nieje lacna :a11
ved prave klasicka ryza a nemas co riesit :) je dobra chutna tak co naco vyberat tu najdrahsiu ked v konecnom dosledku to bude chutit rovnako
presne ako píšete páni ...podla mňa je tiež jedno aká je to ryža ..samozrejme su kadejaké naturálne ryže ktoré su upravované minimálne a majú väčšiu bilogicku hodnotu a viacej vitamínov a neviem čoho ešte ..ale zase načo byť fajnový :a11 taká stará škola ako bol Arnold a podobne asi moc rozdiel nerobili hlavne nech mali tonu mäsa a ryže a boli spokojný ...
#8118
ja kupujem ryzu v bille - clever 0,7eur krabica, 4 sacky t.j. akurat na jeden den krabica t.j. 400g suovej ryze...jeden sacok - jedno jedlo :a16
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#8132
no tak dnes som to konecne ukuchtil. len som musel trocha upravit recept. namiesto 500g ryze som dal cca 300 pretoze by to bolo obrovske mnozstvo k tym 200g kuracich prs a dal som o jednu cili papriku som dal viac aby to malo grady.
vysledok: podla mna je to dost suche, ale dal som k tomu uhorky a pohoda. podla chuti. Inak je to celkom fajn :a22



zvecsi kliknutím na obrazek
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]