Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17309
FitPotreby.sk napísal:
Butal112 napísal:vedeli bi ste my poradit z jedálničkom .. ze co zmenit a tak ..

ranajky : chlieb/rožok 2,3 ks.šunka 70g / džem / ovsene vločky 60g / vajcia 4-5 ks podla toho na čo mam chut .Creatín 1 tabletka a gainer
desiata : 3 rožky so šunkou leleninou , syrom ...
Obed: čo práve mama navarila ale porcie si vždy dávam obrovské niekedy aj 3 taniere takze 600g-700g to má určite jednuducho az do prASKNUTIA :a9
olovrant : chlieb s maslom a zo salamou + zelenina 3 ks
trening: pred treningom 2 tabletky creatinu a po treningu gainer
večera : parky 5ks , vajcia 3-4 ks alebo to čo som ma na obed
pred spánkom este niake ovocie :a15 :a15 :a15 :a42

Takže toto je moj jedalaniček .. mam 16 rokov vyšku 174cm a 63 kg a aj ked jem jak nenormalny tak nepriberám neviem čo robim zle ..
90% chalanov v Tvojom veku maju tento problem. Aj ja ked som zacal cvicit, ziadne vysledky smerom k naberaniu svalovej hmoty. sila isla hore tak primerane ale objem ani za svet.

v kazdom pripade v posilke netreba travit prilis vela casu, odcvicit zakladne silove cviky a domov. vela spanku tiez pomoze, niekedy vsak ten spanok treba prelozit nejakou dobrou stravou, pocas spanku minie nas organizmus vela energie, viac ako by si niekto myslel. vekom sa to cele postupne zacne menit.

myslim si, ze to co jeme je nutricne velmi slabe, nasytis zaludok ale z tejto priemyselnej stravy toho do seba moc nedostanes, strava je chudobna na prirodzene ziviny, ktore potrebujes na stavbu svalovej hmoty.
Ano Dano, presne ako pises a dalsia vec je, co nemozu mladi chalani pochopit je to, že ked bude do seba ladovat vsetko, ich system je este nastaveny tak ze si zobere co potrebuje, hlavne vsak na vyvoj alebo dokoncenie vyvoja mladeho organizmu, cize ukoncenie rastu kosti, atd. Cize ich telo sa zameriava prave na toto a preto organizmus nereaguje vzdy tak ako cvicenec ocakava. Ked si mlade telo a jeho hormonalne nastavenie ukoncenia dospievania rozhodne, ze uz je dokoncene vtedy uz moze organizmus brat dalsie informacne impulzy k spracovaniu!

