Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#202
tento rozhovor venujem skvelemu zavodnikovi , majstrovi sveta juniorov 2008 v plzni Lukašovi Topinkovi / viac o nom sa dočítate, ak kliknete SEM
Začnem tak tradične … poprosím ťa o krátke predstavenie sa pre priaznivcov kulturistiky , ktorý ťa tak dobre nepoznajú z internetu /aj keď je ich určite drvivá menšina .

Jmenuji se Lukáš Topinka,v březnu oslavím 21 narozeniny a pocházím z Jihlavy. Jsem studentem střední odborné školy technické a letos budu maturovat. Závodně se věnuji kulturistice již 4 sezonu.

Kde a s kým momentálne trénuješ ?

Trénuji ve studiu fitness“M“ v Jihlavě se svojí přítelkyní.

Aké sú tvoje spomienky na úplné začiatky , keď si ešte nezávodil ?, tvoje tréningy , strava ...kto ťa priviedol na myšlienku, že by si to mohol skúsiť na profesionálnej úrovni ?

Na začátku jsem cvičil jen když se mi chtělo a strašně dlouho,trénink mi trval i 2a půl hodiny. Stravu jsem skoro vůbec nedodržoval a cvičil jsem špatně. První myšlenka na závody byla po shlédnutí časopisů o kulturistice a od barmana v posilovně, který mě pobízel ať závodím.

Ako sa u teba líšia tréningy a strava v súťažnom a mimosúťažnom období ?

V objemové fázi jím daleko víc bílkovin a sacharidů.Přesto si hlídám jaké sacharidy přjímám,abych zbytečně nepřibíral nadbytečné tuky. I v objemové fázi dodržuji kvalitní stravu a suplementaci.V dietě naopak ubírám jak masa tak i sacharidů a používám tzv. sacharidové vlny,které se mi perfektně osvědčily.V dietě už jím jen kuřecí maso a rýži nic jiného.

Ako vyzerá tvoja dieta a odvodňovanie v príprave na súťaž ?

Dieta je postavená jen na kvalitních sacharidech,které čerpám z rýže. Dále pak na bílkovinách a to jen z kuřecích prsou a pak vždy trochu zeleniny, nic jiného.Používám sacharidové vlny kdy jeden den ubírám sacharidy a přidávám maso a druhý den tomu je zase naopak.Odvodnění začínám vždy už v úterý.To znamená že začnu pít diuretický čaj až do čtvrtka do odpoledne a pak úplně vysadím tekutiny až do soboty.První vodu vypiji v sobotu po semifinále asi tak 0,5dcl čisté vody a pak až zase v neděli po soutěži.

Aké suplementy užívaš v objemovke a v diete ? Koľko ťa stoja suplementy priemerne za mesiac ?

V objemu používám protein,gainer,kloubní výživu,vitamíny a minerály a tyto doplňky mě měsíčně vyjdou cca na 1500kč.V dietě používám spalovače tuků,aminokyseliny,bcaa,vitamíny a minerály,někdy glutamin…ale cenu nedokážu odhadnout,ale bude asi větší jak v objemu.

Pomáha ti niekto aj finančne , kedže si ešte študent ?

Ano měl jsem sponzora s Německa,který dělal na internetu stránky o kulturistice a hlavně o celé mé přípravě na mistrovství světa.Jsem mu velice vděčný a doufám že naše spolupráce bude i nadále pokračovat.Dále mi pak pomáhají rodiče a i velkou část si vydělám já různými brigádami atd…

Ako vyzerá tvoj posledný deň pred súťažami ?/ tréning,strava,relax…/

Poslední den před soutěží už jen odpočívám,pozuji,a cukruji racio chlebíky a soustředím se na soutěž, nic jiného.

Podľa akých kritérií si zostavujes súťažnú voľnú zostavu ?

Mám rád emotivní hudbu,tak proto si vybírám takovéto písničky,dále mám rád spíše pomalejší a hlavně takové,které postupně gradují.Takovéto volné sestavy se lidem docela líbí.

Vnímas na pódiu aj vystúpenia ostatných svojich súperov alebo sa sústreďuješ iba na to, aby si ty podal čo najlepsí výkon ?

