Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od vladimire5
#10264
Potreboval by som poradiť. Po troch rokoch znovu cvičím no niečo som stihol nabrať počas"nič nerobenia". Objednal som si Kreatín + glukózu hlavne kôli energí nevedel som so závažím hore. Napríklad bench press 100 kg a za mesiac iba možno 102... Vedel by mi niekto poradiť ako naberať svalovu hmotu a silu a popri tom pomaly zhadzovať nadbytočné kilá? Keď že sa blíži leto :) Za popis tréningu poprípade jedálnička ďakujem :)

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#10265
vladimire5 napísal:Potreboval by som poradiť. Po troch rokoch znovu cvičím no niečo som stihol nabrať počas"nič nerobenia". Objednal som si Kreatín + glukózu hlavne kôli energí nevedel som so závažím hore. Napríklad bench press 100 kg a za mesiac iba možno 102... Vedel by mi niekto poradiť ako naberať svalovu hmotu a silu a popri tom pomaly zhadzovať nadbytočné kilá? Keď že sa blíži leto :) Za popis tréningu poprípade jedálnička ďakujem :)


v prvom rade ti hned napisem , ze si musis stanovit prioritu , ci chcel naberat hmotu alebo chudnut ... zaroven obidve jednoducho nejde .

skusim ti to nejako vysvetlit ..

ked naberas hmotu , zaroven aj nanaberas objemy a tým padom aj hmotnost

ked chudnes , zhadzujes kila ...

ked si zratas plusovu a minusovu hodnotu , kam sa dostanes ? celkom logicky na nulu ... takze to nema ani taký efekt ani taký :a15

kedze chces v lete vyzerat dobre , treba zacat rysovat / zhadzovat tuk / ,teda za predpokladu ze mas z coho davat dole , ale tým padom zhadzujes kila , z coho logicky vyplýva ze nemozes naberat hmotu

co sa týka tých zavazi a hmotnosti ... ked naberas hmotu , ide hore aj sila , ale to zase popritom nemozes rysovat a zhadovat ...



takze si v prvom rade urci priority , ci naberat alebo rysovat / zhadzovat /

nebolo by odveci , keby si dal nejake info osebe

vek,vahu,vysku,ako dlho cvicis , aký mas teraz trening atd ... a mozes dat do fotogalerie aj nejaku fotku ...


su tu odbotnici , ktorí ti to napisu zrozumitelnejsie , dneska nejako nemam basnicke crevo :a25 mozno som ta este vac zamotal ako si bol :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od vladimire5
#10266
tak váha:105kg
výška:195cm
tréning 3dni, 4tý deň oddych(1prsia, triceps 2chrbát biceps 3ramená nohy
bench 100, drepy 100, mrtvý ťah 130 do zajtrajšku naturál kedže som si už objednal kreatín a glukózu :/

toho som si vedomí.. určite chcem hlavne nabrať objem :) no myslel som ak by som si dal každý deň hodinku behu a do posilky by som sa riadne naobliekal, porpipade ten jedalniček by nevyzeral ako keby iba na objem, šli by dole aj nejaké tie kilá nie? :D mám čo zhadzovať takých 10 kíl minimálne.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#10267
vladimire5 napísal:tak váha:105kg
výška:195cm
tréning 3dni, 4tý deň oddych(1prsia, triceps 2chrbát biceps 3ramená nohy
bench 100, drepy 100, mrtvý ťah 130 do zajtrajšku naturál kedže som si už objednal kreatín a glukózu :/

toho som si vedomí.. určite chcem hlavne nabrať objem :) no myslel som ak by som si dal každý deň hodinku behu a do posilky by som sa riadne naobliekal, porpipade ten jedalniček by nevyzeral ako keby iba na objem, šli by dole aj nejaké tie kilá nie? :D mám čo zhadzovať takých 10 kíl minimálne.
skus daeste nejake miery ... ruka,hrudnik atd ... ale myslim ze keby si zhodil tých 10-15 kil , a zostal niekde na 90 kg , urcite by si mol spokojný aj sam so sebou ... ale tazko povedat co sa ti paci ... rozhodne ked by som chcel mat peknu postavu na leto , radsej by som to zrysovat niekde na tých 90 , bud budem pekný alebo nabratý a zaliaty :a15 ja osobne pri som uz pri tvojej vahe /obzvlast na leto / urcite nesiel hore . vecsina sa chce v lete pacit a mat peknu vyrysovanu postavu , a na jesen -zimu dava zase objem , any mali na leto zase z coho rysovat
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#10268
daj este fotku kde vidno celu postavu a chalani ti urcite radi napisu svoje nazory , ci ist hore alebo dole :a9
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#10277
Clovece ja viem co Ty potrebujes.
Chces co najviac spalit tuku a pritom nestratit svalovu hmotu. Tak do leta uz toho moc nestihnes, kedze leto je uz pomaly tu.

