Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

#21620
Ahojte chcem sa spytať ci je tento jedalnicek dobry na nabratie.(nabral som s nim za 6tyz.asi 3 kg)
1. 5:30 - 1odmerka proteinu
2. 6:10 - ovsene vločky s medom(alebo nutelov, hrozienkami atd)
3. 9:30 - 2,3 rožky so syrom (alebo celozrnne žemle)
4. 10:30- odmerka gaineru
5. 12:30 - obed (to co je v jedalni )
6.pred tg -ked som v skole tak to co mam napr. rožky a ked doma tak vlocky
7.po tg - protein+gainer
8.18:80 - večera (co je doma to neviem ovplyvnit)
9. 20:00 chlieb s niecim
10.pred spanim tvaroh

Tento jedalnicek je idealny (myslim pocet jedal) ked som v skole do 17 tak 1,2 jedla vynecham.Niekedy dam este pocas treningu maltodextrin.Chcel by som nabrat na65 kg do 3mesiacov

Reklama

Reklama

#21628
martin3339 napísal:Ahojte chcem sa spytať ci je tento jedalnicek dobry na nabratie.(nabral som s nim za 6tyz.asi 3 kg)
1. 5:30 - 1odmerka proteinu
2. 6:10 - ovsene vločky s medom(alebo nutelov, hrozienkami atd)
3. 9:30 - 2,3 rožky so syrom (alebo celozrnne žemle)
4. 10:30- odmerka gaineru
5. 12:30 - obed (to co je v jedalni )
6.pred tg -ked som v skole tak to co mam napr. rožky a ked doma tak vlocky
7.po tg - protein+gainer
8.18:80 - večera (co je doma to neviem ovplyvnit)
9. 20:00 chlieb s niecim
10.pred spanim tvaroh

Tento jedalnicek je idealny (myslim pocet jedal) ked som v skole do 17 tak 1,2 jedla vynecham.Niekedy dam este pocas treningu maltodextrin.Chcel by som nabrat na65 kg do 3mesiacov
Protein by mal byť hydrolizát a kľudne môžeš dať aj dve odmerky vločky s medom ok aj hrozienka ok nutela určite nie a chýba ti tam bielkovina skús si spraviť ovsenú kašu s bielkami môžeš tam dať aj nejaké žltkom ten odstupm medzi proteinom a ranajkami je príliš krátky, rožky so syrom je úplne zlá alternatíva skús teda cottage chcese a k tomu kvalitné celozrnné pečivo avšak na SR také nedostať takmer vôbec tak bud ryžový chlebík alebo celozrnná cestovina alebo nejaký komplexný sacharid gainer mi príde tam úplne zbytočný radšej kus čerstvého ovocia, obed bohužiaľ ma byť veľmi kvalitná čas dna a to čo ti dávajú v jedálni pochybujem že splna kritéria odporúčam klasika ryžu maso samozrejme bez oleja, to že chceš pribrať neznamená že budeš jesť čo ti príde pod ruku a čím majstnejšie tým lepšie, pred tréningom by som dal odmerku opať proteinu s vločkami, večera to že nemôžeš ovplyvniť nikoho nezaujíma ak chceš niečo spraviť pre svoje telo musíš preto niečo obetovať aj opať tam treba kvalitnú bielkovinu z masa a komplexné kvalitné sacharidy a po tréningu určite sa vyhýbaj tukom, chlieb daj von to je dalšia sprostosť a tvaroh na noc je OK
#21631
martin3339 napísal:Ahojte chcem sa spytať ci je tento jedalnicek dobry na nabratie.(nabral som s nim za 6tyz.asi 3 kg)
1. 5:30 - 1odmerka proteinu
2. 6:10 - ovsene vločky s medom(alebo nutelov, hrozienkami atd)
3. 9:30 - 2,3 rožky so syrom (alebo celozrnne žemle)
4. 10:30- odmerka gaineru
5. 12:30 - obed (to co je v jedalni )
6.pred tg -ked som v skole tak to co mam napr. rožky a ked doma tak vlocky
7.po tg - protein+gainer
8.18:80 - večera (co je doma to neviem ovplyvnit)
9. 20:00 chlieb s niecim
10.pred spanim tvaroh

