Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
#13770
Ahoj,

Začátkem roku 2011 jsem na tomdle fóru založil svůj topic, kde jsem chtěl postovat své úspěchy jak přibírám na váze a jak mi jde posilování. S alergií na laktózu jsem v květnu 2011 posilovnu opustil, a co mám za problém, si přečtěte (topic vojta-t1209.html - kéž by to bylo jak předtím stejně i teď)

Ale k věci...
Je mi 15 let, váha kolísá kolem 51-52Kg a moje výška kolem 185cm, BMI je pod 15, což je hodně špatný - nikdy jsem na tom takhle zle nebyl, z kopce to semnou šlo od doby, kdy mi našli alergii na laktózu (2 roky zjišťovali, proč mám průjmy). Co se týče jogurtů, mlíka - občas si dám, ale né tak, jak kdysi - jen párkrát do měsíce. Občas si uvařím krupici nebo puding (z mlíka) a hodně jím sýry (hermelín, eidam, niva) - každý den.

Moje definice je taková, co sežeru, to vys€ru. Za doktorama nehodlám chodit, protože jsou to nehorázní zmetci, ikdyž se snaží pomoct, trvá jim to, a kolikrát se ani nedocílí toho, co potřebuju (od r. 2008 mi zjišťovali až někdy do května 2011 proč mám průjmy > demence).

Jak jíst abych přibral? Chci mít se svou výškou alespoň 65Kg. Chodil jsem roku 2011 od ledna do května do posilovny kdy jsem z 49Kg (ale s výškou 178cm - moje BMI bylo nad 17) dokázal za 3-4 měsíce nabrat 8Kg, pak průjmy byli častější a šlo to rychle z kopce. Dnes je to tak, že mám přes 185cm a BMI pod 15.

Co dělat?

Napadli mě 2 varianty:

1. Začít jíst podle nějakého jídelníčku, ze kterého se nepos€ru (průjem mám téměř každý den) a nechat jen svoje tělo přibrat.

2. Tuto variantu bych radši, ale zase se bojím, že tolik nepřiberu, protože by jsem chtěl zároveň jíst přibrat ale i cvičit. Od ledna do května 2011 jsem chodil do posilovny každý den, nechci všechno co sním ale spálit. Šlo by to nějak? - prosím radši chci cvičit, chci se do toho zase pustit a už to neopustit kvůli laktoze! + KREATIN (práškový)

Možná celkově složitý dotaz, a nejspíš pro odborníka, abych pravdu řek, je to vcelku problém, a co bych dal za to, abych byl tlustoprd - cvičil bych jedna báseň.

Reklama

Reklama

#13772
Kauzálna (príčinná) liečba nie je možná, lebo trvalo zníženú aktivitu enzýmu nemožno znovu aktivovať. Preto sa v liečebných postupoch uplatňujú najmä dietické opatrenia. Začíname s diétou bez laktózy, s postupným pridávaním v malom množstve, pričom priebežne zisťujeme hranicu znášanlivosti. Väčšina veľkých detí a dospelých znáša pri jednorázovom podaní najviac 5 až 8g laktózy (1/2 šálky mlieka). Pri odporučení lekárom diéty s obmedzením laktózy - mliečneho cukru sa niekedy stáva, že rodič je len málo informovaný, čo môže jeho dieťa konzumovať. Často sa mlieko a mliečne výrobky pacientom prísne zakazujú. Tento postup nie je najvhodnejší. Obmedzujeme použitie sladkého mlieka, povolené je kyslé mlieko a ostatné mliečne výrobky vzniknuté mliečnym kvasením a dozrievaním. Jogurty pacienti dobre tolerujú napriek tomu, že obsah laktózy je v nich vyšší ako v mlieku. Sú v nich však prítomné baktérie, ktoré prispievajú k štiepeniu laktózy.
Nižší obsah laktózy majú nasledujúce mliečne výrobky (uvedené v poradí so znižujúcim sa obsahom laktózy): smotana, tvaroh, šľahačka, ementál, kyslé mlieko, eidm, tavené syry, maslo. Lepšie sa znáša mlieko po mastnom jedle, lepšie sa toleruje šľahačka, kakao alebo čokoláda. Pri uvedených potravinách, ktoré sú pri zažívaní ťažšie, pri ich spomalenom vyprázdňovaní zo žalúdka aj znížené množstvo enzýmu na trávenie v tenkom čreve dokáže postupne malé dávky spracovať. Zistilo sa, že aj mlieko s čajom organizmus dobre toleruje, pretože tanín obsiahnutý v čaji tiež spomaľuje prechod tenkým črevom.
Samostatné diétne opatrenia treba aplikovať pre detí najnižšej vekovej skupiny - dojčatá a batoľatá, kedy je mliečna potrava po dlhý čas jedinou a po šiestom mesiaci najdôležitejšou súčasťou ich výživy. V súčastnosti sa už vyrábajú aj mlieka s minimálnym obsahom laktózy, prípadne bezlaktózové mlieka. V prípade intolerancie laktózy môžu byť plnohodnotnou stravou táchto najmenších detí.


Nemusis sa bat da sa poriadne nabrat aj bez mlieka troska si zober priklad z horeuvedeneho stlpca. Trenovat kazdy den je hlupost to sa iba spalis uz len preto ze si v mladom veku. V tvojom veku mas rychle spalovanie a este aj k tomu zdravortny problem tak teba ist na to z rozumom. S pribudajucim vekom budes naberat. Ked sa kuknes namoje fotky v galerii tak som bol vo veku ako ty a bol som ako vrabec. Trenuj 3 x za tyzden.Obmedz mliecne jedla aj ked ti to chuti a daj sa na maso, vajicka, ryza , zemiaky pripadne nejaky gajner ktory je ochudobneny o laktozu alebo ju nebsahuje vobec. Jedz v podstate vsetko co nema vela mliecneho cukru.
#13774
Měl jsem 6kg sachariďák, kterej jsem vyhodil (byla tam ještě půlka). Pokusím se najít sachariďák bez laktózy, protože nechci ani trošku laktozy.

