Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od K1K0
#22193
čavte,mám 14 rokov,185 cm,a teraz 86 kg.Mohli by ste mi odporučiť nejakú dietu.Do posilky som začal chodiť pre 2 týždňami.čítal som niečo o tých Sacharidových vlnách,ale neviem či to je pre mňa to pravé orechové.Ďakujem

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22194
Chces sa tomu venovat dlhodobo alebo len chces schudnut urcite kila a potom zabudnut, ze si chodil do posilovne? Ak to prve, tak by som poradil, aby si jedol hl. maso a ryzu, potom nejake, co ja viem, mliecne produkty, trebars aj nejake vlocky atd (pozri v sekcii jedalnicky)...+ cvic, citaj a uc sa...mas 14, dietu by si zaradil neskor, ked uz budes mat aky taky prehlad o veciach (spravne vykonavanie cvikov a pod.)...

ak to druhe tak neviem...ja som v zaciatkoch skusal "sacharidove vlny" ale vobec to nedopadlo tak jak som chcel (neber to tak, ze o tebe pochybujem)...a tiez to siaha dost do penazenky...v tomto nech ti poradia skusenejsi borci

kazdopadne nezabudaj na kardio (beh, bicykel, plavanie,...) ak chces zhadzovat
Užívateľov profilový obrázok
Od K1K0
#22195
Ok,tak chcel by som sa temu venovať dlhodobo :).Ďakujem za radu
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22201
Tak tu ti treba hlavne trpezlivost...necakaj, ze budes mat idealnu postavu o mesiac ci o dva...len si pekne cvic, naberaj skusenosti a objem a diety pridu neskor...nevrhaj sa do toho bezhlavo
Užívateľov profilový obrázok
Od squater
#22323
Absolútne nesúhlasim.
- PREČO by mal človek naberať keď chce schudnúť ?
Napríklad v dnešnej dobe sa čoraz viac ľudí hlási na kurz na redukciu hmotnosti u osobného trénera z ktorých vyše 90% nikdy nechodilo do fitka a drvivá väčšina videla fitko tak akurát na internete.
- PREČO aj im tréner nepovie nech najprv ešte viac priberú a potom nech schudnú?
Určite vás napadlo, čo tým sledujem...
Ide mi o to, že človek sa rozhodne požiadať o pomoc ohľadom chudnutia a ďalší mu poradia nech priberá. WTF?
Ale hlavne ide o to, že človek by si mal ísť za svojim cieľom. No čo spraví chalan ktorý je vo fitku nový keď mu nejakí típci na fóre poradia opak. No čo asi, poslúchne ich. A tak ľudia prichádzajú o svoje sny.
A ďalšia vec je, že obdobie diéty je to najťažšie obdobie v živote kulturistu alebo obyčajného cvičenca a človek si hneď uvedomí ake ťažké to je a bude si to vážiť...

PS: Poradili ste mu priberať. A čo spraví neskúsený cvičenec keď sa mu povie "naberaj"? Siahne po nezdravých a tukových jedlách. Z toho naberie tak akurát kopu sadla. Možno aj vďaka vám ma teraz o 3kila sadla viac a myslí si že aký je frajer, veď ide objemovku. (Teraz to na jeho adresu nemyslim ako urazku)...
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22324
ak ma kila naviac a chce schudnut a vyzerat ako "chrt"...tak nech si da dietu...
ja sam som sa ho pytal co chce, povedal, ze sa tomu chce venovat...a nikto mu tu nekazal prezierat sa blbostami, ked clovek vie spravne jest, tak nenaberie ako vravis "sadlo"...

ak je to tvoj pripad, tak mi je to luto, ale do objemovky sa tiez nemozes pustat bez rozumu
Užívateľov profilový obrázok
Od squater
#22325
Tazzman napísal:ak ma kila naviac a chce schudnut a vyzerat ako "chrt"...tak nech si da dietu...
ja sam som sa ho pytal co chce, povedal, ze sa tomu chce venovat...a nikto mu tu nekazal prezierat sa blbostami, ked clovek vie spravne jest, tak nenaberie ako vravis "sadlo"...

