Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Nenašli ste žiadny priestor, do ktorého zapadá vaša otázka?
Záchrana, tu môžete debatovať o čomkoľvek, čo vám leží na srdci. Skrátka o živote.
Užívateľov profilový obrázok
Od feax
#7845
chcem sa opitat ze ako by som najrychlejsie nabral svaly... mam 60kg vyska oklo 170 cm a ze ake vitamini mam brat abo popripade nebrat nic... mam doma cinky takze dviham stale do posilovne zatial velmi nechodim chcel by som na zaciatok hlavne nabrat na rukoch...

Reklama

Reklama

#7848
feax napísal:chcem sa opitat ze ako by som najrychlejsie nabral svaly... mam 60kg vyska oklo 170 cm a ze ake vitamini mam brat abo popripade nebrat nic... mam doma cinky takze dviham stale do posilovne zatial velmi nechodim chcel by som na zaciatok hlavne nabrat na rukoch...
základom naberania alebo chudnutia je strava ..bez nej sa ďaleko nedostaneš ...viac menej sa ani nepohneš :a11 ..takže sa zameraj hlavne na to aby si mal za deň aspoň tých 5-6 jedál ..samozrejme aj viacej ak stíhaš ...snaž sa aby si mal na na obed a večeru mäso + ryža alebo zemiaky alebo cestoviny..obed a večera bývajú viac menej rovnaké ..alebo teda mali by byť ...
#7850
poznas to, ze ked sa niekto budi v noci a chodi vyjedat chladnicku?
taky clovek ma najlepsi nabeh na co najrychlejsie nabratie vahy, pretoze neda organizmu sancu prejst pocas spanku do stavu katabolizmu - rozpadu svalových buniek a udrziava plynuly prisun energie aj pocas spanku
#7851
alebo si zaobstaraj nocny protein napriklad ako tento: http://www.fitpotreby.sk/product/night- ... teins-160/
aby si sa nemusel vnoci budit...pretoze zas vnoci si narvat do zaludku potravu....no neviem...mne sa potom nespava moc dobre....lepsie stravitelny je takyto nocny protein co postupne uvolnuje bielkoviny do krvi alebo tvaroh...prosto nieco co obsahuje kazein - kazeinat vapenaty
a cez den takisto maso ryza zemiaky cestoviny...pecivo doobeda iba odporucam....ale najlepsie je ho jedevat co najmenej
4-5 jedal denne ti postaci na zaciatok, podstatne je striedat prilohy....v 1 den je najlepsie dat cestoviny na obed, dalsi obed alebo skora vecera zemiaky a vecera alebo dalsia vecera ryza...mozes to aj pootacat aby si kazdy vecer nemal ryzu....ale sem tam cestoviny...najlepsie jedlo a hlavne rychle a dostupne v kazdych potravinach je zmiesana konzerva tuniaka s cottage cheeseom.....vazne...najlepsie jedlo :a35
Užívateľov profilový obrázok
Od feax
#7852
ufff... domov chodim oklo 15-16 hodine a v skole nemam obedy takze som o pecive... tak asi jak pridem domov tak sa budem musiet velmi najest a tak pocvicit a tak zase jest zeby som nabral
#7906
ja riešim tento problém s nabratím už dlhšiu dobu...prečítal som kvantá literatúry a do vie čoho a po prečítaní toho všetkého mi jasne vyšlo, že najdôležitejšia je strava ne do vie aké doplnky lebo predsa len to sú len doplnky stravy (ale gainerom alebo nočným proťákmom určite nič nepokazíš :a21 )....a je to tak stačí sa poriadne začať stravovať a pomaly ale isto pojdeš s váhou hore...hlavne nemôžeš chceť zázraky za pár dní :)
#9980
Takmer so všetkým čo tu bolo povedané súhlasím, až na ten gainer pred spaním. Odporúčam ti naštudovať si o glykemickom indexe, to bude u teba problematika číslo jedna, pretože práve postupne rozpustné cukry a potraviny s nízkym glykemickým indexom potrebujes nato, aby tvoje telo malo dostatočné množstvo energie.A k jej máš dostatok, tak energia s bielkovín ktorá je vzácna, ti ide na kvalitné budovanie svalov a regeneračné procesy v organizme kde sú potrebnejšie.
Ďalej by som ti odporúčal naštudovať si o silovom tréningu. Jeho vplyv na zvýšenie hladiny testosterónu a vplyv testosterónu na budovanie svaloviny by mal poznať každý, kto sa chce aspon trošku venovať železnej hre ;o)... v prípade ak niesi vášnivý študent, dohodni si stretnutie s niekým, kto tomu rozumie, alebo uvažuj o kvalifikovanom trénerovi ktorému dôveruješ.

