Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o účinkoch anabolík na ľudský organizmus, konkrétne druhy anabolických steroidov.
TOTO FÓRUM MÁ VÝHRADNE INFORMATÍVNY A OSVETOVÝ CHARAKTER! V ŽIADNOM PRÍPADE NIKOHO NENAVÁDZAME NA UŽÍVANIE STEROIDOV.
Pravidlá fóra: Anabolické steroidy sú lieky. Anabolické steroidy, anaboliká, steroidy, neužívajte pokiaľ na to nemáte naozaj dobrý dôvod. Anabolické látky neužívajte pokiaľ vám ich nepredpíše lekár. Ich užívaním bez predpisu ohrozujete svoje zdravie a život. Vždy zvažujte, či je zdravie prednejšie ako pár kíl svalovej hmoty navyše! Ktorú po ich vysadení aj tak stratíte. Zdravie vám ale už nikto nevráti!
#10998
PCT - POST CYCLE THERAPY (PO CYKLE LIEČBA)

Ukončenie kúry.
Takže prejdime k prvej téme tejto časti, a tou je ukončenie kúry. Po niekoľkých týždňoch sypania sa rozhodnete ukončiť vašu kúru a dať si prestávku. Užívané látky však nemožno vysadiť na maximálnych dávkach zo dňa na deň, nakoľko by sa tak vaše telo dostalo do obrovského stresu. Vplyvom užívania AS sa vám zvýšila hladina testosterónu výrazne nad normál a telo obmedzilo
produkciu vášho vlastného testosterónu. Keby ste zrazu vysadili AS na maximálnych dávkach, telo by po ich vymiznutí nemalo "naštartovaný" vlastný testosterón, a kým by sa vám jeho produkcia obnovila na normálnu úroveň, stratili by ste väčšinu nabratej svalovej hmoty. Okrem toho by ste mali aj iné problémy súvisiace s nedostatkom testosterónu, ako sú depresie, výrazná únava, nezáujem o sex a problémy s erekciou, bolesti svalov a kĺbov a pod. Čo teda máte robiť, aby ste sa tomuto vyhli? V prvom rade treba znižovať dávky AS postupne. Obdobie, počas ktorého budete znižovať dávky, by malo zaberať približne 1/4 až 1/3 z celej dĺžky kúry. Osobne si myslím, že je lepšie dať toto obdobie radšej o čosi dlhšie ako kratšie. Pri 7 tyždňovej kúre a princípe pyramídy, tak možno rozdeliť kúru na 3 obdobia. 2 týždne zvyšovať dávky, 3 týždne dávať zvolené maximálne dávky a posledné 2 týždne ich zase znižovať. Možno však vyčleniť na obdobie vysadzovania aj viac dní a tieto dni ubrať z 1. alebo 2. obdobia. Nikdy by však nemalo obdobie vysadzovania klesnúť pod spomínanú
1/4 dĺžky kúry. Pokiaľ nebudete dávať príliž dlhé kúry, nebudete brať silné látky alebo veľké dávky AS, tak by vám dodržiavanie postupného vysadzovania AS malo samo o sebe stačiť na obnovu vlastného testosterónu a nebudete musieť užívať za týmto účelom ďalšie látky.

Niekomu však samotné uplatňovanie princípu postupného vysadzovania AS nemusí stačiť na bezproblémové naštartovanie vlastného testosterónu a vtedy treba použiť aj iné látky.

Zvyčajne sa na to používajú 3 rôzne látky:
-human chorionic gonadotropin (HCG) - napríklad Pregnyl®,
-clomiphene citrate - napríklad Clomhexal®, Clostilbegyt® alebo Serpafar
-tamoxifen citrate - napríklad Tamoxifène Biogaran, Tamoxifen "Ebewe", Tamoxifen Lachema alebo Tamoxifen Zitazonium®.

Tieto látky sa začínajú brať väčšinou až vtedy, keď z tela vymiznú užívané AS. Preto je vhodné poznať biologický polčas rozpadu týchto AS a vypočítať si toto obdobie. Čo je biologický polčas a konkrétne hodnoty niektorých látok možno nájsť v článku - Biologický polčas niektorých látok.

Osobne nie som príliž veľkým prívržencom užívania HCG. Okrem iného spôsobuje silné akné a nakoľko s tým mám problémy, tak ho väčšinou nepoužívam. Ďalej by som odporúčal tým, ktorí majú problémy s gynekomastiou alebo majú na ňu nábeh, aby boli pri použití HCG opatrní, dokáže na ňu "dobre" pôsobiť. Užíva sa najčastejšie 5000 IU každých 5 až 7 dní. Zvyčajne 3 aplikácie na naštartovanie vlastného testosterónu stačia.