Tento jedalnicek je idealny (myslim pocet jedal) ked som v skole do 17 tak 1,2 jedla vynecham.Niekedy dam este pocas treningu maltodextrin.Chcel by som nabrat na65 kg do 3mesiacov
Moj nazor je takyto:
- ten gainer daj hned rano namiesto toho proteinu, su v nom rychle aj pomale sacharidy a potrebujes rychlo prerusit fazu katabolizmu, do ktorej sa telo dostane pocas spanku, komplexne sacharidy ti daju skvelu energiu na cely den a na zaciatok dna velmi dobre
- vlocky su fajn ale bez nutely, radsej ovocne stavy mlieko a pod., orechy, banan, ovocie, hrozienka
- potom by mali ist ranajky skor ako 9.30h aspon o hodinku, takze o 8.30h a mali by to byt syte bielkovinove, ak jeden den nedas dost bielkovin, dopln proteinom, vajcia, nizkotucny syr cotage a pod.
- tie rozky by si mal obmedzit, lebo podla toho co pises, tak mam pocit, ze zijes na rozkoch, skvely je ten ryzovy chlieb a "celozrnne veci"
- obed musi byt maso, kura+ryza, morka+ryza, hovadzie aspon raz do tyzdna
- tvaroh pred spanim je jednoznacne dobra volba
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21737
Caute...Rozhodol som sa zhodit par nadbytocnych kil (aj keby som rad pokracoval v objemovke, ale uz vazim 93,6 kg a s tvarmi nie som prave najspokojnejsi). O rysovani by som velmi nehovoril, zatial mi staci zhodit aspon nejake kilečka (svalovinu sa budem snazit zanechat co najviac). Bohuzial, nezarabam a jedalnicek, kedy by som jedol 4x denne maso, si nemozem dovolit, tak som poskladal nasledujuce. Vkladam to tu a budem mnohokrat vdacny za kazdy jeden detail, ktory by ma posunul dalej :)

ranajky: vlocky + hrstka hrozienok a nejake ovocie - banan/jablko
desiata: vajcia (4 cele, aj zltka)
obed: kuracie maso/ryba + ryža + zelenina?

TRENING + KARDIO
olovrant: cottage (asi 180g) + zelenina?
vecera 1: tuniak (vo vl. stave/obcas v oleji) + paradajka/trochu kečupu(FIT HEINZ)?
vecera 2 (pred spanim): tvaroh (odtučnený, 200-250g) + hrozienka


K tomu pijem vela vody a chcel by som zaradit kavu, ak by to mohlo pomoct.
V treningovy den mam kardio po treningu...vo volny den niekedy v poobednajsich hodinach, dal by som aj rano na lacno, ale uvidim ako mi bude vyhovovat cez tyzden.
Co sa tyka vitaminov, zatial mam len sumive Cčko (1000) a Dčko+Vápnik z lekarne...rad by som kupil nejake tabletkove, ktore stoja za to. Nejake odporucania?
Chcel by som este zaradit mozno nejake ovocie, ale neviem ci to mam brat ako osobitny chod alebo kludne mozem zaradit napr. jablko k desiate? alebo po treningu?
K zelenine tolko, ze ju tam mam 3x, ale nebol by problem vynechat...neviem co je lepsie :)

Najviac zo vsetkeho ma vsak zaujima, ci mam menit pocet sacharidov alebo si stanovit stravu a gramáž a kazdy den jest tak isto?...v tomto sa vobec nevyznam (neviem kolko ryze, kolko vlociek)

VĎAKA :)
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#21738
No v prvom rade zrejme čo najviac obmedziť sacharidy, takže ovocia len s mierou ak vôbec. Ďalej je dôležitá aj suplementácia po tréningu, minimálne BCAA a proteín. Možno skúsiť aj Clenbu, ale to je už na tebe :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#21741
Tazzman napísal:Caute...Rozhodol som sa zhodit par nadbytocnych kil (aj keby som rad pokracoval v objemovke, ale uz vazim 93,6 kg a s tvarmi nie som prave najspokojnejsi). O rysovani by som velmi nehovoril, zatial mi staci zhodit aspon nejake kilečka (svalovinu sa budem snazit zanechat co najviac). Bohuzial, nezarabam a jedalnicek, kedy by som jedol 4x denne maso, si nemozem dovolit, tak som poskladal nasledujuce. Vkladam to tu a budem mnohokrat vdacny za kazdy jeden detail, ktory by ma posunul dalej :)

ranajky: vlocky + hrstka hrozienok a nejake ovocie - banan/jablko
desiata: vajcia (4 cele, aj zltka)
obed: kuracie maso/ryba + ryža + zelenina?

