Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od miki1332
#28951
Zdravím.
Chcel by som začať niečo robiť s mojim telom ale vôbec neviem ako odkiaľ začať.
Mám 21 rokov, cca 180cm a 100kg +-. Váha sa mi už drží cca rok na +- na tej 100vke. Brucho veľké cca 104 v páse proste tuky, sadlo... Doteraz som žil štýlom že stále som len jedol mastné, sladké, slané aj veľa krát za deň väčšie porcie... ( píšem v minulom čase lebo verím že odteraz to tak už nebude).
Chcel by som to všetko zmeniť len neviem vôbec ako začať. Na internete je strašne veľa popísaného že sa z toho neviem ani vysomáriť všade niečo iné. Do posilky sa teraz zrejme nedostanem. A ak mám pravdu povedať sa hanbím ísť :a26 ... Ale keby som sa do toho dostal určite by nebol problém.. :D
Skôr by sa mi páčilo respektíve viac ma láka forma cvičenia s vlastnou váhou, telom... Čítal som aj rôzne články o takzvanom HIIT. Ale je to tak veľa informácií na mňa. Mám doma nejaký bežecký pás aspoň.. Od toho by sa mohl ourčite dať odraziť :D

Preto by som chcel poradiť ako začať ? Ak by bol niekto tu ochotný ma nakopnúť podiskutovať trocha :D Chcel by som schudnúť možno neskôr nabrať nejaké svaly aby to telo vypadalo ešte o kus lepšie.

Ak som to zle zaradil tak sa ospravedlňujem
Ďakujem za každú odpoveď :)

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Mário
#28976
Je to naozaj obšírna otázka, ale možno to úplne prvé ako začať by som ti poradil začať rátať kalórie.

To neznamená, že musíš isť ihned do defficitu ale stanoviť si nejakú hranicu napr 2200 kcal denne a tú neprekročiť. V momentálnej dobe existuje už mnoho aplikácii aj do telefónu kde len jednoducho skenuješ čiarový kód a hneď vieš všetky informácie o produkte.

Je to aj psychologický trik, keď zrazu uvidíš čo zješ budeš mať menšiu chuť .
Užívateľov profilový obrázok
Od CrossfitakAnton
#28994
Urcite vela sportovat, pravidelne jest ale neprejedat sa, plus mne este velmi pomohol pri chudnuti grepovy esencialny olej od puraproduct.sk
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]