Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.

Reklama

Reklama

#11016
NO znamená Nitric Oxide, veľmi dôležitá molekula, ktorá núti telo robiť rôzne dôležité veci. Jednou z tých vecí je rozšírenie ciev.

Väčšina týchto suplementov stojí na aminokyseline L-arginínu, ktorá zvyšuje hladinu NO. To je dôvod, prečo veľa nutrične orientovaných lekárov odporučí L-arginín na ťažkosti so srdcom i erekciou (dôvod je ten, že oboje je spojené s krvným obehom).

Celá veda za NO2 stojí na tom, že zvýšenie NO zlepší krvný obeh (čo je asi pravda), a to pomôže živinám lepšie sa dostať na miesto určenia (čo je asi tiež pravda).

Myslieť si, že sa to celé premietne do veľkosti svalov, je bohužiaľ voodoo.

Mrzí ma to. Schovajte si peniaze na niečo iné.
#11019
vlastomenn napísal:
NO znamená Nitric Oxide, veľmi dôležitá molekula, ktorá núti telo robiť rôzne dôležité veci. Jednou z tých vecí je rozšírenie ciev.

Väčšina týchto suplementov stojí na aminokyseline L-arginínu, ktorá zvyšuje hladinu NO. To je dôvod, prečo veľa nutrične orientovaných lekárov odporučí L-arginín na ťažkosti so srdcom i erekciou (dôvod je ten, že oboje je spojené s krvným obehom).

Celá veda za NO2 stojí na tom, že zvýšenie NO zlepší krvný obeh (čo je asi pravda), a to pomôže živinám lepšie sa dostať na miesto určenia (čo je asi tiež pravda).

Myslieť si, že sa to celé premietne do veľkosti svalov, je bohužiaľ voodoo.

Mrzí ma to. Schovajte si peniaze na niečo iné.
tak tak veru :a11 a furt za mnou chodia chalani že si chcú kúpiť nitrix lebo tam písalo to a hento a neviem čo ešte ..ale keď im vysvetlíš čo a ako tak len čumia a že a nevadí aj tak si to kúpim :a11 ...proste to je tá sila reklamy čo pri tomto produkte platí asi niekoľkonásobne lebo každý za tým čaká strašné svalové prírastky ale keď vyžerú celú pixlu a zrazu zistia že im možno trošku navreli žily tak sú celý zničený z toho že to nezaberá ..ale keď im človek na to niečo povie tak len mrdnú plecom a aj tak si spravia po svojom..tak snáď sa z tvojho článku užívatelia ..hlavne tí začínajúci poučia že je to len pekne napísaná básnička
#11031
NO pripravky niesu celkom az take zanedbatelne, predsa len sa nepriamo podielaju na zvyseni objemu svalovej hmoty

ide o zvysenie hladiny oxidu dusika v krvi co ma za nasledok rozsirenie ciev a vacsie prekrvenie predcvicovanych svalov (tzv. napumpovanie) tento stav este chvilu po treningu trva a v tomto okamihu je potrebne dostat do organizmu co najviac potrebnych zivin, pretoze sa svalom v krvi dostane daleko viac zivin ako za normalnych okolnosti

arginin, aminokyselina, ktora to ma na svedomi je znama aj ako priamy stimulant rastoveho hormonu, okrem ineho ma na svedomi aj vela dalsich procesov v nasom organizme

brat ale samotne NO pripravky nema takmer ziadny efekt a preto prichadza sklamanie, vacsinou staci bohatu prirodzenu stravu doplnenu o bielkoviny a efekt sa v minimalnom mnozstve urcite dostavi
#11041
FitPotreby.sk napísal:NO pripravky niesu celkom az take zanedbatelne, predsa len sa nepriamo podielaju na zvyseni objemu svalovej hmoty

ide o zvysenie hladiny oxidu dusika v krvi co ma za nasledok rozsirenie ciev a vacsie prekrvenie predcvicovanych svalov (tzv. napumpovanie) tento stav este chvilu po treningu trva a v tomto okamihu je potrebne dostat do organizmu co najviac potrebnych zivin, pretoze sa svalom v krvi dostane daleko viac zivin ako za normalnych okolnosti

arginin, aminokyselina, ktora to ma na svedomi je znama aj ako priamy stimulant rastoveho hormonu, okrem ineho ma na svedomi aj vela dalsich procesov v nasom organizme

