Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#398
Index tělesné hmotnosti


Index tělesné hmotnosti používaný,obvykle označovaný Body Mass Index,je číslo používané
jako měřítko obezity.Slouží ke statistickému porovnání lidí s různou výškou.Index se spočítá vydělením hmotnosti člověka v kilogramech druhou mocninou jeho výšky v metrech.

BMI kalkulačka odkaz : http://www.vypocet.cz/bmi

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#3378
BMI by som ako ukazovateľ obéznosti určite nepoužíval....možno to platí pre obyčajných ľudí ale nie pre nás :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#3387
mello napísal:BMI by som ako ukazovateľ obéznosti určite nepoužíval....možno to platí pre obyčajných ľudí ale nie pre nás :a15
a ty si neobycajný ??? :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#3917
neviem aký príklad by si chcel počuť :a15 ved sa stačí pozrieť na množstvo jedla ktoré zje človek cvičiaci kt sa tomu venuje alebo obyčajný človek fetujúci ( napríklad :a15 :a15 :a15 )
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#3923
môj jedálníček vyzerá približne takto

Ráno na lačno: kreatín + proťák + glukoza
Raňajky: 6 vajec + 2 celozrnné pečivo
Desiata: cottage + pečivo/ryža
Obed: Kuracie prsia + ryža
Olovrant: Kuracie prsia + ryža
Pred tréningom: Proťák + kreatín
Ihned po tréningu: glukoza + kreatín + vitamínovo minerálové spektrum
Cca 15min po tréningu: Proťák
Večera č1: Kuracie prsia + ryža
Večera č2: Kuracie prsia + ryža
Pred spaním: Tvaroh + orechy

toto je príklad....samozrejme že ne vždy udržím všetky chody najmä nie ked som doma + striedam ryžu/cestoviny/zemiaky + kuracina/bravčové/rybacina/hovädzina
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#3924
keby si mal stale dookola jest to iste je... by ta ... treba aj ako si napisal cestoviny zemiaky a aj ryby si podstatne :)
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#3933
ale čoby....kuzracinu by som jedol aj stále ved iba zmeníš korenie po prípade omáčku a už máš niečo iné....no nie vždy sú financie tak sa musím uskromniť s domácou stravou :a21
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#3936
tak kuracina je ale zaujimave mäso lebo ako pises stale ho mozes jest ja som natom rovnako ale ineho masa sa prejem rychlo... :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#9155
hah tak mne vislo 26,29 teda nadvaha. ked mam pravdu povedat bol by som radsej keby mi vyslo aspon 31 teda obezita :a15 taketo vypocty treba brat s rezervou kedze to nie je urcene pre aktivnych sportovcov (napr Collemanove BMI by na tejto stranke bolo 42,59 pred sezonov a ja si nemyslim ze ma obezitu tretieho stupna :a11 ). aj na tej stranke sa pise, ze presne BMI vam moze vyratat lekar ktory zahrnie do vypoctu vsetky faktory.
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#9157
papagiorgo napísal:presne ti to niákdy nevyjde , ale priblizne orietovat sa podla toho da si myslim :a26
no mozno pre uplnych zaciatocnikov v cviceni sa to da "iba orientacne", ale pre tych co cvicia uz dlhsie to nema ani orientacny zmysel. ani o sebe si uz nemyslim ze mam nadvahu pretoze tuku mam uz iba minimalne a to cvicim len pol roka, ale zaujimave to je musim uznat :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#9158
whoo napísal:
papagiorgo napísal:presne ti to niákdy nevyjde , ale priblizne orietovat sa podla toho da si myslim :a26
no mozno pre uplnych zaciatocnikov v cviceni sa to da "iba orientacne", ale pre tych co cvicia uz dlhsie to nema ani orientacny zmysel. ani o sebe si uz nemyslim ze mam nadvahu pretoze tuku mam uz iba minimalne a to cvicim len pol roka, ale zaujimave to je musim uznat :a11
aspon sa o sebe dozvies mozno aj to , co si vobec netusil :a11 podla BMI ti vyjde ze mas nadvahu a ty si o sebe myslis , ze si podvyzivený :a15 :a15 :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#9159
papagiorgo napísal:
whoo napísal:
papagiorgo napísal:presne ti to niákdy nevyjde , ale priblizne orietovat sa podla toho da si myslim :a26
no mozno pre uplnych zaciatocnikov v cviceni sa to da "iba orientacne", ale pre tych co cvicia uz dlhsie to nema ani orientacny zmysel. ani o sebe si uz nemyslim ze mam nadvahu pretoze tuku mam uz iba minimalne a to cvicim len pol roka, ale zaujimave to je musim uznat :a11
aspon sa o sebe dozvies mozno aj to , co si vobec netusil :a11 podla BMI ti vyjde ze mas nadvahu a ty si o sebe myslis , ze si podvyzivený :a15 :a15 :a15
podvyziveny nie :a15 :a15 len si nemyslim ze vahu svalov mozem brat ako nadvahu :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9182
Jurkádium napísal:podľa mňa je proste blbosť... :a21
nie je to blbost
musite si uvedomit, ze je to brane ako optimalny stav, v pomere vyska a vaha, a ked to tam teraz zadas, tak nikto nevie, ci mas objem svalov alebo tuku
lepsie pre vas by bolo odmerat si telesny tuk a toto sledovat v pomere s vahou
Užívateľov profilový obrázok
Od Jurkádium
#9187
ale to nebere do úvahy veľa faktrou....napríklad aj to, že nekdo môže mať tažké kosti a podobne...preto ej to podľa mňa blbosť :a20
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9192
Jurkádium napísal:ale to nebere do úvahy veľa faktrou....napríklad aj to, že nekdo môže mať tažké kosti a podobne...preto ej to podľa mňa blbosť :a20
a tak jasne je to taka detska hracka, len pomer vysky a vahy, keby sme chceli nieco lepsie a doveryhodnejsie museli by sme tam urcite zadat viac parametrov
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#9290
odjakživa mi prídú veci ako BMI a pod vôbec neurčené pre ľudí venujúcich sa kulturistike a fitness

nikdy mi to vôbec nesedelo a myslím že by to nemal byť žiaden určujúci resp smerodajný faktor

toť môj názor
What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]