Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#238
Možeš sa nám úvodom v kratkosti predstavit ? kolko máš rokov , kde bývaš ...

Jmenuji se Petr Prieložný, je mi 21 a pred dvema tydny jsem se prestehoval do USA (New York city),
kde budu zit se svou pritelkyni, pracovat a zaroven se pripravovat na souteze.

Kedy a prečo si vobec začal cvičiť , ake boli tvoje začiatky , v akých
podmienkach si začinal , kto ti pomáhal a radil čo a ako ?


Cvicit jsem zacal zhruba ve 14 letech. Jelikoz pochazim z male vesnice,
kde zadna posilovna ani informace nebyly, musel jsem verit tomu, co mi
napsali lide z vetsiho mesta, kteri se v tom trochu vyznali. Moje vybaveni vypadalo
tak, ze jsem si udelal z betonu velkou cinku, ktera mela 25 kg a mel jsem par 13 kg
jednorucek. Jako lavicka poslouzilo stare zehlici prkno, ktere jsem pripevnil na kostru
skolni lavice. Cvicilo se ve sklepe. Cvicit jsem zacal abych nabral hmotu na prsou,
tehdy bez jakychkoliv souteznich zameru

Aká bola tvoja motivácia , aby si začal kulturistiku robiť súťažne a kedy si absolvoval svoju prvú súťaž ?

Motivace byla takova, ze jsem se vzdy snazil lisit od ostatnich, byt lepsi
nez oni. Kdyz uz jsem zacal brat kulturistiku vazneji, rekl jsem si, proc
to nezurocit. Samozrejme jsem byl velmi naivni kluk z vesnice, takze jsem
cekal, ze prijdu na soutez a vyhraju. Skoncil jsem vsak na 6 miste.To mi
bylo 17 let

Možeš nám odprezentovať ďalšiu tvoju súťažnú kariéru ?

2004 – Mčech 6.
- MČR 9.

2005 - Mčech 6.
- MČR 7.

2007 - Mčech 2.
- MČR 3.

2007 – Amateur Strongman 16.

2008 – vítěz ankety amatér týdne na bodybuilding.com

Odlišuje sa nejako tvoj trénig a strava v mimosúťažnom obdobi a v priprave na súťaž ?

Jelikoz jsem ektomorfniho typu, tak musim jidlo doslova bagrovat. V objemove priprave
drzim vetsi prijem sacharidu a tuky take moc neresim. V diete je to samozrejme jine a kazdy
gram potravy ma svou ulohu. Ohledne treninku se moc nemenim. V objemove priprave spise
tezsi zakladni cviky, v diete pak pridavam jeden nebo dva tvarovaci cviky. Pocet opakovani zasadne
nemenim, protoze mytus, ze dvanatct opakovani rysuje atd. je proste blbost

Mal si nejaké zranenia počas svojej kariéry ?

Diky bohu, ze nemel. Na tohle jsem trosku blazen, takze se snazim maximalne omezovat aktivity, pri kterych
hrozi zraneni. Proto jsem prestal lyzovat, atd. Dodrzuju zasady spravneho treninky, takze stretching, uzavery na cince,atd

Keby si mal spomenúť na svoj najhorši a najlepši zážitok v športovom a aj v
súkromnom živote , čo by to bolo ?


Ja myslim, ze jsem jeste moc mlady na to, abych mohl posoudit ktery byl nejlepsi
a ktery nejhorsi. To budu vedet tak v sedesati letech, pak mohu hodnotit svuj zivot:-)

Určite ti kulturistika zaberá vela času , ale keď si nájdeš trocha volného , aké su tvoje ostatné koníčky a záluby ? Pri akej činnosti vieš najlepšie relaxovať po fyzickej záťaži napr. po tréningu ?

Mnoho casu zabira, ale ja jsem byl vzdy takova vyjimka, ze totalne vse vzdy
podrizuji kulturistice, takze vzdy jsem mel praci, kde jsem delal jen treba 3 dny v tydnu
abych mel dostatek casu na treninky, relaxaci, jidlo atd. Konicků moc nemam. Jsem spis
domaci typ.
Ohledne relaxace... horka vana, valeni se v pelechu nebo TV.

