Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#107
Začnem tak tradične . Můžes sa trocha v krátkosti čitatelom predstavit ? kolko máš rokov , kde bývaš a pod .

Jmenuji se Jaroslav Kraus, je mě 19let, pocházím z Jihlavy a jsem vyučen Kuchařem,ale chystám se dělat maturitu, velmi mě baví výživa, potraviny a jak se co z čeho skládá a jak to vše na člověka působí, také se hodně zajímám o suplementy, které studuji ze skvělé knihy ,kterou jsem vyhrál na svoji první soutěži. Do budoucna se chystám na trenérskou školu a pak si udělat výživového poradce.

Si študent alebo pracujúci ?

Momentálně pracuji ve Firmě Vitaland mnozí určitě tuto firmu znají

Kedy si začal cvičit a čo bolo tým impulzom , prečo si začal cvicit ? aké boli tvoje úplné začiatky , ako a kde si cvicil , odkial si čerpal info o cvičení a kulturistike ?

tak začal jsem cvičit v roce 2006 někdy v dubnu, no a když tak na to zavzpomínám , tak už když jsem byl malej jsem měl doma jednu takovou starou činku se kterou jsem hrozně rád dělal bicepsové zdvihy(dřívě jsem samozřejmě netušil co je to za cvik  ) jinak potom jsme měli ve škole na tělocvik učitele se kterým jsme dělali kruhové tréninky (bench, zdvih jednoruč., rozpažky atd.) no a to mě hrozně bavilo, také jsem byl na silákovi roku ,pořádala to Jihlava asi s městskou policií a vojáky.
Začal jsem cvičit jelikož jsem nechtěl bejt jako ostatní a bejt obrovzkej ,hold jsem se chtěl vždy něčím lišit.
Moje začátky no, tak prvně to bylo tak ,že jsem do posilky zašel snad 1 za týden a doposud cvičím ve FITNESS FACTORY JIHLAVA, v prvních trénincích jsem jel jen Záda,Hrudník,Biceps nic jiného jsem neznal a cvičil úplně blbě ,nebyla v tom žádná technika a procítění, hold po nějaké době jsem řekl Věře Mikulcové jestli by mě nenapsala nějaký ten trénink a když jsem měl vše sepsané tak mě uakázala jak vše správně cvičit, ale dodnes slyším ,že dělám hodně chyb 
Jak už jsem psal v úvodě čerpal jsem hodně rad z knihy kterou jsem vyhrál na své první soutěži a jinak od Věry a Jany majitelek fitka.

Máš sparinga ,príp.trénera ?

Sparinga nemám , vždy si odchytnu někoho ve fitku a zeptám se jestli má chvilku, rádi pomůžou

Kde momentalne trénuješ ?

Pořád trénuji ve Fitness Factory Jihlava

V akej fáze tréningu sa práve nachádzas ?

Ještě před měsícem jsem odpočíval po MS v PLZNI a teď jsem v Objemové fázi

Možeš nám prezradiř svoj aktuálny tréningový plán ?

Momentálně se můj trénink skládá z 2+1-2+2 nikdy nezkouším své nejvyšší váhy , jedu spíše na kvalitu a kontrakci, snažím se v dáném cviku sval co nejlépe protáhnout a procítit, je to pak vždy hrozně znát na budoucí soutěži, přestávky se snažím mít tak těch 60s

Určite si počas svojej „ kariery „ prešiel roznymi typmi treningu . ktorý trénig sa ti najviac osvedcil ?

Přesně tak přišel jsem do styku s mnoha různými variantami tréninku a většinou to byly blbosti ,pokaždé říkal někdo úplně něco jiného a nejvíce se mi osvědčilo Když mě Věra řekla ,že cviky musím jet pomaleji a více protahovat v dané fázi , přeci jenom kulturistika není o tom zvedat co největší zátěže!!!

Aké su tvoje maximálne výkony a miery svalových partií ?

Hrudník 113, Biceps 42, Pas 89, Nohy 64, Lýtka 40, Maximálky jsem nikdy nezkoušel 

Ktoré svalové partie cvičís najradsej a najneradsej ?

Nejradši cvičím Hrudník, Biceps, Teď mě začaly bavit Nohy , Vždy se to po nějakém čase mění takže se to přesně říci nedá

Ako vnímaju tento šport ludia v tvojom okolí ? /rodina, kamarati …

No tak některým se to hodně nelíbí a to kvůli tomu ,že v tomto sportu musíme nabírat a pak zase hubnout a to , že to není zdravý pořád takhle regulovat s váhou a odvodňování, jinak jsou rádi , že něco dělám a , že nejsem v nějaké partě , jinak většinou lidé říkají ,že kulturisti jsou hrozně nemachrovaný jak chodí a tak .

Máš v súčastnosti priatelku ?

Momentálně ne

Všetci dobre vieme , že tento šport je dost finančne nákladný … kolko peňazi mesačne priemerne „vyhodíš“ za doplnky výživy , aké doplnky si doteraz bral a ktorú značku doplnkov maš najoblúbenejšiu ?

