Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o účinkoch anabolík na ľudský organizmus, konkrétne druhy anabolických steroidov.
TOTO FÓRUM MÁ VÝHRADNE INFORMATÍVNY A OSVETOVÝ CHARAKTER! V ŽIADNOM PRÍPADE NIKOHO NENAVÁDZAME NA UŽÍVANIE STEROIDOV.
Pravidlá fóra: Anabolické steroidy sú lieky. Anabolické steroidy, anaboliká, steroidy, neužívajte pokiaľ na to nemáte naozaj dobrý dôvod. Anabolické látky neužívajte pokiaľ vám ich nepredpíše lekár. Ich užívaním bez predpisu ohrozujete svoje zdravie a život. Vždy zvažujte, či je zdravie prednejšie ako pár kíl svalovej hmoty navyše! Ktorú po ich vysadení aj tak stratíte. Zdravie vám ale už nikto nevráti!
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11088
Clenbuterol
Obrázok
Používa sa na liečbu ľudí, ktorí trpia poruchami dýchania, na liečbu astmy.

:a45 Popis:
Má minimálne anabolické účinky. Má silné tuk spaľujúce vlastnosti. Dokáže zvýšiť metabolizmus (približne o 10%), telesnú teplotu približne o polovicu stupňa nahor a tiež mierne zvyšuje svalovú silu (aj keď môže ísť len o mýtus). Vedľajšie účinky pri užívaní tohto lieku sú predovšetkým búšenie srdca, triaška rúk, nadmerné potenie, nespavosť, pri extrémnych dávkach bolesti hlavy, prípadne aj nevoľnosť. Tieto prejavy ustupujú po vysadení. Je mierne hepatoxický, samozrejme zvyšujúcou sa dávkou sa zvyšuje aj jeho toxicita. Pri užívaní tejto látky sa odporúča piť dostatok tekutín a posledná denná dávka by mala byť v 15-16-tej hodine (kvôli spánku)

:a45Je clenbuterol anabolický?
-spočiatku bol potenciál clenbuterolu veľmi veľký v rámci budovania svalových prírastkov u zvierat, pretože má schopnosť stimulovať protosyntézu. Ale to čo preukázala testy na zvieratách, neplatito u ľudí, pretože by sa clenbuterol musel užívať vo veľmi vysokých dávkach, ktoré sú už ale na hranici so smrťou. Výsledkom bolo zistenie, že má veľmi nízky potenciál, pre budovanie svalov u ľudí.

:a45 Je clenbuterol hormonálny liek?
-činnosť clenbuterolu veľmi úzko súvisí s katecholamínmi (andrenalín a noradrenalín). Ale clenbuterol pôsobí prevažne na beta adrenergné receptory a nie na adregergné receptory alfa. Andrenalín a noradrenalín pôsobia na oba tieto typy adrenergných receptorov (alfa aj beta). Teda clenbuterol zaradzujeme medzi syntetické hormóny, jeho výhodou ale je, že neznižuje tvorbu vlastného testosterónu, a bohužiaľ nemá takmer žiadna anabolické a androgénne pôsobenie.

:a45 Je clenbuterol najlepší beta-agonista (B-A)?
-Existujú aj lepšie a efektívnejšie alternatívy, ako je clenbuterol, ale pomer ceny k pôsobeniu tejto látky ja veľmi priaznivý, preto aj ked nie je najlepším B-A, je asi najviac využívaným.

:a45 Môže clenbuterol vyvolať vznik gynekomastie?
-Bohužiaľ odpoveď znie.... áno !!!! Určite si prekvapný z toho čo čítaš. Clenbuterol môže podporiť vznik gynekomastie, alebo zväčšiť už existujúcu gynekomastiu. Takže poďme k vysvetleniu. Kedže clenbuterol patrí do skupiny Beta agonistov, o týchto látkach je známe, že môžu urýchliť aromatizáciu testosterónu. Preto je potrebné pri užívaní clenbuterolu prijať potrebné opatrenia proti vzniku gynekomastie u citlivých jedincoch.

