Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#27937
V súčasnosti najpopulárnejší doplnok výživy. Kreatín monohydrát je okamžitým zdrojom energie pri práci svalov. Podporuje tvorbu svalovej hmoty, stimuluje aktuálny výkon a okrem iného je i látkou lipotropnou, podporujúcou prenos energie vznikajúcej z tuku.
Obrázok
Vďaka tomu kreatín preukázateľne zvyšuje novotvorbu svalových bielkovín pri súčasnom spaľovaní nadbytočných tukov, novovytvorené svalové tkanivá sú bez tuku = viac svalov, menej tuku!
Kreatín je skrátka ideálnym doplnkom stravy zvyšujúcim prírastok svalov aj u inak ťažko priberajúcich jedincov.

Zvyšovanie svalovej hmoty je spôsobené tým, že spolu s kreatínom sa dostáva do svalu voda. Vďaka tomuto javu pôsobia svaly plnejším, mohutnejším a guľatejším dojmom.
Bunková hydratácia, ale nie je jedinou príčinou zväčšenia objemu svalov pri suplementácii Creatínom. Bolo preukázané, že dostatočná hydratácia bunky priaznivo ovplyvňuje anabolické deje v nej, t.j. zvyšuje proteosyntézu a minimalizuje odbúravanie bunkových proteínov.

Kreatín jednoduchšie umožňuje nárast sily a svalovej hmoty. Účinok kreatínu je poznať už po niekoľkých dňoch užívania. Odporúčame všetkým, nie len kulturistom, ale i atlétom, plavcom alebo i dievčatám.

Kreatín nie je droga, nemusí sa vysadzovať a nemusíte sa teda báť, že o získané svaly prídete. Iba svaly vylúčia zadržanú vodu, ale svalová hmota získaná behom suplementácie creatínom zostáva.
Jedinečná je kombinácia creatínu s jednoduchými cukrami, predovšetkým glukózou. Obvykle sa používa 5g kreatínu spolu s 20-50 g glukózy ihneď po tréningu, alebo kedykoľvek v priebehu dňa. Súčasné použitie s glukózou zvyšuje využiteľnosť kreatínu približne o 50% a jeho zvýšené ukladanie v svalových bunkách pre použitie ako zdroja energie pri extrémnych výkonoch.

Výhodné je tiež súčasné použitie kreatínu a L-Carnitínu, prevažne pri redukčných diétach športovcov, alebo Creatínu s Glutamínom pri budovaní svalov, čo sa javí ako najoptimálnejšia kombinácia.

Creatine monohydrate nemá žiadne negatívne účinky. Akýkoľvek nadbytok kreatínu, napr. pri nadmernom dávkovaní sa vždy vylúči močom von z tela ako kreatinín. Tento fakt prakticky znemožňuje riziko predávkovania kreatínom. Kreatín monohydrát je látkou celkom bezpečnou, nemá negatívne vedľajšie účinky a rovnako nežiadúce interakcie s inými doplnkami výživy, či farmaceutikami nie sú známe.

Použitie Creatinu
Jednotlivé dávky nemajú byť menšie než 3-5 g. Odporúča sa prvých 5 dní užívať kreatín v celkovej dennej dávke 15-20 g, a to rozložene v priebehu dňa, napr. 5 g Creatinu 3-4x denne. Behom tejto "fázy nasýtenia", sa svaly naplnia kreatínom, potom sa užívajú už len "udržiavacie dávky", ktoré sú obvykle 5g denne (pri hmotnosti 60-80 kg). Jedna vrchovatá čajová lyžička obsahuje cca 5 g kreatínu.

Účinnosť vstrebávania kreatínu sa zvyšuje so súčasným príjmom jednoduchých cukrov, vynikajúce je rozmiešavať kreatín do 3 dcl džúsu, sladeného iontového nápoja, alebo najlepšie priamo súčasne s d-glukosou (glukopur). Pripravený nápoj sa musí ihneď spotrebovať, pretože roztok creatine monohydrate sa rýchlo rozkladá na neúčinný kreatinín.
Nadmerný príjem kofeínu z kávy, alebo colových nápojov pôsobí na Creatin monohydrát negatívne - znižuje sa využiteľnosť a Creatin sa začína vo väčšej miere vylučovať zo svalov.

Reklama

Reklama

#28731
Ahojte, ja užívam tiež kreatín ako doplnok výživy. Síce sa všetky potrebné živony snažím obsiahnúť zdravou stravou, no často krát sa to na 100% nepoadrí. Kreatín objednávam z GymBeam, tam majú dobré ceny a aj vysokú kvalitu, alebo tuež z MyProtein. Vždy ešte čosi ušetrím aj cez kodino.com/sk/ To je menší tip odo mňa. :)
#28929
Ja beriem srvátkový proteín a kreatín, pred tréningom samozrejme BCAA. S kreatínom mám super skúsenosti, po pár týždňoch používania som cítil riadny rozdiel. Sem tam si dokúpim aj L-karnitín, ak potrebujem zhodiť pred letom. Môže sa vám hodiť tento rebríček fitness doplnkov od najdôležitejších až po doplnkové https://etipy.sk/najlepsie-fitness-dopl ... vej-hmoty/
Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

Gynekomastia/operácia

Čaute asi nebudem sám s týmto proble[…]