Ak máš otázky, kľudne ma môžeš kontaktovať.
#9981
Nemozes chciet byt arnold od vecera do rana,zivotospravou 6-8 jedal denne (3 hlavne),spankom a pravidelnym cvicenym je viac nez pravdepodobne ze naberies na hmote.
Hlavne ak cvicis stale doporucujem,dopraj svalom odpocinok,lebo len vtedy svaly rastu (nie pri cviceni).
Podla vahy,vysky a tvojho problemu by som povedal ze si zacinajuci mlady borec,ktoreho telo sa este len vivija,kde moze byt tiez problem.(treba mat trpezlivost)

Nazaciatok by som ti doporucil nepchat do seba gainery,ale pribrat prirodzenou cestou

Taka mala rada a zaroven aj moja skusenost zarad do svojho jedalnicka 2 hod. po veceri misku ovsennych vlociek(neochutenych)cukor,banan atd,adt tak aby ti to ako tak chutilo,viem ze to nechuti :a40,preto si to rozmiksuj nadychni sa zadrz dych a vypi to.

V den treningu neviem kedy cvicis ako ti to vyhovuje (ja predvecerou) si tych vlociek o 4 PL tych vlociek pridaj.
Tiez je dobre ked chces silou mocou pribrat pit mesto vody plnotucne mlieko : :a40 papat vela chleba,masa,cestovin,pokial nechces zo seba spravit pupkaca snaz sa to v tej posilovni aj vykompenzovat.

Pred kazdym cvicenim si daj niake pomaly stravitelne cukry napr 2 krajce celozrnneho chleba alebo trocha vlociek,ovocie tvoje svaly budu pocas treningu dostavat to co potrebuju,Telo ma dostatok energie a zabranis rozpadu svalou pocas teningu!
Samozrejmostou je potreningove jedlo,ktore sa podla mojho nazoru a skusenosti nezaobide bez toho predtreningoveho!

Hlavne si musis najst svoj system urobit si poriadok a stanovit pravidla!!!

Ten obrazok neber osobne,mozno sa zasmejes,ale mne pomohol,tak prajem vela uspechov! :a46
(cokolvek budes potrebovat kludne sa namna obrat)
Prílohy
mf_351371727_e630c6cbd9c86665b9c30c613dc871e3.jpg
mf_351371727_e630c6cbd9c86665b9c30c613dc871e3.jpg (21.9 KiB) 2815 zobrazení
#9983
Pred kazdym cvicenim si daj niake pomaly stravitelne cukry napr 2 krajce celozrnneho chleba alebo trocha vlociek,ovocie ...s tým ovocím by som aj súhlasil ale určite nie tesne pred tréningom ...a celkovo ovocie obsahuje rýchle sacharidy ...nie pomalé ...a pred tréningom by som volil určite radšej tie ako pomalé kedže zbytočne zaťažujú žalúdok, do ktorého je sústredená aj krv z organizmu a nieje jej dosť pre svaly ..takže si myslím že nejaký chleba alebo vločky tesne pred cvičením je hlúposť ..aspoň podľa mňa určite ...radšej si švihnem hodinu pred tréningom nejaký banán a tam máš tie rýchle sacharidy ktorými telo nakopneš je to proste rýchly zdroj energie pre telo ....vločky by som volil viac menej len na ráno alebo keď tak minimálne 2 hodiny pred tréningom nech sa to stihne aspoň ako tak pretráviť a aby to nezaťažovalo žalúdok ..
#9997
milankos512 napísal:Pred kazdym cvicenim si daj niake pomaly stravitelne cukry napr 2 krajce celozrnneho chleba alebo trocha vlociek,ovocie ...s tým ovocím by som aj súhlasil ale určite nie tesne pred tréningom ...a celkovo ovocie obsahuje rýchle sacharidy ...nie pomalé ...a pred tréningom by som volil určite radšej tie ako pomalé kedže zbytočne zaťažujú žalúdok, do ktorého je sústredená aj krv z organizmu a nieje jej dosť pre svaly ..takže si myslím že nejaký chleba alebo vločky tesne pred cvičením je hlúposť ..aspoň podľa mňa určite ...radšej si švihnem hodinu pred tréningom nejaký banán a tam máš tie rýchle sacharidy ktorými telo nakopneš je to proste rýchly zdroj energie pre telo ....vločky by som volil viac menej len na ráno alebo keď tak minimálne 2 hodiny pred tréningom nech sa to stihne aspoň ako tak pretráviť a aby to nezaťažovalo žalúdok ..
Vydim ze sa tomu rozumies :a33,