ak je to tvoj pripad, tak mi je to luto, ale do objemovky sa tiez nemozes pustat bez rozumu
Nechcem sa tu hádať. Ale ano maš pravdu, nikto mu nekázal sa prežierať blbosťami ale nikto mu ani neporadil detaily ako správne jesť. A nehovor mi že ty si hneď od prvého dňa v posilovni vedel ako správne jesť. Nemyslím že stačí napísať "..aby si jedol hl. maso a ryzu, potom nejake, co ja viem, mliecne produkty, trebars aj nejake vlocky atd ". Je veľa rôznych tipov ako diétovať...Ale najhlavnejšie je správne načasovanie...a za tym si stojím. A hoci je človek aj v objemovke tak to neznamena ze moze jest napr. aj zemiaky alebo ryžu kedy sa mu zachce...Objemovka neznamená nabrať len na váhe, znamena to nabrať svaly a poprípade trochu tuku ..a nato je potreba správne načasovanie..
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22327
Presne tak...1. den sa to nenauci a takisto vsetko nenacita v knizke...musi sa sam ucit a to chce cas...casom zisti, co mu robi dobre a co naopak nie...ja som zacinal a skusal som kvazi sacharidove vlny a nemalo to blahe nasledky, pretoze som ich robil cele zle...a to je skusenost, ktorej by mohol mlady predist :)

Studoval som forum, sledoval seba a prijmal rady...a este to poriadne dlho robit budem...ak pridem na nejaku fintu, ktora mi prospieva, zaradim ju do svojho planu a diskutujem o tom s ostatnymi...

To je tvoj nazor...mne nerobi problem nabrat objem (samozrejme nie za mesiac ci dva) podla mojho receptu...ale ked uz sme pri tom, rad by som sa poucil od skusenejsich...vysvetli nám ako sa ten spravny objem nabera a oprav mi (resp. dopln, ked si vravel, ze to nestaci) moj text.

Este dodam ze: vidim kopu ludi v mojom okoli, ktori cvicia a "chvalia" sa o ich nadupanej strave...pri tom si doma na ranajky davaju rozok s paštekou a na večer im bodnu čipsy pred telku...je len par cvicencov v mojom okoli a v pribliznom mojom veku (spocitam na jednej ruke), ktori striktne dodrziavaju jedalnicek...je to na nich aj vidiet :) A potom placu, ze nenaberu...
Užívateľov profilový obrázok
Od squater
#22328
Myslel som to tak, že začiatočníkovi nestači povedať jedz to,to a to. Musiš mu povedať toto vtedy a toto zase vtedy. Povieš mu "jedz tvaroh a mäso". On si može dať na obed tvaroh a mäso s ryžou si dá o 22-hej hodine. To by vyzeralo.... Alebo mate iny názor?

Nechcem nikoho uraziť, ale začiatočník nevie čo ma aký učinok na jeho telo a čo ma kedy jesť aby mu to na niečo bolo. Je pravda že keď sa nebude v tomto smere aj priúčať novým poznatkom ani nikdy vediež nebude. Ale to už je iná vec...

Ide mi teda o to, že ste chlapcovi dali rady, ktoré neboli úplne. Čo sa týka toho, tak neúplne rady v tomto športe niesu žiadne rady. Ja len toľko.
:a22
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22333
Tak on chcel poradit nejaku dietu. Cvici 2 tyzdne a chce zacinat dietami, to je zly zaciatok a poradit mu komplexne sa neda. To by som musel napisat asi 3 strany a aj tak by tam nebolo vsetko.

Podla toho co napisal nepotrebuje ziadnu dietu, mozno by stacilo na zaciatok trosicku upravit jedalnicek, smerom k zdravsej a nutricne hodnotnejsej strave. Pri tomto sporte je uspech skryty v strave. Ale to neznamena, ze on v 14 rokoch nabehne teraz na stravu profesionala, co si vari vsetko na vode, ziadny tuk a podobne.
Užívateľov profilový obrázok
Od squater
#22336
FitPotreby.sk napísal:Tak on chcel poradit nejaku dietu. Cvici 2 tyzdne a chce zacinat dietami, to je zly zaciatok a poradit mu komplexne sa neda. To by som musel napisat asi 3 strany a aj tak by tam nebolo vsetko.

