Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoj blog a zapisujte si čokoľvek o sebe ... môžete ho využiť na zapisovanie tréningov, ale aj vkladanie svojich fotiek, videí, informácií o súťažiach, čohokoľvek čo chcete, aby o vás ostatní vedeli.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15916
Zdravím, tak som sa rozhodol, že aj ja si začnem písať blog, keďže netuším v čom sa zlepšujem, či vôbec a aj na sledovanie vlastnej váhy. Stál som pred zložitým rozhodnutím, pretože som chcel ísť do diéty, ale nakoniec som si povedal, že by zo mňa zrejme nič neostalo, takže pokračujem v objemovke, avšak budem sa snažiť ísť do kvalitnejšej hmoty a podporiť to kvalitnou stravou. Dnešná váha: 81,5 kg, výška 180 cm.
7. apríla 2012
Chrbát:
Príťahy veľkej činky v predklone 5x10x45 kg
Veslovanie dolnej kladky 5x10x34 kg
Sťahovanie hornej kladky pred hlavu 3x10x44 kg, za hlavu 2x8x44
Triceps:
Francúzske tlaky 4x10x25 kg
Sťahovanie hornej kladky 5x8x23 kg
Brucho:
Brušáky bez opory nôh 3x30
Príťahy hornej kladky smerom dole k bruchu 2x10x30 kg
Dvíhanie pokrčených nôh 2x20
Ospravedlňujem sa za neuvedenie presných názvov cvikov, ale nejako mi to dnes nepáli. Pred tréningom Hot Blood, po tréningu 4 tablety 6400 BCAA. Nemám jasno v suplementácii pred a po tréningu, hlavne v tom, či dávať hneď po tréningu nejaké monosacharidy alebo len proteín. Proteín plánujem kúpiť, ale peniaze momentálne nie sú.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15917
To ze sis takto rozhodol nie je na skodu budes prikladom dalsim uzivatelom. Co sa tyka doplnkov ako Hot Blood nekupuj to a nevenuj tomu pozornost a taktiez BCAA ber ako nizsie v rebricku dolezitosti pretoze u teba je priorita protein alebo aj gainer. Cize venuj tvoje financne prostriedky tymto produktom protein+vitaminy ktore ber ako prve na stupienku dolezitosti v suplementacii. Hot Blood je prostriedok k napumpovanosti co v tvojom pripade neni podstatne a ide o biznis. Vyries to starou a lacnejsou alternativou ak chces byt viac nabudeny na treningu daj si zalievanu kavu 45-60 min. pred treningom.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15918
vlastomenn napísal:To ze sis takto rozhodol nie je na skodu budes prikladom dalsim uzivatelom. Co sa tyka doplnkov ako Hot Blood nekupuj to a nevenuj tomu pozornost a taktiez BCAA ber ako nizsie v rebricku dolezitosti pretoze u teba je priorita protein alebo aj gainer. Cize venuj tvoje financne prostriedky tymto produktom protein+vitaminy ktore ber ako prve na stupienku dolezitosti v suplementacii. Hot Blood je prostriedok k napumpovanosti co v tvojom pripade neni podstatne a ide o biznis. Vyries to starou a lacnejsou alternativou ak chces byt viac nabudeny na treningu daj si zalievanu kavu 45-60 min. pred treningom.
Tak tie doplnky som kúupil len preto, lebo kamarát mi to predal za dobrú cenu, inak by som o to záujem nemal. Ten proteín musím naozaj kúpiť čím skôr, lebo bez neho to nepôjde, gainer doma mám, ale nechutí mi, možno s proteínom by to šlo, keby som to zmixoval. Ako dať tú výživu po tréningu? Myslím, kedy proteín, kedy sacharidy a kedy potréningové jedlo... ... Povedzme takto, hneď po tréningu – 25g gaineru(skoro samé sacharidy, dať viac ako 25g?), 20 minút po tréningu – proteín - 25 g bielkovín,-, 40 minút po tréningu – potréningové jedlo-kuracina, vajcia? Ešte by som sa chcel spýtať, bolia ma kolená v poslednom čase, akú kĺbovú výživu používať?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15919
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:To ze sis takto rozhodol nie je na skodu budes prikladom dalsim uzivatelom. Co sa tyka doplnkov ako Hot Blood nekupuj to a nevenuj tomu pozornost a taktiez BCAA ber ako nizsie v rebricku dolezitosti pretoze u teba je priorita protein alebo aj gainer. Cize venuj tvoje financne prostriedky tymto produktom protein+vitaminy ktore ber ako prve na stupienku dolezitosti v suplementacii. Hot Blood je prostriedok k napumpovanosti co v tvojom pripade neni podstatne a ide o biznis. Vyries to starou a lacnejsou alternativou ak chces byt viac nabudeny na treningu daj si zalievanu kavu 45-60 min. pred treningom.