Ano tento sport je velmi nákladný a mě měsíčně stojí doplňky cca 3000-4000
Jako základní doplňky mám Protein 75, Amino a větvené BCAA, Vitamín C , Super minerály
Jako vedlejší Nějaké produkty na bázi Nitrixu, pak Creatine, HMB, Tribulus
V dietě pak Carnitin , Lipodex,
Nejoblíbenější Výrobky Jsou Protein Matrix je velmi kvalitní a zatím nejlepší protein jakej jsem měl

Keďže to nieje malá suma , kto ťa finančne podporuje ? Máš nejakého sponzora alebo si si sám sebe sponzorom ?

To co jsem vždy vydělal na brigádě jsem investoval do kulturistické kariéry a jinak mě pomáhala Mamka, Teď pracuji tak je to o trošku lepší .Sponzora přímo nemám .Sponzora bych určitě bral ,vždy se hodí pomoc ,kdyby se náhodou někdo rozhodl, jako na oplátku bych mohl nosit reklamní věci a ještě více potom po domluvě.

Máš nejaký vzor medzi kulturistami ?

Určitě jako každý jiný Schwarzeneggra, Líbí se mi svalově Dexter Jackson

Aké sú tvoje ostatné záluby vo volnom čase ?

Rád plavu , jezdím na kole , rád také fotím poté upravuji v PC , poslouchám hudbu a rád se bavím s přáteli , ale posilování je opravdu nej…

Keďže si sa zúčastnil niekolkých súťaží , prezraď nám akých , aké výsledky si dosiahol a ktorý výsledok považujes za svoj „ životný uspech „

2007-1. místo na MM v kulturistice dorostu do 65kg
2007- 1. místo na MČR v kulturistice dorostu do 65kg
2008-2. místo na MM v kulturistice juniorů do 70kg
2008-2. místo na MČR v kulturistice juniorů do 70kg
2008-8. místo na MS v Plzni v kulturistice juniorů do 75kg

Nejlepší úspěch je to že jsem se vůbec druhý rok ve své závodní kariéře dostal hned na MS a tam obsadil krásné 8. Místo mezi takovou konkurencí jaká tam byla, kdo viděl určitě ví

Aké máš plány a ciele do budúcnosti ? /športové,osobné …/ na akej súťaži ťa uvidíme najbližšie ?

Plánů je určitě hodně hlavně pokud budou finance a nebo zaujmu nějakého sponzora, rád bych se opět připravil na MS, pak dále si budu dělat nástavbu ve škole a ještě něco dalšího ,ale jelikož nevím jestli to vyjde nebudu radši zveřejňovat. Jinak si myslím ,že by jste mě mohli vidět na letošní jarní sezóně a pak bych Evropu a Svět

Máš nejaké súkromné rady pre mladých začinajúcich chalanov , ktorí by to chceli dotiahnut minimálne tam , kde si ty teraz ? nejaké rady , tipy , zásady ?

Tak rady no určitě ať se při první návštěvě vždy radši poradí s kvalifikovaným trenérem na tréninku ,jelikož co se naučí na začátku cvičení se těžko mění, pak ty co blbnou v posilovnách s dokazováním si největší síly a pak si stěžují že nerostou ať zkusí snížit zátěž a jet to pomaleji místo ratingu.Hodně kluků si také myslí ,že když si koupí nejvíc suplementů že narostou , není to pravda , hlavně to chce trpělivost protože jak se říká je to běh na dlouhou trať a při tomto sportu se nedosáhne výsledků za pár měsíců ,ale několik let pravidelného cvičení, a kvalitní stravy a pak až na konec bych dal ty doplňky stravy, taky jsem si při prvním koupení proteinu a dalších doplňků myslel jak se nezvětším a pak když to člověk dobere je velké zklamání z toho ,že to moc nepomohlo
Mám velkou zkušenost s tím když člověk změní stravu, jelikož já jsem třeba pořád nemohl nabrat ze 65kg na více pak jsem na začátku roku 2007 řekl holkám ve fitku jestli by mě nenapsali jídelníček a po dodržování všeho co jsem tam měl napsané jsem za 2 měsíce nabral 10kg na váze potom jsem hned šel do své první diety a připravoval se na první soutěž a od té doby si jídlo hrozně hlídám a od své první diety už jím i v objemu vařenou rýži s masem na sucho ,nevím tuk mi nějak začal vadit ,kolikrát ho nemohu ani cítit .
Pokud tedy chcete nabrat nějaké to kilo svalové hmoty dodržujte 2-2,5g bílkovin na Kg tělesné váhy a aspoň kolem 6g sacharidů na Kg

Máš nejaké svoje oblúbené motto ?

motto : Nedovol aby tě strach z prohry vyřadil ze hry, toto si občes musím říct aby mě to nabudilo třeba v přípravě + a opravdu funguje to 
To je odemne vše jsem moc rád že jsem vašim stránkám mohl poskytnout tento rozhovor a tímto bych chtěl poděkovat Věře Mukulcové a Janě Paulátové za všechny přípravy na soutěž a mimo ní.


Ďakujem pekne za rozhovor Jaroslavovi KRAUSOVI a prajem mu , aby sa mu v súkromnom živote darilo , rovnako aj v ďalšej súťažnej kulturistickej kariere , aby sa ti splnili všetky plány a ciele a aby si onedlho priniesol z MS minimálne nejakú medailu …

Reklama

Reklama

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]