Podla toho co napisal nepotrebuje ziadnu dietu, mozno by stacilo na zaciatok trosicku upravit jedalnicek, smerom k zdravsej a nutricne hodnotnejsej strave. Pri tomto sporte je uspech skryty v strave. Ale to neznamena, ze on v 14 rokoch nabehne teraz na stravu profesionala, co si vari vsetko na vode, ziadny tuk a podobne.
Daj mi jeden dôvod prečo by to mal byť zlý začiatok. Ja si to nemyslím...
- A podľa toho čo napísal má na svoju výšku váhu taku akurát. Ano, ale cvičí dva týždne to znamená minimum svalovej hmoty...Takže v konečnom dôsledku to nemusí byť až tak úplne akurát.
- Proste ak chlapec chce schudnúť aj pri váhe aku ma tak asi ma iné predstavy o tom ako chce vyzerať, než vy. A zase sme pri našom probléme: Chlapec chcel poradiť s diétou a borci mu poradili naberať.

:a22
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22339
squater napísal:
FitPotreby.sk napísal:Tak on chcel poradit nejaku dietu. Cvici 2 tyzdne a chce zacinat dietami, to je zly zaciatok a poradit mu komplexne sa neda. To by som musel napisat asi 3 strany a aj tak by tam nebolo vsetko.

Podla toho co napisal nepotrebuje ziadnu dietu, mozno by stacilo na zaciatok trosicku upravit jedalnicek, smerom k zdravsej a nutricne hodnotnejsej strave. Pri tomto sporte je uspech skryty v strave. Ale to neznamena, ze on v 14 rokoch nabehne teraz na stravu profesionala, co si vari vsetko na vode, ziadny tuk a podobne.
Daj mi jeden dôvod prečo by to mal byť zlý začiatok. Ja si to nemyslím...
- A podľa toho čo napísal má na svoju výšku váhu taku akurát. Ano, ale cvičí dva týždne to znamená minimum svalovej hmoty...Takže v konečnom dôsledku to nemusí byť až tak úplne akurát.
- Proste ak chlapec chce schudnúť aj pri váhe aku ma tak asi ma iné predstavy o tom ako chce vyzerať, než vy. A zase sme pri našom probléme: Chlapec chcel poradiť s diétou a borci mu poradili naberať.

:a22
No ma 185cm a 86kg to je podla mna dost chudy, ak chce vyzerat este chudsie, tak to je potom jeho problem, ale v prvom rade nam to musi ozrejmit on.
Užívateľov profilový obrázok
Od squater
#22340
FitPotreby.sk napísal:
squater napísal:
FitPotreby.sk napísal:Tak on chcel poradit nejaku dietu. Cvici 2 tyzdne a chce zacinat dietami, to je zly zaciatok a poradit mu komplexne sa neda. To by som musel napisat asi 3 strany a aj tak by tam nebolo vsetko.

Podla toho co napisal nepotrebuje ziadnu dietu, mozno by stacilo na zaciatok trosicku upravit jedalnicek, smerom k zdravsej a nutricne hodnotnejsej strave. Pri tomto sporte je uspech skryty v strave. Ale to neznamena, ze on v 14 rokoch nabehne teraz na stravu profesionala, co si vari vsetko na vode, ziadny tuk a podobne.
Daj mi jeden dôvod prečo by to mal byť zlý začiatok. Ja si to nemyslím...
- A podľa toho čo napísal má na svoju výšku váhu taku akurát. Ano, ale cvičí dva týždne to znamená minimum svalovej hmoty...Takže v konečnom dôsledku to nemusí byť až tak úplne akurát.
- Proste ak chlapec chce schudnúť aj pri váhe aku ma tak asi ma iné predstavy o tom ako chce vyzerať, než vy. A zase sme pri našom probléme: Chlapec chcel poradiť s diétou a borci mu poradili naberať.