:a45 Je Clenbuterol antikatabolický?
-ak clenbuterol je minimálne anabolický, má aspon antikatabolické pôsobenie? Bolo preukázané, že pri nízkokalorických dietach clenbuterol vykazoval antikatabolické účinky. Prečo? Telo používa tuky z tukového tkaniva ako energiu, aby zabránili kalorickému deficitu. Ibaže ľudia počas roku jedia dostatok sacharidov a preto telo čerpá energiu nie z tukov, ale z prijatých sacharidov. Taktiež to platí pre bielkoviny, čo znamená, že telo používa aj bielkoviny ako zdroj energie. A tým sa nedostane dostatočná výživa do svalov, a takto človek stráca svaly a tuky ostávajú. A toto je miesto, kedy nastupuje na scénu clenbuterol. Pomáha telu využívať vlastný tuk ako zdroj energie namiesto bielkovín. Bohužial ale jeho využitie sa naozaj preukáže iba v diete, pretože mimo diety jeho antikatabolické účinky sa v podstate ani neprejavia, môže sa prejaviť práve opak.

:a45 Je clenbuterol katabolický?
-možno bude smiešne uvažovať o katabolických učinkoch clenbuterolu, kedže som teraz písal o jeho antikatabolických účinkoch. Ak si ale pozorne čítal, na konci som spomenul, že sa môže prejaviť práve opak. V nízkych dávkach sa jeho katabolický účinok neprejaví. Štúdie ale preukázali, že pri dávkach 15-20 tab je katabolický. Teda áno, clenbuterol môže byť aj katabolický, pretože pri vysokej dávke spôsobuje zníženie kreatinkinázy, čo znamená, že clenbuterol nepriaznivo pôsobí na svaly a tým nepriaznivo pôsobí aj na tréningové nasadenie.

:a45 Môže clenbuterol vzýšiť tréningový výkon?
-Závisí to od výšky dávok, clenbuterol môže zvýšiť výkon pri nízkych dávkach, alebo znížiť výkon pri vysokých dávkach (to som už spomínal pri vyššie položenej otázke)

:a45 Kedy je lepšie užívať clenbuterol?
-myslím že odpovede na vyššie položené otázky odpovedajú aj na túto poslednú otázku. Najlepšie je užívať clenbuterol v diete, pre plné využitie jeho účinkov. Samozrejme sa užíva clenbuterol aj v kúre, alebo po kúre, teda v PCT. V PCT by som ho ale nahradil lepšou alternatívou a tou je Salbutamol, kvoli jeho niekoľkým výhodam. Kedže narozdiel od clenbuterolu skutočne predĺžuje anabolický efekt, upravuje pomer dobrého a zlého cholesterolu a tiež dokáže do istej miery spaľovať tuk.

:a45 Aké zvoliť dávkovanie?
-ná dávkovanie 2 dni on a dva dni off zabudnite, neskôr vysvetlím prečo, taktiež na dávky pred spaním treba zabudnúť, pretože potom môže byť naozaj ťažké zaspať.
-najlepšie je dávku postupne deň čo deň zvyšovať, až kým sám nezistíš, že toto je primeraná dávka, s touto dávkou potom ísť konštantne až do konca kúry, ktorá by nemala presianúť 3 - 4 týžnde. Pretože jeho účinky sa potom už strácajú. Najlepšie je potom zvoliť pauzu aspoň 2 - 4 týždne, kedy sa prečistia receptory a môžte nanovo začať.
Obrázok
:a45 Ďalšie fakty o Clenbuterole
- ako je už určite známe, má termogénne schopnosti, preto počas jeho užívania je cítiť návaly tepla, kdže zvyšuje telesnú teplotu a výraznejšie potenie
- zlepšuje uvoľňovanie glykogénu do krvného riečišťa a tým podporuje nárast energie, ktorá zvykne byť dosť citeľná pri tréningu, pretože sa zrýchľuje využitie tukov a bielkovín v tele. To má za následok aj spaľovanie tukov
- ako je známe, zvyšuje aeróbnu kapacitu, a to tým, že zvyšuje kyslíkovú dopravu cez zvýšený krvný tlak.
- pri dlhodobom užívaní clenbuterol stráca účinnosť, dá sa to sledovať aj tým, že ak Vám klesá teplota tela, teda pri užívaní clenbuterolu už nebudete cítiť vôbec žiadne návaly tepla a potenie, znamená to, že účinok už pomaly upadá. Nepomáha už ani zvyšovanie dávok, ani predlžovanie cyklu, je nutné cyklus na určitú dobu prerušiť a potom začať znovu.
- vytvára synergetický efekt s T3 v rámci spaľovania tukov, často krát sa využíva aj počas kúry, najmä s AAS, ktoré sú vhodné na naberanie kvalitnej hmoty
- výskumi poukazujú aj na to, že dlhodobé a časté užívanie clenbuterolu spôsobuje zväčšovanie srdca

