Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

#5618
Vykonanie cviku :


Uchopte jednoručku v sede zpriama obomi rukami s pažami natiahnutými nad hlavou . Úchop by mal byť taký , aby os jednoručky prechádzala medzi dlaňami / pozri obrázok / . Ohnite lakte a spustite činku dolu za hlavu .Zdvíhajte činku smerom nahor až do prepnutia lakťov . Aby ste izolovali triceps , majte lakte blízko pri sebe . Tento cvik nieje vhodný pre ľudí , ktorí trpia bolesťami lakťa a ramien , z dôvodu že sa pri cvičení cviku nadmerne naťahuje tricepsový úpon a ramenný kĺb sa dostáva do zraniteľnej polohy

Zapojené svaly :


Triceps , čiastočne svaly predlaktia a deltový sval
Obrázok

Reklama

Reklama

#19762
Jeden z mojich najoblubenejsich cvikov na jednu z najoblubenejsich partii :) a cvicim v sede, v stoji som este ani neskusal...vyhovuje mi, odporucam :)

este dodam, ze som skusal v lahu (tak ako francuzsky tlak) ale sed lepsi
#19790
ups, prave pozeram, ze tu je aj obrazok...ja som mal na mysli tlaky s jednoruckou, ale tak, ze uchopim len 1 rukou a druhou si drzim laket, prip. dopomoc pri posl. opakovaniach...takze ak by ma niekto nechapal... :))

inak tak ako ja robim sa da lahko aj ked si sadnes hoci len na stolicku, alebo hocico...nemusis byt oprety a ide to :)
#20685
Ak sa nemylim tak tricepsový tlak v sede s jednoručkou je tlakovy cvik nie, no a rozmyšlal som že dam do mojho treningoveho planu na triceps tricepsový tlak v sede s jednoručkou a francuzsky tlak v sede, ale daktory vravia že to je jeden a ten isty cvik len akurat že pri tom je jednoručka a pri tom Ez ... je pri tom nejaky rozdiel ?? ci je to to iste ??
#20720
FeRko napísal:Ak sa nemylim tak tricepsový tlak v sede s jednoručkou je tlakovy cvik nie, no a rozmyšlal som že dam do mojho treningoveho planu na triceps tricepsový tlak v sede s jednoručkou a francuzsky tlak v sede, ale daktory vravia že to je jeden a ten isty cvik len akurat že pri tom je jednoručka a pri tom Ez ... je pri tom nejaky rozdiel ?? ci je to to iste ??
rozdiel jev tom taky, ako pri bicepsovom zhybe s velkou cinkou a s jednoruckou
#20721
To co je na tom obrazku hore nie je podla mna tlak.
Tlak je to vzdy vtedy ked vyslovene tlacis. Tu sa ohyba ruka v loktovom klbe. Tlak na rovnej lavici v leze s velkou cinkou, to je tlak. Pokial sa zafixuje ruka v ramennych klboch, tak uz je to francuzak.
Aj to hore je francuzak podla mna, len s mansimi ci vacsimi obmenami.
#20730
FitPotreby.sk napísal:To co je na tom obrazku hore nie je podla mna tlak.
Tlak je to vzdy vtedy ked vyslovene tlacis. Tu sa ohyba ruka v loktovom klbe. Tlak na rovnej lavici v leze s velkou cinkou, to je tlak. Pokial sa zafixuje ruka v ramennych klboch, tak uz je to francuzak.
Aj to hore je francuzak podla mna, len s mansimi ci vacsimi obmenami.
Máš pravdu to čo je na obrázku je tricepsová extenzia s jednoručkou za hlavou.
#20757
Norbert Zajac napísal:
FitPotreby.sk napísal:To co je na tom obrazku hore nie je podla mna tlak.
Tlak je to vzdy vtedy ked vyslovene tlacis. Tu sa ohyba ruka v loktovom klbe. Tlak na rovnej lavici v leze s velkou cinkou, to je tlak. Pokial sa zafixuje ruka v ramennych klboch, tak uz je to francuzak.
Aj to hore je francuzak podla mna, len s mansimi ci vacsimi obmenami.
Máš pravdu to čo je na obrázku je tricepsová extenzia s jednoručkou za hlavou.
Tak ale je to tlakovy cvik nie ?? či ??
#20798
Tazzman napísal:no ale nehovorí sa tomu tak hovorovo? aj francúzsky tlak je vystieranie a predsa to tak voláme :)
nehovori sa tomu tak len hovorovo ale aj odborne, je to nazvane ako tricepsovy tlak
ja len hovorim, ze podla mna to nieje spravne, pretoze tlak je viacklbovy cvik a tu ohybas ruku len v laktovom klbe
to iste plati napr. aj pri stahovani a stlacani kladky na triceps, tiez to nie je to iste, pri stlacani ohybas aj v ramennom klbe a tlacis kladku smerom dole, pricom pri stahovani kladky vykonavas polobluk a ruky su v ramenach zafixovane ohybas len lakte
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]