Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoju tému a v krátkosti sa nám predstavte. Ako dlho cvičíte, aké sú vaše miery, maximálky a pod...
Užívateľov profilový obrázok
Od hulo89
#11099
ahojte, som tu novacik

som vysokoskolak, vek 21

zaujmal by ma nazor na kombinaciu kreatin + glutamin
cital som viac nazorov a viaceri na forach odporucili novu formu kreatinu kre alkalyn

co sa tyka glutaminu cital som zase dalsie topicy a docital som sa aj take veci ze glutamin extra nepodnecuje tvorbu svalovej hmoty

no a nakoniec :D som sa docital ze spojenim tychto dvoch latok je zevraj dost pravdepodobne nabratie objemu

myslim ze mam dost rychly metabolizmus lebo sa mi dost tazko pribera, v minulosti som uzival aminokyseliny, ktore mi pomohli akurat v tom ze som bol o trosilinku mohutnejsi a viac som vladal, mal som vela sily, chcel by som ale viac pribrat

vazim 76 a chcel by som ist na 80-82/83 kg

viete mi odporucit/poradit ako by som nie rychlo/"normalnym tempom"/ nabral /samozrejme dolezity je jedalnicek/ ?

chcel by som vyskusat tuto kombinaciu krealkalyn + glutamin
a ci zakombinovat do toho este nejake ine suplementy /napr.gainer alebo protein, pripadne aminokyseliny a ine/

+ najucinejsie davkovanie
+ uviest nejake konkretne produkty

dakujem za postrehy :)

Reklama

Reklama

#11100
vitaj hulo
kombinaciou glutamin a kreatin som zacinal aj ja a z odstupom casu mozem povedat ze som si asi lepsie zvolit nemohol (aj ked niektory tu na fore mi zadsej odporucali zacinat iba na strave). docela rychlo som nabral na sile a objem svaloviny tiez isiel celkom slusne hore. mimochodim aj jeden osobny trener u nas vo fitku hovoril o tom ze na silu nic lepsie nemal ako tuto kombinaciu (ak neratam sypacku :a11).
ako pises glutamin nie je priamo suplement na tvorbu svaloviny. ALE je dobry na regeneraciu po tazkom treningu a ako uz urcite vies svaly rastu ked sa regeneruju takze nepriamo ovplivnuje aj rast svalov.
co sa tyka objemu tak ten ti zabezpeci kreatin pretoze natahuje vodu trocha. ja som mal vtedy myslim 1kg kreatinu a 600g glutaminu co som asi za 4-5 tyzdnov spotreboval. po tom som pribral cca 2-3kg. davkovanie som mal 6x za den cca 8g kreatinu + 3x za den 5g glutaminu. urcite bude par ludi namietat ze to je velka davka kreatinu pre zaciatocnika a ked uz tak iba do pumpovacej fazy davat tolko (ja som tak isiel po celych 5 tyzdnov) takze ti take davkovanie radsej odporucat nebudem. ved pozri na krabici od toho kreatinu tam by malo byt volaco aj o davkovani.
poradit nejake konkretne vyrobky vobec netreba pretoze je podla mna absolutne jedno ci kreatin alebo glutamin kupis od scitecu, aminostaru alebo hocikoho. vzdy to obsahuje to iste. takze skor si pozeraj pomer hmotnost/cena.
ak k tomu chces este protein tak mozes nejaky brat, ale ak mas dobru stravnu s vysokym obsahom bielkovin tak podla mna nemusis kupovat.
co sa tyka gaineru ak chces pribrat rychlejsie tak to je dobra volba, ale ak chces pribrat "normalnym" tempom ako pises tak netreba. ale na skodu to nie je, z gaineru ide aj sila hore nielen vaha.
#11101
Najprv Ta vitam na fore.
Ak ti mozem odporucit jeden clanok http://www.fitpotreby.sk/clanky/clanky- ... -glutamin/
Glutamin nieje podla mna moc oblubeny suplement, mam s nim len malu osobnu skusenost, na zaklade, ktorej si dovoli tvrdit, ze ma moc nenadchol.
Skor by som pripisal vacsiu vahu kreatinu a ked k nemu das glukozu, ktora zvysuje jeho ucinky az o 50%, tak toto mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti.
Ten gainer, ak tazko priberas nikdy nemoze byt na skodu. Hlavne vzdy po treningu Ti pomoze doplnit vsetky potrebne ziviny.
#11117
hulo89 napísal:borci diky za postrehy ;) , jeden tak druhy tak :D musim to nejak este zhodnotit dalsie nazory ? :)
Jednoznacne gainer a dam ti dobru radu pouzivaj ho aj v noci ked sa zobudis okolo 2-3 rannej ak chodievas na wc vyuzi to a daj si
gainer.Ak nemas tendenciu budenia nastav si okolo 3 00 budik gainer uz maj pripraveny namiesany bud pri posteli alebo v chladnicke je to uz na tebe a hod ho do seba a spi dalej.
#11121
hulo89 napísal:borci diky za postrehy ;) , jeden tak druhy tak :D musim to nejak este zhodnotit dalsie nazory ? :)
ono sme ti povedali osobne skusenosti preto kazdy trocha inak. vseobecne info si mozes precitat hocikde :a21
#11126
[url]http://www.porušujem pravidlá fóra .sk[/url]