V prvom rade zmenit jedalnicek, obmedzit tucne jedla, resp. ich uplne zrusit. Strazit si energeticky prijem a vydaj.
Rovnako si musis davat pozor aj na sacharidy, kedze pri nedostatku tuku, na ktory je organizmus zvyknuty su prve sacharidy zodpovedne za to, ze clovek priberie tuk, nakolko sa zacnu v organizme syntetizovat a ukladat ako tukove zasoby.

Velmi dolezity je aj pitny rezim, cistu vodu, vela, vela.

Potom si davat vela BCAA na ochranu svalovej hmoty pred rozpadom. Ci uz formou potravy alebo doplnky.

No a nakoniec si nastavit trening. Moze zostat aj silovo objemovy ale popri nom treba zaradit aj aerobny trening.

Asi tolko a este asi milion veci. Ale tu na fore najdes ozaj vsetko. Len pohladaj.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#10278
FitPotreby.sk napísal:Clovece ja viem co Ty potrebujes.
Chces co najviac spalit tuku a pritom nestratit svalovu hmotu. Tak do leta uz toho moc nestihnes, kedze leto je uz pomaly tu.

V prvom rade zmenit jedalnicek, obmedzit tucne jedla, resp. ich uplne zrusit. Strazit si energeticky prijem a vydaj.
Rovnako si musis davat pozor aj na sacharidy, kedze pri nedostatku tuku, na ktory je organizmus zvyknuty su prve sacharidy zodpovedne za to, ze clovek priberie tuk, nakolko sa zacnu v organizme syntetizovat a ukladat ako tukove zasoby.

Velmi dolezity je aj pitny rezim, cistu vodu, vela, vela.

Potom si davat vela BCAA na ochranu svalovej hmoty pred rozpadom. Ci uz formou potravy alebo doplnky.

No a nakoniec si nastavit trening. Moze zostat aj silovo objemovy ale popri nom treba zaradit aj aerobny trening.

Asi tolko a este asi milion veci. Ale tu na fore najdes ozaj vsetko. Len pohladaj.

ja to doteraz moc neviem , co vobec potrebuje :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od vladimire5
#10281
FitPotreby.sk
toto som potreboval vedieť ďakujem :) Moc sa do toho nerozumiem v podstate iba začínam to pred tromi rokmi bolo iba take hala bala cvičenie ..

fotku mám jednu ale ta je zo zadu vidieť tam možno trochu chrbát a ruky to je tak celé :D
Užívateľov profilový obrázok
Od roman2910
#10362
poviem ti tak....intenzita nadovsetko nou nikdy nic nepokazis ani v hardcore objeme to je moj nazor...vezmi si napriklad doriana ktorym sa riadim aj ja ...kratke maximalne 60 minutove treningy v nie priliz castych intervaloch aby si sa dostatocne zregeneroval a popritom aby to nebolo nudne 3 krat do tyzdna kardio ...kardio cinnostou takisto nikdy nic nepokazis a udrzis sa vo forme po cely rok..takze aj v objeme nezabudni na kardio...nevravim ze to musi byt nudne slapanie na bicykli skus si ist zahrat basketbal futbal zabehat si chod na stepper...ja som chodil na karate a napriklad som si oblumil strongman treningy ktore su riadnou makackou spalis pri nich vela kalorii a zaroven zosilnies skus si aj tieto strongmanske a vzpieracske discipliny napriklad kolko krat za minutu dvihnes urcitu vahu alebo kolko vriec urcitej vahy prenesies za minutu z jedneho miesta na druhe.....alebo kolko schodov prejdes s urcitou zatazou...skus farmer walk alebo si skus trening napriklad minule som skusal ruky cvicit sposobom takym ze som si vybral jeden cvik na biceps a jeden na triceps cvicil som to v superserii po 15-20 opakovani 5 minut vkuse potom som oddychol vybral dalsi cvik na biceps aj na triceps a to iste vkuse 5 minut...vyskusaj si to
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]