Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.
Užívateľov profilový obrázok
Od Michal
#10524
Zdravím, necvičím dlho ale zaujimalo by ma či uživanie proteinu vážne škodí zdraviu alebo nie, či treba niaku obvzlašt stravu ktomu spraviť ked to niekto berie a jaky treningovy plan... vopred dakujem ...

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#10527
Michal napísal:Zdravím, necvičím dlho ale zaujimalo by ma či uživanie proteinu vážne škodí zdraviu alebo nie
nie , neskodí
Michal napísal: či treba niaku obvzlašt stravu ktomu spraviť ked
strava /spravna / je jeden z najdolezitejsích faktorov pri cvicení
Michal napísal:ked to niekto berie a jaky treningovy plan... vopred dakujem ...
proteiny bere min 70 percent zaciatocnikov , a co sa týka treningových planov , je ich tu na webe niekolko , rozhodne doporucujem prestudovat forum cviky a treningy a rovnako aj forum e-knihy / su tu zaujimave publikacie pre zaciatocnikov ...

treningový plan ti nebude nikto zostavovat zadarmo , to je platena sluzba , ktoru ponukaju osobní treneri , ale je ich tu dost , urcite ti niekto da ponuku na nejake konzultacie , ludia tiu vedia aj zostavit jedalnicek,trening, stravovanie atddd . mozno ta niekto bude kontaktovat alebo ti napise priamo sem ...
Od Guli
#10528
Michal napísal:Zdravím, necvičím dlho ale zaujimalo by ma či uživanie proteinu vážne škodí zdraviu alebo nie, či treba niaku obvzlašt stravu ktomu spraviť ked to niekto berie a jaky treningovy plan... vopred dakujem ...
Ked som si kupoval svoj 1. protein tiez som si myslel bohviejak som nelegalny. :a11
Su to len bielkoviny navrch. :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od Habbs
#10532
Podla toho o aky protein ide.Co vlastne obsahuje.Neskodi samotny protein ,ale to co je v nom zamiesane.Vela druhov proteinov obsahuje vysoko skodlivy Aspartam (sladidlo)t.j. potravinarska znacka E 951.Vela druhov obsahuje lepok a laktozu.Lepok je obsiahnuty najviac v biele muke.Nadmerny prijem lepku ,respektive ak telo nestiha odburavat lepok,tak tento lepok Vam pomaly a isto zalepuje filtracne organy a vsetke cievky.Nie nadarmo sa mu hovori lepok.Co to znamena?Nedostatocna detoxikacia organizmu.Nahromadenie stale viac jedov v tele od vonkajsieho prostredia to co dychate ,jete,pijete.Vsetko obsahuje mnozstvo chemie.Jeto ako ked sa Vam zanesie sitko na vani a voda nechce odtiect.Preto sa treba zdravo stravovat ,pit iba cistu vodu.Vzduch si clovek nevyberie.Vekom sa detoxikacne organy upchavaju ,preto vacsina vekom pribera.Tento odpad sa hromadi v tele v podobe tuku a vody a sposobuje rozne zdravotne problemy.Organizmus si tak svoje vnutorne dolezite organy chrani a jedy uklada daleko odnich do medzibunkoveho priestoru do vody a tuku.
A ako si vycistit organy?Ovocim a cerstvymi ovocnymi stavami a ich kyselinami.Kyseliny rozozeru nanosy z vasho tela aj desiatky rokov stare,tak budu organy pracovat spravne a organizmus sa zacne sam cistit.Popritom prestat dodavat telu dalsie jedy z tej ludom vytvorenej stravy ,ktora je iba biznis a jest dary prirody ovocie a zeleninu.Tomu sa hovori ocista tela.Ziadne lieky vam nepomozu.To uz som odbocil od temy,mohol by som tu pisat a pisat.
Co sa tyka proteinov ,niektore znacky uz upozornuju nato ze neobsahuje aspartam -aspartam free,a kupovat proteiny jednoznacne s enzymamy.
Tu je nieco o aspartame
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/xiv ... titulky-sk
Od Guli
#10533
Habbs napísal:Podla toho o aky protein ide.Co vlastne obsahuje.Neskodi samotny protein ,ale to co je v nom zamiesane.Vela druhov proteinov obsahuje vysoko skodlivy Aspartam (sladidlo)t.j. potravinarska znacka E 951.Vela druhov obsahuje lepok a laktozu.Lepok je obsiahnuty najviac v biele muke.Nadmerny prijem lepku ,respektive ak telo nestiha odburavat lepok,tak tento lepok Vam pomaly a isto zalepuje filtracne organy a vsetke cievky.Nie nadarmo sa mu hovori lepok.Co to znamena?Nedostatocna detoxikacia organizmu.Nahromadenie stale viac jedov v tele od vonkajsieho prostredia to co dychate ,jete,pijete.Vsetko obsahuje mnozstvo chemie.Jeto ako ked sa Vam zanesie sitko na vani a voda nechce odtiect.Preto sa treba zdravo stravovat ,pit iba cistu vodu.Vzduch si clovek nevyberie.Vekom sa detoxikacne organy upchavaju ,preto vacsina vekom pribera.Tento odpad sa hromadi v tele v podobe tuku a vody a sposobuje rozne zdravotne problemy.Organizmus si tak svoje vnutorne dolezite organy chrani a jedy uklada daleko odnich do medzibunkoveho priestoru do vody a tuku.
A ako si vycistit organy?Ovocim a cerstvymi ovocnymi stavami a ich kyselinami.Kyseliny rozozeru nanosy z vasho tela aj desiatky rokov stare,tak budu organy pracovat spravne a organizmus sa zacne sam cistit.Popritom prestat dodavat telu dalsie jedy z tej ludom vytvorenej stravy ,ktora je iba biznis a jest dary prirody ovocie a zeleninu.Tomu sa hovori ocista tela.Ziadne lieky vam nepomozu.To uz som odbocil od temy,mohol by som tu pisat a pisat.
Co sa tyka proteinov ,niektore znacky uz upozornuju nato ze neobsahuje aspartam -aspartam free,a kupovat proteiny jednoznacne s enzymamy.
Tu je nieco o aspartame
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/xiv ... titulky-sk
Ked si nahodil takuto temu spomenul som si na vyborny dokument "food matters"
Užívateľov profilový obrázok
Od Michal
#10626
chcel by som sa vás ešte spýtať v jakých dávkach by som to mal užívať? pretože nemam ani tušáka asi kolko...
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#10629
Michal napísal:chcel by som sa vás ešte spýtať v jakých dávkach by som to mal užívať? pretože nemam ani tušáka asi kolko...
zvycajne sa dava 2 az 3x za den po 50g, ale proteinu mozes davat podla potreby, to zalezi na tom, kolko bielkovin prijmes pocas dna v beznej strave, ked je ich menej das viac proteinu, ked je ich viac das menej proteinu - to by si mal mat zakonponovane v jedalnicku a mnozstvo bielkovin davat na kilogram telesnej hmotnosti zhruba
Od Guli
#10634
Michal napísal:chcel by som sa vás ešte spýtať v jakých dávkach by som to mal užívať? pretože nemam ani tušáka asi kolko...
ja davam rano 15 g, pred treningom 30, po treningu 30, pred spanim 15. Nezalezi kolko proteinu vypijes ale kolko tvoje telo prijme.