TRENING + KARDIO
olovrant: cottage (asi 180g) + zelenina?
vecera 1: tuniak (vo vl. stave/obcas v oleji) + paradajka/trochu kečupu(FIT HEINZ)?
vecera 2 (pred spanim): tvaroh (odtučnený, 200-250g) + hrozienka

Pri tvojej váhe s týmto jedálničkom pôjdeš dole jedine tak zo svalovej hmoty. Jedálniček čo si napísal je vhodný pre 60kg babu. Zabudni na diétu už len kvôli chabej váhe pomer z výškou.
K tomu pijem vela vody a chcel by som zaradit kavu, ak by to mohlo pomoct.
V treningovy den mam kardio po treningu...vo volny den niekedy v poobednajsich hodinach, dal by som aj rano na lacno, ale uvidim ako mi bude vyhovovat cez tyzden.
Co sa tyka vitaminov, zatial mam len sumive Cčko (1000) a Dčko+Vápnik z lekarne...rad by som kupil nejake tabletkove, ktore stoja za to. Nejake odporucania?
Chcel by som este zaradit mozno nejake ovocie, ale neviem ci to mam brat ako osobitny chod alebo kludne mozem zaradit napr. jablko k desiate? alebo po treningu?
K zelenine tolko, ze ju tam mam 3x, ale nebol by problem vynechat...neviem co je lepsie :)

Najviac zo vsetkeho ma vsak zaujima, ci mam menit pocet sacharidov alebo si stanovit stravu a gramáž a kazdy den jest tak isto?...v tomto sa vobec nevyznam (neviem kolko ryze, kolko vlociek)

VĎAKA :)
Pri tvojej váhe s týmto jedálničkom pôjdeš dole jedine tak zo svalovej hmoty. Jedálniček čo si napísal je vhodný pre 60kg babu. Zabudni na diétu už len kvôli chabej váhe pomer z výškou.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21742
Pridal by si asi maso, co? Tak snazim sa co najviac, ale nie som milionar...tak neviem, mam tam nieco pridat? ...mozno dalsi chod alebo ja neviem, zamenit nieco za nieco?

100 kg mat teraz nechcem...vlastne aj chcem, ale nie tak, ze budem nespokojny s tvarmi...myslim, ze to aj dost vidno a to je ten dovod...inak by som sa do toho este nepustal...preto chcem zhodit to zbytocne a preto pytam rady, aby to bolo co najefektivnejsie, ale zaroven v ramci mojich moznosti...

A neviem ci si bral do uvahy aj vek, ale je rozdiel ked ty mas 94kg a ja...cvicim druhy rok a ty 10x tolko...vyzera to uplne inac, ak ma chapes
#21743
silvo napísal: Pri tvojej váhe s týmto jedálničkom pôjdeš dole jedine tak zo svalovej hmoty. Jedálniček čo si napísal je vhodný pre 60kg babu. Zabudni na diétu už len kvôli chabej váhe pomer z výškou.
Tak co si mu vlastne poradil?
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#21745
FitPotreby.sk napísal:
silvo napísal: Pri tvojej váhe s týmto jedálničkom pôjdeš dole jedine tak zo svalovej hmoty. Jedálniček čo si napísal je vhodný pre 60kg babu. Zabudni na diétu už len kvôli chabej váhe pomer z výškou.
Tak co si mu vlastne poradil?
Myslím, že srať na diétu, lebo z Tazzmana nič neostane :a15 :a15
#21755
Pokial nie je spokojny s tym ako vyzera, nech ide do toho. Ked neskusi, nebude vediet.
A jedalnicek sa da vzdy vylepsit, ale nikto mu tu konkretne neporadil. Ja s nim suhlasim, tak ako ho napisal. Ked prvy tyzden zisti, ze ma niecoho malo moze to rozumne upravit aj za pochodu.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#21763
Tak ja by som to takto nejako:
Raňajky: vajcia (praženica, hamandeggs) plus nejaké to pečivo, ale čo najmenej pečiva dať
Desiata: cottage cheese
Druhá desiata: tuniak vo vlastnej šťave
Obed: ryža a mäso
Pred tréningom: BCAA 7g
Po tréningu: Bcaa 7g, neskôr proteín
Jedlo po tréningu: ryža a mäso
Večera: tvaroh