Tak tie doplnky som kúupil len preto, lebo kamarát mi to predal za dobrú cenu, inak by som o to záujem nemal. Ten proteín musím naozaj kúpiť čím skôr, lebo bez neho to nepôjde, gainer doma mám, ale nechutí mi, možno s proteínom by to šlo, keby som to zmixoval. Ako dať tú výživu po tréningu? Myslím, kedy proteín, kedy sacharidy a kedy potréningové jedlo...
No mas viac moznosti po treningu mozes dat gainer a do toho aj protein ked prides domov a zmiesat zvodou a skoro ta zobere aj hlad priblizne po hodinke proste ked dostanes hlad daj si jedlo ryza+maso. Dalsia moznost das si jedlo po treningu po jedle hned namixujes protak pripadne aj z gainerom. Co sa tyka odmeriek alebo pomeru gainer+protein das si po odmerke z kazdeho.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15945
8. apríla 2012
"Vynútené" voľno - hneď ako som vošiel do posilky nám vypli elektrinu, a bolo už sedem hodín, takže bola riadna tma. Musel som to otočiť a tréning preložiť na dnes, dúfam, že sa niečo podobné nebude opakovať :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15948
Kotlik napísal:8. apríla 2012
"Vynútené" voľno - hneď ako som vošiel do posilky nám vypli elektrinu, a bolo už sedem hodín, takže bola riadna tma. Musel som to otočiť a tréning preložiť na dnes, dúfam, že sa niečo podobné nebude opakovať :a15
Skoda ze sa taketo nieco neprihodilo v den ked som si odtrhol prso.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15949
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:8. apríla 2012
"Vynútené" voľno - hneď ako som vošiel do posilky nám vypli elektrinu, a bolo už sedem hodín, takže bola riadna tma. Musel som to otočiť a tréning preložiť na dnes, dúfam, že sa niečo podobné nebude opakovať :a15
Skoda ze sa taketo nieco neprihodilo v den ked som si odtrhol prso.
Tak ja som z toho bol dosť nasratý, pretože som sa na ten tréning dosť tešil, lebo cez deň som si doprial troška viac ako bolo treba, keďže sú sviatky. Treba sa zmieriť so svojím osudom, nie každý deň svieti slnko, ja ti len prajem skoré uzdravenie a verím, že to bude čím skôr v pohode, vieš ako, všetko zlé je na niečo dobré.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15959
9. apríla 2012
Prsia:
Benčpres 12x42kg
10x56kg
8x64kg
5x68kg
Pozn.: Keďže cvičím sám doma, váhy na benchpress a iné nebezpečné cvíky volím s rozvahou, aby som eliminoval riziko.
Tlak jednoručiek na šikmej lavici 4x8x50kg
Rozpažovanie na rovnej lavici 2x8x14kg
Kliky na bradlách 2x10
Pullover 2x10x25kg
Biceps:
Zdvih EZ činky v stoji 3x7x32kg
Scottovka s EZ tyčou 3x7x32kg
Ťah dolnej kladky na scottovej lavici 3x8x12kg
Dnes som si dal aj boxerské vrece na desať minút, keďže sú sviatky
Po tréningu gainer 25g a 5 tabliet BCAA, proteín zatiaľ nemám, ale bude :a15
Toť vše, spokojnosť s tréningom.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15980
10. april 2012
Ramená:
Predpažovanie s jednoručkami 4x10x12kg
Rozpažovanie s jednoručkami 4x10x12kg
Tlaky veľkej činky za hlavou 4x8x26kg
Nohy:
Drepy 5x10x45kg
Mŕtvy ťah so zameraním na harmstringy 4x12x45kg
Pozn.: Bolí ma ľavé koleno, takže na nohy idem len mierne, a keďže cvičím doma na predkopávanie atď. môžem zabudnúť. Pri drepoch som držal nohy dosť blízko seba, aby som nevydával taký veľký šikmý tlak na koleno, je to dobre?
Predlaktie:
Nadhmat veľkej činky a pohyb v zápästí 4x15x10kg
Podhmat veľkej činky a pohyb v zápästí 4x15x18kg
Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15984
Kotlik napísal:Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Vypony v sede, na legprese, oslie vypony z druhou osobou na chrbte.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15985
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Vypony v sede, na legprese, oslie vypony z druhou osobou na chrbte.