Skus si moj prispevok precitat este raz a porozmyslaj ci to nema predsalen zmysel a vyznam hmmm................
#10001
Freedom napísal:
milankos512 napísal:Pred kazdym cvicenim si daj niake pomaly stravitelne cukry napr 2 krajce celozrnneho chleba alebo trocha vlociek,ovocie ...s tým ovocím by som aj súhlasil ale určite nie tesne pred tréningom ...a celkovo ovocie obsahuje rýchle sacharidy ...nie pomalé ...a pred tréningom by som volil určite radšej tie ako pomalé kedže zbytočne zaťažujú žalúdok, do ktorého je sústredená aj krv z organizmu a nieje jej dosť pre svaly ..takže si myslím že nejaký chleba alebo vločky tesne pred cvičením je hlúposť ..aspoň podľa mňa určite ...radšej si švihnem hodinu pred tréningom nejaký banán a tam máš tie rýchle sacharidy ktorými telo nakopneš je to proste rýchly zdroj energie pre telo ....vločky by som volil viac menej len na ráno alebo keď tak minimálne 2 hodiny pred tréningom nech sa to stihne aspoň ako tak pretráviť a aby to nezaťažovalo žalúdok ..
Vydim ze sa tomu rozumies :a33,

Skus si moj prispevok precitat este raz a porozmyslaj ci to nema predsalen zmysel a vyznam hmmm................
ja s tým príspevkom súhlasím len neviem to s tým jedlom tesne pred tréningom sa mi nejak nezdalo akoveľmidobrá voľba...pár krát som spravil chybu že som si dal nejaké pevné jedlo tesne pred tréningom a ten tréning bol dosť biedny .....ale inak s príspevkom súhlasím amyslím že si muporadil v celku správne ...ved úplny základ pri naberaní je ten aby si počas dňa prijal viac energie ako si schopný vydať ...tým priberáš a to si myslím že si v tom tvojom príspevku opísal ...len s tým jedným bodom sami to nezdalo :a22
#10034
feax napísal:chcem sa opitat ze ako by som najrychlejsie nabral svaly... mam 60kg vyska oklo 170 cm a ze ake vitamini mam brat abo popripade nebrat nic... mam doma cinky takze dviham stale do posilovne zatial velmi nechodim chcel by som na zaciatok hlavne nabrat na rukoch...

Ahoj no tak nebude to iba o cvičení ale aj o jedálničku a výživových doplnkoch...
#10043
milankos512 napísal:
Freedom napísal:
milankos512 napísal:Pred kazdym cvicenim si daj niake pomaly stravitelne cukry napr 2 krajce celozrnneho chleba alebo trocha vlociek,ovocie ...s tým ovocím by som aj súhlasil ale určite nie tesne pred tréningom ...a celkovo ovocie obsahuje rýchle sacharidy ...nie pomalé ...a pred tréningom by som volil určite radšej tie ako pomalé kedže zbytočne zaťažujú žalúdok, do ktorého je sústredená aj krv z organizmu a nieje jej dosť pre svaly ..takže si myslím že nejaký chleba alebo vločky tesne pred cvičením je hlúposť ..aspoň podľa mňa určite ...radšej si švihnem hodinu pred tréningom nejaký banán a tam máš tie rýchle sacharidy ktorými telo nakopneš je to proste rýchly zdroj energie pre telo ....vločky by som volil viac menej len na ráno alebo keď tak minimálne 2 hodiny pred tréningom nech sa to stihne aspoň ako tak pretráviť a aby to nezaťažovalo žalúdok ..
Vydim ze sa tomu rozumies :a33,