Obmedziť sacharidy v čo najväčšej miere, ak budeš mať takýto jedálniček tak by si to mal vydržať aj bez nejakých hladoviek, ja som takto fungoval 3 mesiace a výsledok sa celkom dostavil.
To je moja rada, ak sa mýlim alebo som v niečom nedostatočný, tak ma opravte.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21768
nemam problem jest aj bez peciva atd...vlocky nie su vhodne do mojej diety? viem, maso by som si dal aj 5x, ale som velmi rad, ze mozem mat kazdy den aspon raz...ked vyjde, tak jasne, ze si dam aj na olovrant prip. desiatu...

a tie sacharidy...mam ist jeden jedalnicek (mam na mysli aj gramaz) kazdy den rovnako? Ci ist nejake vlny, striedat to?

A este posledna vec ma zaujima, ci mi staci napr. 1 tvaroh, 1 tuniak atd... na 1 chod :D alebo pri mojej hmotnosti si mam dat viac?
Užívateľov profilový obrázok
Od trewor
#21771
silvo napísal:Nasledujúci orientačné jedálniček je veľmi stručným príkladom vhodných potravín pre osobu vážiacu okolo 70-75kg s cieľom pribrať aktívnu svalovú hmotu .

Dôležitá poznámka znak "/" znamená ďalšiu alternatívu.

:a45 RAŇAJKY

Sacharidy :
ovsené vločky / corn-flakes / ražný chlieb / tmavé pečivo, / ryža ... (100g = cca šálku / 2-3ks pečiva alebo plátkov chleba) Bielkoviny :
jogurty 200ml / mlieko 250ml / vajcia2-5 (hlavne bielka) / šunka 100g / syr cottage 150g, / tvaroh 150g, / proteínový koncentrát 20g ...

Raňajky by sa nemali vynechávať, je to prvé jedlo dňa a získate z nej prvú dennú energiu.

:a45 DESIATA

Sacharidy :
ovocie 1ks, / piškóty 1/4bal = cca 15ks, / müsli tyčinka
Bielkoviny :
tvaroh 150g , / syr cottage alebo / proteínový nápoj - 40g

:a45 OBED

Bielkoviny:
hovädzie zadné, / kuracie, / morčacie prsia /, filé, / treska, krabie tyčinky ... ... ... ... .... (200-250g)
Sacharidy:
ryža, / varené zemiaky, / cestoviny ... cca 100g + zelenina = K obedu je dobré zaradiť nejakú zeleninu prípadne kompót


:a45 DESIATA (najlepšie 1-2 hodiny pred tréningom)

Proteínový srvátkový koncentrát whey protein okolo 50-65% cca 35g alebo gainer 15-30% cca 60-80g / piškóty 1 / 4 bal + jogurt, / puding 150ml / ovocie (1banán), / mliečna ryža

U pred-tréningového jedla venujte dostatočnú pozornosť časového odstupu od samotného tréningu. Ak sa najete tesne pred tréningom je možné, že tréning nebude úplne ideálny, pretože telo sa bude sústrediť na trávenie.


:a45 TRÉNING
Ihneď po tréningu sacharidový nápoj - gainer 60-100g (alebo minimálne banán)
potom do 1,5 hod proteínový nápoj - 40g (nie je podmienkou, keď máš hned večeru).


:a45 1. VEČERA

Bielkoviny:
hovädzie zadné (chudé) / kuracie, / morčacie prsia, / filé, / treska / ryba pangacius ... cca 200g / alebo prípadne tvrdý syr 30% 100-150g
Sacharidy:
ryža, / zemiaky, / cestoviny, ražný fit chlieb + zelenina (akákoľvek, najlepšie dusená) cca 50-80g

Jedla po tréningu venuj dostatočnú pozornosť. Ak prijmeš kvalitnú stravu po tréningu, dáš telu stimul, že si nič nemá ukladať do tukov, ale do unavených svalov. Keď tieto chody vynecháš, telo trpí!