Na podiu jsem vlastně sám,když jdeme na vzájemné porovnávání tak vůbec soupeře kolem sebe nevnímám a soustředím se jen na sebe na nic jiného.Je pro mě nejdůležitější jak se prezentuji já a ne ostatní.
Akú súťaž sa chystáš absolvovať najbližšie ?

Pokud tomu dovolí zdraví a najdu nějakého sponzora,tak bych se chtěl připravit na mistrovství světa 2009 a obhájit tak svůj titul z roku 2008.

Ako sa odmeňuješ po absolvovani súťaže ? Myslim aký dlhý relax si dopraješ , či vypustíš na určitý čas tréning , prip. či sa napchávaš nejakými chutnými ale nezdravými jedlami …

Většinou 14 dní po soutěži necvičím vůbec,aby si tělo odpočinulo. Ihned po soutěži se odměňuji vším co mi přijde pod ruku,jím sladké,slané ,kyselé prostě na to na co mám chuť.Pak jím asi měsíc normálně všechny jídla co jsou doma a pak opět najíždím na zdravou stravu.

Ako sa na tento šport pozerajú tvoji najbližší ?

Moje rodina a přítelkyně mě v tomto sportu podporuje, ostatní to moc nezajímá.

Ako dlho si s priateľkou ?

Už dva roky.

A ako ona vnÍma teba ako kulturistu , prípadne vo všeobecnosti kulturistov?

Přítelkyně také cvičí a proto mám v ní plnou podporu, tento sport se jí líbí.

Určite nemáš rád túto otázku , ale nedá mi to . Aké sú tvoje maximálne výkony a miery svalových partií ?

Míry svalových partií si neměřím. Maximální výkony :
hluboké dřepy s činkou na zádech: 170 kg - 6 opakování
bench press (tlak vleže na lavičce): 120 kg - 6 opakování
přítahy s velkou činkou v předklonu: 100 kg - 6 opakování
tlaky na ramena s jednoručkami v sedě: 35 kg v každé ruce - 8 opakování

Máš medzi svalovými partiami nejakú svoju dlhodobú slabinu ? Ktorá partia je u teba najlepšie vyvinutá ?

Moje slabina je biceps, lýtka a břicho. Nejlepší partie jsou stehna, hamstringy a hýždě.

Zažil si počas tréningu vo fitku nejakú haluznú situáciu , za ktorú si sa možno aj hanbil ?

Ne, takovouto situaci jsem nikdy nezažil.

Mal si niekedy v živote obdobie , keby si kulturistiku najradsej zavesil na klinec ? Mal si niekedy nejake zranenia alebo ,vážne zdravotné problémy , ktoré ťa na dlhšiu dobu vyradili z tréningového procesu ?

S kulturistikou chci vždy skončit těsně před závody a po závodech, je to období kdy je tělo unavené a psychicky na tom nejsem také nejlépe.Tento stav se vždycky změní a mám chuť dále závodit. Prodělal jsem operaci kolene, které mě i tak nadále bolí a omezuje mě pří tréninku. Dále mám vrozenou vadu-rozštěp obratle. Toto nepříjemné zranění mě také omezuje v tréninku.

Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš ?

Porušíš, prohraješ!
Buď něco dělám pořádně, a nebo to nedělám vůbec.

Čomu ťa naučila kulturistika a čo ti dala do života ?

Kulturistika mě naučila to odříkávání, vytrvalost, trpělivost a hlavně mi vybudovala životní styl, který mě baví.

Možeš v krátkosti prezentovať svoju celú súťažnú karieru ?

Moje dosažené výsledky:

2006 - mistr Moravy 2006 - absolutní mistr ČR 2006 - vícemistr světa 2007 - absolutní mistr ČR 2007 - mistr evropy 2008 - mistr světa

V krátkosti sa vrátim k MS 2008 v plzni , kde si získal titul v klasickej kulturistike medzi juniormi …ako si vnímal celú atmosféru, organizáciu podujatia , súperov ? PopÍš nám celý režim súťaže .

