Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o účinkoch anabolík na ľudský organizmus, konkrétne druhy anabolických steroidov.
TOTO FÓRUM MÁ VÝHRADNE INFORMATÍVNY A OSVETOVÝ CHARAKTER! V ŽIADNOM PRÍPADE NIKOHO NENAVÁDZAME NA UŽÍVANIE STEROIDOV.
Pravidlá fóra: Anabolické steroidy sú lieky. Anabolické steroidy, anaboliká, steroidy, neužívajte pokiaľ na to nemáte naozaj dobrý dôvod. Anabolické látky neužívajte pokiaľ vám ich nepredpíše lekár. Ich užívaním bez predpisu ohrozujete svoje zdravie a život. Vždy zvažujte, či je zdravie prednejšie ako pár kíl svalovej hmoty navyše! Ktorú po ich vysadení aj tak stratíte. Zdravie vám ale už nikto nevráti!
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11064
Rastový hormón: fakty a fikcia
ObrázokBaseballová liga tento rok začala podnikať kroky smerujúce k testovaniu na ľudský rastový hormón.

Záležitosti okolo hGH (human growth hormone - ľudský rastový hormón) sa stali horúcim témou pre médiá. Hráč baseballu Mark McGwire sa priznal, že celú kariéru, aj svoju rekordnú sezónu 1998, užíval ako anabolické steroidy tak hGH. Britský antidopingový výbor zakázal hráči ragby Terrymu Newtonovi činnosť na dva roky kvôli pozitívnemu testu na hGH.

Krátko potom, čo Británia oznámila prvý dokázaný prípad zneužitia hGH v profesionálnom športe, Major League Baseball (MLB - americká národná baseballová liga) vydala nasledovné vyhlásenie:

"Začíname podnikať okamžité kroky smerom k testovaniu na hGH. V tejto veci je potrebné konať agresívne. "

Je zjavné, že MLB dychtivo očakávala dôveryhodné testy na hGH, aby mohla konečne začať očisťovať zašlú pýchu amerického národného športu, ktorú pošliapali toľko dopingových škandálov.

Kto by zabudol na to, ako bol nadhadzovač Jason Grímsey v roku 2006 pristihnutý pri preberaní dodávky hGH? Alebo na Andyho Pettiteho, ktorý sa k užívaniu hGH priznal.

Alebo ten najväčší guľový blesk. Jose Canseco sa vyhýbal zvesť o hGH len tak dlho, ako predviedol kolosálny obrat a začal spievať ódy na tento liek vo svojej knihe priznanie, Juiced, čím označil aj svojich spoluhráčov Rafaela Palmeira, Jasona Giambiho, Ivana Rodrígueza a Juana Gonzáleza.

Vďaka tejto mediálnej smršti sa nie je čomu diviť, že senátor George Mitchell po svojom 21 mesiacov dlhom vyšetrovaní užívanie anabolík a ľudského rastového hormónu v MLB označil hGH za novú "prominentné drogu."

Otázka, ktorá pre hráčov baseballu a športovcov všeobecne pretrváva, je jasná. Zaslúži si hGH vôbec takéto označenie?

:a45 Čo je ľudský rastový hormón

Než sa pozrieme na jeho potenciál pre šport, poďme si povedať, čo ten rastový hormón vôbec je.

Ľudský rastový hormón je produkovaný v mozgu, konkrétne hypofýzou. Keď sa uvoľní, stimuluje pečeň a tá produkujú inzulínu podobný rastový faktor 1 (IGF-1). Tento hormón potom zapríčiní rast a opravu kostí a telesných tkanív, vrátane svalov, kože, orgánov, a tak ďalej.

Prirodzená produkcia hGH je kontrolovaná neurohormónov somatokrininem, peptidy uvoľňujúcimi rastový hormón a somatostatínu a bežne je obmedzená na pulzy počas celého dňa. Obyčajne je to asi dvadsať dávok, z ktorých tá najväčšia prichádza krátko po zaspaní.

HGH je najpodstatnejšie pre rast detí a jeho hladina prudko vzrastie počas puberty, vrcholí okolo dvadsiateho roku a pomaly klesá v dospelosti. Zdravá hypofýza však s produkciou hGH nikdy úplne neprestane.
Obrázok
:a45 HGH terapia: stručná história

História terapie hGH je dosť podobná úryvku z Frankensteina od Mary Shelleyové. Rastový hormón bol vyprodukovaný v päťdesiatych rokoch k boji so zakrpatenosť detí. Prvé vzorky boli odobraté z hypofýzy mŕtvych (cadavers). Tejto forme rastového hormónu sa hovorilo cadaver-GH.

Nanešťastie bola v roku 1985 u pacientov zo šesťdesiatych rokov diagnostikovaná Creutzfeldt-Jakobova choroba (CJD). CJD je smrteľná, degeneratívne mozgová choroba. Pacienti zažívajú rýchlu degeneráciu mozgovej činnosti, ktorá vyústi v demenciu, paralýzu, poruchy reči, inkontinenciu, slepotu, kómu a nakoniec smrť.