:a45 2. VEČERA
Hlavne bielkoviny:
proteínový nápoj - 40g (najlepšie s kazeínom ) / tvaroh 150g-200g / cottage syr / biely jogurt150-300ml alebo aj ochutené / 2-3dcl mlieka alebo kakaa


Pamätajte, pribrať môžete len, keď telo dostanete do anabolického stavu , tj keď máte vyšší príjem, ako je výdaj. Samozrejme za predpokladu, že nemáte žiadne metabolické zdravotné problémy. Takže, či Vám prijaté energie nepostačuje na priberanie, musíte príjem objemu potravín ešte navýšiť! Pre svoju hmotnosť si bielkoviny 2,5-4,5g/kg a sacharidy 5-7g/kg treba prerátať.Potrebuješ približne 0,6 až 0,8 gramov tukov na kilo váhy, aby tvoje telo poriadne fungovalo.
Caves mal som otazku ako nabehnut na dietu a hlavne co jest.....no vydel som teraz tento jedalnicek a uz my ziadna otazka neostala :a41
Akurat pred treninkom uzivam pumpu hemo rage......a kurna masti.
Akurat by som chcel este jednu vec posledna vecera pol hodky pred spanim je v poho ci ani nie?
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21772
v objeme kludne tesne pred spanim šupni nejaky tvaroh
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#21773
Tazzman napísal:nemam problem jest aj bez peciva atd...vlocky nie su vhodne do mojej diety? viem, maso by som si dal aj 5x, ale som velmi rad, ze mozem mat kazdy den aspon raz...ked vyjde, tak jasne, ze si dam aj na olovrant prip. desiatu...

a tie sacharidy...mam ist jeden jedalnicek (mam na mysli aj gramaz) kazdy den rovnako? Ci ist nejake vlny, striedat to?

A este posledna vec ma zaujima, ci mi staci napr. 1 tvaroh, 1 tuniak atd... na 1 chod :D alebo pri mojej hmotnosti si mam dat viac?
Tak ja mám o pár kíl menej ako ty, ale ani tebe by som neodporúčal ísť v jednom jedle nad 40 gramov bielkovín, lebo sa ti nestrávia. Vločky majú kopu sacharidov, do objemu hej, ale do diéty ani nie, možno raz dva razy do týždňa. Každý deň odporúčam jesť skoro to isté, ak chceš ísť vlny, tak na to sa musíš pozrieť podrobnejšie a byť úplne presný v strave, ale ak nechceš skutočnú diétu tak by som vlny nerobil.
#21786
Kotlik napísal:
Tazzman napísal:nemam problem jest aj bez peciva atd...vlocky nie su vhodne do mojej diety? viem, maso by som si dal aj 5x, ale som velmi rad, ze mozem mat kazdy den aspon raz...ked vyjde, tak jasne, ze si dam aj na olovrant prip. desiatu...

a tie sacharidy...mam ist jeden jedalnicek (mam na mysli aj gramaz) kazdy den rovnako? Ci ist nejake vlny, striedat to?

A este posledna vec ma zaujima, ci mi staci napr. 1 tvaroh, 1 tuniak atd... na 1 chod :D alebo pri mojej hmotnosti si mam dat viac?
Tak ja mám o pár kíl menej ako ty, ale ani tebe by som neodporúčal ísť v jednom jedle nad 40 gramov bielkovín, lebo sa ti nestrávia. Vločky majú kopu sacharidov, do objemu hej, ale do diéty ani nie, možno raz dva razy do týždňa. Každý deň odporúčam jesť skoro to isté, ak chceš ísť vlny, tak na to sa musíš pozrieť podrobnejšie a byť úplne presný v strave, ale ak nechceš skutočnú diétu tak by som vlny nerobil.
Vločky nie sú podľa teba vhodné do diety? A majú veľa sacharidov? Porovnaj si glykemický index ryže a vločiek dokonca vločky ho majú o niečo málo nižšší. Moje raňajky aj v príprave na MS pozostávali vždy z vločiek a z vaječných bielok a skutočnoou dietou myslím si, že sacharidové vlny určite sú, ale ak si chceš nadstaviť štandard, pri ktorom chceš vyzerať dobre ale rovnako dobre sa aj cítiť bez nejakého kalorického deficitu musíš si nadstaviť stravu tak, aby si ju bol schopný dodržiavať prakticky stále s minimálnymi obmenami a raz za 10 dní ked zješ niečo ako cheat meal urobí ti to len dobre
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21790
Diky diky :)

ja len by som sa pozastavil nad tym cheatom...tiez som rozmyslal nad niecim podobnym co by nastartovalo moj metabolizmus, ale zase nie som v ziadnej predsutaznej diete, iba take obycajne zhadzovanie...tak som nevedel ci to bude mat kladny ucinok...dobre ze si to pripomenul

a este pre upresnenie, ma to byt len 1 cheat meal (nejaky obed napr.) alebo cely den? Asi to prve, ze?
#21799
Tazzman napísal:Diky diky :)

