Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Kudo
#15898
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako správne napumpovat sval ? pretože všade na internete píšu niečo ine. Niekde som cítal ze staci napr. na biceps 8-10 opakovani s normalnou vahou ako cvicim (samozrejme iste napumpovanie tam je, ale nieje to to "prave orechove"), niekde ze je lepsie pumpovat s mensou vahou a viac opakovaniami 15-20. Stretol som sa aj s nejakou pumpovacou superseriou ci co, napr Biceps s EZ 40kg 8 opakovani a hned po tym biceps s EZ 25kg 20opakovani a taktiez sa chcem spytat ze ked mam napr. na biceps 3 cviky a na prsia 3 cviky, ci treba pumpovat pri kazdom z nich, alebo staci len pri jednom napr. pri bicepse s tou spominanou EZ tycou a pri prsiach len pri tlakoch...

mimochodom som v objemovke a cvicim pol roka.

Ak su to nezmyselne otazky, tak ospravedlnite moju debilitu ;)

Za odpoved vopred ďakujem.
Naposledy upravil/-a Kudo v 12 Apr 2012, 18:15, upravené celkom 1 krát.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15900
Kudo napísal:Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako správne napumpovat sval ? pretože všade na internete píšu niečo ine. Niekde som cítal ze staci napr. na biceps 8-10 opakovani s normalnou vahou ako cvicim (samozrejme iste napumpovanie tam je, ale nieje to to "prave orechove"), niekde ze je lepsie pumpovat s mensou vahou a viac opakovaniami 15-20. Stretol som sa aj s nejakou pumpovacou superseriou ci co, napr Biceps s EZ 40kg 8 opakovani a hned po tym biceps s EZ 25kg 20opakovani a taktiez sa chcem spytat ze ked mam napr. na biceps 3 cviky a na prsia 3 cviky, ci treba pumpovat pri kazdom z nich, alebo staci len pri jednom napr. pri bicepse s tou spominanou EZ tycou a pri prsiach len pri tlakoch...

mimochodom som v objemovku a cvicim pol roka.

Ak su to nezmyselne otazky, tak ospravedlnite moju debilitu ;)

Za odpoved vopred ďakujem.
Čo znamená "napumpovať" ? Alebo ako to chápeš ty? Lebo ja tomu zrejme dostatočne nerozumiem, predsa keď si dobre odcvičím ten sval a dobre ho prekrvím tak tam nie je čo riešiť. Keď si dám na biceps tri série po tri cviky tak to je preň akurát dosť, opakovania držím na úrovni okolo 7-9 a s nejakým napumpovaním nemám problém.
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#15901
Kudo napísal:Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako správne napumpovat sval ? pretože všade na internete píšu niečo ine. Niekde som cítal ze staci napr. na biceps 8-10 opakovani s normalnou vahou ako cvicim (samozrejme iste napumpovanie tam je, ale nieje to to "prave orechove"), niekde ze je lepsie pumpovat s mensou vahou a viac opakovaniami 15-20. Stretol som sa aj s nejakou pumpovacou superseriou ci co, napr Biceps s EZ 40kg 8 opakovani a hned po tym biceps s EZ 25kg 20opakovani a taktiez sa chcem spytat ze ked mam napr. na biceps 3 cviky a na prsia 3 cviky, ci treba pumpovat pri kazdom z nich, alebo staci len pri jednom napr. pri bicepse s tou spominanou EZ tycou a pri prsiach len pri tlakoch...

mimochodom som v objemovku a cvicim pol roka.

Ak su to nezmyselne otazky, tak ospravedlnite moju debilitu ;)

Za odpoved vopred ďakujem.
Nie je to nezmyselna otazka, ale ako zaciatocnik sa az tak moc nemusis zaoberat takymito otazkami. "napumpovanim" sa mysli dostat co najviac krvy do danej svalovej partie a na to su najlepsie koncentrovane pohyby bud izolovanymi cvikmi alebo kladkovimi. Napriklad na biceps stacia ti aj dva cviky: prvy klasika zdvih VC alebo EZ 4-5 serii a druhy s kladkou uzky uchop 10-12 opakovani pomalym temtom (technicky precizne!). Alebo kladka uzky uchop s maximalnou vahou pre 8 opakovani + okamzite potom dalsich 8 opakovani s mensou vahou (tiez doraz na techniku). Moznosti je vela len treba uvazovat.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15902
Kudo napísal:Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako správne napumpovat sval ? pretože všade na internete píšu niečo ine. Niekde som cítal ze staci napr. na biceps 8-10 opakovani s normalnou vahou ako cvicim (samozrejme iste napumpovanie tam je, ale nieje to to "prave orechove"), niekde ze je lepsie pumpovat s mensou vahou a viac opakovaniami 15-20. Stretol som sa aj s nejakou pumpovacou superseriou ci co, napr Biceps s EZ 40kg 8 opakovani a hned po tym biceps s EZ 25kg 20opakovani a taktiez sa chcem spytat ze ked mam napr. na biceps 3 cviky a na prsia 3 cviky, ci treba pumpovat pri kazdom z nich, alebo staci len pri jednom napr. pri bicepse s tou spominanou EZ tycou a pri prsiach len pri tlakoch...

mimochodom som v objemovku a cvicim pol roka.

Ak su to nezmyselne otazky, tak ospravedlnite moju debilitu ;)

Za odpoved vopred ďakujem.
Co sa tyka napumpovania svalu k spravnemu napumpovaniu potrebujes spravne dychat cim musis krv okyslicit a samozrejmostou je prepojenie mysle zo svalom popri zatezeni danej partie. Si zaciatocnik cize kym sa toto spravne naucis moze trvat priblizne rok. Cim je sval vacsi cize jeho objem dosiahnuty dlhorocnym treningom tym ho dokazes napumpovat rychlejsie cize par seriami. Rozne specialne techniky nepouzivaj na to mas cas.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kudo
#16054
baumitkiller napísal:Keď chceš poriadne napumpovať sval tak si kúp od Nutrexu-Hemo Rage :a77


Diky za radu ;) urcite raz vyskusam ale momentalne mam objednany protein od FA a kreatin od Scitec Nutrition
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16056
baumitkiller napísal:Keď chceš poriadne napumpovať sval tak si kúp od Nutrexu-Hemo Rage :a77
Najprv sa treba naucit sval ovladat. Na taketo prostriedky ma cas a okrem toho nie vzdy su tieto veci u kazdeho ucinne.

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]