brat ale samotne NO pripravky nema takmer ziadny efekt a preto prichadza sklamanie, vacsinou staci bohatu prirodzenu stravu doplnenu o bielkoviny a efekt sa v minimalnom mnozstve urcite dostavi
to je pravda ....ale keď sa na ne pýta niekto kto cvičí max 2 mesiace aj to nie poriadne ...stravu má otrasnú a celkovo je to celé na hovno ...tak sa až rozum zastáva ...to máš ako keby si si kúpil nábytok ale pri tom nemáš žiadny dom...
#11071
milankos512 napísal: to je pravda ....ale keď sa na ne pýta niekto kto cvičí max 2 mesiace aj to nie poriadne ...stravu má otrasnú a celkovo je to celé na hovno ...tak sa až rozum zastáva ...to máš ako keby si si kúpil nábytok ale pri tom nemáš žiadny dom...
plne suhlasim :a20
#11073
FitPotreby.sk napísal:
milankos512 napísal: to je pravda ....ale keď sa na ne pýta niekto kto cvičí max 2 mesiace aj to nie poriadne ...stravu má otrasnú a celkovo je to celé na hovno ...tak sa až rozum zastáva ...to máš ako keby si si kúpil nábytok ale pri tom nemáš žiadny dom...
plne suhlasim :a20
Ja si Nitric Oxide Expander asi vezmem buduci mesiac od teba plus ine veci.Potom sem napisem svoje dojmy a pocity z tohoto produktu.
#11096
vlastomenn napísal:
FitPotreby.sk napísal:
milankos512 napísal: to je pravda ....ale keď sa na ne pýta niekto kto cvičí max 2 mesiace aj to nie poriadne ...stravu má otrasnú a celkovo je to celé na hovno ...tak sa až rozum zastáva ...to máš ako keby si si kúpil nábytok ale pri tom nemáš žiadny dom...
plne suhlasim :a20
Ja si Nitric Oxide Expander asi vezmem buduci mesiac od teba plus ine veci.Potom sem napisem svoje dojmy a pocity z tohoto produktu.
super, ale nepis reklamne pocity, ale objektivne, aj tak vsetci vyrobcovia predavaju to iste, nikto nema ziadnu prevratnu a jedinecnu recepturu
tak ci tak nase vlastne pocity su vzdy subjektivne z roznych dovodov, ale mozu dat jasny obraz o kvalite a cistote niektorych produktov
napr. mam vlastne skusenosti s roznymi vyrobkami ale bol som prekvapeny, ked som bral kreatin monohydrat a ked som bral krealkalyn
vsetci tvrdia, ze krealkalyn je daleko viac vyuzitelnejsi bez strat, nepremiena sa na kreatinin, ale ja osobne som dospel k opacnemu zaveru, monohydrat ucinkoval daleko spolahlivejsie a znatelnejsie na mna ako krealkalyn
#11098
FitPotreby.sk napísal:
vlastomenn napísal:
FitPotreby.sk napísal:
milankos512 napísal: to je pravda ....ale keď sa na ne pýta niekto kto cvičí max 2 mesiace aj to nie poriadne ...stravu má otrasnú a celkovo je to celé na hovno ...tak sa až rozum zastáva ...to máš ako keby si si kúpil nábytok ale pri tom nemáš žiadny dom...
plne suhlasim :a20
Ja si Nitric Oxide Expander asi vezmem buduci mesiac od teba plus ine veci.Potom sem napisem svoje dojmy a pocity z tohoto produktu.
super, ale nepis reklamne pocity, ale objektivne, aj tak vsetci vyrobcovia predavaju to iste, nikto nema ziadnu prevratnu a jedinecnu recepturu
tak ci tak nase vlastne pocity su vzdy subjektivne z roznych dovodov, ale mozu dat jasny obraz o kvalite a cistote niektorych produktov
napr. mam vlastne skusenosti s roznymi vyrobkami ale bol som prekvapeny, ked som bral kreatin monohydrat a ked som bral krealkalyn
vsetci tvrdia, ze krealkalyn je daleko viac vyuzitelnejsi bez strat, nepremiena sa na kreatinin, ale ja osobne som dospel k opacnemu zaveru, monohydrat ucinkoval daleko spolahlivejsie a znatelnejsie na mna ako krealkalyn