ja len by som sa pozastavil nad tym cheatom...tiez som rozmyslal nad niecim podobnym co by nastartovalo moj metabolizmus, ale zase nie som v ziadnej predsutaznej diete, iba take obycajne zhadzovanie...tak som nevedel ci to bude mat kladny ucinok...dobre ze si to pripomenul

a este pre upresnenie, ma to byt len 1 cheat meal (nejaky obed napr.) alebo cely den? Asi to prve, ze?
Ja si myslim, ze podstata tohoto je v tom aby si pri tej celej spravnej zivotosprave telo nenavyklo na zivotny styl, ktory mu nadstavis. Preto raz za 10 dni nejaky cheat meal.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22427
A zas ja otravujem :D ...blizi sa den, kedy skoncujem s mojou kvázi "diétou" a chcel by som opet zacat s objemom...mam priblizne zhotoveny jedalnicek, ktory tu neskor hodim, ale teraz ma zaujima ako prejst na objem...mam zo dna na den zacat "žrať" (nechapte to tak, ze sa zacnem prezierat bez rozumu, to nie :) ) alebo postupne? ...Vlasto alebo Noro (alebo niekto iny, uz neviem) tu niekde raz pisal, ze je dobre si dat tak tyzden pauzu s treningom medzi tymito dvoma obdobiami...to mi celkom vyhovuje, lebo ideme zaciatkom septembra na vylet.

Ale rozmyslam nad jedalnickom...ci si tam mam na cestu zbalit nejake maso alebo mam tych par dni jest ako bezny obcan a potom nabehnut na novu stravu? :)


Diky moc
Užívateľov profilový obrázok
Od Gabi18
#25278
čauko, chystrám sa ísť na objemovku..nutričné hodnoty som nepísal snažím sa držať tak 2g na kg bielkovín a 4.5g na kg sacharidov denne
jedálniček viac menej sa držím tohoto ale rôzne kombinujem

8:00 vajíčka 4 + ovsené vločky
9:00 banány
10:00 rizoto s kuracím mäsom
11:00-12:30 posilovna
13:00 zem.kaša + kuracie prsia
13:30 rizoto s kuracím mäsom
15:30 Bravčové mäso s cestovinami
18:00 cestoviny + 3 vajíčka
20:30 tvaroh + banán

respektíve

8:00 vajíčka 4 + ovsené vločky
9:00 banány
10:00 bravčové/hovädzmäso
11:00-12-30 posilovna
13:00 ryža a kuriace prsia
13:30 cestoviny
15:30 tuniakoví hambur. (tu z fora :a25 )
18:00 zemiaky + syr vypráž
20:30 tvaroh + banán
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#25279
Mne sa to vôbec nepáči. Jednak je to strašne monotónne... A hoci neuvádzaš veľkosti porcií, zdá sa mi to príliš... 8 či 9 jedál denne mi príde veľa. Plus tvoja hmotnosť, tú si neuviedol. A podľa toho zloženia pochybujem že sa držíš pri bielkovinách na 2g/kg. To by tie porcie mäsa museli byť fakt maličké.
Prečo tam nehodíš behom dňa nejaký cottage, kvalitnú šunku, syr či kvalitné pečivo?! Napríklad v tom prvom máš 4x mäso, 2x vajcia plus tvaroh a banány. Jednoducho si to spestri a netlač do seba stále len mäso. Nepozeraj len na obsah bielkovín atď. ale pozri sa nato aj zo zdravotného hľadiska, hlavne čo sa týka trávenia..... Takže trochu sa nad tým zamysli, a prehodnoť to...

:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od Gabi18
#25281
mne to nepríde monotone..jedlo sa dá pripraviť na X spôsobom mäso napr na kocky,prírodno,v omáčke... rôzne prílohy raz ku tomu ryža,raz varené zemiaky,kaša...
hej no,jedál je tam dosť uvidím ako to bude s trávením za čas čo som necvičil ked som zjedol raz veľké jedlo tak som 5 hodín nejedol nič preto som dal viac menších porcii
Dreamer napísal:Prečo tam nehodíš behom dňa nejaký cottage, kvalitnú šunku, syr či kvalitné pečivo?!
:a22 ked sa nato tak pozerám tak máš pravdu..preorganizujem to díky


váhu mám 72kg aktuálnu chcem sa dostať späť na 85kg čo som mal v januári pred operáciou do toho júna/júla
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]