Druhou látkou je clomiphene citrate. Niečo viac o tejto látke (a hlavne, kedy ju nasadiť) nájdete
v článku - Clomid FAQ. Osvedčilo sa mi dávkovanie nasledujúcim spôsobom. Prvý deň 200 mg, ďalších 5 dní po 100 mg a zvyšných 6 dní po 50 mg. Ak použijete Clostilbegyt® alebo Clomhexal®, ktoré sú balené po 10 tabliet s obsahom 50 mg v 1 tablete, tak budete potrebovať presne 2 balenia. Po dlhších a silnejších kúrach budete však potrebovať pravdepodobne ešte o čosi viac tabliet.

Poslednou látkou používanou na naštartovanie tvorby testosterónu je tamoxifen citrate. Pokiaľ ste z dôvodu problémov s gynekomastiou nezačali s jeho užívaním už počas kúry, tak ho nasaďte v tom istom období ako clomiphene citrate (teda po vymiznutí užívaných AS z tela). Užíva sa potom približne 3 až 4 týždne, pričom denná dávka je 10 až 40 mg. Odporúčam začať na 30 - 40 mg denne a postupne počas jeho brania znižovať denné dávky až do úplneho vysadenia.

Kým však dôjde pomocou spomenutých látok k naštartovaniu vlastnej produkcie testosterónu, je vhodné zabrániť alebo aspoň potlačiť katabolizmus, ku ktorému môže dôjsť a aj často dochádza vďaka nedostatku testosterónu v tele. Na tento účel sa používa látka clenbuterol hydrochloride. Táto látka má okrem antikatabolických účinkov aj tukodbúravajúce účinky, čo sa využíva hlavne v diéte. Preto sa častokrát užíva nielen po kúre, ale už aj počas nej. Treba však poznamenať, že telo
si na túto látku pomerne rýchlo navyká a tak stráca svoje účinky. Hranicou jej užívania sú 3 až 4 týždne, po ktorých nasleduje minimálne rovnako dlhé obdobie, kedy sa neužíva. Najčastejšie sa vyskytujú 2 rôzne spôsoby jej užívania. Prvý spôsob je známy ako 2+2. To znamená, že 2 dni sa užíva a 2 dni nie a tak dookola. Denná dávka v dňoch užívania je počas celého obdobia brania zvyčajne rovnaká. Počas dňa je rozdelená do 2 dávok, pričom ak sa jedná o tréningový deň, tak sa jedna dávka dáva pred tréningom (ak sa jedná o dvojfázový tréning - 2 tréningy za deň, tak obidve dávky sa dávajú pred tréningom). Tréning býva potom zvyčajne o čosi kvalitnejší a zvýši sa aj odbúravanie telesného tuku. Neodporúčam však brať clenbuterol v neskorších
hodinách, nakoľko môže spôsobiť neschopnosť zaspať. Keď som užíval clenbuterol týmto spôsobom, denná dávka bola u mňa 0,08 mg. Pre niekoho to možno bude veľa a preto odporúčam najskôr si otestovať reakcie svojho tela na ňu použitím nižších dávok. Druhý spôsob brania je cliff-hanger systém. To znamená, že sa dávky postupne zvyšujú a na maxime sa vysadí. Pri tomto spôsobe nie sú počas obdobia brania clenbuterolu žiadne voľné dni. Užíva sa teda dennodenne. Tento spôsob sa mi osvedčil viac, a preto keď užívam clenbuterol, tak už iba týmto spôsobom. Doba brania je u mňa 3 týždne. Prvý týždeň beriem 0,04 mg denne (2 x 0,02 mg), druhý týždeň 0,08 mg denne (2 x 0,04 mg) a tretí a zároveň posledný týždeň 0,12 mg denne (2 x 0,06 mg). Opäť pripomínam, že toto sú dávky, ktoré vyhovujú mne a pre niekoho iného môžu byť príliž vysoké alebo naopak nízke. Každý si tak musí zistiť sám, čo mu bude najviac vyhovovať.

