Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4903
dnesný rozhovor venujem uzivatelovi tohto fora s nickom zemak Tomášovi Prostinakovi


Na úvod ťa poprosím , aby si sa nám predstavil ...

Čaute , volám sa Tomáš Prostinák , mám 17 rokov , pochádzam z Horoviec (malá dedinka pri Púchove) , študujem na OA v Považskej Bystrici , kde aj počas týždňa trénujem . V naturálnej kulturistike súťažím už 5-tu sezónu , cvičím už spolu 4 roky .
Obrázok
Ako si začínal a prečo vlastne s cvičením ? Kde a s kým ? Aké chyby si robil ako začiatočník ?

K cvičeniu ma priviedli moji 2 bratia . Posilovali s kýblami s vodou , kameňmi , dvíhali sa na hrazde , klikovali . Neskôr začali robiť lavičku , betónové kotúče . Videl som ich pokroky a práve tie ma priviedli k tomuto športu . Chcel som vyzerať ako oni , ba ešte väčší . Cvičil som teda doma v pivničnej posilovni . Moje chyby boli jednoznačne v strave . Stravu som nebral vážne , po tréningu v posilke som sa vybral na ihrisko hrať futbal (vtedy som ešte aktívne hral futbal za žiakov) . Neskôr som začal čítať rôzne články v časopisoch a začal som postupne aj stravu brať vážne , aj keď to nebolo ľahké , pretože mama nebola veru nadšená.

Robil si pred posilovaním aj nejaké iné športy ?

Ako som spomínal , hrával som aktívne futbal za starších žiakov . Mimo futbalu som chodieval zo školy pravidelne na súťaže v behu . Maratóny , ale aj šprinty . Bežecké disciplíny boli proste moje .
Obrázok........Obrázok
Čo alebo kto ťa motivoval k tomu , aby si skúsil robiť kulturistiku na súťažnej úrovni ?

Každý deň som listoval časopisy , pozeral obrázky kulturistov a chcel som niekedy byť na ich mieste . Čítal som , ako opisujú tie pocity po tvrdej diéte , aké to je super . Ja som typ človeka , ktorý keď niečo začne robiť , tak chce vidieť výsledky a byť čo najlepší . Preto som sa raz spýtal sparinga , či mi pomôže pripraviť sa na súťaž . Spoločnými silami sme to dotiahli do konca . Nabral som skúsenosti , vyskúšal aké to je a práve táto prvá súťaž mi pomohla odštartovanie mojej súťažnej kariéry .
Obrázok
Odprezentuj nám prosím svoje doterajšie súťaže aj s umiestneniami

Grand Prix Senica 2008 kat. dorast ... 6. miesto (jarné kolo)
Natural Cup Karlove Vary 2008 kat. juniori ... 9. miesto (jesenné kolo)
Majstrovstvá Slovenska 2008 kat. dorast ... 2. miesto (jesenné kolo)
Banskobystrická Grand Prix 2008 kat. dorast ... 2. miesto (jesenné kolo)
Victoria Natural Cup Veľký Grob 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jarné kolo)
Majstrovstvá Slovenska 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jarné kolo)
Majstrovstvá Európy 2009 kat. juniori ... 10. miesto (jarné kolo)
Natural Cup Přerov 2009 kat. juniori ... 3. miesto (jesenné kolo)
Natural Cup Dunajská Streda 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jesenné kolo)
European Cup Banská Bystrica 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jesenné kolo)
Victoria Natural Cup Veľký Grob 2010 kat. juniori ... 1. miesto (jarné kolo)
M-SR v Senici 1.miesto -nominacia na ME , ktoré sa budú konať vo Francúzsku .


Ktoré umiestnenie si vážiš najviac ?


Jednoznačne víťazstvo na Majstrovstvách Slovenska 2009 . Bol to neuveriteľný zážitok .
Obrázok........Obrázok
Pamatáš si na pocity , čo ti prechádzalo hlavou , keď si prvý raz vystupoval na pódium ?