Byl jsem zvyklí jíst každý večer piškoty+tvaroh - to teď asi nepůjde? Celkem mě zarazilo že zes*at se můžu i s 125ml mléka. Kolik můžu gramů můžu snést tvarohu? A jen tak čistě teoreticky - kdybych neustále jedl věci s laktózou - můžu mít trvalé poškození střev? Laktóza dělá jen průjem nebo něčemu i škodí?

A co ten kreatin, můžu si s ním pomoct?

A děkuju za pomoc, protože mi jde o zdraví, a takové rady nenajdu ani u doktora :a4

ps. tak jak ty jsi vypadal ve 14, 15cti, tak já jsem nevypadal nikdy :) jsem kost a kůže, nic víc.
#13775
VojtaCZ napísal:Měl jsem 6kg sachariďák, kterej jsem vyhodil (byla tam ještě půlka). Pokusím se najít sachariďák bez laktózy, protože nechci ani trošku laktozy.

Byl jsem zvyklí jíst každý večer piškoty+tvaroh - to teď asi nepůjde? Celkem mě zarazilo že zes*at se můžu i s 125ml mléka. Kolik můžu gramů můžu snést tvarohu? A jen tak čistě teoreticky - kdybych neustále jedl věci s laktózou - můžu mít trvalé poškození střev? Laktóza dělá jen průjem nebo něčemu i škodí?

A co ten kreatin, můžu si s ním pomoct?

A děkuju za pomoc, protože mi jde o zdraví, a takové rady nenajdu ani u doktora :a4

ps. tak jak ty jsi vypadal ve 14, 15cti, tak já jsem nevypadal nikdy :) jsem kost a kůže, nic víc.
Obcas si daj troska mliecneho ale nie sladke alebo obycajne to znamena viac vyhovujuce su kysle vyrobky acidko, zakvas, kysle mlieko. Tvaroh nie. Bude ta stale drazdit cize budes mat zazivacie tazkosti. Rob tak oko som uz pisal. urcite je aj suplement ktory je bez laktozy len musis prebehnut po internete. Nezabudni ani na cestoviny tiez su dobre na objemovku napr si do nich vmiesaj prazenicu pripadne konzervu tuniaka s kuskami ananasu a mas super objemovy tanier.
#13777
Ještě jsem zapoměl napsat, že mám sníženou funkčnost štítné žlázy a beru prášky euthyrox. Záhadou je, že funkčnost je snížená a měl bych být tlustý, ale přitom jsem vychrtlý. Má i na toto někdo odpověď?
#13778
VojtaCZ napísal:Ještě jsem zapoměl napsat, že mám sníženou funkčnost štítné žlázy a beru prášky euthyrox. Záhadou je, že funkčnost je snížená a měl bych být tlustý, ale přitom jsem vychrtlý. Má i na toto někdo odpověď?
Tento problem ma aj moja priatelka ale ona je cesky tlsta ale zalezi vzdy na cloveku ako sa stravuje a ci sportuje! Nedavno som ju drzal na kratko cize sa drzala aj v strave aj treningu ale samozrejme je to zena takze je to lajdak co sa tyka pohybu a kontrolovania sa. Zeny su strasne lenive a pohodlne. Ako som uz pisal si v mladom veku cize to priberanie sa moze odzrkadlit v neskorsom veku. Vzdy bude platit pravidlo ako jeme a starame sa o seba tak aj vyzerame!
#13780
JA osobne ti odporucam ak chces ist s vshou hore, treba nasadit maso, vajcia, ryzu,cestoviny, zemiaky, vlocky, krupicu...celozrnne chleby a vyrobky a stopercent to pojde hore az velmi lahko..len treba odborne zostavit jedalnicek
#13796
No nemas to jednoduche.
Skoro sa az bojim Ti nieco radit. Moj nazor, vyser sa uplne na mlieko a vsetko co je z mlieka. Vobec ho nepotrebujes.

Stretol som sa niekde (asi na internete) so zaujimavym nazorom na mlieko. Mlieko je vymysel cloveka, ktorym odrbal prirodu. Ved mlieko produkuju cicavce prirodzene len v case tesne po pocati. Kedy sa mlieko tvori v ceckoch a cim viac ho straca, tym viac sa ho tvori. Takze zaver. Mlieko je pre ludi neprirodzenou potravou. Prijimame ho prilis vela, nakolko sa z neho vyrabaju rozne dalsie potraviny, ktorych je cele more. Potom sa samozrejme stavaju taketo poruchy a vznika intolerancia na laktozu.

Skor by som sa preorientoval na zelenu stravu v surovom stave. Samozrejme, co ti chalani radia, existuje vela potravin, ktore su velmi dobre, vyzivne a vhodne pri cviceni, dokonca nepostradatelne, pre niektorych. Maso, ryby, ryza, zemiaky atd.

Vobec by som sa nebal vyradit mlieko z jedalnicka uplne.
#13807
Presne ako hovori sponzor webu !!!
#18324
Ahoj... ja ti moc poradit nemohu, ale jednu vec ti muzu rict... vsechny mlecne produkty se daji koupit bez laktozy..

http://www.bezlaktozovemlieko.sk/bezlaktozove-mlieko

to je treba firma, ktera u vas na slovensku dela mleko.. jdi do nejakeho obchodaku.. sezenes tam i tvaroh, maslo, jogurty, slehacku atd. a vse bez laktozy...

A ten protein bez ty laktozy se da koupit na netu...
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]