Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od Bel
#5292
Ahoj. Rád by som sa vám predstavil.

Volám sa Miro, mám 20 rokov, 173cm a vážim 113kg.

A to je ten môj problém. Odmalička mám nadváhu, ale už mám toho dosť.
Toto fórum som našiel náhodov a našiel som tu aj kopec rád.
Každopádne by som bol rád, ak by ste mi poradili, ako schudnúť.
Netúžim byť nejaký "nabúchaný" frajer, snáď viete, ako to myslím, ja sa len nechcem hanbiť na kúpalisku dať si dole tričko..
Rovnako sa hanbím ísť niekde do posilovne, ako namňa budú ostatní pozerať..

Tak by som Vás rád požiadal o pomoc. Na webe je toho hrozne veľa, ale neviem, čo z toho je pravdivé a čo nie.

Ako schudnúť? Doma mám 1x 1-ručnú činku, rotoped, posilovaciu vežu Olpran.
Nie som veľmi ten typ na dlhé cvičenie, hrozne ma to nebaví, ale keď musím, tak musím..

Čo sa týka stravy. Ako jesť, čo jesť, koľko jesť, kedy jesť..?
Zjem prakticky všetko.. a nemám problém vydržať nejakú diétu, nech je akákoľvek drastická.

Na nete som taktiež našiel desiatky "spaľovačov tukov" .. ale sú vôbec účinne?

Viem, že je toho veľmi veľa. Ale bol by som naozaj rád, keby mi nieko vedel pomôcť.

Ďakujem vopred :)

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#5294
cawko....tak urcite si musis upravit stravu podla mna aj nasadit nejaku dietu ( nie ako pises drasticku) väcsina tychto diet su totalne picoviny po ktorych mozno rychlo schudnes a nasleduje jojo-efekt.... tak treba chudnut s rozumom pomalsie...a musis hlavne zvysit aerobnu aktivitu...a myslim si ze cim viac tym lepsie ( ale s rozumom) ... precitaj si napr tie sacharidove vlny ( poznam jedneho osobne co mal 115kg a schudol s sacharidovymi vlnami na 83kg ... a spalovace no tak tie lacne su podla mna placebo pocul som ze dobry je l carnitin od firmy nutrend je tekuty v ampulkach a jedna obsahuje 1000mg l carnitinu ale vela pouziva aj tabletizovany od nutrendu jedna tableta obsahuje 500mg
tolko moj nazor :)
Užívateľov profilový obrázok
Od Luther
#5295
presne ako napísal kolega , hlavný kľúč k "úspechu" je diéta , skús najskôr obmedziť sladké , časom k tomu pridaj mastné (tučné) jedlá , jedávaj viac krát denne , ale malé a hlavné hodnotné porcie , nie prázdne kalórie , ide hlavne o to , aby si si zvykol na určité stravovacie návyky , aby nenasledoval tzv. JOJO efekt...cvičenie by som Ti odporučil hlavne ráno , keď máš v tele ešte málo prijatých sacharidov , vtedy sa spaluje tuk najlepšie ... zameraj sa skôr na intenzívny kardio tréning s minimálnymi (dá sa povedať až skoro žiadnymi) prestávkami...daj si kruhoví tréning , t.j. že zapojíš celé telo , napr. 10 opakovaní bench , 10 lýtka , 10 brucho , 10 drep atď. , a stále dokokola bez prestávky , aby si sa čo najviac spotil...keby si k tomu pridal ešte nejaký kvalitnejší spalovač , uvidíš že to pôjde dobre ... ale nečakaj zmeny zo dňa na deň , nemáš sa kam ponáhlať , tak sa nestavuj na rýchlosť , ale precíznosť...aby si si tú "vylepšenú" postavu aj udržal...
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5298
Luther napísal:presne ako napísal kolega , hlavný kľúč k "úspechu" je diéta , skús najskôr obmedziť sladké , časom k tomu pridaj mastné (tučné) jedlá , jedávaj viac krát denne , ale malé a hlavné hodnotné porcie , nie prázdne kalórie , ide hlavne o to , aby si si zvykol na určité stravovacie návyky , aby nenasledoval tzv. JOJO efekt...cvičenie by som Ti odporučil hlavne ráno , keď máš v tele ešte málo prijatých sacharidov , vtedy sa spaluje tuk najlepšie ... zameraj sa skôr na intenzívny kardio tréning s minimálnymi (dá sa povedať až skoro žiadnymi) prestávkami...daj si kruhoví tréning , t.j. že zapojíš celé telo , napr. 10 opakovaní bench , 10 lýtka , 10 brucho , 10 drep atď. , a stále dokokola bez prestávky , aby si sa čo najviac spotil...keby si k tomu pridal ešte nejaký kvalitnejší spalovač , uvidíš že to pôjde dobre ... ale nečakaj zmeny zo dňa na deň , nemáš sa kam ponáhlať , tak sa nestavuj na rýchlosť , ale precíznosť...aby si si tú "vylepšenú" postavu aj udržal...
ale ak si si vsimol , ze cvicenie ho absolutne nebavi :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od Luther
#5299
papagiorgo napísal:
Luther napísal:
ale ak si si vsimol , ze cvicenie ho absolutne nebavi :a11
...ale písal aj , že keď musí tak musí :)
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#5315
Luther napísal:
papagiorgo napísal:
Luther napísal:
ale ak si si vsimol , ze cvicenie ho absolutne nebavi :a11
...ale písal aj , že keď musí tak musí :)
no tak ked chces schudnut tak preto musis nieco urobit ...
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5316
aNs_ napísal:
Luther napísal:
papagiorgo napísal:
Luther napísal:
ale ak si si vsimol , ze cvicenie ho absolutne nebavi :a11
...ale písal aj , že keď musí tak musí :)
no tak ked chces schudnut tak preto musis nieco urobit ...
presne to som chcel napisat :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od Bel
#5317
mohli by ste mi teda poradiť aj nejaké cviky na konkrétne "partie" ?
nikdy som necvičil, teda bench, lýtka a pod. mi toho veľa nepovie.