Na prezentácii som videl svojich súperov , ktorí boli parádne vyrysovaný , príjemný objem svalstva . Bol som trošku zaskočený a keď som sa začal natierať farbou , tak som si vravel , čo tu vlastne robím . Bol to veľmi zvláštny pocit , keď som videl v zrkadle suchú mŕtvolu (tou mŕtvolou som bol ja) a všade na okolo boli obrovský chlapi . Po vystúpení na pódium sa mi tieto pocity stratili a už som si súťaženie užíval ako sa len dalo .

A načo si myslel , keď si z neho schádzal ?

V mojom prípade to bolo komplikované . Najprv ma nevyhlásili , že postupujem do finále . Bol som veľmi sklamaný . Zrazu povedali , že mám ísť na voľnú zostavu . Moderátor ma nechtiac vynechal aj keď som mal postúpiť . Potom sa mi ospravedlnil a išiel som na voľnú zostavu , ktorú som trošku pokašlal . Bol som ešte stále z toho zmätený . Po vyhlásení výsledkov bolo už opäť všetko dobre . Tešil som sa na poriadné jedlo a na objemovku .

Tí ktorí ťa poznajú , vedia , že trénuješ v chatagyme . Môžeš nam niečo o tomto fitku povedať ? Aká atmosféra tam vládne počas tréningu ? Aké podmienky máte na tréning ? Možno by si nám mohol povedať niečo o tvojich kolegoch a kamarátoch z tohto gymu

Cez víkendy chodievam cvičiť do Chata Gymu . Je to pivničná posilka , ale veľmi dobre zriadená . Je tam všetko čo potrebuješ , akurát taký legpress alebo hacken drep tam chýba . Veľkosť tejto posilky je tiež primerane veľká . Atmosféra je tu vždy super , pretože všetci chalani makajú a majú chuť sa stále predbiehať či v sile , alebo postavou . Dá sa povedať , že je to V.I.P. posilka . Momentálne je nás tam 8-10 členov . Známa tvár , ktorá tu tiež cvičí je náš dá sa povedať aj šéf Jozef Betuštin , z internetu známy pod nickom Pipač . Bývalý súťažný kulturista , momentálne súťažný tlakár . Niektorí chalani chcú vyskúšať aj súťažné pódium v kulturistike , 1 člen by chcel skúsiť súťaž v tlaku na lavičke . Ako som spomínal , chalani makajú a chcú sa zlepšovať .
Obrázok.......Obrázok
Ak máš svojho stáleho sparinga , ktorý ti pomáha , mohol by si nám prezradiť kto to je ?

Stáleho sparinga nemám . Cez týždeň cvičím v Považskej Bystrici vo fitness centre Pro Gym , za ktorý aj súťažím . Vždy je niekto nablízku , keď potrebujem pomoc . Najčastejšie mi pomáha kamarát z Gymnázia , ktorý už vie kedy , ako a koľko mi má pomôcť .

A niekoho kto sa ti venuje ako tréner máš ?

Môj tréner je bývalý kulturista Ondrej Zadňančin v kat. do 87,5kg, do 90kg . Momentálne má dlhšiu súťažnú pauzu kvôli práci vo fitness centre . V budúcnosti sa ešte chce objaviť na súťažnom pódiu .
Obrázok
Keďže si ešte mladý študent a predpokladám že nepracuješ , ako sa ti darí financovať tvoju prípravu ? Môžes nám povedať niečo o svojom sponzorovi , keďže viem že niekoho kto ťa podporuje máš ?

Príprava na súťaž je vždy veľmi náročná , či finančne , fyzicky a psychicky . Mojim sponzorom je firma Still Mass , ktorá ma sponzoruje svojimi doplnkami výživy . Odkedy ma sponzorujú spravil som veľký pokrok , čo je vidieť aj na mojej forme . Ich výrobky sú naozaj kvalitné a cena je priaznivá aj pre študentov, ktorí nie sú zrovna finančne na tom dobre . Čo sa mi veľmi páči na tejto firme je , že prostredníctvom webu komunikujú s bežnými cvičencami a podľa ohlasov zaraďujú do ponuky nové doplnky výživy . Ďalej sa mi na nich páči ústretovosť, dá sa dohodnúť na cene pri vyššom nákupe . A aj touto cestou by som sa im chcel veľmi poďakovať za sponzorstvo a dúfam , že naša spolupráca bude trvať ešte veľmi dlho .

