Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Halucin
#21791
pri treningu prs sa zapája aj triceps a dobre sa mi to cviči prsia + triceps. Podla mna tam nemám vela cvikov na male svalové partie, viem že by stačilo aj menej ale keby dám menej tak sa stým nezmierim pretože vždy ked makám tak poriadne :a21 hryzlo by ma svedomie že som malo odcvičil, na tomto som zavislí :a15

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21794
na malu partiu ako je biceps ci triceps ti kludne stacia 2 cviky...sa bojis ze odcvicis malo? tak cvic poriadne...tak, ze by si uz po prvom cviku chcel ist domov
Užívateľov profilový obrázok
Od Halucin
#21796
ved cvičim ale ja ked sa nabudim tak aj po treningu že ledva už stojim na nohách tak ešte chcem viac cvičiť :D :D
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#21803
Halucin napísal:ved cvičim ale ja ked sa nabudim tak aj po treningu že ledva už stojim na nohách tak ešte chcem viac cvičiť :D :D
to uz nieje dobre, chytas zavislost na cviceni? treba to korigovat, vsetkeho vela skodi
Užívateľov profilový obrázok
Od Milci
#22267
Venujem sa trenerskej cinnosti...som certifikovany trener I.kvalifikacneho stupna...ponukam sluzby ako nap.:vypracovanie treningoveho a stravovacieho planu,silovy ako aj kondicny trening, poradenstvo, vyformovanie postavy, redukcia tuku, naberanie svalovej hmoty,priprava na sutaze atd. Nitra Sala a okolie...jedalnicek a treningovy plan pripadne poradenstvo aj cez net...kontakt: milcikohut@gmail.com...alebo na FB https://www.facebook.com/milan.kohut3
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#22731
Dobrý deň, ja by som sa len opýtal na môj plán ktorý cvičím, či je to veľká blbosť alebo je to celkom fajn, mám len domácu posilku, tak je to trošku prispôsobené tomu. Chcel by som vedieť, či je tam nejaké veľké mínus, ak si pravdaže nájde niekto čas :) prestávky mám väčšinou jeden deň po týchto troch dňoch...
1 deň:
Chrbát:
- Mŕtvy ťah
- príťahy v predklone pod 45 stupňov
- príťahy jednoručnej činky
biceps:
- bicepsový zdvih s veľkou činkou
- bicepsový zdvih na scotovej lavici
- kladivový zdvih
2 deň:
prsia:
- bench press
- bench press na šikmej lavici
- rozpažovanie
- pullover
triceps:
- francúzsky tlak ( s EZ tyčou)
- bench press na úzko
- kľuky na bradlách
- tricepsový tlak za hlavou
3 deň:
nohy:
- drepy s veľkou činkou
- predkopávanie
- výpony na lýtkach s veľkou činkou
ramena
- tlaky na ramena s veľkou činkou
- tlaky na ramena s jednoručkami
- upažovanie v predklone
- priťahovanie veľkej činky pod bradu
ďakujem za každú radu.
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#22732
Na mňa ja tam príliš veľa cvikov na biceps, triceps a ramená. Keď maš po týchto troch dňoch prestávku a potom zase tie tri dni tak to znamená že máš všetko dva krát do týždňa a potom je to príliš veľa cvikov na tieto malé partie. Na nohy pridaj výpady.
-Inak ostatné závisí od cieľa. Ak napríklad chceš objem tak ti sú dve formovacie cviky na hrudník zbytočné.
-Vo všeobecnosti sa dá povedať že 80% tréningov je dobrých, ak to nieje prehnané a ak je to správne rozložené. Pretože drvivá časť úspechu je v strave.
-Tréning musíš vyskúšať a uvidíš ako nato bude reagovať tvoje telo. Či budeš stíhať regenerovať, a pod.
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#22733
Dreamer napísal:Na mňa ja tam príliš veľa cvikov na biceps, triceps a ramená. Keď maš po týchto troch dňoch prestávku a potom zase tie tri dni tak to znamená že máš všetko dva krát do týždňa a potom je to príliš veľa cvikov na tieto malé partie. Na nohy pridaj výpady.
-Inak ostatné závisí od cieľa. Ak napríklad chceš objem tak ti sú dve formovacie cviky na hrudník zbytočné.
-Vo všeobecnosti sa dá povedať že 80% tréningov je dobrých, ak to nieje prehnané a ak je to správne rozložené. Pretože drvivá časť úspechu je v strave.
-Tréning musíš vyskúšať a uvidíš ako nato bude reagovať tvoje telo. Či budeš stíhať regenerovať, a pod.
ďakujem pekne, takže chcel by som objem, ale nie nejako drasticky, proste len cvičím zo zábavy a keď už ma to baví, nech to trošku vidieť :)
takže biceps, triceps a ramena dať len po dva cviky, ak som tomu dobre rozumel, no a hrudník cvičiť len tlaky a rozpažovačky, na šikmej tlaky nedávať.
na nohy môžem pridať, len presne tento cvik ma nebaví vôbec, ale dám ho :D
inak na hamstringy nejaký cvik okrem mrtvy ťah a zakopávania je?
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#22734
...áno, na triceps,biceps a ramená ti stačia dva cviky- jeden základný a jeden doplnkový
...čo sa týka hrudníka, tak na ten si daj kľudne 3 cviky- tlaky, tlaky na šikmej a pridaj zo 3 série rozpažovačiek
...na hamstringy je výborný cvik predklony s jednoručkami, to je môj obľúbený čo sa týka nôh(škoda že ho nemôžem robiť)
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#22737
nemôžeš ho robiť? nemáš jednoručky? :a5 srandujem, no to je niečo podobné ako mŕtvy ťah, len s jednoručkami, ale dnes to vyskúšam, dnes na rade nohy... tak ti ďakujem za tvoj čas...
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#22738
proxi napísal:nemôžeš ho robiť? nemáš jednoručky? :a5 srandujem, no to je niečo podobné ako mŕtvy ťah, len s jednoručkami, ale dnes to vyskúšam, dnes na rade nohy... tak ti ďakujem za tvoj čas...
no hej, niečo podobne, akurát tak nekrčíš nohy(len mierne)
-a máš pravdu jednoručky nemám, cvičím vo fitku tak načo mi domov :P ..ale necvičím to preto, lebo mám problémy s platničkami
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22742
proxi napísal:Dobrý deň, ...
ďakujem za každú radu.
No chyba ti tam brucho. Ak chces ist do objemu, cvicis vela a casto. Podla mna to nestihnes zregenerovat. Sustred sa na zakladne cviky. Bench, drep, mrtvy tah. Silovy trening je pri objeme lepsi, ako experimenty, ktore vacsinou k nicomu nevedu. 3x do tyzdna trening staci.
A potom strava je to co musi byt na prvom mieste. Spravne nacasovana. Spravne zostavena.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22745
Už tu bolo asi všetko spomenuté...Biceps a triceps sú menšie partie, 4 cviky sú priveľa (aj ja som tak robil, keď som mal cez prázdniny čas :D ale menej je niekedy viac)...tam ti stačia 2, max. 3 cviky...

