Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.
#17593
Zdravim,

chtel bych se optat,kdyz budu mit namichany protein sebou do prace (mleko),jestli nebude rekneme behem nekolika hodin od namichani obsah a vyzivne hodnoty nejak degradovan (uchovan v lednicce).

diky

Reklama

Reklama

#17596
mamut napísal:Zdravim,

chtel bych se optat,kdyz budu mit namichany protein sebou do prace (mleko),jestli nebude rekneme behem nekolika hodin od namichani obsah a vyzivne hodnoty nejak degradovan (uchovan v lednicce).

diky
urcite nie
#17604
baumitkiller napísal:Čo si myslíte o tomto proteíne skúšali ste ho?
Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard
budem ho kombinovať zo 100% monohydrátom


proťák je super, sila išla hore amino netreba
a kreatín nám asi ôsmim žiadno nepomohol, tak už neužívame
#17606
petrikPU napísal:
baumitkiller napísal:Čo si myslíte o tomto proteíne skúšali ste ho?
Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard
budem ho kombinovať zo 100% monohydrátom


proťák je super, sila išla hore amino netreba
a kreatín nám asi ôsmim žiadno nepomohol, tak už neužívame
Protein je dolezita stavebna latka pre svalovu bunku takze ako doplnok tam nie je o com.
#18322
Zdravim,

chtel bych pozadat o info,ktery potreninkovy a nocni protein by bylo nejvhodnejsi koupit nebo zda neudelam chybu ani jednim z jich.

potreninkovy
Aminostar 100% Whey Protein
Nutrend Whey Core 100
Extrifit Hydro Instant
Gaspari MyoFusion HYDRO
PhD Pharma Whey HT+
Reflex Instant Whey Deluxe
Amix Anabolic Monster Beef 90%

nocni
PhD Pharma Blend 6 HR
Extrifit Long 80 7 Hours
Nutrend Long Core 80
Nutrend Compress Night Time Protein
BSN Syntha 6

predem dekuji
#18332
mamut napísal:Zdravim,

chtel bych pozadat o info,ktery potreninkovy a nocni protein by bylo nejvhodnejsi koupit nebo zda neudelam chybu ani jednim z jich.

potreninkovy
Aminostar 100% Whey Protein
Nutrend Whey Core 100
Extrifit Hydro Instant
Gaspari MyoFusion HYDRO
PhD Pharma Whey HT+
Reflex Instant Whey Deluxe
Amix Anabolic Monster Beef 90%

nocni
PhD Pharma Blend 6 HR
Extrifit Long 80 7 Hours
Nutrend Long Core 80
Nutrend Compress Night Time Protein
BSN Syntha 6

predem dekuji
myslim ze je jedno ktory si kupis ako si napisal bud je potreningovy alebo je nocny takze uz je len natebe ktory zvolis ci chces nieco lacnejsie alebo si priplatis za znacku :)
#18349
Zdravim,

jeste k tomu dotazu vyse,co se tyce zasobovani tela proteinem v prubehu dne lepsi zvolit ten potreninkovy nebo nocni s delsim uvolnovanim ? predpokladam ze ten rychlejsi potreninkovy ze ?

diky
#18354
mamut napísal:Zdravim,

jeste k tomu dotazu vyse,co se tyce zasobovani tela proteinem v prubehu dne lepsi zvolit ten potreninkovy nebo nocni s delsim uvolnovanim ? predpokladam ze ten rychlejsi potreninkovy ze ?

diky
jasne, obycajny protak. Nocny ti je zybtocny a je aj o dost drahsi.
#25436
Kľudne to zmažte, popripade povedzte kam to mam presunuť ale neviem si rady. 24r 193 cm 89kg cvičim 4 roky s prestavkami a až na pár "jednorázoviek" popripade ochutnávok som si nikdy nekúpil proteín. Som ektomorf takže väčšinou som kupoval gainer. No prišiel čas :a9 a zisťujem že som nerozhodny...každy deň objavim nejaky iny ktory ma zaujme cenou alebo pomerom (napr. 20g bielkovín na jednu 25 gramovú dávku). Naposledy to bol Whey Isolate od Scitecu (4000g) a potom ten sójový SOY PRO (6500g) kde mam za 57 eur 228 dávok po 28g kde je 20 gramov bielkovín. Aký máte názor na sójové proteíny ? Poprípade aký proteín by ste mi odporučili vy. Uprednostňujem cenu, gramáž proteínu, obsah bielkovín.
#25437
KeZaR napísal:Kľudne to zmažte, popripade povedzte kam to mam presunuť ale neviem si rady. 24r 193 cm 89kg cvičim 4 roky s prestavkami a až na pár "jednorázoviek" popripade ochutnávok som si nikdy nekúpil proteín. Som ektomorf takže väčšinou som kupoval gainer. No prišiel čas :a9 a zisťujem že som nerozhodny...každy deň objavim nejaky iny ktory ma zaujme cenou alebo pomerom (napr. 20g bielkovín na jednu 25 gramovú dávku). Naposledy to bol Whey Isolate od Scitecu (4000g) a potom ten sójový SOY PRO (6500g) kde mam za 57 eur 228 dávok po 28g kde je 20 gramov bielkovín. Aký máte názor na sójové proteíny ? Poprípade aký proteín by ste mi odporučili vy. Uprednostňujem cenu, gramáž proteínu, obsah bielkovín.
Na začiatok by som uviedol, že ak nemáš problém so srovátkou, tak by som určite volil klasický srovátkový proteín. Na sójovú bielkovinu existujú rôzne názory. Ja osobne sa sóji nevyhýbam, ale čo sa týka proteínu vždy volím klasiku.
Pri výbere proteínu je dôležitý účel. Teda kedy ho chceš brať. Či klasicky medzi jedlami na doplnenie bielkovín, pred spaním alebo aj aj.
-Ak potrebuješ len doplniť bielkoviny medzi jedlami, po tréningu, atď. tak tam klasickú 80-tku. Ak by si bol náročnejší tak aj hydro- tu by si si ale priplatil. Ak pred spaním tak kaseinový. Prípadne ak to chceš kombinovať, tak nejaký viaczložkový.
Čo sa týka značiek, tak momentálne je slovenský a český trh proteínmi priam preplnený. Niekedy má človek fakt problém si vybrať.