Ktoré doplnky patria medzi tvoje oblubené ?

Proteinové koktejly mám najradšej . Najobľúbenejší je jednoznačne Hydro DH 32 od firmy Still Mass . Príchuť je priam dokonalá a aj pri dlhodobom užívaní sa mi táto chuť nesprotiví . Zloženie je super a cena je tiež parádna oproti iným hydrolyzovaným proteinom . Je síce o dosť drahší ako klasické proteinové doplnky , ale aj za kvalitu sa musí platiť .
Tiež mám veľmi rád NO-Xplode od BSN . Chuťovo je bomba a účinkami tiež . Najlepšie na tomto doplnku je , že po užití som neskutočne psychicky nabudený na tréning . Na nič sa v tom momente viac neteším.
Obrázok....Obrázok
Obrázok...Obrázok
Mal si doteraz nejake negatívne a nepríjemné prekážky , ktoré ti zabránili v príprave na suťaž alebo v tréningu ? Ako je to u teba so zraneniami ?

Našťastie nemám problém so zrazeniami (klop, klop, klop) . Všetky prípravy som zatiaľ skončil bez zranení . Ak nepočítam nádchy a sem tam kašeľ . Zo zranení som mal v objemovej príprave mierne natiahnutý vzpriamovač chrbta , mierny problém s pravým zápästím pri nešťastnej nehode a mierny problém s členkom taktiež pri nešťastnej nehode .
Obrázok...Obrázok
Vieš nám prezradit svoje aktuálne miery a maximálky ?

Na začiatku prípravy na jarné kolo 2010 som mal Biceps - 41 - 41,5 cm , Stehná 66,5cm , Pás 83cm , Lýtka 42,5cm .
Momentálne miery 6 dní pred M-SR sú Biceps - 40,5cm , Stehná 64,5cm , Pás 75cm , Lýtka 41,5cm.

Maximálky na 1 reps.
Bench Press - 125kg
Drep - 185kg
Mrtvý ťah - 195kg

Ako je to u teba so silnými a naopak problemovými partiami ?

Medzi moje silné partie patria jednoznačne stehná a ramená . Naopak medzi zaostávajúce partie stále patrí hlavne vrch hrudníka a šírka chrbta . Ďalej mojim veľkým problémom sú lýtka .
Obrázok..Obrázok..Obrázok

Mohol by si nám prezradiť ako vyzerá tvoja celá predsúťažná príprava od tréningu , cez doplnky , regeneraciu az po stravovanie a jedálniček ?


Z doplnkov výživy v diéte berem BCAA , aminokyseliny, Glutamín , 90% WPI protein , Hydrolizovaný protein Hydro DH32 , Kazeinát vápenatý , spalovač tuku , C-vitamín , Multivitamín , Multimninerál , sem tam nejaký NO-doplnok a nedám dopustiť na Taurín .

Chodievam diétu sacharidové vlny, ktoré sa mi vždy osvedčili a vždy mám s nimi super výsledky .

Môj príkladný jedálniček v diéte vyzerá asi takto :
1.) ihneď po prebudení 30g . Ultra 90 Instant + 2dcl vody + 5tbl . whey amino 2000
2.) o 20-30 min . neskôr 1 celé vajce + 6 bielkov + 60g ryže (vážená za surova) + 1tbl .Artro 3 plus + 1tbl. Mega multiminerál + C-vitamín
3.) 60min. pred tréningom 2gr L-carnitin
4.) 30min. pred tréningom 1 PL MCT oleja
5.) 15min. pred tréningom 10g BCAA
6.) ihneď po tréningu 10g BCAA + 50g Hydro DH 32 + 10g glutamín + C-vitamín + multivitamín + 3g Taurín
7.) 60min. po tréningu 150g kuracích pŕs + 120g ryže (vážená za surova) + zelenina
8.) 150g kuracích pŕs + mandle, slnečnice alebo vlašské orechy + zelenina
9.) 45min. pred tréningom 40g Ultra 90 Instant
10.) 30min. pred tréningom 1 PL MCT oleja
11.) 15min. pred tréningom 10g BCAA + 5tbl. whey amino 2000
12.) ihneď po tréningu 5g BCAA + 50g Hydro DH 32 + 10g glutamín + C-vitamín + multivitamín + Mega multiminerál + 3g Taurín
13.) 60min. po tréningu 150g kuracích pŕs alebo 200g ryby + 50g ryže (vážená za surova) + zelenina
14.) 150g kuracích pŕs alebo 200g ryby + zelenina
15.) 30min. pred spaním 10g Glutamín + 5tbl. whey amino 2000
16.) tesne pred spaním 50g kazeinátu vápenatého alebo 250g nízkotučného mäkkého tvarohu + rybí tuk