Predtým než prejdem k druhej téme tejto časti, by som rád stručne zosumarizoval, ako teda podľa mňa postupovať pri ukončení kúry. Takže s blýžiacim sa koncom kúry treba postupne znižovať dávky. Po ich úplnom vysadení je vhodné začať užívať clenbuterol hydrochloride, aby sa zabránilo katabolizmu. Na základe biologického polčasu rozpadu použitých AS si treba vypočítať, kedy približne vymiznú všetky z tela (niektoré sa totiž v tele držia dlhšie a iné kratšie). Ak sa v tele už žiadne AS nenachádzajú možno začat s užívaním HCG, clomiphene citrate alebo tamoxifen citrate (pokiaľ ste s ním nezačali už počas kúry). Tieto látky by mali nakopnúť vlastný testosterón. To je všetko, čo môžete urobiť pre minimalizovanie strát nabratej hmoty, čo sa suplementácie týka (samozrejme, že okrem týchto látok môžete použiť aj ďalšie látky, ktoré pomáhajú zabraňovať týmto stratám ako napríklad glutamín http://www.fitpotreby.sk/product/l-glut ... -500g-148/, BCAA http://www.fitpotreby.sk/product/bcaa-extreme-pure-164/ , tribulus terrestris http://www.fitpotreby.sk/product/tribul ... stris-100/ a podobne.

Prestávka medzi kúrami.
Druhou témou tejto časti je obdobie medzi jednotlivými kúrami, nazývané aj pauza alebo prestávka. Ide o obdobie, kedy sa žiadne AS neužívajú a jeho cieľom je, aby sa organizmus vrátil do normálneho fungovania, oddýchol si a zregeneroval sa. Jeho podceňovanie máva väčšinou negatívne dopady na zdravie športovca. Odporúča sa, aby bolo aspoň také dlhé, ako trvala predchádzajúca kúra. Je pravdou, že počas tohto obdobia dochádza k postupnému strácaniu nabratej svalovej hmoty, čo mnohí neznesú, skrátia jeho dĺžku a nasadia ďalšiu kúru. To sa im však
časom môže vrátiť vo vážnych zdravotných problémoch, ktoré ich môžu sprevádzať po celý zbytok ich života. Ak dopingový konzument však správne ukončí kúru a počas prestávky sa naďalej správne stravuje, trénuje a dopraje telu dostatok odpočinku, tak napriek určitým stratám svalovej hmoty si výraznú časť z nej uchová. V ďalšej kúre by sa mal pomerne rýchlo vrátiť na konečnú hmotnosť z predchádzajúcej kúry a pridať ešte niečo navrch. Treba však poznamenať, že prvé kúry prinášajú najlepšie výsledky a časom sa prírastky v jednotlivých kúrach zmenšujú. Skúsim použiť názorný príklad. Ak je vaša počiatočná hmotnosť napríklad 85 kg, v prvej kúre pri správnom prístupe môžete pribrať aj 12 kg a dostať sa tak na 97 kg. Po vysadení sa začne nabratá hmotnosť strácať (treba si uvedomiť, že nie všetka stratená hmota sú svaly, ale veľká časť z nej je zadržaná voda) a po prestávke, ktorá trvala rovnako dlho ako kúra, môže byť vaša hmotnosť 92 kg. Podarilo sa vám tak pribrať a udržať si 7 kg svalovej hmoty. Ak teraz nasadíte ďalšiu kúru, tak veľmi rýchlo sa vrátite na hmotnosť 97 kg a do konca tejto kúry sa môžete dostať na napríklad 102 kg. Po vysadení a ďalšej prestávke sa môže vaša hmotnosť zastaviť na 95 kg. Pridali ste tak ďalšie 3 kg (čo je však menší prírastok ako po prvej kúre). Toto však bol iba ilustratívny príklad a u vás to môže byť (a pravdepodobne aj bude) úplne inak. Principiálne to tak však funguje. Po vyčerpaní obrovských prírastkov v
prvých kúrach je aj napriek perfektnému prístupu a aj pri použití AS možné pridávať ročne okolo 3 až 5 kg kvalitnej svalovej hmoty. Ale to som už odbočil úplne niekam inam a tak sa vrátim späť k téme.