edit: plus napísať mi nejaký ten konkrétny kvalitný spaľovač, že by som si ho hneď objednal..?
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#5337
Vitaj na fore
urcite prva vec, ako vacsina pise je strava, pozrel by som na stravovacie navyky, jednoznacne menej kalorii, radsej si rozdel jedlo na viac casti, najmenej 5krat denne, mensie porcie, jedz len tolko, kolko je treba aby si potlacil pocit hladu, a porcie zmensovat postupne, nie naraz
tym by som zacal
ale aj tak si myslim, ze niekedy je kazda rada marna, moze sa totiz jednat o poruchu metabolizmu a geneticku predispoziciu
je vseobecne zname, ze cim sme starsi tym je metabolizmus pomalsi, treba ho zrychlit a do posilky by som sa moc nehrnul, pre Teba su vhodnejsie aerobne aktivity
doplnky vyzivy by som nasadil az ked uz naozaj nic ine nezabera, napriek tomu spomeniem jeden vola sa Pyruvat vapenaty, inak kyselina pyrohroznova, ktora zrychluje metabolizmus - latkovu vymenu a udajne funguje aj bez cvicenia, cvicenie zvyraznuje jej ucinky
citaj aj toto http://www.fitpotreby.sk/clanky/clanky- ... -vapenaty/
Užívateľov profilový obrázok
Od Bel
#5342
kde by som teda ten Pyruvát vápenatý mohol zohnať?
u vás vraj nie je k dispozícii

+ ten L-Carnitine, ktorý je dobré brať k tomu, môže byť napríklad tento?
Kód: Vybrať všetko
http://www.fitpotreby.sk/product/l-karnitin-l-tartrat-cisty-100-100-cps-118/


..a počul som, že pri chudnutí pomáha dosť aj rybí tuk, je to pravda?
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#5345
Bel napísal:kde by som teda ten Pyruvát vápenatý mohol zohnať?
u vás vraj nie je k dispozícii

+ ten L-Carnitine, ktorý je dobré brať k tomu, môže byť napríklad tento?
Kód: Vybrať všetko
http://www.fitpotreby.sk/product/l-karnitin-l-tartrat-cisty-100-100-cps-118/


..a počul som, že pri chudnutí pomáha dosť aj rybí tuk, je to pravda?
nj das dve kapsule a je to super xD ... mal si uz kedy v ustach ryby tuK???:DD asi nie xDD
Užívateľov profilový obrázok
Od Luther
#5347
aNs_ napísal:
Bel napísal: nj das dve kapsule a je to super xD ... mal si uz kedy v ustach ryby tuK???:DD asi nie xDD
náhodou dobrá "verzia" rybieho tuku sú OMEGA3 kapsule ... pokiaľ ich nerozhryzneš , sú bez chuti a plnia účel :)
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#5349
Luther napísal:
aNs_ napísal:
Bel napísal: nj das dve kapsule a je to super xD ... mal si uz kedy v ustach ryby tuK???:DD asi nie xDD
náhodou dobrá "verzia" rybieho tuku sú OMEGA3 kapsule ... pokiaľ ich nerozhryzneš , sú bez chuti a plnia účel :)
len nedaj boze by si ich rozhrizol fuj stalo sa mi to DDDD
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#5388
Bel napísal:kde by som teda ten Pyruvát vápenatý mohol zohnať?
u vás vraj nie je k dispozícii

