Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.
Užívateľov profilový obrázok
Od roman2910
#6557
Dobre stimulanty :
1,3 dimethyl amylamine- po novom velmi casto pouzivana a velmi popularna zlucenina ktora je pridavana do doplnov. Momentalne ju idem skusit aj ja. Je to silny CSN stimulant ktory sa choda ako efedrin a sposobuje tiez spalovanie tukov. Je vam po nom pekne teplucko ste nabudeni chceli by ste sa bavit rozpravat ste ako vo vlastnom svete a je vam nadherne. Som zvedavy ako mi to zaucinkuje

Choline Citrate
dalsi doplnok ktory pomaha zlepsit čulost, nabudenie koordinaciu rychlost ci ostrazitost ale aj pamät. Je dokazane ze pomaha pri chronickej unave ktora vznika nedokonalym spracovanim horcika a zinku. Inak suplementy ktore obsahuju kombinaciu horciku a zinku su velmi prospesne a vela ludi ani nevie ake mozu byt pre nich dobre.

Cissus alebo rastlina znama pod nazvom žumen ma tiez stimulacne ucinky a mnoho sportovcov si pochvaluje produkty s obsahom cissus-u, ktory okrem ineho posilnuje klby a chrupavky pomaha pri lieceni ran a tiez pri chudnuti

Citrulin malat je to velmi popularna a velmi prospecna aminokyselina ktora vznika v močovinovom procese teda ked vznika moč. Stimuluje proteosyntezu energiu a imunitny system. Bez citrulinu by nebolo argininu pretoze citrulin sa podiela na jeho tvorbe. Myslim tym prirodzenu tvorgu argininu teda cim viac citrulinu tym viac prirodzeneho argininu a o arginine tiez znamom ako "nitrix" vam asi nemusim vela hovorit, pretoze ho kazdy pozna :a40 dalej posobi pri unave a pri fyzickom procese pomaha oddialovat unavu a eliminovat tvorbu kyselinky mliecnej v svaloch a tiez nam pomaha okyslicovat svaly.

Beta alanine je latka ktora v beznom metabolickom procese zvysuje produkciu carnosinu v tele. Ten umoznuje rychlejsie regenerovat a oddialovat prekyslenie organizmu.

D- Phenylalanine je latka ktora pomaha zvysovat hladinu endorfinu teda hormonu stastia ktory je vylucovany pri anabolickom procese pocas tazkeho a kvalitneho treningu. Endorfin je vlastne opiat, ktory stimuluje vnimanie bolesti. Patri medzi esencialne aminokyseliny teda aminokyseliny ktore su obsiahnutelne v beznej bielkovinovej strave. Ale nemyslite si ze pri uzivani fenylalaninu budete nesmrtelny a nebudete citit bolest :a14

Taurin je aminokyselina ktora je po glutamine povazovana za druhu najrozsirenejsiu aminokyselinu v tele. Sposobuje zvysene prudenie inzulinu do svalov a tym padom lepsiu regeneraciu a takisto lepsie okyslicenie svalov. Sposobuje znizeny pocin unavy kognitivnu vykonnost ( rozumovu) lepsie myslenie culost a navodzuje pocit pohody. Taurin obsahuje mnoho energetickych napojov a ja sam zvyknem pouzivat pred treningom kombinaciu energeticky napoj+ kava :a40

Kofein patri do skupiny organickych zlucenin ktore vznikaju pri stiepeni aminokyselin. Je to najznamejsi a najrozsirenejsi stimulant centralneho nervoveho systemu. Okrem toho ma diureticke ucinky ale caste uzivanie sposobuje imunitu voci tymto ucinkom.

Efedrin je stimulant ktory sa pouziva pri liecbe hypotenzie teda nizkeho tlaku. Zvysuje koncentraciu nabudenie a znizuje chut do jedla. Efedrin sa strukturov podoba amfetaminov a v cine su rozsirene produkty z rastlin druhu ephedra. Efedrin spolu s clenbuterolom maju dobre tuk spalujuce ucinky sposobuju precistenie celeho tela pekne sa po nich potite trasu sa vam ruky mate zvysenu teplotu co su vlastne priznaky pri poskodeni stitnej zlazy..ale zatial nieje dokazane zeby tieto produkty stitnu zlazu nejak ovplivnovali. Efedrin tiez blahodarne posobi pri nachladnuti.
Ephedra - takto sa oznacuju produkty ktore obsahuju volne ziskatelny efedrin a ide vlastne o pseudoefedrin. Lieky s obsahom pseudoefedrinu su bezne kupitelne v lekarni ale musite preukazat svoju totoznost. Sposobuju to aby sa prilis neprekrvovala slyznica. Velmi rozsirene su tzv. ECA STACK- y ide vlastne o kombinaciu efedrin+ kofein+ aspirin... ide vlastne o drogu ktora je zneuzivana na chudnutie. Pouziva sa od roku 1990 a na mnohych miestach zeme je zakazana pretoze sposovuje infarkty.