Ale ked som zacinal daval som si iba pred a po treningu. Ale nezabudni ze je to len doplnok k bielkovinam kt. musis hlavne prijat v strave.
Protein je len o tom ze to telo prijme lachsie a rychlejsie nez z pevneho jedla. Ked docvicis mas vsetku krv vo svaloch, a dolezitych organoch.
Keby zjes hned kura po treningu musi krv ist zo svalov do zaludku - to je zle pre regeneraciu. K tomu sluzi protein ze tekuta forma stravy nezatazi zaludok tolko. :a22
Od milankos512
#10639
presne ...ako už chalani vyššie spomenuli ...ja napríklad dávam proteín ako prvú vec po prebudení ..potom o chvíľu si dám normál raňajky ..a potom druhú dávku proteínu dávam nejakú pol hodku po tréningu ...obydve dávky po nejakých 30-35g ...myslím že zase preháňať to s proteínom netreba pretože ak je ho naraz príliš veľa tak telo ho nestrávi a jednoducho ho vylúčiš ..aby som bol slušný :a11 tie 2 dávky to je taký základ ...môžeš dávať aj častejšie napríklad ako uviedol Guli ..ráno, pred tréningom, po tréningu a večer ..je to už na tebe koľko máš financií ...taký 2,3kg proteín ked by si dávkoval 2-krát denne po tých 30-35g ti vydrží okolo 40 dní ..proste okolo mesiaca ...
Užívateľov profilový obrázok
Od skandicek
#12522
Keď vstávam skoro ráno stíham si ho spraviť len tak tak.....a k otázke..mohol by som si ho pripraviť večer-normálne zašejkovať atd a ráno už iba trošku roztrepať a vypiť?...nepokazí sa to?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12524
skandicek napísal:Keď vstávam skoro ráno stíham si ho spraviť len tak tak.....a k otázke..mohol by som si ho pripraviť večer-normálne zašejkovať atd a ráno už iba trošku roztrepať a vypiť?...nepokazí sa to?
Nehaj to v chladnicke a vsetko bude ok.
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#12527
skandicek napísal:Keď vstávam skoro ráno stíham si ho spraviť len tak tak.....a k otázke..mohol by som si ho pripraviť večer-normálne zašejkovať atd a ráno už iba trošku roztrepať a vypiť?...nepokazí sa to?
tiez si myslim, ze by sa tomu nemalo nic stat. ak zarabas s mliekom tak samozrejme ako pise vlasto treba dat do chladnicky. Ja som mal s timto iba jeden "problem". Ked som zarobil protak a nechal ho stat hodinu-dve tak mi sadol vsetok prasok na dno aj ked som ho dobre roztrepal predtym. potom islo tazsie rozmiesat tu "usadeninu", inak nic.
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]