Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28039
NO - Nitric Oxide prípravky pomáhajú podporovať a udržiavať hladinu oxidu dusnatého (NO) v kostrovom svalstve. Základnou zložkou NO prípravkov je látka Arginine Alpha-Ketoglutarate s farmaceuticky spracovaným transportným systémom postupného uvoľňovania. Arginín, uvoľnený do krvného obehu, výrazne zvýši vlastnú schopnosť organizmu produkovať NO - Nitric Oxid. Nitric Oxide rozbíja vnútorné telesné hrádze - otvára krvné kanáliky a spôsobuje zvýšený prívod krvi do svalov. Tým celkom naplní všetky svaly potrebnými živinami, ktoré sú obsiahnuté v tejto ojedinelej formule, a ktoré umožnia razantné zväčšenie ich objemu.

Obrázok

Následné zvýšenie hladiny NO má teda súhrnne tieto účinky:
- dlhšie a mohutnejšie napumpovanie svalov po tréningu, nárast sily a výdrže pri tréningu, rýchlejšia regenerácia a pohlavnú sviežosť. Nitric Oxide je tiež nazývaný ako vasodilatátor pretože umožňuje zvyšovať schopnosť organizmu dodávať krv zaťažovaným svalom. Viac krvi znamená viac kyslíka a živín, ktoré sú načerpané do kostrového svalstva. To všetko smeruje k väčšiemu a plnšiemu napumpovaniu a lepšiemu celkovému výsledku. Ďalšou zložkou NO prípravkov je Citrulin Malát pomáha obnovovať zdroje okamžitej energie (ATP) a vďaka tomu zvyšuje silu pri výkone a odďaľuje nástup pocitu únavy. V organizme sa premieňa na arginín (stimulant NO) a malát, ktorý je súčasťou Krebsovho cyklu a napomáha eliminovať kyselinu mliečnu vo svaloch. Stimuluje imunitný systém.

Predtréningové prípravky NO ďalej obsahujú rôzne známe stimulanty a energiu povzbudzujúce látky ako taurín, kofeín, výťažky z rastlín: zeleného čaju a gymnostemna pentaphyllum aj rôzne alkaloidy.
Keďže podporujú účinnosť a vstrebateľnosť aj iných dôležitých látok ako je kreatín, kre-alkalyn, aminokyseliny BCAA a ďalšie sú tieto látky častými ingredienciami špeciálnych zmesí NO prípravkov.

Zhrnutie: NO prípravky tak naštartujú transportný zásobovací systém, zaplaví svaly krvou bohatou na živiny a spôsobí konečný anabolický rast svalov za súčasného znižovania tukových tkanív. Najčastejšie sa dávkujú cca 30min pred tréningom a po tréningu.

Arginín

Obrázok

Pozrime sa na jednu zo základných zložiek väčšiny NO produktov - arginín. Určite ste o ňom počuli, či už v reklamách na výrobky podporujúce a stimulujúce pohlavné orgány, alebo ako súčasť rôznych výrobkov, podporujúcich tvorbu svalovej hmoty.
Patrí medzi tzv. semiesenciálne aminokyseliny, je esenciálny len v období rastu. Arginín je súčasťou bielkovín. Za normálnych fyziologických podmienok je v tele produkovaný v biochemickom cykle močoviny z aminokyseliny ornitin. Nepriamo súvisí s citrátovým cyklom a s oxidačnými dejmi pri získavaní energie. V tele prevažne vzniká v tkanivách pečene, obličiek a mozgu (v mozgu je vznik z aminokyseliny citrulín).
Ak sa na to teda pozrieme a preložíme do slovenčiny. Zjednodušene možno povedať, že aminokyselina glutamín (zachytená v čreve) je premenená na citrulín, ktorý telo uvoľní do krvného obehu. Z krvi je zachytený v obličkách, kde z neho vznikne arginín. Arginín je potom opäť odovzdaný do krvného obehu a tam je opäť premenený na citrulín a ornitin. Skrz ornitin (ktorý vzniká z arginínu v ureosyntetickom cykle) je prekurzorom polyamíny sperminu a spermidín.
Ďalej je arginín východiskovým metabolitom syntézy oxidu dusnatého, čo je okrem iného tkanivový hormón spôsobujúci vazodilatáciu (rozšírenie ciev) a podieľa sa na biosyntéze kreatínu.
Arginín je teda transportné médium pre dusík. Pri spracovaní arginínu vzniká oxidatívnou cestou molekula oxidu dusného (NO). Vyššia koncentrácia NO následne vedie k rôznym účinkom napr roztiahnutie ciev. Oxid dusnatý (NO) je teda v tele vytváraný prevažne z arginínu.
Dostatočná hladina NO v ľudskom tele je dôležitá pre udržanie priechodnosti ciev, podpory erekcie u mužov. Ak hladinu zvýšime dodaním arginínu, zlepšíme prekrvenie svalov a zásobovanie tela kyslíkom.

Ďalšou súvisiacou výhodou Arginínu je stimulácia spermatogenézy a vyplaveniu celého spektra hormónov - pre posilňovanie zaujímavý inzulín a rastový hormón. Rastový hormón ako prirodzená súčasť organizmu podporuje tvorbu svalovej hmoty, čoho hojne využívajú kulturisti a posilňujúca verejnosť.

V bežnej strave môžeme brať za zdroje arginínu napr. slnečnicové a sezamové semienka, celozrnnú múku, hnedú ryžu, orechy ale napríklad aj praženú kukuricu (áno popcorn).

Arginín teda:

- riadi uvoľňovanie a transport dusíka v tele
- podporuje regeneráciu po námahe
- je významnou zložkou svalového metabolizmu

Výhody suplementácie arginínom:

- zvýšenie prietoku krvi vo svaloch
- podpora imunitného systému
- zlepšenie obehu krvi a srdcovej činnosti
- podpora uvoľňovanie dôležitých hormónov (inzulín, rastový hormón)

V posledných rokoch došlo k prudkému zvýšeniu počtu užívateľov či už z radov športovcov alebo aj bežnej verejnosti. Ako teda môžete vidieť, určite sa oplatí aspoň vyskúšať, ako práve na vás bude nejaký NO produkt pôsobiť prípadne vyskúšať samotné užívanie arginínu.

Reklama

Reklama

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

zákon

Dobrý deň, ako riskantné je objednať[…]

Už samotný názov Viagra prezrá[…]