Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoju tému a v krátkosti sa nám predstavte. Ako dlho cvičíte, aké sú vaše miery, maximálky a pod...
#9011
Zdravím. Volám sa Mišo a som z Partizánskeho, to je kúsok od Prievidze. Chcel by som sa spýtať, napriek tomu že viem, že je neveľmi možné pomáhať niekomu adekvátne bez priameho kontaktu, pokúsim sa aspoň vám osvetliť svoj momentálny tréningový program. Taktiež by som bol rád keby som dostal radu ohľadne toho aké cviky by som mal cvičiť, a poprípade aj aké množstvo a frekvenciu.

Začal som cvičiť kvôli zvýšeniu telesnej hmotnosti, celkove lepšej stavbe tela (čo sa týka opory v kostiach a pribúdania svalovej hmoty) a takisto sčasti aj kvôli určitej vizáži. V súčasnej dobe mám 185 cm a niečo cez 70 kg. Chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli pomôcť s mojimi "problémami". Keďže mám 15, nie je ľahké zohnať peniaze, a preto sa zatiaľ nezaujímam o cvičenia pomocou doplnkov v strave.

Cvičím aktívne už asi 3 mesiace, niekedy s menšími prestávkami. Cvičím v miestnej posilňovni, ktorá je podľa mňa na pomery skvele zariadená a aj tréneri sú kvalifikovaní a skúsení, ibaže ja mám pocit, že môj súčasný tréningový plán nie je dostačujúci a nesedí mi. Je nasledovný:

Po: Prsia, bicepsy, stehná
Ut: Voľno
St: Priečne brušné svaly, tricepsy, chrbát
Št: Voľno
Pi: Prsia, stehná, lýtka
So: Kondičné cvičenia a zahrievanie organizmu
Ne: Prsia, priame brušné svaly, deltové svaly, trapézy

V súvislosti s tým, že momentálne cvičím typom HST cvikov, a tento typ cvičenia sa mi nezdá adekvátny, hľadal som iné spôsoby cvičenia, resp. iné druhy tréningových plánov. A narazil som na článok http://kulturistika.ronnie.cz/c-1471-si ... alum-.html . Ak by to šlo, chcel by som vedieť, či je možné zhruba upraviť môj existujúci plán, a akým spôsobom, poprípade zopár rád alebo tipov, ktoré by som následne mohol zužitkovať, resp. konzultovať so svojím trénerom.


Vopred Ďakujem

Reklama

Reklama

#9012
Ak by som ti mohol poradiť z vlastnej skúsenosti .. tiež som v tvojom veku a najviac na mňa zabral asi FullBody tréning je tu o ňom pekný článok .. .. odporúčam vyskúšať ..
#9013
Kubajs napísal:Ak by som ti mohol poradiť z vlastnej skúsenosti .. tiež som v tvojom veku a najviac na mňa zabral asi FullBody tréning je tu o ňom pekný článok .. .. odporúčam vyskúšať ..
aj HST je fullbody trening takze si mu poradil to iste co cvici teraz :-) ,

Equlibrium:
ak nehcces ist HST tak ja velmi neodporucam ani klasicky split kde precvicis cele telo raz do tyzdna, lebo to je malo, zvol trening kde cele telo precvicis 2 krat do tyzdna, s treningami A B volno A B volno volno ... cize cviky v treningom A B budu splnat cele telo napr A = hrudnik, nohy lytka biceps , B= chrbat trapezy triceps ramena
#9017
Maxton napísal:
Kubajs napísal:Ak by som ti mohol poradiť z vlastnej skúsenosti .. tiež som v tvojom veku a najviac na mňa zabral asi FullBody tréning je tu o ňom pekný článok .. .. odporúčam vyskúšať ..
aj HST je fullbody trening takze si mu poradil to iste co cvici teraz :-) ,

Equlibrium:
ak nehcces ist HST tak ja velmi neodporucam ani klasicky split kde precvicis cele telo raz do tyzdna, lebo to je malo, zvol trening kde cele telo precvicis 2 krat do tyzdna, s treningami A B volno A B volno volno ... cize cviky v treningom A B budu splnat cele telo napr A = hrudnik, nohy lytka biceps , B= chrbat trapezy triceps ramena


ja si myslím, že už cvičím tvojím popísaným postupom, pretože každý cvik robím asi po 4 série po 12-15 opakovaniach v závislosti od môjho tréningového plánu. A keď postupujem v týždni s frekvenciou cvičenie,voľno,cvičenie,voľno,cvičenie pričom môj približný čas tréningu sú asi 2 hodiny, tak si myslím, že mám za celý týždeň precvičené dosť :) každopádne ďakujem za rady.