Snažím sa dodržovať spánok tých 7-8 hodín , aj keď nie vždy to vyjde . Predsa len škola , učenie , nedá mi to . Ak sa dá , tak si vždy rád pospím aj poobede , ale väčšinou sem tam v škole na voľnej alebo suplovanej hodine.
Obrázok..Obrázok
Obrázok...Obrázok
Svoj aktuálny tréningový rozpis nám možeš prezradiť ?

Cvičím systémom 3+1 dvojfázovo a môj rozpis je nasledovný:

Pondelok- ráno Hrudník, poobede Biceps + Triceps
Utorok - ráno Hamstringy a Gluteály, poobede - Kvadricepsy
Streda - ráno Chrbát, poobede Ramená

Brucho zaraďujem 3x - 4x týždenne , lýtka 2x - 3x týždenne

1. deň ráno:
Hrudník:
Bench šikmá hore - 4x 6-10op.
JČ šikmá dole -4x 6-10op.
Rozpažky šikmá hore -3x 12op.

Brucho:
Dvíhanie nôh v ľahu bez opory rúk - 4x 20op.
Mohamedy - 4x 20op.

1. deň poobede:

Triceps:

Francúzsky tlak v ľahu - 3x 10-12op.
Pulover s JČ v sede obojručne - 3x 15op.
Kladka lanový držiak - 3x 15-20op.

Biceps:

VČ v stoji - 3x 8op.
Kladivový zdvih s JČ - 3x 8op.

Lýtka:

Výpony v stoji- 6x 10-20op.

2. deň ráno:

Hamstringy:

Mrtvý ťah s vystretými nohami s VČ - 5x 20op.
Zanožovanie v stoji + zákopy v stoji v supersérii - 4x 20op.

2. deň poobede:

Kvadricepsy:

Predné drepy - 5x 6-10op. (ťažké série)
Hacken drepy - 3x 6op (ťažké série)
Hacken drepy + predkopávanie v supersérii - 4x 15 + 20 a viac op.
- posledný cvik Hacken drepy v supersérii s predkopávaním som robieval vždy aj zhadzovacie série a vždy do úplného vyčerpania + prestávky v čo najkratšom čase

3. deň ráno:

Chrbát:

Hrazda - 4x 10op.
Príťahy VČ v predklone-5x 8-10op.
Spodná kladka v sede-3x 12op.
Hyperextenzie-3x 20op.

Trapézy:

Krčenie s VČ za telom - 4x 15op.

Lýtka:

Výpony v stoji- 6x 10-20op.

3. deň poobede:

Ramená:

Tlaky v sede s JČ - 5x 8op.
Upažovanie v sede s JČ - 3x 12-15op.
Opačný peck-deck-3x 12-15op.
Upažovanie v predklone - 3x 12op.

Brucho:

Dvíhanie nôh v ľahu bez opory rúk - 4x 20op.
Mohamedy - 4x 20op.

4. deň voľno

kardio v dĺžke 30 - 40min.

Pred každým tréningom kardio rozcvička na zahriatie svalov v dĺžke 5 - 10min. Po tréningu v dĺžke od 20 - 40 min.
Obrázok.Obrázok.Obrázok
Obrázok
Obrázok........Obrázok
Aké typy tréningov si doteraz vyskúšal a ktorý sa ti najviac osvedčil ?

