Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9834
Stretol sa už niekto z vás v kulturistike alebo pri posilňovaní s pojmom PREKOMPENZÁCIA?

Je to v súvislosti so stravovaním, preto som to dal do tejto oblasti tém.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#9837
FitPotreby.sk napísal:Stretol sa už niekto z vás v kulturistike alebo pri posilňovaní s pojmom PREKOMPENZÁCIA?

Je to v súvislosti so stravovaním, preto som to dal do tejto oblasti tém.
ja som sa s tym stretol prvykrat dnes a to v tvojom prispevku tu: http://bodybuilding-forum.sk/viewtopic. ... ead#unread
a nebolo to o stravovani, ale o telesnej kondicii. teda neviem ci si to cital aj ty :a11 tu je urivok z toho co to ta prekompenzacia je:

Každý tréning vychádza zo skutočnosti tzv. prekompenzácie.
Predstavme si, že naša kondícia je na hodnote 100%. Po tréningu sme zničení - naša
kondícia je na úrovni povedzme 20%! To je pre organizmus šok. Spamätáva sa z
neho a snaží sa mu do budúcna predísť. To znamená, že telo sa zregeneruje nie na
pôvodných 100%, ale na 110%, teda o niečo viac. Tento okamih, trvajúci niekedy
len 24 hodín, sa nazýva fázou prekompenzácie. Ak v tomto okamihu príde nový
dostatočne tvrdý tréning, celý cyklus sa opakuje a naša celková kondícia pozvoľna
narastá.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9842
whoo napísal:
FitPotreby.sk napísal:Stretol sa už niekto z vás v kulturistike alebo pri posilňovaní s pojmom PREKOMPENZÁCIA?

Je to v súvislosti so stravovaním, preto som to dal do tejto oblasti tém.
ja som sa s tym stretol prvykrat dnes a to v tvojom prispevku tu: http://bodybuilding-forum.sk/viewtopic. ... ead#unread
a nebolo to o stravovani, ale o telesnej kondicii. teda neviem ci si to cital aj ty :a11 tu je urivok z toho co to ta prekompenzacia je:

Každý tréning vychádza zo skutočnosti tzv. prekompenzácie.
Predstavme si, že naša kondícia je na hodnote 100%. Po tréningu sme zničení - naša
kondícia je na úrovni povedzme 20%! To je pre organizmus šok. Spamätáva sa z
neho a snaží sa mu do budúcna predísť. To znamená, že telo sa zregeneruje nie na
pôvodných 100%, ale na 110%, teda o niečo viac. Tento okamih, trvajúci niekedy
len 24 hodín, sa nazýva fázou prekompenzácie. Ak v tomto okamihu príde nový
dostatočne tvrdý tréning, celý cyklus sa opakuje a naša celková kondícia pozvoľna
narastá.
:a11 mas pravdu, ale v suvislosti so stravou, som prekompenzaciu nikde na weboch nenasiel
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#9843
S pojmom prekompenzácia som sa v súvislosti s posilňovaním a kulturistikou stretol už veľmi dávno. Našiel som to ako návod na nabratie svalovej hmoty v niektorom kulturistickom časopise a mohlo to byť niekedy v roku 1991 až 92.
V podstate išlo o to ubrať organizmu jeden druh zložky v strave na minimum (napr. bielkoviny) a zase druhý zdroj zvýšiť na maximum (napr. sacharidy). Tento stav by mal trvať dostatočne dlhý čas na to aby si organizmus pomaly zvykol na to, že má nedostatok bielkovín a začal s týmto nedostatkom nejak pracovať. Keď už by mal byť organizmus zvyknutý, že nemá bielkovín koľko by potreboval, resp. že nemá bielkoviny takmer žiadne, vtedy nastane zlom a vymeníme zložky v potrave. Takže nasadíme zase veľké množstvo bielkovín a potlačíme, čo najviac sacharidy. Tu by mal organizmus dostať šok z tej náhlej zmeny a reagovať na to pravdepodobne zvýšeným ukladaním bielkovín do svalov alebo nejak tak podobne.

Takže ak niekto z vás niekde narazí na tento spôsob zvýšenia svalovej hmoty, dajte nám ostatným o tom prosím vedieť.
Od milankos512
#9862
FitPotreby.sk napísal:S pojmom prekompenzácia som sa v súvislosti s posilňovaním a kulturistikou stretol už veľmi dávno. Našiel som to ako návod na nabratie svalovej hmoty v niektorom kulturistickom časopise a mohlo to byť niekedy v roku 1991 až 92.
V podstate išlo o to ubrať organizmu jeden druh zložky v strave na minimum (napr. bielkoviny) a zase druhý zdroj zvýšiť na maximum (napr. sacharidy). Tento stav by mal trvať dostatočne dlhý čas na to aby si organizmus pomaly zvykol na to, že má nedostatok bielkovín a začal s týmto nedostatkom nejak pracovať. Keď už by mal byť organizmus zvyknutý, že nemá bielkovín koľko by potreboval, resp. že nemá bielkoviny takmer žiadne, vtedy nastane zlom a vymeníme zložky v potrave. Takže nasadíme zase veľké množstvo bielkovín a potlačíme, čo najviac sacharidy. Tu by mal organizmus dostať šok z tej náhlej zmeny a reagovať na to pravdepodobne zvýšeným ukladaním bielkovín do svalov alebo nejak tak podobne.

Takže ak niekto z vás niekde narazí na tento spôsob zvýšenia svalovej hmoty, dajte nám ostatným o tom prosím vedieť.
dosť brutálny spôsob naberania :a11 hlavne tá prvá časť hehe
Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

Gynekomastia/operácia

Čaute asi nebudem sám s týmto proble[…]