Asi jako na každé soutěži, jsem si ji moc neužil. Byl jsem opravdu unavený, takže jsem pořád jenom ležel, čekal a cpal do sebe racio chlebíky. Na podiu to už bylo trochu jiné, tam už jsem si to alespoň trochu užíval. Ale při semifinále jsem měl obrovské křeče a z odvodnění mě bolela hlava a zaléhalo mi v uších. Opravdu jsem si užil až vyhlášení vítězů a když hráli českou hymnu. To byl opravdu nejhezčí zážitek z celé soutěže. Jinak co do organizace soutěže si nebudu stěžovat, zažil jsem i horší,ale vždy se dá něco zlepšit.Atmosféra byla docela dobrá,ve finále se publikum docela probralo a fandilo.

Veril si si ešte v príprave , že by si mohol dosiahnuť až na titul ?

Ano,v přípravě na toto mistrovství jsem nepomýšlel na nic jiného než být první,kdybych skončil na jiném než na prvním místě ,bylo by to pro mě velké zklamání. Příprava byla 100% a nepodcenil jsem vůbec nic a vše jsem podřizoval jenom tomuto šampionátu,a proto jsem si také věřil… nakonec se to povedlo.

Ktorého zo svojich súperov si považoval za svojho najvačšieho konkurenta a prečo ?

Asi největšího soupeře jsem považoval Egypťana,který také pak skončil na druhém místě.Myslím si že se stále víc klasická kulturistika stává oblíbenou a soupeři jsou lepší a lepší,toto potvrdil i šampionát v Plzni,kde se představilo 16 kluků s velmi dobrými kvalitami.Myslím si že tam byl tak jeden nebo 2 závodníci,kteří se nepřipravili dobře,jinak byla konkurence velká.První finálová 6 byla opravdu našlapaná.

Keďže si ako víťaz absolvoval dopingové testy , popiš nám prosim ako tieto testy vůbec prebiehaju vo všeobecnosti na všetkých súťažiach

Nejprve když jsem slezl z podia tak si mě odchytl dopingový komisař a řekl ať jdu za ním.Přišli jsme do místnosti,kde byli 2 dopingový komisaři.Jeden z nich držel klobouk ve kterém je 6 míčků a 2 z nich jsou oranžové.Ti 2 závodníci,kteří si vylosují oranžové míčky jdou na dopingovou kontrolu.Byl jsem to já a 4 v pořadí polák.Pak si nás odvedl dopingový komisař do dopingové místnosti kde se sepisují formuláře a další místnost,kde se odevzdává moč.Dostanete nádobu,kam musíte vymočit minimálně 100ml moči.Ovšem když se Vám už chce na záchod musíte to říci komisři,který jde s vámi na záchod a dohlíží na Vás.Musíte si vysléci plavky až ke kolenům a pak teprve čůrat do nádoby a vše aby komisař viděl.Pokud se vám to povede na první pokus tak odevzdáte nádobu,podepíšete papíry a jdete pryč.Většinou se to ale nepovede a strávíte tak v této místnosti i 3 hodiny.Já jsem zde byl asi hodinu a půl a dokázal jsem to asi až na 6 pokus.Byl jsme kontrolován na MS 2006 na ME 2007 i na MS 2008-všechny testy byly negativní.

Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú , že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Steroidy odsuzuji.Nikdy jsem je nebral,neberu a ani brát nebudu.Kdo je bere,tak u mě hodně klesl a je to pro mě slaboch,samozřejmě nemluvím o profesionálních kulturistech.Rada mladým cvičencům:NIKDY STEROIDY NEPOUŽÍVEJTE,JE TO OHAVNÁ VĚC,KTERÁ DOKÁŽE ČLOVĚKA ZNIČIT JAK PO PSYCHICKÉ STRÁNCE TAK PO FYZICKÉ,NESTOJÍ TO ZA TO.

Čím sa plánuješ živiť v budúcnosti ? Bude to trénerstvo , výživove poradenstvo ? Aké sú tvoje ciele a plány v súkromnom a kariernom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

V budoucnu bych chtěl vlastnit posilovnu a dělat osobního trenéra a třeba i někoho připravit na soutěž.V kulturistice bych se chtěl stát mistrem světa v klasické kulturistice mužů.Do kdy budu soutěžit je teď říct těžké,ale pokud nebudou žádná velká zranění,najdou se sponzoři a bude motivace tak co nejdéle.