Hrudník určite tak, ako napísal Dreamer (s tým, že rozpažky si dáš raz na rovnej, inokedy šikmú a ak máš prístup, tak kľudne nejaké kladky)

Neviem koľko sérií robíš, ale na nohy máš len 2 cviky + lýtka...daj si viac sérií tých drepov alebo zapoj aj iné cviky...nájdeš si ich na fóre/youtube/časopisy a pod...dá sa vymyslieť hocičo, čo môže dobre zaberať

Na ťahoch opatrne, aby si nebol invalid :a15 a pridal by som zhyby

Ramená...tam podľa mňa aspoň 3 cviky...jednoznačne nejaké tlaky a ostatné daj predpažovanie, zapažovanie a podobné veci...ja osobne sa držím 4 cvikov na túto partiu, ale samozrejme, nedám si všetko na predné ramená :D treba si nájsť, ktoré cviky sú na aké ramená...
A myslím si, že je zbytočne robiť 2 tlakové cviky na 1 partiu (1 ručky a veľká...na čo?)

Mne tam brucho teda nechýba :D ale raz za čas, prečo nie...
Každopádne by som dal trapézy (pre mňa sú najlepšie jednoručky)

posledná poznámka...ak máš otázky ohľadom stravy, pýtaj sa tu:
poradte-mi-s-jedalni-kom-t936.html
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#22746
ďakujem chlapci, na brucho som zabudol, pri každom tréningu mám nejaký cvik na koniec na brucho... :) ok, skúsim to ako píšete a uvidíme :)
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#22747
ešte som zabudol, s jedlom to je trošku väčší problém, som dosť vyberavý a nezjem hocičo, napr. ryby nemôžem ani cítiť a viem, že sú dobré... a spaľovanie veľmi rýchle, ešte som od žiadneho prípravku nepribral viac ako kilo :D ( gainer, protein...) :) ale snažím sa
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22757
proxi napísal:ešte som zabudol, s jedlom to je trošku väčší problém, som dosť vyberavý a nezjem hocičo, napr. ryby nemôžem ani cítiť a viem, že sú dobré... a spaľovanie veľmi rýchle, ešte som od žiadneho prípravku nepribral viac ako kilo :D ( gainer, protein...) :) ale snažím sa
Na ryby sa kludne vykasli. Ty potrebujes jest kazde dve hodiny. Vsetko do radu a vela, podla moznosti. Nastartovat metabolizmus a hlavne vstrebavanie.
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#22767
tak teraz používam jedálniček, čo písal silvo,
post11175.html#p11175
no cítim sa skvelo, uvidím, čo to prinesie, ale aj keď nič, celkom ma baví stále to dodržiavať :a4 :a4 celkom to aj chutí, až na ten tvaroh večer... :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od LenkaBambulka21
#22914
Ahojte dnes som sa sem prihlásila , môžete mi niekto pomôcť potrebujem zostaviť jedálny plán a aj plán na cvičenie mám 76 kg a 157 cm ,. pribrala som v brušku a mám večný boj so stehnami a s lítkami sú veľké a široké ,.. dá sa tu zohnať pomoc od trénera? za každú pomoc ďakujem :a15 :a54
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#22915
LenkaBambulka21 napísal:Ahojte dnes som sa sem prihlásila , môžete mi niekto pomôcť potrebujem zostaviť jedálny plán a aj plán na cvičenie mám 76 kg a 157 cm ,. pribrala som v brušku a mám večný boj so stehnami a s lítkami sú veľké a široké ,.. dá sa tu zohnať pomoc od trénera? za každú pomoc ďakujem :a15 :a54
Skús napísať niečo viac o sebe. Doterajšia športová aktivita a stravovacie návyky, vek. Aký je tvoj cieľ. atď.
:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od LenkaBambulka21
#22916