No ak uprednostňuješ pomer cena- množstvo ako píšeš, tak myslím, že najvhodnejšia bude slovenská značka Natural Nutrition(namaximum.sk). Od tejto značky beriem nejaké veci aj ja. Majú v ponuke aj srvátkové aj kaseinové(samozrejme aj ďalšie iné). Srvátkový WPC 80 kúpiš ochutený 1kg za 13€ a neochutený 1kg za 10€(2,5kg za 25€). Čo sa týka pomeru cena-množstvo a v neposlednom rade kvalita, tak momentálne asi nemajú konkurenciu, nielen čo sa týka proteínov.
Ak by si si chcel priplatiť tak potom môžem odporúčiť firmu MyProtein, konkrétne Impact Whey Protein. Práve ho mám doma a maximálna spokojnosť. Stojí už ale nejakých 20€ za 1kg(40€ za 2,5kg).
Ďalej stoja za spomenutie značky ako: Prom-in, Nutrend, Amix, ... tie sú natom cenovo podobne ako MyProtein.

Dúfam, že som pomohol. Ak máš nejaké ďalšie otázky tak sa pýtaj, rád poradím.
#25438
Či mám problém so srvátkou neviem, ja prdím furt a iné problémy nemám. :a13 Proteín chcem hlavne kvôli doplneniu bielkovín a samozrejme po tréningu. Po izolátoch pozerám kvôli vysokému obsahu bielkovín. A ten WPC80 Gold? je rozdiel len v penivosti a rozpustnosti ? pozerám že sa dajú zakúpiť aj príchute. asi som si vybral.
Vďaka
#25439
KeZaR napísal:Či mám problém so srvátkou neviem, ja prdím furt a iné problémy nemám. :a13 Proteín chcem hlavne kvôli doplneniu bielkovín a samozrejme po tréningu. Po izolátoch pozerám kvôli vysokému obsahu bielkovín. A ten WPC80 Gold? je rozdiel len v penivosti a rozpustnosti ? pozerám že sa dajú zakúpiť aj príchute. asi som si vybral.
Vďaka
WPC 80 Gold, to je už podľa mňa skôr taký marketingový ťah na zákazníka.
Skôr si daj ten WPC 80. Ten si môžeš dať kedykoľvek behom dňa a aj po tréningu. Hydro či izolát, to je už podľa mňa pre rekreačného športovca zbytočný luxus.
Tabletové príchute odporúčam zakúpiť si aj keď si vyberieš ochutený WPC 80. Ja ich používam aj na ochutenie vločiek, tvarohu, atď. :a21

:a6
#25456
no nakoniec som kupil YE whey protein, potom nejake vitaminy one a day od biotechu a nejaku klbovu vyživu zo 4 druhov či čo...taka otazka, prečo si nemam dávať protein do plnotučným mliekom (doma sa iné nekupuje) kvôli tomu že sa spomaľuje vstrebávanie ?
#25457
KeZaR napísal:no nakoniec som kupil YE whey protein, potom nejake vitaminy one a day od biotechu a nejaku klbovu vyživu zo 4 druhov či čo...taka otazka, prečo si nemam dávať protein do plnotučným mliekom (doma sa iné nekupuje) kvôli tomu že sa spomaľuje vstrebávanie ?
Dá sa to aj takto povedať... Ideálne je miešať proteín s vodou. Osobne ani nevidím dôvod dávať ho s mliekom. :a21

:a6
#25458
Dreamer napísal:
KeZaR napísal:no nakoniec som kupil YE whey protein, potom nejake vitaminy one a day od biotechu a nejaku klbovu vyživu zo 4 druhov či čo...taka otazka, prečo si nemam dávať protein do plnotučným mliekom (doma sa iné nekupuje) kvôli tomu že sa spomaľuje vstrebávanie ?
Dá sa to aj takto povedať... Ideálne je miešať proteín s vodou. Osobne ani nevidím dôvod dávať ho s mliekom, samozrejme keď si odmyslím, že to chutí lepšie. :a21

:a6
#25460
KeZaR napísal:tak napr. na raňajky si zohrejem mlieko zmiešam proteín a dám do toho vločky...je to chutnejšie ako s vodou
Ja si to robím tak, že vločky zalejem dostatočne vodou(odhladujem tak 4-5dcl na 100g vločiek) a tak dám do mikrovlnky na cca 4min(medzi tým raz či dvakrát premiešam). Spraví sa z toho taká kašovitá hmota a do toho dám na záver proteín. No ja ho dávam len kvôli ochuteniu, čiže len symbolicky.
Toť vše. :a21

:a6
#25772
Skusal som uz par proťaakov, vacsina z tych lacnejsich mi hrudkovatela a ledva som to prehltal, ci uz s mliekom alebo bez neho, teraz mam 4fitness tak uvidime co to bude, verim ze dobry, objednal som si k tomu aj prichute tak dufam ze to bude okej
Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]