+ ten L-Carnitine, ktorý je dobré brať k tomu, môže byť napríklad tento?
Kód: Vybrať všetko
http://www.fitpotreby.sk/product/l-karnitin-l-tartrat-cisty-100-100-cps-118/


..a počul som, že pri chudnutí pomáha dosť aj rybí tuk, je to pravda?
no kedze je to tuk :a15 tak radsej nie
karnitin je velmi oblubeny a aj ucinny spalovac tuku, z nasich vlastnych skusenosti ucinkuje na kazdeho inak, ale vo vacsine pripadov, ludia ktori ho uzivali pocitovali pri vykonavani intenzivnej aerobnej aktivity narast energie, dokonca uvadzali, ze cim viac cvicili (bicykel, korcule) tym viac energie mali k vykonaniu dalsieho cvicenia. Mne osobne sa to zda trochu paradoxne, ale potvrdzuje to prave to, ze pri uzivani karnitinu prichadza k uvolnovaniu energie prave spalovanim tuku. Takze karnitin a cvicenie idu dokopy.

Ten pyruvate sme v minulosti predavali a bol dost vyhladavany a ziadany, dokonca aj lekari samotni ho kupovali, co ma utvrdilo v tom, ze asi je skutocne dobry. Nemame s nim ale ziadne osobne skusenosti.
Kde sa da zohnat? U nas momentalne nie, nakolko konkurencia svojimi zakernymi praktikami pritlacila...
Avsak mozno koncom prazdnin, zaciatkom jesene ak vsetko dobre dopadne by mohol byt opatovne dostupny aj u nas. Mali sme ho od Ceskeho vyrobcu AminoMax.
Užívateľov profilový obrázok
Od Bel
#5397
no jo, pozeral som v e-shopoch l-carnitine+pyruvat, ale všade chcú za poštovné 5€ a tak..
budem si musieť zájsť do KE do Optimy, tam som ho videl.. :)
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#5407
Bel napísal:no jo, pozeral som v e-shopoch l-carnitine+pyruvat, ale všade chcú za poštovné 5€ a tak..
budem si musieť zájsť do KE do Optimy, tam som ho videl.. :)
a nasiel si niekde ten pyruvate? my mame zatial postovne zadarmo, ak si objednas u nas dame dole este 2,-€, co Ty na to? teda ak sa bavime o karnitine.
Užívateľov profilový obrázok
Od Bel
#5414
FitPotreby.sk napísal:
Bel napísal:no jo, pozeral som v e-shopoch l-carnitine+pyruvat, ale všade chcú za poštovné 5€ a tak..
budem si musieť zájsť do KE do Optimy, tam som ho videl.. :)
a nasiel si niekde ten pyruvate? my mame zatial postovne zadarmo, ak si objednas u nas dame dole este 2,-€, co Ty na to? teda ak sa bavime o karnitine.
no chcel som ten Carnitine+Pyruvat .. teda 2 v 1 :) ten som si u vás nejako nevšimol

EDIT tak som práve zistil, že jeden známy má doma celé nerozbalené balenie a dá mi ho za 5€ :DDD

Ale v budúcnosti by som ten čistý pyruvát určite zobral :)
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#5456
Bel napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Bel napísal:no jo, pozeral som v e-shopoch l-carnitine+pyruvat, ale všade chcú za poštovné 5€ a tak..
budem si musieť zájsť do KE do Optimy, tam som ho videl.. :)
a nasiel si niekde ten pyruvate? my mame zatial postovne zadarmo, ak si objednas u nas dame dole este 2,-€, co Ty na to? teda ak sa bavime o karnitine.
no chcel som ten Carnitine+Pyruvat .. teda 2 v 1 :) ten som si u vás nejako nevšimol

EDIT tak som práve zistil, že jeden známy má doma celé nerozbalené balenie a dá mi ho za 5€ :DDD

Ale v budúcnosti by som ten čistý pyruvát určite zobral :)
no z toho mala co tam mame, si si urcite vsimol, ze nieco take ako carnitin+pyruvate tam nie je, takze preto si si nevsimol :-)
za 5,-€ ???? tak to ber, ani nerozmyslaj
Užívateľov profilový obrázok
Od roman2910
#6172
Bel napísal:Ahoj. Rád by som sa vám predstavil.