Reklama

Reklama

#17314
ja zo svojich vlastnych skusenosti viem, ze ked som mal tych 16-17 rokov mohol som robit cokolvek ta hmota nesla, potom prislo 18-19rokov isiel som na vojnu a zistil som, ze spanok mi pomohol nabrat aj bez stravy a cvicenia, ale islo az o nezdravy spanok, v podstate som spal stale a pribral som tam nejakych 10kg bez toho aby som sa snazil, potom tie casy skoncili a nevedel som sa z toho spamatat a vaha isla dole
a ked som zacal pred nejakymi 5-6rokmi zase cvicit, za nejake 3-4 mesiace som pribral 17kg
#17335
FitPotreby.sk napísal:ja zo svojich vlastnych skusenosti viem, ze ked som mal tych 16-17 rokov mohol som robit cokolvek ta hmota nesla, potom prislo 18-19rokov isiel som na vojnu a zistil som, ze spanok mi pomohol nabrat aj bez stravy a cvicenia, ale islo az o nezdravy spanok, v podstate som spal stale a pribral som tam nejakych 10kg bez toho aby som sa snazil, potom tie casy skoncili a nevedel som sa z toho spamatat a vaha isla dole
a ked som zacal pred nejakymi 5-6rokmi zase cvicit, za nejake 3-4 mesiace som pribral 17kg
to si na vojne toľko spával ? :a11 :a11 to by ti asi mnohí závideli :a13
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#17369
Mozem sa opytat, pokazil by som nieco, keby som 1 den jedol skoro cisto ovocie? Momentalne mam spravu upravenu na objem - o par prispevkov pred tymto je tento jedalnicek. Idem na chatu a tam asi nebudem mat to co by som chcel...Rano by som si dal tradicne vajcia, a potom spominane ovocie (banany, jablka, ...)? Snad sa mi podari este sa naobedovat doma a mozno aj nejaky tvaroh by som si mohol neskor dat. Čo vy na to?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17373
Tazzman napísal:Mozem sa opytat, pokazil by som nieco, keby som 1 den jedol skoro cisto ovocie? Momentalne mam spravu upravenu na objem - o par prispevkov pred tymto je tento jedalnicek. Idem na chatu a tam asi nebudem mat to co by som chcel...Rano by som si dal tradicne vajcia, a potom spominane ovocie (banany, jablka, ...)? Snad sa mi podari este sa naobedovat doma a mozno aj nejaky tvaroh by som si mohol neskor dat. Čo vy na to?
Ovocie je dobre na ocistu pocas celeho dna.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#17385
Ďakujem :) a este taka doplnkova otazka k tej ociste, mam jest tak ako som napisal (ranajky - vajcia, potom nejaky tvaroh) alebo by mozno bolo lepsie cely den IBA to ovocie?
#17389
milankos512 napísal:
FitPotreby.sk napísal:ja zo svojich vlastnych skusenosti viem, ze ked som mal tych 16-17 rokov mohol som robit cokolvek ta hmota nesla, potom prislo 18-19rokov isiel som na vojnu a zistil som, ze spanok mi pomohol nabrat aj bez stravy a cvicenia, ale islo az o nezdravy spanok, v podstate som spal stale a pribral som tam nejakych 10kg bez toho aby som sa snazil, potom tie casy skoncili a nevedel som sa z toho spamatat a vaha isla dole
a ked som zacal pred nejakymi 5-6rokmi zase cvicit, za nejake 3-4 mesiace som pribral 17kg
to si na vojne toľko spával ? :a11 :a11 to by ti asi mnohí závideli :a13
jo, presne to vyzeralo takto: budicek 06.00h, ranajky, zamestnanie, kedze som bol sam na strelnici, vacsinou, tak to zamestanie vacsinou vyzeralo tak, ze som spal :a11 , potom obed, po obede slofika, no a potom okolo 16.00h volno, nejake to pivo a vecierka 22.00h a takto sa to opakovalo :a11
#17390
Tazzman napísal:Ďakujem :) a este taka doplnkova otazka k tej ociste, mam jest tak ako som napisal (ranajky - vajcia, potom nejaky tvaroh) alebo by mozno bolo lepsie cely den IBA to ovocie?
na Tvojom mieste by som to nechal s tymi vajciama, tvarohom
#17415
FitPotreby.sk napísal:
milankos512 napísal:
FitPotreby.sk napísal:ja zo svojich vlastnych skusenosti viem, ze ked som mal tych 16-17 rokov mohol som robit cokolvek ta hmota nesla, potom prislo 18-19rokov isiel som na vojnu a zistil som, ze spanok mi pomohol nabrat aj bez stravy a cvicenia, ale islo az o nezdravy spanok, v podstate som spal stale a pribral som tam nejakych 10kg bez toho aby som sa snazil, potom tie casy skoncili a nevedel som sa z toho spamatat a vaha isla dole
a ked som zacal pred nejakymi 5-6rokmi zase cvicit, za nejake 3-4 mesiace som pribral 17kg
to si na vojne toľko spával ? :a11 :a11 to by ti asi mnohí závideli :a13
jo, presne to vyzeralo takto: budicek 06.00h, ranajky, zamestnanie, kedze som bol sam na strelnici, vacsinou, tak to zamestanie vacsinou vyzeralo tak, ze som spal :a11 , potom obed, po obede slofika, no a potom okolo 16.00h volno, nejake to pivo a vecierka 22.00h a takto sa to opakovalo :a11
tak to si pekne obišiel potom :a11 :a11 ty si celý deň drichmal a večer si dal pivo a išiel spať :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#17815
Je jedno, aké varianty vajec jem na raňajky? Robieval som si omeletu, ale po čase ma omrzela a pár dní som ju jedol na silu. No potom som nezvládol ani to, a tak mi napadlo volské oko. Pomiatol ma však jeden obrázok, kde bolo volské oko uvedené ako príklad nezdravej výživy, tak sa radšej pýtam...