nemyslel som to konkretne ako znacku ale bavime sa o obsahu cize je jedno od akej firmi by to bolo.
#11137
FitPotreby.sk napísal:
vlastomenn napísal:
FitPotreby.sk napísal:
milankos512 napísal: to je pravda ....ale keď sa na ne pýta niekto kto cvičí max 2 mesiace aj to nie poriadne ...stravu má otrasnú a celkovo je to celé na hovno ...tak sa až rozum zastáva ...to máš ako keby si si kúpil nábytok ale pri tom nemáš žiadny dom...
plne suhlasim :a20
Ja si Nitric Oxide Expander asi vezmem buduci mesiac od teba plus ine veci.Potom sem napisem svoje dojmy a pocity z tohoto produktu.
super, ale nepis reklamne pocity, ale objektivne, aj tak vsetci vyrobcovia predavaju to iste, nikto nema ziadnu prevratnu a jedinecnu recepturu
tak ci tak nase vlastne pocity su vzdy subjektivne z roznych dovodov, ale mozu dat jasny obraz o kvalite a cistote niektorych produktov
napr. mam vlastne skusenosti s roznymi vyrobkami ale bol som prekvapeny, ked som bral kreatin monohydrat a ked som bral krealkalyn
vsetci tvrdia, ze krealkalyn je daleko viac vyuzitelnejsi bez strat, nepremiena sa na kreatinin, ale ja osobne som dospel k opacnemu zaveru, monohydrat ucinkoval daleko spolahlivejsie a znatelnejsie na mna ako krealkalyn
môžem potvrdiť ...keď kreatín tak jedine monohydrát ..je na to spoľah ...mal som aj krealkalín aj ethyl ester ..krealkalín 0 bodov a ethyl ester sa mi celkom aj pozdával ..ale dávky museli byť samozrejme o čo si vyššie ako sa písalo na obale :a11
#11142
Dozvedel som sa od kvalitneho pretekara ze NITRIC je dobry suplement a spada tiez do jeho suplementacie a odporucil mi ho nasadit co samozrejme aj urobim a budem ho podavat medzi jednotlivymi anabolic.kurami samozrejme vratane NO aj ina suplementacia.
#11174
NO - Nitrix Oxide prípravky
Obrázok
NO - Nitrix Oxide prípravky pomáhajú podporovať a udržiavať hladinu oxidu dusnatého (NO) v kostrovom svalstve. Základnou zložkou NO prípravkov je látka Arginine Alpha-Ketoglutarate s farmaceuticky spracovaným transportným systémom postupného uvoľňovania. Arginín , uvoľnený do krvného obehu, výrazne zvýši vlastnú schopnosť organizmu produkovať NO - Nitrix Oxid. NitrixOxide rozbíja vnútorné telesné hrádze - otvára krvné kanáliky a spôsobuje zvýšený prívod krvi do svalov. Tým celkom naplní všetky svaly potrebnými živinami, ktoré sú obsiahnuté v tejto ojedinelej formule, a ktoré umožnia razantné zväčšenie ich objemu.

Následné zvýšenie hladiny NO má teda súhrnne tieto účinky:
- dlhšie a mohutnejšie napumpovanie svalov po tréningu, nárast sily a výdrže pri tréningu, rýchlejšia regenerácia a pohlavnú sviežosť. Nitrix Oxide je tiež nazývaný ako vasodilator pretože umožňuje zvyšovať schopnosť organizmu dodávať krv zaťažovaným svalom. Viac krvi znamená viac kyslíka a živín, ktoré sú načerpanie do kostrového svalstva. To všetko smeruje k väčšiemu a plnšiemu napumpovanie a lepšiemu celkovému výsledku. Ďalšou zložkou NO prípravkov je Citrulin Malát pomáha obnovovať zdroje okamžitej energie (ATP) a vďaka tomu zvyšuje silu pri výkone a odďaľuje nástup pocitu únavy. V organizme sa premieňa na arginín (stimulant NO) a malát, ktorý je súčasťou Krebsovho cyklu a napomáha eliminovať kyselinu mliečnu vo svaloch. Stimuluje imunitný systém.

Predtréningové prípravky NO ďalej obsahujú rôzne známe stimulanty a energiu povzbudzujúce látky ako taurín, kofeín, výťažky z rastlín: zeleného čaju a gymnostemna pentaphyllum aj rôzne alkaloidy.
Keďže podporujú účinnosť a vstrebateľnosť aj iných dôležitých látok ako je kreatín, kre-alkylyn, aminokyseliny BCAA a ďalšie sú tieto látky častými ingredienciami špeciálnych zmesí NO prípravkov.