Ak by ste mi ešte vedeli dať nejakú radu alebo tipy budem vďačný..
#9025
Podľa toho čo píšeš, potrebuješ hlavne nabrať svalovú hmotu.
Preto by som sa sústredil na základné cviky. 2krát do týždňa cvič bench-press, drepy, mrtvý ťah s maximálnou záťažou.
Tieto cviky sú základ.
Opakovaní max.6 v piatich sériách na každú partiu.
Ostatné partie si rozdeľ do zvyšných dní. Nechoď do posilky viac ako 4krát do týždňa. Musíš veľa regenerovať, keďže nejdeš do doplnkov, ktoré by Tvoje snaženie urýchlili.
Zapamätaj si v posilke musíš minúť menej energie, ako počas dňa prijmeš. Teda musíš veľa jesť a piť. Sacharidy a bielkoviny a hlavne kvalitnú stravu.
Takže prvoradé a Tvoje krédo by malo byť Jesť - Cvičiť - Spať. V tomto poradí.
Ak budeš cieľavedomý do 2mesiacov musíš mať výsledky. Nezabudni ale stále jesť - to je najdôležitejšie. Hneď ako budeš mať voľné miesto v žalúdku sa najedz.
Druhá potomto najdôležitejšia vec je písať na fóre :a22 a čítať
viewtopic.php?p=8910#p8910
#9030
FitPotreby.sk napísal:Zapamätaj si v posilke musíš minúť menej energie, ako počas dňa prijmeš. Teda musíš veľa jesť a piť. Sacharidy a bielkoviny a hlavne kvalitnú stravu.
Takže prvoradé a Tvoje krédo by malo byť Jesť - Cvičiť - Spať. V tomto poradí.
Ak budeš cieľavedomý do 2mesiacov musíš mať výsledky. Nezabudni ale stále jesť - to je najdôležitejšie. Hneď ako budeš mať voľné miesto v žalúdku sa najedz.
Druhá potomto najdôležitejšia vec je písať na fóre :a22 a čítať
viewtopic.php?p=8910#p8910

No...s tou kvalitnou stravou je to u mňa trochu problém lebo som stále v škole a tam je strava aj po nutričnej, aj po objemovej stránke iba minimum, takže môj prísun živín nie je vždy úplne pravidelný ( aj napriek viacerým aktivitám pred posilkou).
Spánok určite nezanedbávam, ale takisto to nie je veľmi pravidelné.

Ďakujem však za názor a tipy
#9032
Ak nebude strava, nebude nic, to je velka chyba, mozes sa v posilke aj roztrhat a hlavne v Tvojom veku. Potrebujes velmi vela kvalitnej stravy. To je skratka zaklad. Vacsina chalanov v Tvojom veku tazko naberaju, prispievaju k tomu rychly metabolizmus, rast organizmu a nedostatok pestrej a kvalitnej stravy. Podla mna by nemali cvicit tazke silove treningy pokial este rastu.
#9874
Ahoj ale ked niečo chceš robiť a mať výsledky tak sa musíš trošku zaprieť je veľmi ľahké povedať , že sa to nedá a hotovo.....






Equilibrium napísal:
FitPotreby.sk napísal:Zapamätaj si v posilke musíš minúť menej energie, ako počas dňa prijmeš. Teda musíš veľa jesť a piť. Sacharidy a bielkoviny a hlavne kvalitnú stravu.
Takže prvoradé a Tvoje krédo by malo byť Jesť - Cvičiť - Spať. V tomto poradí.
Ak budeš cieľavedomý do 2mesiacov musíš mať výsledky. Nezabudni ale stále jesť - to je najdôležitejšie. Hneď ako budeš mať voľné miesto v žalúdku sa najedz.
Druhá potomto najdôležitejšia vec je písať na fóre :a22 a čítať
viewtopic.php?p=8910#p8910

No...s tou kvalitnou stravou je to u mňa trochu problém lebo som stále v škole a tam je strava aj po nutričnej, aj po objemovej stránke iba minimum, takže môj prísun živín nie je vždy úplne pravidelný ( aj napriek viacerým aktivitám pred posilkou).
Spánok určite nezanedbávam, ale takisto to nie je veľmi pravidelné.

Ďakujem však za názor a tipy
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]