príp. ako si robievate vajcia vy?
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#17819
Ok, upokojil si ma, DIKES =) ...to nechapem ani ja, zo zaciatku bola vynikajuca. Skusim si ju este niekedy neskor urobit a uvidim ci mi znova nezachuti :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#17829
Tazzman napísal:
príp. ako si robievate vajcia vy?
vajcami na tvrdo nic nemozes pokazit , a myslim ze neni takeho co by vajce natvrdo nezozal aj samotne , neni to nic take co by niekomu malo nechutit
#17862
tiež som sa prejedol omelety :a11 posledne to robím tak ako vždy až na pár rozdielov ...5 bielok jedno celé vajce ....vyšľahať trošku hodíš na rozpálenú teflónku s troškou olivového oleja na vyprážanie a len to necháš robiť spravíš si z toho takú placku ..potom len šupneš na tanier a natreš tenkú vrstvu kremžskej horčice + nejaká zeleninová obloha u mňa rajčina jedna dve ...príjemná zmena a chutí to brutálne :a21 samozrejme môžeš použiť aj kečup napríklad ...to je na tebe ...
Užívateľov profilový obrázok
Od michal123
#18006
Zdravím chcel by som sa len informovať či je to aspon trochu dobrý jedalniček do do objemovky. Len taka spatna väzba či idem dobrým smerom.
Rano – ovsené vločky v mlieku // jedla z vajec
Desiata – ovocie // tmave pečivo s šunkou // čo pride pod ruku
Obed* – kuracina / ryba / raz za čas bravčové + ryza
Poobede – tmave pečivo + zelenina + syr / šunka
Poobede 2 – často to čo som mal aj na obed // tuniak v konzerve
Večera – tvaroh (miešam s trochou bieleho jogurtu pre jemnosť a sypem granko) // alebo znova jedlá z vajec
*Ten obed je taký hektický lebo nie vždy si varím sám (ale ak nie je mäso snažím sa dať strukoviny)

Pocital som ze sacharidy to splnuje, bielkoviny su tam len asi 1,8-1,9g/kg. Chyba tam protein lebo financie nanho este len zhanam.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18009
michal123 napísal:Zdravím chcel by som sa len informovať či je to aspon trochu dobrý jedalniček do do objemovky. Len taka spatna väzba či idem dobrým smerom.
Rano – ovsené vločky v mlieku // jedla z vajec
Desiata – ovocie // tmave pečivo s šunkou // čo pride pod ruku
Obed* – kuracina / ryba / raz za čas bravčové + ryza
Poobede – tmave pečivo + zelenina + syr / šunka
Poobede 2 – často to čo som mal aj na obed // tuniak v konzerve
Večera – tvaroh (miešam s trochou bieleho jogurtu pre jemnosť a sypem granko) // alebo znova jedlá z vajec
*Ten obed je taký hektický lebo nie vždy si varím sám (ale ak nie je mäso snažím sa dať strukoviny)

Pocital som ze sacharidy to splnuje, bielkoviny su tam len asi 1,8-1,9g/kg. Chyba tam protein lebo financie nanho este len zhanam.
Slabo musi tam byt aspon 3x denne maso a protein by tiez mal byt. Jes tam sunku ktora nema hodnotu je to polotovar v ktrorej su len sprostosti.
Užívateľov profilový obrázok
Od Miki33
#18015
Tiez potrebujem troska poradit ohladom jedalnicka :( ... Mam 17 rokov meriam tak 175cm +/- , 75kg
a uz dlchsie nemozem ani zaboha pribrat :a17 , a ked sa mi to podary tak to vidno hlavne na bruchu :a19

Ranajky 10.00: Protein, Kukuricne vlocky 100g/ lozicka arasidove maslo
obed : Kuracie/morcacie prsia, ryza
po cviceni : Protein, 2 sojove rezy
ked pridem domov: Kuracie prsia, ryza
olovrant: Cottage chese, 5ks ryzove chlebiky
neskor este zozeriem mliečnu ryzu
vecer cca 21:30 - tvaroh
pred spanim - protein
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#18019
nieje to zle, no skus tie vecerne jedla urobit takto:
namiesto tvarohu o 21:30 ho daj pred spanim s proteinom (ja ho davam 125g + cca 30g proteinu rozmixovat s mliekom a idem spat). Ako posledne jedlo,okolo 20:00, pridaj este jedno velke jedlo (priklad kuracie + ryza) lebo mas tam len dve, to nieje dost.
Dalej po treningu daj radsej gainer ako protein (popripade maltodextrin zmiesany s proteinom, tuto kombinaciu uprednostnujem ja lebo sa znej urcite neposeries, pri gainery nemas istotu:) ).
A ak sa nahodou v noci budis je dobre dat aj vtedy takyto sacharidak.
Užívateľov profilový obrázok
Od Miki33
#18028
Takze malta+protein = gainer :a15 No dobre vyskusam to ... a 3x do dna maso to nebude problem :a6
Chcem vyskusat korte tak som zvedavy ako to dopadne :a44
Naposledy upravil/-a Miki33 v 27 Júl 2012, 14:29, upravené celkom 1 krát.
#18092
Miki33 napísal:Takze malta+protein = gainer :a15 No dobre vyskusam to ... a 3x do dna maso to nebude problem :a6
Chcem vyskusat korte tak som zvedavy ako to dopadne :a44
Korte je vyborny napad. A zacni zrat jak godzila. Maso, maso, maso.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]