Takže počas prestávky sa neužívajú žiadne AS. Ja obyčajne o trochu znížim príjem vitamínov a minerálov a namiesto Flavobionu® alebo Lagosy® nasadím na preliečenie pečene zaťaženej počas kúry Essentiale forte N®.Najlepšia volba je ale N2GUARD ktory vam prelieči všetky zaťažované orgány ako pečeň,obličky,srdce a a krvný obrazec budete mať v perfektnom stave. Ďalej je vhodné o čosi znížiť aj kalorický príjem, nakoľko vysadením AS sa spomalí organizmus a rovnaký príjem stravy ako počas kúry by mal za následok iba priberanie telesného tuku. Takisto už netreba konzumovať tak veľké množstvá bielkovín, nakoľko telo ich nedokáže v takom veľkom množstve aj spracovávať. Počas kúry konzumujem približne 2 až 3 g bielkovín na kg telesnej hmotnosti, počas prestávky však už iba 1,5 až 2 g na kg. Čo sa tréningov v posilňovni týka, mierne znížim ich frekvenciu v týždni, tiež znížim používané hmotnosti, zvýšim počet opakovaní v sériách a namiesto toľkých serií a cvikov na jednotlivé partie, pridávam radšej aeróbnu aktivitu. Proste prestávka medzi kúrami je ideálnym časom, aby si svaly a kĺby oddýchli a pripravili sa na ďalšie silovo-objemové obdobie, ktoré bude nasledovať. Veľmi dôležité je v tomto období dopriať telu dostatok regenerácie, nakoľko bez vplyvu AS telo nedokáže podávať také isté výkony ako počas kúry, oveľa ľahšie sa unaví a aj sa môže ľahšie zraniť.

Zdroj: Internet

Pregnyl® 5000
Obrázok

Clostilbegyt® (clomiphene citrate)
Obrázok

Tamoxifen "Ebewe" 10 mg
Obrázok

Reklama

Reklama

#11108
tak je hodne vela latok do pct proviron clomid tamox salba hcg peptidy inzulin inhibitory je toho hodne zalezi aka kura ake latky ake davky aka dlzka kury,a spravne vlasto podotkol ze proviron dava aj v kure ,kedze j dobry dht
#15040
strelba napísal:cau,kdyz pojedu kuru danabol+stanozolol+(tamoxifen, kvuli gynekomastii),bude stacit zaradit do PCT jen jednu latku pr.Clomiphene? dik za info
Mam tomu tak rozumiet ze v kure pojdes danabol+stanozolol+ tamoxifen a do PCT clomid? Dobre som to pochopil?
#15043
strelba napísal:ano:-)
Dobre dam ti otazku ako vies ze budes mat gyno? Myslim ze skor ho mat nebudes. Ak aj ano pri prvych naznakoch staci nasadit tamoxifen denne 10mg a za par dni je po probleme. Ked sa uz obavas gyno lepsia varianta je ist STANOZOLOL+METHANDIENON+PROVIRON a PCT TAMOXIFEN+CLOMID to je jedna varianta.
#15045
strelba napísal:kdyz jsem byl v puberte okolo 14-15 let,jsem s tim mel problemy,ale nejak samo to odeznelo. dam teda na tve rady:-)
Ide o to ze kombinacia v PCT TAMOXIFEN a CLOMID sa velmi dobre doplnaju a tym padom ti vyrovnaju hladiny hormonov co prispeje k iba miernym stratam nadobudnutej hmoty. Ked sme uz pri PCT je tam dobre dat este bud SALBUTAMOL alebo CLENBUTEROL a cyklus mas vysperkovany tak ako ma byt.
#15922
Takze je tady presne to ceho jsem se obaval,kuru jedu kratce 5.den jedu podle vlastomenovych rozpisu 20mg anabolu 30 stan a provin prave proti gyno,a stejne uz jsem zpozoroval,ze to zacina,co by jste mi poradili?
#15923
strelba napísal:Takze je tady presne to ceho jsem se obaval,kuru jedu kratce 5.den jedu podle vlastomenovych rozpisu 20mg anabolu 30 stan a provin prave proti gyno,a stejne uz jsem zpozoroval,ze to zacina,co by jste mi poradili?
Popis mi tvoje pozorovanie. Kolko davas provironu a kedy?
#15925
Proste zacina se mi to proste zvetsovat kolem prsniho dvorce:-) ukazoval jsem to i mlade a rikala,ze to mam fakt jakysi jiny(nerikal jsem ji,ze neco zobu,takze nevi z ceho)a proviron davam vzdycky rano s prvni davkou
#15926
strelba napísal:Proste zacina se mi to proste zvetsovat kolem prsniho dvorce:-) ukazoval jsem to i mlade a rikala,ze to mam fakt jakysi jiny(nerikal jsem ji,ze neco zobu,takze nevi z ceho)a proviron davam vzdycky rano s prvni davkou
Citis bradavky na dotyk? bolest. Proviron ak tak by si mal dat aj vecer. Posli sem foto nech sa na to kuknem. Foto spredu aj bocny pohlad ale nieze posles foto z 2 metrov.
#15930
strelba napísal:bolest zadna,zatim. zkusim to davat teda i vecer snad to pomuze:-)
Ked mas gyno ver tomu uz to citit aj na dotyk o bradavku aj usuchom kesele alebo pri kracani pri otrase. Ako som napisal nahod foto nic tym nepokazis a hamba to nie je.
#16127
Takže chcem ísť 10-týždňovú kúru... Sustanon 250 (10x 250) a methandienon.