Výpony v sede s činkou na kolenách skúsim, legpress nemám a druhú osobu tiež nie :a15 Dík za pomoc
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15989
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Vypony v sede, na legprese, oslie vypony z druhou osobou na chrbte.
Výpony v sede s činkou na kolenách skúsim, legpress nemám a druhú osobu tiež nie :a15 Dík za pomoc
Ak mas kotuce tak daj kotuce dake 20kg na kolena
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16012
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Vypony v sede, na legprese, oslie vypony z druhou osobou na chrbte.
Výpony v sede s činkou na kolenách skúsim, legpress nemám a druhú osobu tiež nie :a15 Dík za pomoc
Ak mas kotuce tak daj kotuce dake 20kg na kolena
jasné, kotúče mám, činka by asi dosť tlačila.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16013
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Vypony v sede, na legprese, oslie vypony z druhou osobou na chrbte.
Výpony v sede s činkou na kolenách skúsim, legpress nemám a druhú osobu tiež nie :a15 Dík za pomoc
Ak mas kotuce tak daj kotuce dake 20kg na kolena
jasné, kotúče mám, činka by asi dosť tlačila.
Nahod si podla toho ako vladzes ale co najblizsie ku kolenam aby sla zataz do lytok co najviac a rob kludne 4-5 serii po vyponoch v stoji.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16019
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Lýtka:
Skoro som na tréning lýtok zabudol, pretože som mal dosť naponáhlo, 2 serie na výpony v stoji do vyčerpania, cca. 30 opakovaní. Viete mi poradiť ešte niečo na lýtka, s ohľadom na moje podmienky?
Po tréningu 40g gainera, zajtra kupujem protein.
Vypony v sede, na legprese, oslie vypony z druhou osobou na chrbte.
Výpony v sede s činkou na kolenách skúsim, legpress nemám a druhú osobu tiež nie :a15 Dík za pomoc
Ak mas kotuce tak daj kotuce dake 20kg na kolena
jasné, kotúče mám, činka by asi dosť tlačila.
Nahod si podla toho ako vladzes ale co najblizsie ku kolenam aby sla zataz do lytok co najviac a rob kludne 4-5 serii po vyponoch v stoji.
Skúsim, koľko budem vládať. A opakovania do zlyhania, alebo na počet? Popravde mne na tie lýtka stačia aj dve,tri série, včera som ich odcvičil len tak ledabolo a cítim ich poriadne. Inak dám päť sérii a tiež mám dosť. Dnes padlo rozhodnutie, že idem od piatku do rysovačky. Bolo to ťažké rozhodovanie, aj keď toho objemu nemám zase toľko, koľko by trebalo, ale ja som nebol nikdy nejako chudý a cez objemovku som pribral dosť veľa daľšieho tuku. Takže potiahol by som to od 13. apríla cca. mesiac, možno aj viac. Doplnky mám BCAA aminokyseliny, Fat Zero, Biotech USA nitro pure whey gold a sójový proteín, maltodextrín a gainer.
Príklad jedálnička:
Raňajky: Nízkotučné mlieko, kukuričné lupienky
Po raňajkách cca. dve hodiny: Nízkotučný jogurt, celozrnný rožok
Desiata: Tuniak vo vlastnej šťave
Obed: to čo dá školká jedáleň, ak tam budú dávať nejaké buchty ale podobné sladké a vysokosacharidové veci, tak to nahradím niečím iným vhodným
Olovrant: banán
Po tréningu: kuracie prsia, ryža
Večera: tvaroh
Všetko doplnené suplementáciou.
Tréning som rozmýšľal takto:
Pondelok: Prsia, Biceps, Predlaktie plus kardio
Streda: Chrbát, triceps, brucho plus kardio
Piatok: Ramená, nohy, lýtka plus kardio
Sobota: kardio ráno, ešte som rozmýšľal či nedám aj nejako večer okolo šiestej, ale to asi nebudem zvládať
Nedeľa:kardio ráno, ešte som rozmýšľal či nedám aj nejako večer okolo šiestej, ale to asi nebudem zvládať
Kardio sa skladá z behu tridsať minút, box. vrece desať minút a striedavé šprinty päť minút.