Zhrnutie: NO prípravky tak naštartujú transportný zásobovací systém, zaplaví svaly krvou bohatou na živiny a spôsobí konečný anabolický rast svalov za súčasného znižovania tukových tkanív. Najčastejšie sa dávkujú cca 30min pred tréningom a po tréningu.
Arginín
Obrázok
Pozrime sa na jednu zo základných zložiek väčšiny NO produktov - arginín . Určite ste o ňom počuli, či už v reklamách na výrobky podporujúce a stimulujúce pohlavné orgány, alebo ako súčasť rôznych výrobkov, podporujúcich tvorbu svalovej hmoty.
Patrí medzi tzv semiesenciálne aminokyseliny , je esenciálne len v období rastu. Arginín je súčasťou bielkovín. Za normálnych fyziologických podmienok je tele produkovaný v biochemickom cykle močoviny z aminokyseliny ornitin. Nepriamo súvisí s citrátovým cyklom as oxidačnými deji pri získavaní energie. V tele prevažne vzniká v tkanivách pečene, obličiek a mozgu (v mozgu je vznik z aminokyseliny citrulín).
Ak sa na to teda pozrieme a preložíme do slovenčiny. Zjednodušene možno povedať, že aminokyselina glutamín (zachytená v čreve) je premenená na citrulín, ktorý telo uvoľní do krvného obehu. Z krvi je zachytený v obličkách, kde z neho vznikne arginín. Arginín je potom opäť odovzdaný do krvného obehu a tam je opäť premenený na citrulín a ornitin. Skrze ornitin (ktorý vzniká z arginínu v ureosyntetickém cyklu) je prekurzorom polyamíny sperminu a spermidín.
Ďalej je arginín východiskovým metabolitom syntézy oxidu dusnatého , čo je okrem iného tkanivový hormón spôsobujúce vazodilatáciu (rozšírenie ciev) a podieľa sa na biosyntéze kreatínu.
Arginín je teda transportný médium pre dusík. Pri spracovaní arginínu vzniká oxidatívny cestou molekula oxidu dusného (NO). Vyššia koncentrácia NO následne vedie k rôznym účinkom napr roztiahnutie ciev. Oxid dusnatý (NO) je teda v tele vytváraný prevažne z arginínu.
Dostatočná hladina NO v ľudskom tele je dôležitá pre udržanie priechodnosti ciev, podpory erekcie u mužov. Ak hladinu zvýšime dodaním arginínu, zlepšíme prekrvenie svalov a zásobovanie tela kyslíkom.

Ďalšie súvisiace výhodou Arginínu je stimulácia spermatogenézy a vyplaveniu celého spektra hormónov - pre posilňovanie zaujímavé inzulín a rastový hormón. Rastový hormón ako prirodzená súčasť organizmu podporuje tvorbu svalovej hmoty, čoho hojne využívajú kulturisti a posilňujúci verejnosť.

V bežnej strave môžeme brať za zdroje arginínu napr slnečnicové a sezamové semienka, celozrnnú múku, hnedú ryžu, orechy, ale napríklad aj praženú kukuricu (áno popcorn).

Arginín teda:

- Riadi uvoľňovanie a transport dusíka v tele
- podporuje regeneráciu po námahe
- je významnou zložkou svalového metabolizmu

Výhody suplementácie arginínom:

- Zvýšenie prietoku krvi vo svaloch
- podpora imunitného systému
- zlepšenie obehu krvi a srdcovej činnosti
- podpora uvoľňovanie dôležitých hormónov (inzulín, rastový hormón)

V posledných rokoch došlo k prudkému zvýšeniu počtu užívateľov či už z radov športovcov alebo aj bežné verejnosti. Ako teda môžete vidieť, určite sa oplatí aspoň vyskúšať, ako práve na vás bude nejaký NO produkt pôsobiť prípadne vyskúšať samotné užívanie arginínu.

Zdroj: Internet
#15328
Thraxuz napísal:Dobry chcel by som sa opytat ci sa da neak zvisit ucinost pripravku Nutrex hemorage black ultra concentrate. Za odpoved dik.
Tam nemas co zvisovat je to doplnok ktory napomaha lepsie napumpovat sval pocas treningu cim dostanes don vela zivyn ktere su dolezite k narastu svalovej hmoty. Samozrejme treba sa riadne stravovat aby tie latky v tej krvi boli.
#15343
Thraxuz napísal:Dobry chcel by som sa opytat ci sa da neak zvisit ucinost pripravku Nutrex hemorage black ultra concentrate. Za odpoved dik.
tento hemorage je najsilnejsi aky dostanes kupit z legalnych pripravkov takze nejake zvysenie ucinku normalne nedosiahnes. Z vlastnej skusenosti s timto pripravkom ti mozem povedat maximalne skus 1,5 odmerky a mal by si to citit uz poriadne. ja pri vahe 94kg som dal dve odmerky a bolo to ok, ak som dal uz 2,5 bolo to kontraproduktivne pretoze to zvysi tlak natolko, ze ta zaleje studeni pot, trasies sa a trening je tym nahovno. Kolega z fitka dal pri jeho 120kg 2,5 odmerky maximalne, takze zavisi aj od telesnej vahy. Pri tvojej vahe maximalne 1,5. Je to sila netreba to prehanat.
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]