:a22
No ma 185cm a 86kg to je podla mna dost chudy, ak chce vyzerat este chudsie, tak to je potom jeho problem, ale v prvom rade nam to musi ozrejmit on.
Vidim že sa točime stále dokola. Mne išlo len o to, že chlapec požiadal o radu a všetci ste mu dali doslova laicke odpovede. Jednak ste mu poradili úplny opak toho čo chcel. Doslova "naberaj objem" a koniec. Chceš mi povedať že začiatočníkovi to stačí? Keby som to povedal ja tebe, tak vieš čo maš robiť, čo maš jesť a kedy to maš jesť aby to malo účinok.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22344
Nič v zlom, ale ty si lavy? Som tu uz 5x pisal...

Preco nie dieta? Daj mu navod na sacharidove vlny a uvidime co z neho bude za mesiac ci dva...nevie cvicit a uz by si mu daval dietu? Presne to iste som skusal ja...bol som hlupy a preto dnes mozem povedat, ze to je hlupost!...nenacital som to v knihe ani na internete...sam som tu skusenost ziskal

On chcel vyzerat dobre...ziadal dietu, lebo nevedel, ze na to treba najprv objem a az potom nejak to rysnut...preto pytal dietu

K nacasovaniu...to si nemyslel vazne dufam...ma tu plnu ri* jedalnickov na fore...staci si pozriet a hned zisti, ze tvaroh je dobry na vecer...ak mu to nie je jasne, tak sa pyta...treba si vo vlastnom zaujme prestudovat veci...su tu na to aj temy, co jest vecer pripadne co jest k tvarohu a pod...a aj keby jedol zo zaciatku tvaroh na ranajky...casom by sa nejak dopracoval k tomu, ze kedy je čo dobre...MASO a RYZA je betonovy zaklad a k tomu ked pripoji tie veci co som pisal, tak sa nema coho obavat

Mimochodom, co sa tyka vahy, ja som mal na 1,85 okolo 75 kil a kedze som schudol z 87, tak tam bolo stale velke brucho, aj ked to znie ako podvaha...v mladom veku to je o dost ine a tiez je to ine u hokejistu a u niekoho, kto cely den presedi za PC
Užívateľov profilový obrázok
Od squater
#22345
Tazzman napísal:Nič v zlom, ale ty si lavy? Som tu uz 5x pisal...

Preco nie dieta? Daj mu navod na sacharidove vlny a uvidime co z neho bude za mesiac ci dva...nevie cvicit a uz by si mu daval dietu? Presne to iste som skusal ja...bol som hlupy a preto dnes mozem povedat, ze to je hlupost!...nenacital som to v knihe ani na internete...sam som tu skusenost ziskal

On chcel vyzerat dobre...ziadal dietu, lebo nevedel, ze na to treba najprv objem a az potom nejak to rysnut...preto pytal dietu

K nacasovaniu...to si nemyslel vazne dufam...ma tu plnu ri* jedalnickov na fore...staci si pozriet a hned zisti, ze tvaroh je dobry na vecer...ak mu to nie je jasne, tak sa pyta...treba si vo vlastnom zaujme prestudovat veci...su tu na to aj temy, co jest vecer pripadne co jest k tvarohu a pod...a aj keby jedol zo zaciatku tvaroh na ranajky...casom by sa nejak dopracoval k tomu, ze kedy je čo dobre...MASO a RYZA je betonovy zaklad a k tomu ked pripoji tie veci co som pisal, tak sa nema coho obavat

