Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od vladis
#11870
Caute, mam otazku, jak to je s doplnkami po treningu? ... Ja som bol v tom ze hned po treningu (do 30min) si dam protein a potom po dalsich cca 30 minutach gainer. A potom po dalsich cca 30 minutach sa najem. Je to inak ?

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#11872
gainer je dobre dat okamzite po treningu respektive do 30 minut. Zaroven s nim mozes dat aj protak na to az tak nezalezi. A jedlo po tych 30-40 minutach davat.
inak ak to chces davat takto casovo presne je dobre si ten sacharidak rozdelit do dvoch davok. teda zarobis normalne jednu davku (20g lahko stravitelnych a 10g tazko stravitelnych sacharidov) ale polovicu budes popijat popri treningu a druhu polovicu naraz po treningu. malo by to podsattne zvisit ako energiu tak rast svalovej hmoty.
Užívateľov profilový obrázok
Od vladis
#11889
vdaka :) a je aj nejaka stranka kde je o tom pekne nieco napisane? By ma zaujimalo aj podrobne ze preco sacharidy, preco proteiny a preco kedy :)
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11893
vladis napísal:vdaka :) a je aj nejaka stranka kde je o tom pekne nieco napisane? By ma zaujimalo aj podrobne ze preco sacharidy, preco proteiny a preco kedy :)
Na tomto fore najdes vsetko co potrebujes.Najidealnejsie je jednoduchost pevna strava po treningu a hned zo s travou aj gainer alebo protein.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tréner Orbi
#12098
stranku ti neporadim....ale je to jednoduche: bielkoviny mas ako stavebnu jednotku, pre ich lepsiu vstrebatelnost pouzijes troska sacharidov, celkovo su sacharidy najprimarnejsim zdrojom energie pri posilnovani okrem ineho, tuky su zasa vyznamne pri prenose vzruchov, metabolizme vitamínov atd.
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#12425
vlastomenn napísal:
vladis napísal:vdaka :) a je aj nejaka stranka kde je o tom pekne nieco napisane? By ma zaujimalo aj podrobne ze preco sacharidy, preco proteiny a preco kedy :)
Na tomto fore najdes vsetko co potrebujes.Najidealnejsie je jednoduchost pevna strava po treningu a hned zo s travou aj gainer alebo protein.
takže potréningové jedlo spojiť s proteinom alebo gainerom? aký to má zmysel? pokiaľ si dá porciu mäsa načo dávať k tomu proťák? zbytočne veľa bielkovín ... ak som ťa zle pochopil, tak sorry.

po tréningu by sa aspoň pol hodinku najlepšie až hodinu nemala jesť tuhá strava z dôvodu, že v orgánoch ako plúca, mozog, srdce preteká viac krvi ako obyčajne a taktiež aj v daných partiách, ktoré sme precvičili je nahromadené veľké množstvo krvi a keďže by sme dali tuhú stravu, krv by sa musela rýchlo presunúť do žalúdka pri trávení potravy. Nie je to pre telo nič dobré, môže dostať menší šok, pričom my si to vôbec nemusíme uvedomiť.

Doplnky je veľmi vhodné dávať hlavne pred a počas tréningu.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12430
Zemák napísal:
vlastomenn napísal:
vladis napísal:vdaka :) a je aj nejaka stranka kde je o tom pekne nieco napisane? By ma zaujimalo aj podrobne ze preco sacharidy, preco proteiny a preco kedy :)
Na tomto fore najdes vsetko co potrebujes.Najidealnejsie je jednoduchost pevna strava po treningu a hned zo s travou aj gainer alebo protein.
takže potréningové jedlo spojiť s proteinom alebo gainerom? aký to má zmysel? pokiaľ si dá porciu mäsa načo dávať k tomu proťák? zbytočne veľa bielkovín ... ak som ťa zle pochopil, tak sorry.

po tréningu by sa aspoň pol hodinku najlepšie až hodinu nemala jesť tuhá strava z dôvodu, že v orgánoch ako plúca, mozog, srdce preteká viac krvi ako obyčajne a taktiež aj v daných partiách, ktoré sme precvičili je nahromadené veľké množstvo krvi a keďže by sme dali tuhú stravu, krv by sa musela rýchlo presunúť do žalúdka pri trávení potravy. Nie je to pre telo nič dobré, môže dostať menší šok, pričom my si to vôbec nemusíme uvedomiť.

Doplnky je veľmi vhodné dávať hlavne pred a počas tréningu.
Pochopil si dobre.myslis ze v gaineri je vela bielkovin? Asi nemas prehlad. Co sa tyka doplnkov co som pisal ano kludne s potravou aj pevnou stravou. Uc sa chlape este mas cas za par rokov sa naucis co a ako hlavne na sebe nie to co ti trener povie ale ak niekde blbost precitas.
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#12437
vlastomenn napísal: Doplnky je veľmi vhodné dávať hlavne pred a počas tréningu.
Pochopil si dobre.myslis ze v gaineri je vela bielkovin? Asi nemas prehlad. Co sa tyka doplnkov co som pisal ano kludne s potravou aj pevnou stravou. Uc sa chlape este mas cas za par rokov sa naucis co a ako hlavne na sebe nie to co ti trener povie ale ak niekde blbost precitas.[/quote]
sorry, ale ak ja nemám prehľad, tak potom neviem :a4

neviem všetko, nie som dokonalý, ale myslím si, že prehľad čo sa týka tréningov, stravovania, suplementácie mám viac než dosť. A hlavne z vlastných skúseností. Trénera mám, ale sem tam mu poviem v skratke ako idem stravu, doplnky toť vše. A čo akurát skontroluje formu, či sa mu to pozdáva (sám sa ťažko ohodnotím, pretože vždy si myslím, že to stále nie je ono aj deň pred súťažou), či treba zrýchliť či spomaliť (napr. diétovanie). Stravovanie, suplementácia a tréningy si robím sám, v každej diéte skúšam niečo nové, taktiež pred každou súťažou idem inak superkompenzaciu a takto by som mohol menovať ďalšie veci.

A inak lepšie čítaj príspevky po druhom, pretože som písal, že načo si má dať dotyčný proťák s potréningovým (tuhým) jedlom naraz, keď v dávke mäsa je kopec bielkovín tak načo prihadzovať zbytočne ďalšie. to je jeden príklad a taktiež som písal, že nie je vhodné dávať minimálne do pol hodiny po tréningu tuhú stravu až hodinu. prečo? napísal som vyššie.

PEACE
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#12537
vladis napísal:vdaka :) a je aj nejaka stranka kde je o tom pekne nieco napisane? By ma zaujimalo aj podrobne ze preco sacharidy, preco proteiny a preco kedy :)
Ak vieš trosku anglicky odporucam ti stránku:

www.t-nation.com
Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]