Máš v súčasnej dobe priatelku ?

Otazka zda v soucasne dobe je usmevna , s Baruškou jsme spolu 7 let,
takze o nejake soucasnosti se mluvit neda. Je to proste cast meho zivota,
mame prekrasny vztah a hlavne baruska je taky vrcholova sportačka, ktera
tedka drti americke basketbalistky v USA. Barča je asi nejvetsi impulz, proc
do usa jedu. Az dodela universitu, tak se planujeme prestehovat z New Yorku
do californie, kde se chceme usadit a zalozit rodinu.

Ako sa pozerajú na kulturistiku ludia v tvojom blizkom okoli ?


Od mych 17 let se setkavam vesmes jen s vysmechem, urazkama atd.
Skoro nikdo kulturistku jako sport nebere, coz me mrzi. Myslim, ze hodne
talentu skoncilo tim, ze naslouchalo neco nazory atd. Ja si jedu svoji lajnu,
kdyz mi nekdo rika nazor, druhou stranou ho poustim zase ven.
Rodina muj sport zacla tolerovat az po poslednich zavodech. Samozrejme
podporuji me.
To same se tyka dopingu. Lide vidi jen bobulku, kterou si vezmou a je z nich
arnold. Ale clovek ktery se v tom pohybuje vi, ze musi byt vynalozene usili jeste
vetsi, jidlo jeste poctivejsi a hlavne, proste vrcholovy sport bude vzdy o posouvani
lidskych hranic bez ohledu na zdravi.

Aké typy tréningu si doteraz vyskúšal , aký tréning ideš teraz ?

Musim se priznat , ze jsem nikdy nezkousel treninky typu HIT, Heavy duty,
GVT atd.. proste jedu nejakou tu kulturistickou klasiku, s tim, ze cviky obmenuju
atd. Snazim se naslouchat telu a kdyz vidim, ze je pridat na sirce zad, upravim tomu
cely treninkovy split.

Aké suplementy si doteraz vyskušal , kolko priemerne na doplnky obetuješ mesačne a ktorá značka je tvoja najoblúbenejsia ? Máš niekoho , kto ťa finacne podporuje ?

Suplementace je urcite dulezita. Volim Syrovatkove proteiny, ktere zajisti rychly prisun bilkovin. Maltodextrin jako doplnek energickeho prijmu v objemove priprave. Znacku oblibenou nemam, chutnaji mi vyrobky od firmy Optimal Nutrition. Na suplementaci davam stranou cca 5-7 tis. Korun.
Mam par soukromych lidi, kteri mi financne vypomahaji. Samozreme se
nejvetsi cast mych potreb snazim pokryt svymi penezmi.

A teraz otázka ktorú asi nemáš rád : tvoje miery a maximálne výkony ?

Ano, tuhle otazku nemam rad, ale nebudu se opakovat a nejaky vykony prozdradim.
Neresim, jesli je nejakej jarda silnejsi, nebo ne.. nedelam sport zamereny na silove vykony.

bench:170
mrtvy tah: 210
drep: 180
francouzske tlaky s j.č. 70 x -6
tlaky j.č. na prsa - 65 kg v serii

Ohledne mir: Vim, ze merim 181cm , vaha se stale meni, takze uvadet nebudu.

Aké služby ponúkaš ako osobný tréner , aké máš osvedčenia a v ktorom fitku
si posobil naposledy , keď si ešte žil v čechách ?


Sluzby poskytuji stejne jako vetsina treneru, s tim, ze svou praci beru vazneji nez
ostatni. Rad pomaham lidem ukazovat cestu za lepsi postavou, atd.
Trenerskou licenci jsem si delal u pana Stacha, coz je podle meho nej. trenerska skola.
V CR jsem pusobil v mnoha fitnessech, coz budu i tady v NYC. Samozrejme delam i online
konzultace, pripravu zavodniku na soutez atd.

Akú mávaš prevažne klientelu ?

Klientelu mam opravdu sirokou. Od náctiletých až po seniory okolo 70 let. Vse se musi delat s rozumem. Mam mnoho zkusenosti s trenovanim zen, muzu i deti.