:a45 Dávkovanie:
Dávkuje sa od 60 do 120 mcg za deň (0,6 – 1,4 mg). Zvykne sa užívať v dvoch až troch denných dávkach s časovým odstupom cca 3 hodiny. Existujú rôzne spôsoby dávkovania. Buď sa užíva vkuse po dobu 3-4 týždňov v postupne sa zvyšujúcich dávkach, teda pyramída smerom nahor, kedy sa užívateľ dostane na určitú prijateľnú dávku a tou potom konštantne dokončí cyklus. Alebo ďalší systém je 2 dni „on“ a 2 dni „off“ opäť po dobu 3-4 týždňov (táto voľba pravdepodobne nie je ale úplne ideálna). Neužíva sa dlhšie ako 4 týždne, pretože potom stráca svoje účinky.

Zdroj: skroids.com

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11118
nitrix1986 napísal:najkvalitnejsia a aj najsilnejsia clemba je podla mna cinska
Najlepia je org. SPIROPENT z lekarne lebo je tam istota.Raz som mal madarsku ale to bolo davno to bola supa od jedneho znameho pretekara nic lepsie som nemal.
Užívateľov profilový obrázok
Od nitrix1986
#11131
vlastomenn napísal:
nitrix1986 napísal:najkvalitnejsia a aj najsilnejsia clemba je podla mna cinska
Najlepia je org. SPIROPENT z lekarne lebo je tam istota.Raz som mal madarsku ale to bolo davno to bola supa od jedneho znameho pretekara nic lepsie som nemal.
nemozes hadam porovnavat cinu a spirak,ale tak poznam vela ludi ktorym zabera to druhym to ,takze tak u kazdej latky plati ze kazde telo je individualne
Užívateľov profilový obrázok
Od pyton88
#11279
Ja som už vyskúšal tiež hocijakú clenbu,aj spiropent a v pohode. Keď mi nejaká clenba málo šlape,rozkúšem ďalšiu tabletku a fičím...
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11285
pyton88 napísal:Ja som už vyskúšal tiež hocijakú clenbu,aj spiropent a v pohode. Keď mi nejaká clenba málo šlape,rozkúšem ďalšiu tabletku a fičím...
Ja este doberam momentalne od LA PHARMA a tiez slape dobre keby nebolo nieco v poriadku hned to rozpoznam.Ucinkom sa rovna org.SPIROPENTU.
Prikladam foto
Obrázok
Užívateľov profilový obrázok
Od b7777
#11524
Pri uzivani svojom som sa riadil tymto a nepocitil som ziaden z vedlajsakov - iba ak som si dal po 2 poobede tak sa mi trochu zle zaspavalo.
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12860
ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12864
b7777 napísal:Pri uzivani svojom som sa riadil tymto a nepocitil som ziaden z vedlajsakov - iba ak som si dal po 2 poobede tak sa mi trochu zle zaspavalo.
Vsak to je jasna vec ked to das cim blizsie k spanku tym horsie. Je to vec ktora vie dobre nabudit.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12865
peter222 napísal:ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Skade si to mal? 10 tab. by asi hned nikto nezvladol.
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12887
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Skade si to mal? 10 tab. by asi hned nikto nezvladol.
ja som to mal od jedneho,ma aj na nete veci,ale nechcem pisat stranku az by sa to nemalo. ani mne sa to neak nevidelo.lebo aj stim spankom ja by som zaspal aj keby si to davam pred spanim. a ani som nic necitil aj ked som dal 10.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12893
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Skade si to mal? 10 tab. by asi hned nikto nezvladol.
ja som to mal od jedneho,ma aj na nete veci,ale nechcem pisat stranku az by sa to nemalo. ani mne sa to neak nevidelo.lebo aj stim spankom ja by som zaspal aj keby si to davam pred spanim. a ani som nic necitil aj ked som dal 10.
To si mal urcite sracku co tam nebolo nic cize placebo to je riziko cierneho trhu. Cize ako som tu uz pisal ak bude niekto chciet funkcne veci treba sa obratit na mna. Rozmyslam ze sa asi pustim ja do tohoto biznisu zas(kedysi som to predaval) zo zamerom uspokojit spotrebitela a nie ho osrat.
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12936
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Skade si to mal? 10 tab. by asi hned nikto nezvladol.
ja som to mal od jedneho,ma aj na nete veci,ale nechcem pisat stranku az by sa to nemalo. ani mne sa to neak nevidelo.lebo aj stim spankom ja by som zaspal aj keby si to davam pred spanim. a ani som nic necitil aj ked som dal 10.