Skúšal som rutiny ako GVT training, Bear – routine . Bear sa mi veľmi páčil a v nasledujúcej objemovke ho na 100% zaradím . Na tréningoch sa nikdy nenudím . Mením partie , cviky , série , opakovania . Mením dĺžku odpočinku medzi tréningami , používam supersérie, zhadzované série , pyramídy . Stále skúšam niečo nové .
Obrázok....Obrázok
Naučila ťa kulturistika niečomu zvláštnemu ? Dala ti do života nejaké pozitívne vlastnosti ?
Máš nejaké svoje zásady alebo motto , ktorými sa v kulturistike riadiš ?


Mojim motto ak sa to tak dá nazvať je , že vždy musím mať pred sebou nejaký cieľ . Bez toho to nejde . Vždy musím mať niečo pred sebou , aby som za tým išiel a stále sa zlepšoval . Kulturistika mi dala veľa . Určite trpezlivosť , vytrvalosť , pevnú vieru a odhodlanie dokázať všetkým , že mám na viac ako to môže na prvý pohľad vyzerať .
Obrázok........Obrázok
Obrázok......Obrázok
Obrázok..Obrázok
Kto je tvojím kulturistickým idolom ? Aký typ postavy u kulturistu je tvoj vysnívaný ideál ?

Odmalička sa mi páčil Shawn Ray , taktiež Frank Zane . Páčilo sa mi , že mali úzky pás a veľký vrch . Vysekaný na padrť a parádne žilnatý . Z tých objemnejších sa mi páči a páčil Kevin Levrone . Z amatérskej kulturistiky mám veľmi rád Tomáša Bureša , s ktorým by som si veľmi rád niekedy v budúcnosti aj zapózoval . Zo slovenských kulturistov je to Števo Havlík .
Obrázok
Obrázok..Obrázok
Určite by čitatelov zaujímali nejaké klebety z tvojho súkromného života ... Čo tak napríklad priatelka, skola , rodina ...

Som úplne normálny chalan , ktorého baví cvičenie asi viac ako ostatných ľudí . Rád sa zabávam , smejem , proste žijem . Medzi moje záľuby okrem cvičenia sú futbal , behanie , príroda , hudba , priatelia a milujem varenie . Milujem tú vôňu a ešte viac tú chuť .

Navštevujem Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici . Momentálne som v druhom ročníku . Riaditeľ ma veľmi podporuje , v diéte som uvoľnený z každej prvej vyučovacej hodiny v týždni . Taktiež aj niektorí profesori mi držia palce a sem tam zažmúria oči pri mojich známkach .

Priateľka ma veľmi podporuje v každom smere . Tiež chodieva cvičiť , v budúcnosti možno skúsi aj súťažné pódium .
Obrázok..Obrázok
Obrázok.Obrázok.Obrázok
Vníma tvoje najbližie okolie to čo robíš skor pozitívne alebo skor negatívne ? Podporujú ťa ?

Rodičia mi pomáhajú hlavne finančne . Psychicky sú to moji bratia . Rodičia , hlavne mama nie je moc nadšená , že súťažím , takto sa stravujem , tak žijem . Bojí sa o moje zdravie , aby som v budúcnosti nedopadol zle .

Teraz by si nám mohol prezradiť svoje súkromné ako aj športové plány ... Dokedy by si sa chcel tomuto športu venovať súťažne , prípadne kam by si to chcel až dotiahnuť ?

Dokedy bude zdravie slúžiť, dovtedy budem súťažiť . Svoje ciele mám vysoko . Budem sa snažiť dosiahnuť najvyššie méty . Kam to dotiahnem , nechajme sa prekvapiť . V súkromnom živote jednoznačne založiť si rodinu , postaviť dom , ale na to je ešte kopec času a nad tým ani nerozmýšľam . Môj sen je vlastniť fitness centrum .
Obrázok........Obrázok
Obrázok
Záverom máš aj ty možnosť komukolvek čokolvek odkázať alebo podakovať ...