Skus si moj prispevok precitat este raz a porozmyslaj ci to nema predsalen zmysel a vyznam hmmm................
ja s tým príspevkom súhlasím len neviem to s tým jedlom tesne pred tréningom sa mi nejak nezdalo akoveľmidobrá voľba...pár krát som spravil chybu že som si dal nejaké pevné jedlo tesne pred tréningom a ten tréning bol dosť biedny .....ale inak s príspevkom súhlasím amyslím že si muporadil v celku správne ...ved úplny základ pri naberaní je ten aby si počas dňa prijal viac energie ako si schopný vydať ...tým priberáš a to si myslím že si v tom tvojom príspevku opísal ...len s tým jedným bodom sami to nezdalo :a22
Nemyslel som pred treningom zjest vrece vlociek :a13 ani 5 kg ovocia alebo cokolvek tuhe ale 3-4 PL vlociek atd,atd aby to telo nestracalo to co som uz opisal predtym v mojom prispevku neslo mi ani o to aby mal borec silu pred cvicenim ale pocas cvicenia vyzivu do svalov aby sa mu pocas treningu nerozpadalo to pocom tak tuzi ale aby si udrzal a casom naberal na vahe

Dufam ze uz som to opisal tak aby sa to dalo pochopit :a32
#10054
Freedom napísal:
milankos512 napísal:
Freedom napísal:
milankos512 napísal:Pred kazdym cvicenim si daj niake pomaly stravitelne cukry napr 2 krajce celozrnneho chleba alebo trocha vlociek,ovocie ...s tým ovocím by som aj súhlasil ale určite nie tesne pred tréningom ...a celkovo ovocie obsahuje rýchle sacharidy ...nie pomalé ...a pred tréningom by som volil určite radšej tie ako pomalé kedže zbytočne zaťažujú žalúdok, do ktorého je sústredená aj krv z organizmu a nieje jej dosť pre svaly ..takže si myslím že nejaký chleba alebo vločky tesne pred cvičením je hlúposť ..aspoň podľa mňa určite ...radšej si švihnem hodinu pred tréningom nejaký banán a tam máš tie rýchle sacharidy ktorými telo nakopneš je to proste rýchly zdroj energie pre telo ....vločky by som volil viac menej len na ráno alebo keď tak minimálne 2 hodiny pred tréningom nech sa to stihne aspoň ako tak pretráviť a aby to nezaťažovalo žalúdok ..
Vydim ze sa tomu rozumies :a33,

Skus si moj prispevok precitat este raz a porozmyslaj ci to nema predsalen zmysel a vyznam hmmm................
ja s tým príspevkom súhlasím len neviem to s tým jedlom tesne pred tréningom sa mi nejak nezdalo akoveľmidobrá voľba...pár krát som spravil chybu že som si dal nejaké pevné jedlo tesne pred tréningom a ten tréning bol dosť biedny .....ale inak s príspevkom súhlasím amyslím že si muporadil v celku správne ...ved úplny základ pri naberaní je ten aby si počas dňa prijal viac energie ako si schopný vydať ...tým priberáš a to si myslím že si v tom tvojom príspevku opísal ...len s tým jedným bodom sami to nezdalo :a22
Nemyslel som pred treningom zjest vrece vlociek :a13 ani 5 kg ovocia alebo cokolvek tuhe ale 3-4 PL vlociek atd,atd aby to telo nestracalo to co som uz opisal predtym v mojom prispevku neslo mi ani o to aby mal borec silu pred cvicenim ale pocas cvicenia vyzivu do svalov aby sa mu pocas treningu nerozpadalo to pocom tak tuzi ale aby si udrzal a casom naberal na vahe

Dufam ze uz som to opisal tak aby sa to dalo pochopit :a32
nechcem sa tu hádať ...ale keby nedošlo pri tréningu k rozpadu svalstva tak by ani nemal čo regenerovať a čo naberať ...veď práve na tom to všetko funguje ...počas tréningu sa ničia svalové vlákna a keď regeneruješ sa tie vlákna obnovujú a nabaľujú sa ďalšie aby telo predišlo v ďalšom tréningu takej únave alebo takej silnej svalovici ako to bolo pred tým ..tým že telo rastie ..teda tým že rastú svaly sa telo vlastne len bráni tomu aby nabudúce predišlo svalovici ...takže ja myslím že ten tréning je o tom aby sa tie vlákna potrhali a aby sa mohli na novo vytvoriť a aby sa vytvorili aj nové ...ale ok už to nechajme tak ..nechcem sa hádať ideme až moc do podrobností najlepšie bude ked to chalan sám vyskúša a čo mu bude vyhovovať tak tým sa bude riadiť :a21 ...
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]