To si mal urcite sracku co tam nebolo nic cize placebo to je riziko cierneho trhu. Cize ako som tu uz pisal ak bude niekto chciet funkcne veci treba sa obratit na mna. Rozmyslam ze sa asi pustim ja do tohoto biznisu zas(kedysi som to predaval) zo zamerom uspokojit spotrebitela a nie ho osrat.
no ja som snim urcite skoncil, aj ked som si objednal,este som mu nato aj volal ze ake chcem znacky a tak a aj tak my poslal ine,z toho ma islo slahnut. a mal som od neho vsetky veci takze asi aj tie ostatne neboli bohvieake prave,ktovie kolko percent tejlatky to vobec obsahovalo.nieco som pribral ale na tie peniaze co som do toho nabuchal,,,,,,clovek ledva nasetri a este aj to ho ojebu.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12937
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Skade si to mal? 10 tab. by asi hned nikto nezvladol.
ja som to mal od jedneho,ma aj na nete veci,ale nechcem pisat stranku az by sa to nemalo. ani mne sa to neak nevidelo.lebo aj stim spankom ja by som zaspal aj keby si to davam pred spanim. a ani som nic necitil aj ked som dal 10.
To si mal urcite sracku co tam nebolo nic cize placebo to je riziko cierneho trhu. Cize ako som tu uz pisal ak bude niekto chciet funkcne veci treba sa obratit na mna. Rozmyslam ze sa asi pustim ja do tohoto biznisu zas(kedysi som to predaval) zo zamerom uspokojit spotrebitela a nie ho osrat.
no ja som snim urcite skoncil, aj ked som si objednal,este som mu nato aj volal ze ake chcem znacky a tak a aj tak my poslal ine,z toho ma islo slahnut. a mal som od neho vsetky veci takze asi aj tie ostatne neboli bohvieake prave,ktovie kolko percent tejlatky to vobec obsahovalo.nieco som pribral ale na tie peniaze co som do toho nabuchal,,,,,,clovek ledva nasetri a este aj to ho ojebu.
Posli mi link na tu stranku do ss
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12938
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:ja som tiez necitil ziaden z vedlaisich uc. ale som daval 6 a nic,spanie ok nic som necitil,dal som 10 a zase nic. rano som stal dal som si 5 isiel som cvicit,prisiel som a spal som dalej... takze taky moj poznatok.
Skade si to mal? 10 tab. by asi hned nikto nezvladol.
ja som to mal od jedneho,ma aj na nete veci,ale nechcem pisat stranku az by sa to nemalo. ani mne sa to neak nevidelo.lebo aj stim spankom ja by som zaspal aj keby si to davam pred spanim. a ani som nic necitil aj ked som dal 10.
To si mal urcite sracku co tam nebolo nic cize placebo to je riziko cierneho trhu. Cize ako som tu uz pisal ak bude niekto chciet funkcne veci treba sa obratit na mna. Rozmyslam ze sa asi pustim ja do tohoto biznisu zas(kedysi som to predaval) zo zamerom uspokojit spotrebitela a nie ho osrat.
no ja som snim urcite skoncil, aj ked som si objednal,este som mu nato aj volal ze ake chcem znacky a tak a aj tak my poslal ine,z toho ma islo slahnut. a mal som od neho vsetky veci takze asi aj tie ostatne neboli bohvieake prave,ktovie kolko percent tejlatky to vobec obsahovalo.nieco som pribral ale na tie peniaze co som do toho nabuchal,,,,,,clovek ledva nasetri a este aj to ho ojebu.
Posli mi link na tu stranku do ss
kurna ale ako sa to posiela????????
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12948
vlastomenn napísal:Uz to mam co si konkretne bral stade?Nazov + latka.
vies co, deku, sustanon-na dva mesiace, primobolan na mesiac, a clenbuterol a este clomid my ostal na koniec.
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12949
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:Uz to mam co si konkretne bral stade?Nazov + latka.
vies co, deku, sustanon-na dva mesiace, primobolan na mesiac, a clenbuterol a este clomid my ostal na koniec.
co na to hovoris? ja som siel cca 5kg za 2mesiace(ale dotoho gajner,proteiny atak) a strasne som pribral na bruchu to ako som este nezazil,totok.neviem z coho tak.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12951
peter222 napísal:
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:Uz to mam co si konkretne bral stade?Nazov + latka.
vies co, deku, sustanon-na dva mesiace, primobolan na mesiac, a clenbuterol a este clomid my ostal na koniec.
co na to hovoris? ja som siel cca 5kg za 2mesiace(ale dotoho gajner,proteiny atak) a strasne som pribral na bruchu to ako som este nezazil,totok.neviem z coho tak.
Nespolahlivy zdroj je tam skor viac fake robenych na kolene.Nenapisal si co si stade zobral a konkretne o ktorej clembe si pisal. Vsetko zalezi na strave ako ides aj zo steroidmi.
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12956
vlastomenn napísal:
peter222 napísal:
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:Uz to mam co si konkretne bral stade?Nazov + latka.
vies co, deku, sustanon-na dva mesiace, primobolan na mesiac, a clenbuterol a este clomid my ostal na koniec.
co na to hovoris? ja som siel cca 5kg za 2mesiace(ale dotoho gajner,proteiny atak) a strasne som pribral na bruchu to ako som este nezazil,totok.neviem z coho tak.
Nespolahlivy zdroj je tam skor viac fake robenych na kolene.Nenapisal si co si stade zobral a konkretne o ktorej clembe si pisal. Vsetko zalezi na strave ako ides aj zo steroidmi.
no uz som si to myslel, ze su to fake.konkretne som odzial mal nandrolon decanoate-(norma), sustanon-pakistansky, primobolan(primoject 100) eurochem laboratories. clenbuterol (sopharma)0.02mg. a nakoniec mam clomid (50mg) genesis. a veru neviem ci ked nasadim ten clomid ci my to aj pomoze.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12959
Genesis ktory sa uz roky nevyraba je najviac zneuzivany vyrobcami na ciernom trhu a daju sa kupit dobre veci co slapu ale aj sracky to zalezi od serioznosti doticneho vyrobcu a ak je to vyrobene na slovensku v BA tak vies co v tom bude asi skoro nic pretoze vies aky su slovaci ako co najviac ojebat a co najviac zarobit. Ten eurochem pochybujem ze ma dovezeny je urcite vyrobeny v BA.
Užívateľov profilový obrázok
Od peter222
#12961
vlastomenn napísal:Genesis ktory sa uz roky nevyraba je najviac zneuzivany vyrobcami na ciernom trhu a daju sa kupit dobre veci co slapu ale aj sracky to zalezi od serioznosti doticneho vyrobcu a ak je to vyrobene na slovensku v BA tak vies co v tom bude asi skoro nic pretoze vies aky su slovaci ako co najviac ojebat a co najviac zarobit. Ten eurochem pochybujem ze ma dovezeny je urcite vyrobeny v BA.
tak teraz neviem ci si mam zohnat, druhy ten clomid, aby som udrzal aspon nieco z toho co som nabral.alebo viskusam ten co mam a ked to bude fejk tak asi stratim z toho dost, a to ma kurna sere. bol by som strasne nerad keby to stratim, co by si poradil?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12967
peter222 napísal:
vlastomenn napísal:Genesis ktory sa uz roky nevyraba je najviac zneuzivany vyrobcami na ciernom trhu a daju sa kupit dobre veci co slapu ale aj sracky to zalezi od serioznosti doticneho vyrobcu a ak je to vyrobene na slovensku v BA tak vies co v tom bude asi skoro nic pretoze vies aky su slovaci ako co najviac ojebat a co najviac zarobit. Ten eurochem pochybujem ze ma dovezeny je urcite vyrobeny v BA.
tak teraz neviem ci si mam zohnat, druhy ten clomid, aby som udrzal aspon nieco z toho co som nabral.alebo viskusam ten co mam a ked to bude fejk tak asi stratim z toho dost, a to ma kurna sere. bol by som strasne nerad keby to stratim, co by si poradil?
Jednoducho to vyber a poucis sa a nabuduce zoberies zo spolahliveho zdroja.
Užívateľov profilový obrázok
Od amraa
#13276
Co hovorite na toto?



Zevraj sa da zohnat len v lekarni. Myslite ze je to doveryhodne ci lekaren je vacsia istota?
Naposledy upravil/-a papagiorgo v 17 Nov 2011, 17:46, upravené celkom 2 krát. Dôvod: link zmazany , porusenie bodu 4 pravidiel fora
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#13288
amraa napísal:Co hovorite na toto?



Zevraj sa da zohnat len v lekarni. Myslite ze je to doveryhodne ci lekaren je vacsia istota?
Da sa to v lekarni a aj cezo mna.Linky su zakazane vkladat.
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]