To je zatiaľ všetko, skúste okomentovať a poradiť.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16020
Neviem ako tebe reaguju lytka ci vacsi pociet ci nizsi ro uz musis sam zistit ale drz sa okolo 15 opak. Do rysovacky nechoj mas slabu vahu a tym iba vsetko poseres co budes lutovat a stratis par mesiacov cize budes pozadu. Nedoporucujem :a12
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16021
vlastomenn napísal:Neviem ako tebe reaguju lytka ci vacsi pociet ci nizsi ro uz musis sam zistit ale drz sa okolo 15 opak. Do rysovacky nechoj mas slabu vahu a tym iba vsetko poseres co budes lutovat a stratis par mesiacov cize budes pozadu. Nedoporucujem :a12
Viem Vlasto, ale keď sa na seba pozriem, tak to je fakt zlé. Ďalšia vec, že sa nezapnem do nohavíc. Tá váha nie je vysoká, ale tuku je veľa, takže by som radšej zhodil a potom naberal radšej kvalitnejšiu hmotu. Fakt to bolo pre mňa zložité rozhodovanie, ale asi to bude lepšie. Čo hovoríš na to dvojnásobné kardio cez sobotu a nedeľu? Je to už moc?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16022
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:Neviem ako tebe reaguju lytka ci vacsi pociet ci nizsi ro uz musis sam zistit ale drz sa okolo 15 opak. Do rysovacky nechoj mas slabu vahu a tym iba vsetko poseres co budes lutovat a stratis par mesiacov cize budes pozadu. Nedoporucujem :a12
Viem Vlasto, ale keď sa na seba pozriem, tak to je fakt zlé. Ďalšia vec, že sa nezapnem do nohavíc. Tá váha nie je vysoká, ale tuku je veľa, takže by som radšej zhodil a potom naberal radšej kvalitnejšiu hmotu. Fakt to bolo pre mňa zložité rozhodovanie, ale asi to bude lepšie. Čo hovoríš na to dvojnásobné kardio cez sobotu a nedeľu? Je to už moc?
Jedine co urob choj na ryzi a mase + zelenina a nic tam nemusis ratat. Trenuj pravidelne a bude sa to same regulovat. Urob to co pisem a nebudes lutovat :a12
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16023
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:Neviem ako tebe reaguju lytka ci vacsi pociet ci nizsi ro uz musis sam zistit ale drz sa okolo 15 opak. Do rysovacky nechoj mas slabu vahu a tym iba vsetko poseres co budes lutovat a stratis par mesiacov cize budes pozadu. Nedoporucujem :a12
Viem Vlasto, ale keď sa na seba pozriem, tak to je fakt zlé. Ďalšia vec, že sa nezapnem do nohavíc. Tá váha nie je vysoká, ale tuku je veľa, takže by som radšej zhodil a potom naberal radšej kvalitnejšiu hmotu. Fakt to bolo pre mňa zložité rozhodovanie, ale asi to bude lepšie. Čo hovoríš na to dvojnásobné kardio cez sobotu a nedeľu? Je to už moc?
Jedine co urob choj na ryzi a mase + zelenina a nic tam nemusis ratat. Trenuj pravidelne a bude sa to same regulovat. Urob to co pisem a nebudes lutovat :a12
No dobre, tak dám na teba. Nebolo by v tomto prípade lepšie ísť bez gaineru po tréningu, resp. použiť maltodextrín? Či aj z maltodextrínu sa rovnako priberá? Zaradenie nejakého l-karnitínu alebo niečoho takéhoto, by trocha nepomohlo?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16024
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:Neviem ako tebe reaguju lytka ci vacsi pociet ci nizsi ro uz musis sam zistit ale drz sa okolo 15 opak. Do rysovacky nechoj mas slabu vahu a tym iba vsetko poseres co budes lutovat a stratis par mesiacov cize budes pozadu. Nedoporucujem :a12
Viem Vlasto, ale keď sa na seba pozriem, tak to je fakt zlé. Ďalšia vec, že sa nezapnem do nohavíc. Tá váha nie je vysoká, ale tuku je veľa, takže by som radšej zhodil a potom naberal radšej kvalitnejšiu hmotu. Fakt to bolo pre mňa zložité rozhodovanie, ale asi to bude lepšie. Čo hovoríš na to dvojnásobné kardio cez sobotu a nedeľu? Je to už moc?
Jedine co urob choj na ryzi a mase + zelenina a nic tam nemusis ratat. Trenuj pravidelne a bude sa to same regulovat. Urob to co pisem a nebudes lutovat :a12
No dobre, tak dám na teba. Nebolo by v tomto prípade lepšie ísť bez gaineru po tréningu, resp. použiť maltodextrín? Či aj z maltodextrínu sa rovnako priberá? Zaradenie nejakého l-karnitínu alebo niečoho takéhoto, by trocha nepomohlo?