Chcel by som v prvom rade poďakovať tomuto webu Bodybuilding-forum.sk za tento rozhovor , taktiež všetkým , čo ma podporujú , či rodina , kamaráti a taktiež všetkým čo mi držia palce . Odkázať asi iba to , aby si každý určil cieľ , ktorý chce dosiahnuť a ísť si za ním . Často krát to nie je prechádzka rúžovou záhradou , ale ten výsledok stojí zato .

na záver priložím zopar tvojich fotiek z Victoria natural cap velký grob 2010
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#4952
zemák je veľký borec :a34 ....som veľmi rád že mávame spoločné tréningy....každý stojí za to a vždy mi to niečo dá :a27

len keby nebol taký namyslený....že safalátka :a9 :a9 :a9 :a9
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#5008
ďakujem všetkým ... budem sa snažiť aj naďalej napredovať :a16
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5025
Takže ako vsetci uz vieme , vitaztvom v Senici si sa kvalifikoval na ME vo francuzsku ... Popíš nam tvoje pocity , atmosféru , konkurenciu a niečo viac o tejto súťaži ...

Tohtoročné Majstrovstvá Európy v Naturálnej kulturistike federácie UIBBN sa konali vo francúzskom meste Marseille. Slovenská výprava vyslala až 23 súťažiacich, ktorí nakoniec priviezli domov na Slovensko až 11 cenných kovov a v krajine národov obsadili krásne 2. miesto. Týmto potvrdili Slováci, že patria k svetovej špičke v Naturálnej kulturistike. Slovenská výprava vyrazila už 2. júna t.j. v stredu vo večerných hodinách. Zhruba 10 hodinovú prestávku sme mali v Taliansku na krásnej pláži, kde sme kontrolovali formu, oddychovali a pripravovali sme sa na najdôležitejšiu súťaž tohto jarného kola 2010. V piatok ráno sme šťastne dorazili do Marseille, ubytovali sme sa, zbehli do obchodu nakúpiť potraviny, aby sme mali čo jesť po súťaži. O 17-tej hodine sa nám začala prezentácia, váženie a meranie pretekárov. Vo večerných hodinách skontroloval náš reprezentačný tréner Mgr. Pavol Ferenc, PhD, formu, či sme všetci pripravení a potom sme vyčerpaný ihneď zaliezli do izieb a išli spať. Súťaž začala s približne hodinovým meškaním. Ale zase na druhej strane musím pochváliť, že šatne a rozcvičovňa bola vo vynikajúcom stave, taktiež sme mali viac než dosť zrkadiel.

Na tejto súťaži som štartoval v kategórii Juniori do 21rokov, kde som mal proti sebe 6 súperov. Keď nadišiel čas, začal som sa natierať, postupne pomaličky rozcvičovať, pumpovať. V rozcvičovni som nevidel svojich súperov a ani som sa vôbec nezaujímal, kde sú. Onedlho nás zavolali pred pódium a až teraz som videl svojich súperov. Vyzerali veľmi mohutne, trošku ma to aj zaskočilo, ale netrvalo dlho a už nás pustili na pódium. Na pódiu bolo veľmi horúco a dosť nás to vyčerpávalo. Po skončení semifinále som nemal veľmi dobrý pocit z môjho umiestnenia a mojej formy. Až v šatni mi povedali, žeby to mohlo byť medailové umiestnenie a forma je vynikajúca. Upokojil som sa a celý vyčerpaný som zaľahol do tvrdého spánku. Finále som si užíval dokonale. Každú sekundu strávenú na pódiu som si vychutnával plnými dúškami. Po finále som už s radosťou začal vyťahovať z tašky rôzne sladké pochúťky, keďže sme už čakali len na vyhlásenie výsledkov. Na tieto výsledky som sa nemohol dočkať. Veď toto bola moja prvá medzinárodná súťaž, kde som sa dostal do finále. Pred vyhlásením výsledkov som ešte mierne upravil pokožku s farbou a rýchlo utekal na pódiu. Začali vyhlasovať výsledky. 6 miesto ... nie som to paráda ... dokonca ani 5 miesto. na 4. mieste skončil Slovák a môj kamarát Robo Habrun zo Slovenska. Tešil som sa, že domov priveziem medailu (Cestou na túto súťaž som v kútiku duše dúfal, že keby som priviezol domov 3. miesto, bol by to neuveriteľný úspech). A čo ma prekvapilo, ani na 3 mieste som neskončil. V tomto momente som začal trošičku dúfať, žeby som to predsa mohol vyhrať. 2. miesto vyhlásili mňa a jediný súper, ktorý bol nad moje sily sa stal Juan Cortez zo Španielska. V tom momente som si ešte vôbec neuvedomoval, čo sa stalo. Ako najmladší pretekár vo veku 17 rokov som sa stal Vicemajstrom Európy v Naturálnej kulturistike. Až o pár minút neskôr som si začal uvedomovať, čo sa stalo. Dá sa povedať, že ešte ani teraz nemôžem poriadne uveriť, že som Vicemajster Európy :). Večer, keď sme prišli na hotel, sme začali s mojim spolubývajúcim trošku oslavovať. Všetko čo sme nakúpili, na čo sme mali chuť sme otvorili a začali jesť všetko, čo sa nám dostalo pod ruku. Cestu domov sme si spríjemnili ešte malým výletom do Monaca. Neuveriteľne krásny kút sveta. Kto tu nebol, nevie o čo prichádza. po 10 hodinovej pauze sme už konečne vyrazili domov na Slovensko. Prišli sme v pondelok vo večerných hodinách do Veľkého Grobu. V tom momente som sa tak veľmi tešil na svoju posteľ, ako asi ešte nikdy v živote. Doma som si nestihol vybaliť ani veci a ihneď som išiel dospávať nedospané. Bol to naozaj krásny výlet, spoznal som kopec fantastických ľudí, na ktorých sa už teraz teším, keď sa stretneme na nejakej súťaži a skočíme na kus reči.