Mimochodom, co sa tyka vahy, ja som mal na 1,85 okolo 75 kil a kedze som schudol z 87, tak tam bolo stale velke brucho, aj ked to znie ako podvaha...v mladom veku to je o dost ine a tiez je to ine u hokejistu a u niekoho, kto cely den presedi za PC
Kamarát mal by si sa prebrať. Vidím, že maš ešte čo študovať...
-Ja zase z vlastnej skúsenosti viem, že redukcia hmotnosti na začiatku kariéry cvičenca, ktorý ma čo schudnúť je dobrá voľba. Ale to už je každeho osobný názor.
- Už som to raz písal: Veľa ľudí sa v dnešnej dobe hlási na redukčné kurzy s cieľom schudnúť. Chceš mi povedať že je to hlúposť? Tieš by mali podľa teba ešte viac nabrať a až potom schudnúť??? Pretože oni tiež ešte ani nevedia cvičiť. No podľa všetkého je u teba tréning na prvom mieste pred stravou. Schudnúť sa dá aj bez posilky... Ale to by si mal vedieť. V posilke dávaš svalom akurát impulz k rastu, ale ty ak nemáš dobrú stravu tak ten impulz ti je vieš načo... ak nedoplníš po tréningu jednoduche sacharidy aby si doplnil glykogénove zásoby tak si možeš mať pokojne aj tréning ako profesional no nikdy nedosiahnes vrchol.
- A nikto tu nevravel o sacharidových vlnách...Jednoduchá úprava stravy do diéty je úplne v pohode a účinná.
"On chcel vyzerat dobre...ziadal dietu, lebo nevedel, ze na to treba najprv objem a az potom nejak to rysnut...preto pytal dietu" - toto si fakt nemohol myslieť vážne... Nie každy chce vyzerať ako prasa. Každy ma svoj vlastny cieľ...A dietu pytal preto, že si mysli ze ma z coho schudnúť a chce to dať dole...
Musím povedať že dávaš fakt rady na úrovni... Nič v zlom, všetci sa stále učíme novým a novým poznatkom. No bez niektorých poznatkov sa radiť nedá. Skôr si nechaj poradiť ty ...
:a22
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#22346
no to hej, mas pravdu...nemam ziadnu stravu a vela o nej neviem...treningy tiez flakam, mimochodom...

snad len posledna vec: pises, ze sa opakujeme no jediny sa opakujes ty...citas v style jednym uchom dnu a druhym von (ale skor okom ked citas)...

ludia co sa hlasia na kurzy (v posilke, ktoru navstivujem, tak tu je ich vela...tak mi aspon toto nezapri, lebo budes smiesny) su vecsinou ludia, ktori pracuju a maju nejake kila pri sebe tak to chcu zhodit...a este jeden, asi 14 rocny chalan, ktory ma 50kg a asi 2 metre...oni zhodia (v pripade chlapca nie) a posilku neuvidia do konca zivota...

keby chcel niekto 40 rocny schudnut, neporadim mu nech priberie...ale toto si precitaj este raz, uz som to pisal: chlapec sa chce tomu venovat...od jedneho velmi mudreho cloveka som sa naucil, ze dom sa nestavia od strechy

EDIT: sam som si tym presiel tak viem co je pre dobro chlapca dobre...ty si sa zjavne (usudzujem podla tvojich poznatkov a rečí), ze ti niekto tak poradil a si sa prežral do nemoty...koncim tuto temu a myslim, ze by aj LOCK prospel
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#22347
Zamykat to nebudem, lebo ked si vy dvaja uvedomite, ze sa hadate kvoli niekomu tretiemu a ten zjavne nema cas sem prist a vysvetlit nam podrobnejsie o co mu ide, tak cela diskusia nema ziaden zmysel.

A rozhodne 14 rocnemu chalanovi, ktory nema ziadne vyrazne tukove zasoby a nadvahu, ziadna dieta neprospeje. Skor naopak.
Užívateľov profilový obrázok
Od K1K0
#22443
Soory,nebol som tu 2 mesiace :( Išiel som hore na 89 ale potom som to dal dole na 82 :) a až teraz ako som študoval mi doplo,že stačí zmeniť jedalniček,a ie nasadiť dietu.
Užívateľov profilový obrázok
Od Norbert Zajac
#22449
K1K0 napísal:Soory,nebol som tu 2 mesiace :( Išiel som hore na 89 ale potom som to dal dole na 82 :) a až teraz ako som študoval mi doplo,že stačí zmeniť jedalniček,a ie nasadiť dietu.
70% úspechu je strava a ked chceš dlhodobo vyzerať dobre treba si nájsť takzvanú zlatú strednú cestu ten spôsob stravovania, ktorý bude redukčný na tuk, ale bude mať pozitívny vplyv na rast svalovej hmoty a pritom ho budeš schopný dodržiavať s minimalnymi prehrežkami po celý rok, respektíve bude to tvoj životný štýl
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]