Karnitin mozes dat. Gainer mozes dat ale iba po treningu. Vecer daj iba bielkovinu cize posledne jedlo.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16029
11. april 2012
Chrbát:
Zdvih jednoručky s oporou kolena na lavičke 3x10x25kg
Príťahy veľkej činky v predklone 12x40kg, 10x50 kg, 8x55kg
Veslovanie, spodná kladka 12x30kg, 10x34kg, 8x40kg
Príťahy hornej kladky pred hlavu 3x8x40kg
Mŕtvy ťah 10x55kg, 10x65kg, 4x80kg
Pozn.: na chrbát dávam viac cvikov a snažím sa dať dobrú techniku a veľkú náročnosť.
Triceps:
Francúzske tlaky 4x7x27kg
Sťahovanie hornej kladky 5x8x25kg
Brucho:
Brušáky bez opory nôh na rovnej lavičke 2x30
Brušáky bez opory nôh na rovnej lavičke s nohami hore 2x20
Zdvih nôh vo vise do zlyhania 1 seria
Po tréningu 40g gainera a 30g proteínu, potom už len na večer tvaroh a nejaké BCAA. Inak, treba ten gainer? Koľko ho dávať, aby to bolo nevyhnutne minimum? Nemám dať skôr ten maltodextrín?
Naposledy upravil/-a Kotlik v 11 Apr 2012, 21:15, upravené celkom 1 krát.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16030
Kotlik napísal:Po tréningu g gainera a g proteínu, potom už len na večer tvaroh a nejaké BCAA. Inak, treba ten gainer? Koľko ho dávať? Nemám dať skôr ten maltodextrín?
:a23
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16033
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Po tréningu g gainera a g proteínu, potom už len na večer tvaroh a nejaké BCAA. Inak, treba ten gainer? Koľko ho dávať? Nemám dať skôr ten maltodextrín?
:a23
Sorry, píšem na notebooku a nemám tu numerickú časť klávesnice, takže prepínam vkuse anglicka a slovenská klávesnica a niekedy sa mi nechce a poviem si, že to dopíšem potom a zabudnem. S tím maltodextrínom je to tak, že ho mám doma jedno kilo a ten gainer mi nechutí, tak by som dal radšej maltu. Je to lepšie riešenie na získavanie kvalitnejšej hmoty a nie zbesilého objemu?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16037
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Po tréningu g gainera a g proteínu, potom už len na večer tvaroh a nejaké BCAA. Inak, treba ten gainer? Koľko ho dávať? Nemám dať skôr ten maltodextrín?
:a23
Sorry, píšem na notebooku a nemám tu numerickú časť klávesnice, takže prepínam vkuse anglicka a slovenská klávesnica a niekedy sa mi nechce a poviem si, že to dopíšem potom a zabudnem. S tím maltodextrínom je to tak, že ho mám doma jedno kilo a ten gainer mi nechutí, tak by som dal radšej maltu. Je to lepšie riešenie na získavanie kvalitnejšej hmoty a nie zbesilého objemu?
Mas dve moznosti. Bud das po treningu gainer vsak vydrzis zadrs dych a vlej to do seba. A dalsie moznost das maltu s proteinom alebo len maltu a neskor protein alebo pevnu stravu. Tie BCAA ako uzivas? Kedy?
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#16039
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:
vlastomenn napísal:
Kotlik napísal:Po tréningu g gainera a g proteínu, potom už len na večer tvaroh a nejaké BCAA. Inak, treba ten gainer? Koľko ho dávať? Nemám dať skôr ten maltodextrín?
:a23
Sorry, píšem na notebooku a nemám tu numerickú časť klávesnice, takže prepínam vkuse anglicka a slovenská klávesnica a niekedy sa mi nechce a poviem si, že to dopíšem potom a zabudnem. S tím maltodextrínom je to tak, že ho mám doma jedno kilo a ten gainer mi nechutí, tak by som dal radšej maltu. Je to lepšie riešenie na získavanie kvalitnejšej hmoty a nie zbesilého objemu?
Mas dve moznosti. Bud das po treningu gainer vsak vydrzis zadrs dych a vlej to do seba. A dalsie moznost das maltu s proteinom alebo len maltu a neskor protein alebo pevnu stravu. Tie BCAA ako uzivas? Kedy?
Tak vydržím, ale ten gainer je fakt hnus :a13 Tej malty sa koľko zvykne dávať po tréningu? Zrejme dožerem ten gainer a potom uvidím. BCAA mám od kamaráta len zopár tabliet, dávam na večer jednu dávku-päť tabliet, ale to tiež len keď sa mi chce.

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]

To enhance the effectiveness of Levitra, consider […]