Na záver máš priestor , aby si komukoľvek čokolvek odkázal alebo poďakoval .

Chci poděkovat celé mé rodině a přítelkyni za psychickou podporu,Martinu Řádovi za to že mi poskytl zdarma tréninkové zázemí ve studiu fitness "M",Janu Kernovi,který mi pomáhal v oblasti doplňků výživy a především Marcu Zieglorovi z Německa,který mi pomáhal z celou přípravou na MS po finanční stránce a samozřejmě všem co mi fandí a drží palce.[/b]


A teraz ešte prikladám Lukášov súčasný trening :

biceps :

1)Velká čínka 4x 8-10op.
2)Jednoručky v sedě 3x 8-10op.
3)Scotova lavice 3x 10-12op.
Snažím se dbát na dostatečné protažení a následně na konrakci.Používám spíše menší váhy a dodržuji správnou techniku.V poslední době jsem používal cviky na tzv.vrcholek tedy izolované cviky a docela se mi podařilo tvar bicepsu změnit.

triceps :

1)Kliky na bradlech 4x 8-10op.
2)Bench pres podhmatem 3x 10-12op.
3)Stahování lana 3x 12-15op.
4)Francouzký tlak s vel.činkou 3x10-12op.
5)Kick back 3x 12-15op.

U tricepsu se mi osvědčily kliky na bradlech,které dají tricepsu objem.Jinak ho trénuji v rychlém tempu a snažím se ho procvičit ze všech úhlů.U každého cviku silně zatínám tricepsy.

hrudník :

1)Tlaky hlavou nahoru- 4x 8-10op
2)Rozpažky hlavou nahoru 3x 10-12op
3)Bench press 4x 8.10op.
4)Protisměrné kladky 3x 10-12op.

U hrudníku jsem potřeboval zlepšit vrchní část proto jsem se celou přípravu zaměřoval právě na tuto část.Používal jsem tlaky a rozpažky hlavou nahoru a používal jsem u těchto velké váhy.

Záda :

1)Shyby 3x 12op.
2)Přítahy vel.činky 4x 8-10op
3)Veslování 3x 10-12op.
4)Kladka za hlavu 3x 10-12op
5)Kladka před hlavu 4x 10-12op.
6) Kladka podhmatem 3x 10-12op.
Záda jsem trénoval většinou ve dvou dnech kdy jeden den jsem se zaměřoval na hustotu zad a druhý den jsem cvičil pro zlepšení šířky zad.Osvědčilo se mi to a budu takto cvičit zase.

břicho :

1)Zkracovačky 4x 25op.
2)Zvedání nohou ve visu 3x 12op.
3)Zkracovačky se závažím s lanem 3x 15op.
4)Vytáčení trupu s tyčí 2x 50op.

Popravdě trénink břicha nemám moc v lásce.Ale věděl jsem že to je moje velká slabina a proto jsem ho "drtil"celý rok 3x v týdnu.Vím že mám problé s hloubkou břišních svalů.Cvičil jsem hlavně se zátěží a snažil se silně zatínat břicho.Myslím že jsem břicho o trochu zlepšil oproti roku 2007.

nohy :

1)Dřepy 6x 6-10op.
2)Leg press 3x 10-12op.
3)Předkopávání 5x 8-15op.
4)Zakopávání 5x 1015op.
5)Výpady za chůze 3x cca 20metrů
6)Mrtvý tah s nataženýma nohama 3x 15op.

Stehna a hamstringy cvičím zvlášť.Dřepy cvičím hodně hluboko kvůli zapojení hýžďových svalů.U předkopávání zatínám silně stehna.U tréninku hamstringů se mi osvědčily výpady za chůze.

lýtka :

1)Výpony ve stoje 4x 20op.
2)Výpony v sedě 3x 15op.
3)Výpony na leg pressu 3x 15op

Lýtka také nerad trénuji ale vím že to je moje slabina,proto jsem je trénoval 3x týdně opravdu tvrdě.

ramena :

1)Tlaky s jednoručkami 4x 8-10op.
2)Upažování ve stoje 4x 8-10op.
3)Upažování v předklonu 4x 10-12op.
4)Krčení ramen na trapézy 5x 8-10op

Ramena cvičím velmi rád.Používám zde těžké váhy,hlavě na tlaky a upažování.Mám dlouhý krk a proto jsem celý rok cvičil trapézy abych opticky zmenšil krk.