Volám sa Miro, mám 20 rokov, 173cm a vážim 113kg.

A to je ten môj problém. Odmalička mám nadváhu, ale už mám toho dosť.
Toto fórum som našiel náhodov a našiel som tu aj kopec rád.
Každopádne by som bol rád, ak by ste mi poradili, ako schudnúť.
Netúžim byť nejaký "nabúchaný" frajer, snáď viete, ako to myslím, ja sa len nechcem hanbiť na kúpalisku dať si dole tričko..
Rovnako sa hanbím ísť niekde do posilovne, ako namňa budú ostatní pozerať..

Tak by som Vás rád požiadal o pomoc. Na webe je toho hrozne veľa, ale neviem, čo z toho je pravdivé a čo nie.

Ako schudnúť? Doma mám 1x 1-ručnú činku, rotoped, posilovaciu vežu Olpran.
Nie som veľmi ten typ na dlhé cvičenie, hrozne ma to nebaví, ale keď musím, tak musím..

Čo sa týka stravy. Ako jesť, čo jesť, koľko jesť, kedy jesť..?
Zjem prakticky všetko.. a nemám problém vydržať nejakú diétu, nech je akákoľvek drastická.

Na nete som taktiež našiel desiatky "spaľovačov tukov" .. ale sú vôbec účinne?

Viem, že je toho veľmi veľa. Ale bol by som naozaj rád, keby mi nieko vedel pomôcť.

Ďakujem vopred :)
Tak v prvom rade je dobre kvoli sebakontrole a motivacii spisat si vsetko co chces dosiahnut a ako to dosiahnut. nejaky dennik a budes sa kontrolovat. Chudnutie nieje kratkodoba zalezitost. Ako vravis stale si mal nadvahu takze tvoje priberanie nebolo zo dna na den preto ani chudnutie nepojde tak rychlo. V prvom rade ako ti tu mnohi pisu je dolezite upravit stravu. Nebudem ti pisat skalu potravin ktore by si mal jest pretoze asi nebudes jest kazdy den kilo masa ale napisem ti potraviny ktorym by si sa mal vyhybat. Su to predovsetkym jedla s obsahom muky a to je hlavne pecivo. Dalej jedla ktore obsahuju smotanu a rozne zahustovadla omacky parene jedla a samozrejme sladkosti. Pre teba nieje vhodna drasticka dieta pretoze ked nahle telu odoberies to co ma rado tak ked to potom pridas budes to potrebovat stale viac a viac zacne sa to na teba nabalovat a si tam kde si bol to je tzv. jojo efekt. Dieta by mala byt o postupnom uberani. Dolezite je vediet co jest a kedy to jest. obecne plati ze cim dlhsie jedlo pripravujeme tym kratsie sa v tele udrzi. S tym je spojena hladina glukozy v krvi- cim rychlejsie stupne tym rychlejsie konvertuje na inzulin ktory je zdrojom energie pre telo. Ale ked ma telo dostatok energie , inzulin konvertuje na tuk. Pri rychlom dodani energie sa telo sprava tak ze ma nedostatok energie a vyvola tak pocit hladu co je pre teba nebezpecne. Preto su pre teba lepsie sacharidy komplexne zlozene ktore by si mal pridavat postupne povedzme kazde 2-3 hodiny az do nejakej 18-19tej hodiny. medzi komplexne cukry (polysacharidy) teda tie ktore budes konzumovat patria hlavne lusteniny ryza alebo nahrada ryzove chlebiky alebo ovsene vlocky s ktorymi by som pristupoval v tvojom pripade opatrne a zaradil by som ich rano. daj si pozor na ovocie ktore su zdrojom rychlych sacharidov a ked uz ovocie tak rano aledo do obedu. okrem toho mozes konzumovat zeleninu a s bielkovinami nieje ziadny problem.
Dalsia vec je kardio ako hovoris mas rotoped takze rano po prebudeni daj si kavu teplo sa oblec okolo brucha si omotaj potravinovu foliu a sup na bicykel pol hodinka a potom si daj prve jedlo. Co sa tyka doplnkov mozes pouzit karnitin alebo termofit ale ja mam rad acilcoffin ktory dostat v lekarni je to vlastne acilpirin s kofeinom a dobre sa po nom potis. To je asi vsetko tu mas zakladne info drz sa toho a coskoro uvidis prve vysledky . Kvoli motivacii si stupni kazdy tyzden na vahu a zapisuj si svoje miery aby si vedel ako postupujes. prajem vela spalenych kilogramov
Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]