Dhea patri medzi 17- ketosteroidy teda endogenny steroid. Do roku 2008 sa dhea dala bezne kupit ale potom sa dostala na dopingovu listinu. Dhea zvysuje testosteron a blokuje estrogen. Ma tukspalujuce ucinky a pouziva sa aj ako post cycle therapy.

Yohimbine je stimulant a tiez afrodiziakum. Je to alkaloid teda zlucenina s velkym obsahom dusiku a zaroven je to antioxidant. Ma silne vazodilatacne ucinky teda zvysuje prietok krvy. Existuju produkty ktore su kombinaciou yohimbinu a efedrinu ale su povazovane za dost nebezpecne .

Tyramin posobi ako stimulant adrenalinu sposobuje zvysenu srdcovu cinnost teda zvyseny tlak nabudenie zvysuje vazodilataciu a co je zaujimave je ze posobi priamo ako neurotransmiser. To znamena ze prenasa nervovy vzruch medzi nervovymi zakonceniami. Nachadza sa v syroch tvarohu alebo mlieku. Moze sposobovat migreny. Je velmi tazko zohnatelny takze pochybujem ze ho niekto skusi.

Histamín nepatri medzi stimulanty. Patri medzi hormony alebo neurotransmiseri nachadza sa niekde medzi kapilarnymi bunkami. Posobi na vazodilataciu ale s tymto hormonom ak sa takto da nazvat nieje sranda.

"Nočne stimulanty"
Vsetci vieme aky je spanok pre nas dolezity. Je dolezity pre regeneraciu a nabratie novych sil. Tu je zopar stimulantov, ktore podporuju kvalitu spanku. Nie su to ziadne lieky na spanie ale cisto naturalne doplnky.

Melatonin je hormon tmy. Jeho produkcia je podmienena casovo podla fazy dna. Najviac ho telo produkuje ked je tma. Ludia ho oznacuju ako zazracny liek pretoze navodzuje spanok. Melatonin ako keby navodzoval pocit ze je tma. Ked je tma nase viecka davaju podnet mozgu, ze je cas na spanok. Tento produkt je vhodny pre vsetkych a zvlast pre tych, ktori tahaju nocne alebo potrebuju spanok dohnat cez den. Obecne by sa nim mal zlepsit spanok zlepsit zaspavanie, zastavit prebudzanie pocas noci, nespavost a podobne veci.

5- htp je produkt ktory takisto pomaha zlepsovat kvalitu spanku a okrem toho pomaha pri chronickej unave, migrene a zlej nalade.

Serenite-t pomaha pri napati ,pomaha nam dobre sa vyspat oddychnut si a taktiez pomaha pri sustredeni

novy stimulant animal pm ktory blizsie predstavim samostatne


Do dalsej skupiny stimulantov patria feromony ktore su casto pouzivane v tzv. nahradach steroidov. Je dokazane, ze mnohe stimulanty podporuju depresiu a naladovost. Ide hlavne o steroidne hormony. Casto vznika maniodepresia. Feromony su vlastne hormony, ktore su vlastne pre vsetkych samcov. Ludia ich tak nevnimaju ale zvierata citia feromony druhych zvierat opacneho pohlavia.

Androsteron- je stimulant ktory vyvolava pocit nadradenosti a pocit bezpecia
Androstenon- vraj jedinec ktory ma v tele viac androstenonu ako ostatni jedinci posobi odstrasujucim dojmom a teda je dominantnym samcom :a34 casto pri nom vznika agresivita a zeny pritahuje...cital som ze je dokazane, ze zeny instinktivne vyhladavaju miesta kde sa nachadzal androstenon
Amidren pre zvysenu sexualnu vitalitu.

toto su najznamejsie...keby ste chceli vediet len tak pre zaujimavost preco su americania taki velki a preco su ich produkti v EU zakazane: je to preto ze obrovska cast ich produktov obsahuje 17-ketosteroidy...vlastne ide o steroly ale nasim sa to zjavne nepaci :a40


Chcel by som objasnit par veci:
1. tento clanok nema navadzat na latky ktore su tu spominane. Niektore su prospecne ine sa mozu stat nebezpecnymi.
2. informacie z tohto clanku som nekopiroval ani som si ich nevymyslel tento clanok pochadza z mojich vedomosti

Reklama

Reklama

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]