Môj sen, ktorý som si dal na začiatku posilovania sa mi síce ešte nesplnil, ale týmto úspechom som sa k nemu veľmi priblížil a pevne verím, že budúci rok sa mi tento veľký sen naplní.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5026
Blahoželám k tomuto krásnemu umiestneniu a drzím palca , aby to buduci rok bolo o ten jeden stupen lepšie :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#5027
papagiorgo napísal:Blahoželám k tomuto krásnemu umiestneniu a drzím palca , aby to buduci rok bolo o ten jeden stupen lepšie :a25
ďakujem pekne :) ... budem sa snažiť a nesklamať :a16
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5745
ZačínamLenTeraz napísal:ty vole zemiak rešpekt :a34
veľmi sa mi páči ako si sa vypracoval ....dúfam že sa ti bude dariť aj nadalej :a32
chalana nepoznam osobne , ale urcite porastie iba do krasy :a25 :a25 :a25
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5763
ZačínamLenTeraz napísal:určite.....zemiak vyzerá byť riadny borec tak verím že mu to vydrží :a41
samozrejme ze este ma co zlepsovat , ale na to ze je takpovediac na zaciatku kariery , je velmi dobrý . ale celu karieru ma pred sebou , mozno o rok budeme robit rozhovor na uplne inej urovni . :a34
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#5770
papagiorgo napísal:
ZačínamLenTeraz napísal:určite.....zemiak vyzerá byť riadny borec tak verím že mu to vydrží :a41
samozrejme ze este ma co zlepsovat , ale na to ze je takpovediac na zaciatku kariery , je velmi dobrý . ale celu karieru ma pred sebou , mozno o rok budeme robit rozhovor na uplne inej urovni . :a34
ja uz obdivujem len tuto formu je natom fakt super!--
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#5843
je to pravda zemák alebo po novom teda ZEMIAK je už teraz veľmi dobrý a primerane namyslený :a9 :a9

srandujem
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5847
mello napísal:je to pravda zemák alebo po novom teda ZEMIAK je už teraz veľmi dobrý a primerane namyslený :a9 :a9

srandujem
uvidime ake hovado sa z neho casom vyvinie :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#5953
ďakujem všetkým za komenty :a15 :a15 :a15 budem sa snažiť zlepšovať aj naďalej

dúfam, že raz si budem môcť povedať, že vyzerám normálne :) ale to chce ešte kopec svalovej hmoty

ja vám dám takého ZEMIAKA :a11 :a11
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]