MOJE POĎAKOVANIE za poskytnutie rozhovoru patrí českému reprezentantovi , majstrovi európy a sveta LUKÁŠOVI TOPINKOVI .

Momentálne je účastníkom ankety Športovec JIHLAVSKA, takže ak ho chcete podporiť svojim hlasom , príležitosť hlasovať máte
TU :!: :!: :!:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok ObrázokObrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od pretlá-čateľ
#369
tento chlan je naozaj super , ako kulturista , tak aj človek . luki , zaslúžil by si si triumfovať v ankete . držím palečky aj dalej do daľšej suťažnej kariéry ;)
Užívateľov profilový obrázok
Od topic
#525
pretlá-čateľ napísal:tento chlan je naozaj super , ako kulturista , tak aj človek . luki , zaslúžil by si si triumfovať v ankete . držím palečky aj dalej do daľšej suťažnej kariéry ;)
Díky všem za poslané hlasy,anketu jsem vyhrál..Pokud máte někdo jakoukoliv otázku,můžete se prostřednictvým těchto nebo mých stránek zeptat a já poradím nebo odpovím.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#526
topic napísal:
pretlá-čateľ napísal:tento chlan je naozaj super , ako kulturista , tak aj človek . luki , zaslúžil by si si triumfovať v ankete . držím palečky aj dalej do daľšej suťažnej kariéry ;)
Díky všem za poslané hlasy,anketu jsem vyhrál..Pokud máte někdo jakoukoliv otázku,můžete se prostřednictvým těchto nebo mých stránek zeptat a já poradím nebo odpovím.
som rad , ze aj prostrednictvom tohto clanku som ti pomohol k prvenstvu ... ja osobne som poslal 7 hlasov :a25

BLAHOZELAM

dufam lukas ,ze sa tu obcas este objavis amozno aj niecim zaujimavým prispejes ...
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#529
lukas , a prezradis nam aj rozdiely medzi prvým a druhým ? pokial viem , ked sme robili tento rozhovor , viedla nejaka baba :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od topic
#534
starápáka napísal:lus , a prezradis nam aj rozdiely medzi prvým a druhým ? pokial viem , ked sme robili tento rozhovor , viedla nejaka baba :evil:
Jo ta anketa je trochu postavená na hlavu....Přesný název je Nejlepší sportovec jihlavska,ale to by se přece mělo dělat teda podle výsledků a měla to hodnotit nějaká porota ne?!jenže tady to je na principu kdo má víc známých a kdo si sežene více hlasů do ankety.Takže proto by se to mělo jmenovat Oblíbenec u diváků nebo tak něco.Jinak ta holka dělá judo a bohužel nevyhrála žádnou větší soutěž...Tomáš Šárik který byl tuším 2.na ME dostal asi 15 hlasů..je to prostě nespravedlivé
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#535
topic napísal:
starápáka napísal:lus , a prezradis nam aj rozdiely medzi prvým a druhým ? pokial viem , ked sme robili tento rozhovor , viedla nejaka baba :evil:
Jo ta anketa je trochu postavená na hlavu....Přesný název je Nejlepší sportovec jihlavska,ale to by se přece mělo dělat teda podle výsledků a měla to hodnotit nějaká porota ne?!jenže tady to je na principu kdo má víc známých a kdo si sežene více hlasů do ankety.Takže proto by se to mělo jmenovat Oblíbenec u diváků nebo tak něco.Jinak ta holka dělá judo a bohužel nevyhrála žádnou větší soutěž...Tomáš Šárik který byl tuším 2.na ME dostal asi 15 hlasů..je to prostě nespravedlivé
v kazdom pripade si vyhral , ci uz je to spravodlive alebo nie :mrgreen: kazdý mal rovnake sance ;) nejde o zivot ,je to iba obycajna anketa...

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]