Mám 24 rokov , môj cieľ je schudnúť 20 kg , zmenila som stravu snažím sa na raňajky jesť ovsené vločky nejaké tie cereálie , horšie je to s tím obedom lebo neviem č si spraviť , veľa diét je náročných na financie a ja potrebujem niečo čo nieje moc nákladne , mám doma nejaké stroje na ktorých cvičím ako je bicykel , bežecký pás , no chcem schudnúť v bruchu a v stehnách ,.. potrebujem zmeniť stravovacie návyky , a aj nejaké cviky ktoré sa dajú cvičiť doma a nemusím chodiť do fitka ,. kedže momentálne som bez práce ., budem vďačná za každú pomoc a radu :a40 :a75
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22918
LenkaBambulka21 napísal:Mám 24 rokov , môj cieľ je schudnúť 20 kg , zmenila som stravu snažím sa na raňajky jesť ovsené vločky nejaké tie cereálie , horšie je to s tím obedom lebo neviem č si spraviť , veľa diét je náročných na financie a ja potrebujem niečo čo nieje moc nákladne , mám doma nejaké stroje na ktorých cvičím ako je bicykel , bežecký pás , no chcem schudnúť v bruchu a v stehnách ,.. potrebujem zmeniť stravovacie návyky , a aj nejaké cviky ktoré sa dajú cvičiť doma a nemusím chodiť do fitka ,. kedže momentálne som bez práce ., budem vďačná za každú pomoc a radu :a40 :a75
Nemám osobné skúsenosti s chudnutím. Pokiaľ by si chcela dobrú radu, tak by sme o Tebe museli zákonite vedieť ďaleko viac. Osobný tréner by bol asi dobrá voľba, určite by Ti pomohol rýchlejšie a spoľahlivejšie.
Môj názor je, že potrebuješ zmeniť viac než len stravu. Potrebuješ vedieť prečo a kedy si začala mať ten problém so stehnami.
Stravu potrebuješ vyvážiť. Ovsené vločky to je slabá náplasť, nič Ti v chudnutí nepomôžu. Stravu pokiaľ možno v prirodzenom stave, teda čo najviac surovej. Sacharidy si ustrážiť na minimálnej hranici. Skúsiť prijímať viac bielkovín. Správny timing a pravidelnosť stravovania.
Jesť min. 5x denne v menších dávkach. Ráno po prebudení naštartovať metabolizmus, najlepšie vodou s citrónom alebo grepovú šťavu bez cukru a pod. Ak sa dá kardio tréning zaradiť ráno ešte pred raňajkami. Samozrejme kardio každý deň. Prestávku v tréningu si urob vtedy ak budeš potrebovať. Aby sa Ti nestalo, že nabehneš intenzívne a po 2-3 týždňoch budeš vyčerpaná a zavesíš to na klinec alebo horšie, spôsobíš si nejakú inú ujmu a celé si to znechutíš.
Vyvarovať sa prázdnych kalórií. T.j. obmedziť, resp. úplne odstrániť z jedálnička biele pečivo a výrobky z bielej múky. Nájsť optimálnu stravu nie je jednoduché. Potrebuješ pestrú a vyváženú, z každého rožku trošku, ako sa hovorí.
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#22919
FitPotreby asi napísal všetko, neviem čo by som dodal. Možno to, že si spomínala nejaké diéty...Určite sa neriaď nejakými drastickými internetovými diétami. Jednoducho musíš zmeniť životný štýl. Tj. začať športovať a kvalitne a zdravo sa stravovať. To znamená veľa zeleniny, dostatok bielkovín a ak budeš mať chuť na sladké-daj si račej kus ovocia, ale aj ten prevažne v doobedných hodinách.
:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od Patrikbb
#23007
ahoj,

moje prsi su dost' v poriadku, ale nie su vel'mi široke, chcel by som vaščšie plochy. Ako to riešit', držat' činku širše? Alebo je nekoro? Cvičim už 4 roky, ale tak tak, rekreačne :)

D'akujem

P
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#23011
Patrikbb napísal:ahoj,

moje prsi su dost' v poriadku, ale nie su vel'mi široke, chcel by som vaščšie plochy. Ako to riešit', držat' činku širše? Alebo je nekoro? Cvičim už 4 roky, ale tak tak, rekreačne :)

D'akujem

P
Asi nerozumiem otazke, sorry.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]