Čo by som mal zaradiť do PCT ? Bude stačiť : Tamoxifen, Clenbuterol a Proviron ?

Všetky 3 veci mám nasadiť až po ukončení kúry a vymyznutí AS z tela ? Ako a kedy dávkovať ?

Chcem hlavne predísť gyne a "sfúknutiu".
#16128
Robko napísal:Takže chcem ísť 10-týždňovú kúru... Sustanon 250 (10x 250) a methandienon.

Čo by som mal zaradiť do PCT ? Bude stačiť : Tamoxifen, Clenbuterol a Proviron ?

Všetky 3 veci mám nasadiť až po ukončení kúry a vymyznutí AS z tela ? Ako a kedy dávkovať ?

Chcem hlavne predísť gyne a "sfúknutiu".
Pocas kury daj PROVIRON denne 50mg a do PCT postacuje:
TAMOXIFEN
SALBUTAMOL
CLOMID

PCT treba nasadit 14 dni po poslednej davke SUSTANONU.
#17122
Do PCT po ukončeni kúry mám zaradiť viacej látok
-human chorionnade
-clomiphene citrate
-tamoxifen citrate
alebo stačí jedna
chcel by som skusiť od Genesis alebo La Pharma - METHANDIENONE+ STANOZOLOL+tamoxifen citrate
#17126
baumitkiller napísal:Do PCT po ukončeni kúry mám zaradiť viacej látok
-human chorionnade
-clomiphene citrate
-tamoxifen citrate
alebo stačí jedna
chcel by som skusiť od Genesis alebo La Pharma - METHANDIENONE+ STANOZOLOL+tamoxifen citrate
Kukni vyssie uz som o tom pisal. Jedna latka ti bude k nicomu.
#17374
baumitkiller napísal:Do PCT po ukončeni kúry mám zaradiť viacej látok
-human chorionnade
-clomiphene citrate
-tamoxifen citrate
alebo stačí jedna
chcel by som skusiť od Genesis alebo La Pharma - METHANDIENONE+ STANOZOLOL+tamoxifen citrate
tvoj profil a hlavne teda vek sú pravdivé ??? ak áno tak byť na tvojom mieste tak od AS dám ruky preč minimálne na 3-5 rokov
#17377
milankos512 napísal:
baumitkiller napísal:Do PCT po ukončeni kúry mám zaradiť viacej látok
-human chorionnade
-clomiphene citrate
-tamoxifen citrate
alebo stačí jedna
chcel by som skusiť od Genesis alebo La Pharma - METHANDIENONE+ STANOZOLOL+tamoxifen citrate
tvoj profil a hlavne teda vek sú pravdivé ??? ak áno tak byť na tvojom mieste tak od AS dám ruky preč minimálne na 3-5 rokov
Mas pravdu ten vek som ani ja nepozrel preto som sa cudoval ze mu napisem a aj tak tomu nerozumel. Dalsi z mladych hlupich chlapcov.
#17418
vlastomenn napísal:
milankos512 napísal:
baumitkiller napísal:Do PCT po ukončeni kúry mám zaradiť viacej látok
-human chorionnade
-clomiphene citrate
-tamoxifen citrate
alebo stačí jedna
chcel by som skusiť od Genesis alebo La Pharma - METHANDIENONE+ STANOZOLOL+tamoxifen citrate
tvoj profil a hlavne teda vek sú pravdivé ??? ak áno tak byť na tvojom mieste tak od AS dám ruky preč minimálne na 3-5 rokov
Mas pravdu ten vek som ani ja nepozrel preto som sa cudoval ze mu napisem a aj tak tomu nerozumel. Dalsi z mladych hlupich chlapcov.
no asi tak nejak ...ešte si asi nevie dosť dobre zvážiť pre a proti pri týchto veciach ...pričom v jeho veku je tam kvantum práve toho "proti"
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]