Na viacerých zahraničných weboch máme možnost vidieť tvoje fotky . Nakolko ťa dosť často prezentujú ako fitness modela , aký je hlavný dovod toho , že sa tomu venuješ ? Sú to hlavne peniaze alebo skor potreba prezentovať svoju svalnatú postavu ?

Ano, jsem na mnoha zahranicnich webech. Stoji to dost usili se tam dostat, ale vsechno
je jen business a dobry a uspesny business je o dobre reklame. Takze pokud pritahnu lidi
na sve webove stranky, muze mezi nimi byt i potencionalni klient, fanousek, sponzor atd.

Jsem chytrejsi nez ostatni a nechci se spolehat jen na kulturistiku, takze se snazim mit i dalsi
cesticky jak vydelat penize a jelikoz nemam nejhorsi oblicej a postavu, jsem docela uspesny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wXic6iNSj2U[/youtube]

Takže si aj tak trocha exhibicionista ?

Ja myslim, ze kazdy kulturista musi byt tak trochu exibicionista, ja jsem ale velkej:-)
Rad pozuju pro lidi, bavi me to, nestydim se ukazat to, na cem pracuju 7let.

Aký je tvoj názor na zneuživanie anabolík v kulturistike ? Vyjadri sa prosím najprv k
mladým neskúseným násť-ročným puberťákom a potom k profikom


JJ, spravne jsi to rozdelil.

Ja nechci nic kazat ani odsuzovat. Myslim ze u hodne mladych kluku je to blbost, protoze
jak je znam, jidlo drzej naprd, trenink jedou naprd a pak to dohanej timhle. Lepsi je se
snazit alespon z casti vycerpat ten prirodni potencial a potom to popohanet nekam dal.

Hodne lidi AS odsuzuje, ale ja treba ani nepouzivam slovo doping, protoze to proste neni dopig,
ale v nasem sportu NEZBYTNA SOUCAST PRIPRAVY.
A pokud to lide berou opravdu s rozumem a premysleji u toho, neni to zas tak nebezpecne.
Je to otakza, co je lepsi. kdyz se pubertak kazdy den ozira v hospode a kouri, nebo mlady vrcholovy
sportovec, ktery zije zdrave a pouziva AS. Druha varianta mi prijde mene nebezpecna.

V súčastnosti sa sťahujesš do USA . Prečo si sa rozhodol tam usadiť natrvalo ?

Ano, USA. Je to jednoduche, moje pritelkyne zde zije a je zde vice penez
v oblasti sportu.
Momentalne uz se valim na plazi v Kalifornii nedaleko Los Angeles ale tohle je jen
takova dovolena predtim nez se vratimzpet do new york city a zacnu pracovat.

Prezradíš nám nejaké svoje osobné a športové plány a ciele do buducnosti ?

Momentalne jsem v plne priprave
na Muscle Mania Universe, ktera se bude konat v Miami, 19-21 cervna.
Po teto kulturisticke soutezi mam naplanovano take 10 dalsich soutezi pro
sportovni modely. Jelikoz se chci zivit sportem a v modelingu se mi celkem
dari, potrebuju si vytvorit nejake jmeno v USA. Jsem si jisty, ze se mi to podari a
nechme se prekvapit
Cim jsem dospelejsi zacinam si uvedomovat dulezitost rodiny atd.
Chci mit zdravou a stastnou rodinu s mou pritelkyni.
Ve sportovnim svete se chci angazovat az do kolem 35 let. Vidim hodne moznosti
ktere jsou mi k dispozici.

Záverom máš možnosť čokolvek komukolvek odkázať alebo poďakovať ...

Ja bych chtel podekovat tobe, ze jsem mohl napsat neco o sobe.
Lidi, kteri me podporuji a jsou semnou moc dobre vedi, jak moc si jich cenim.


budu rad ,pokud navstivite me webove stranky . kliknete SEM a doctete se o mne vic
;)

ĎAKUJEM ZA POSKYTNUTIE ROZHOVORU PETROVI PRIELOŽNÉMU A PRAJEM MU , ABY SAMU NA SÚŤAŽNÝCH PÓDIÁCH V USA DARILO A ABY SA MU SPLNILI VŠETKY SÚKROMNÉ AJ ŠPORTOVÉ PLÁNY ...

Reklama

Reklama

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]