nasiel som volumass 35 pro

myslite ze je to vhodne? je to kombinacia toho gaineru / sacharidy+ bielkoviny/ a obsahuje aj glutamin a kreatin... je to tam popisane... je to vsetko v kope...

co nato... osobny nazor / rada ? :) dik
#11128
este som to nemal, ale tieto miesane "drinky" mi nikdy moc nevonali. je tam sice vsetko, ale len v malom mnozstve. tento pripravok ma len 35% bielkovin co je dost malo. ale sacharidov ma primerane 44g. ostatne zlozky su podla mojho nazoru zanedbatelne. ale ak sa pozries lepsie zistis, ze jedna davka (100g!!) obsahuje iba 2,5g kreatinu, 500mg taurinu takze nic moc. a o glutamine som sa ani nedocital takze ho tam bude uplne minimum.
#11141
hulo89 napísal:[url]http://www.porušujem pravidlá fóra .sk[/url]

nasiel som volumass 35 pro

myslite ze je to vhodne? je to kombinacia toho gaineru / sacharidy+ bielkoviny/ a obsahuje aj glutamin a kreatin... je to tam popisane... je to vsetko v kope...

co nato... osobny nazor / rada ? :) dik
najdi taky gainer aby si mal na 100g min. 20g bielkovin a 60g sacharidov ale nie taky aby si mal v nom kreatin gkutamin a neviem co s kazdeho troska a v skutku s toho nebudes mat nic.ten gainer co som pisal ak chces kreatin kup k tomu kreatin a nieco na podporu testosteronu napr. tribulus.
#11147
rozmyslal som nad kombinaciu teda:

glutamin ale kapsule lebo sypany zebraj po otvoreni zacne krystalizovat a straca svoj ucinok zevraj o 50%
kreatin neviem ci krealkalyn ci monohydrat
a gainer tak ako ste mi odporučili s min 30? g bielkovin a 60g sacharidkov? :)
#11149
hulo89 napísal:rozmyslal som nad kombinaciu teda:

glutamin ale kapsule lebo sypany zebraj po otvoreni zacne krystalizovat a straca svoj ucinok zevraj o 50%
kreatin neviem ci krealkalyn ci monohydrat
a gainer tak ako ste mi odporučili s min 30? g bielkovin a 60g sacharidkov? :)
Najlepsie by si mal:

KREATIN monohydrat
GAINER na 100g min.20g biel., 6Og sach.
TRIBULUS

Toto mas optimalnu kombinaciu
#11150
hulo89 napísal:rozmyslal som nad kombinaciu teda:

glutamin ale kapsule lebo sypany zebraj po otvoreni zacne krystalizovat a straca svoj ucinok zevraj o 50%
kreatin neviem ci krealkalyn ci monohydrat
a gainer tak ako ste mi odporučili s min 30? g bielkovin a 60g sacharidkov? :)
Ja sa tiez priklanam ku kombinacii kreatin monohydrat a gainer. Pri tom tribuluse nemam az taku istotu.
#11159
hulo89 napísal:este borci ze vas otravujem :D kuknite toto co mi odporucite z tohto alebo ani nie :D ... nieco som hladal...
uz si raz bol upozornený na porusovanie pravidiel !!! desatkrat upozornovat nebudeme !!!
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]