Keď sa zistilo, že každý, kto trpí touto chorobou, zažil v minulosti terapii rastovým hormónom z mŕtvych tiel, rýchlo sa od nej upustilo.

V roku 1981 americká spoločnosť Genentech prvýkrát použila rekombinatnou ľudského rastového hormónu. V roku 1985 bol rastový hormón mŕtvych tiel nahradený biosyntetickým.

Od tej doby sa terapia rastovým hormónom rozšírila aj medzi dospelých, ktorí trpia nedostatkom hGH. A táto expanzia zapríčinila vznik nekonečné továrne na peniaze menom hGH.

:a45 Za hranice nanizmu: Nedostatok hGH a omladzovanie

S bezpečnou alternatívou hGH prišli kroky smerujúce jeho použitie i mimo liečbu nanizmu.

U dospelých môže byť nedostatok hGH zapríčinený chorobou, nádorom, radiáciou, alebo traumou, poškodzujúcim zásadné oblasti hypofýzy. To môže viesť k tak zásadným zdravotným komplikáciám ako sú naberanie na váhe, kardiovaskulárne problémy, abnormality v hladine cholesterolu, únava, znížená obranyschopnosť, artritída, inzulínová rezistencia, diabetes, strata vlasov, sarkopenia (strata svalov) a osteoporóza. Nie je prekvapením, že terapia hGH týmto pacientom výrazne pomohla.

(Mimochodom, bejzbalista Segu mal legitímne predpis na hGH, kvôli jeho nedostatku. Táto diagnóza zdvihla vlnu kritiky, pretože autoritám nebolo jasné, ako môže profesionálny športovec normálne výšky a váhy trpieť nedostatkom rastového hormónu.)

V poslednej dekáde začalo rastúce množstvo lekárov legálne predpisovať hGH a liečiť tak ten najbežnejší problém celej medicíny: starnutie.

Ako už bolo spomenuté, vnútornej sekrécie rastového hormónu s vekom postupne klesá. Zastavenie tohto poklesu má mnohé výhody. Viac energie, lepšie sexuálnu výkonnosť, menej tuku, viac svalov, zhrubnutie kože, lepší spánok, silnejšie kosti, zlepšené kognitívne schopnosti a predĺžená dĺžka života. To sú len niektoré z výhod, ktoré sa predávajú starnúcim mužom.

Bohužiaľ pre vyslúžilcov: ak reklama hovorí, že hGH je zdrojom nekonečného mladosti, tak klame. Experti a vedci sa zhodujú na tom, že pokles hladiny hGH nespôsobuje starnutie a udržiavanie jeho mladistvé hladiny z vás neurobí ďalšieho Dicka Clarka. Aj keby hladina vášho hGH zostala na úrovni dvadsaťpäťročného, ​​stále budete zažívať radosti spojené so starnutím, aj keď trochu obmedzene.

Cena bohužiaľ obmedzená nebude. Dávky hGH na predpis sa pohybujú v rozmedzí od 500 do 1000 $ mesačne. Nie je teda prekvapením, že existujú tisíce kliník a doktorov so zameraním na "Boj proti starnutiu" alebo "regeneráciu."

Článok v Journal of the American Medical Association odhaduje, že ročne sa predá hGH za 1,5 až 2 miliardy $ a až 30% tejto sumy je v Amerike použité na boj proti starnutiu a zlepšenie športového výkonu.

:a45 Späť do šatne

Čo najviac láka športovcov na hGH, (okrem toho, že donedávna sa na neho nedalo spoľahlivo testovať) je zlepšenie zotavenia zo zranenia. HGH zlepšuje syntézu kolagénu, čo je zásadné pre zosilnenie chrupaviek, kostí, šliach i väzov.

Kombinácia hGH s anabolickými steroidmi násobí jeho regeneratívnu účinky. Jason Grimsley údajne kombinoval hGH s Deca-Durabolin, aby sa zotavil z plastiky väzov a bol späť na ihrisku už za deväť mesiacov. Čo bola polovica odhadovanej doby.

Dr Hector Lopez vedie pokrokovou kliniku v New Jersey. Špecializuje sa na šport, robí konzultanta mnohým profesionálnym športovcom a nie je vôbec prekvapený, keď hľadajú v kombinácii hGH a anabolických steroidov spôsob, ako si predĺžiť svoju aktívnu kariéru.

"Môj radar je vždy zameraný na endokrinné a metabolický stav mojich pacientov, ktorý by mohol prípadne limitovať ich zotavovanie," hovorí Lopez. "Je zjavné, že os medzi hGH a somatomediny je zásadné pre zlepšenie zotavenie z každodenných mikrotraumy, ktorým sú tkanivá vystavované. "

Toto sú ale profesionáli, ktorí zarábajú sedemmiestne sumy za to, že zo seba vydávajú maximum. Určite sa to nedostalo aj medzi amatérov?

To zrovna.

Tréner Christian Thibaudeau trénuje veľké množstvo amatérov v rôznych športoch. Videl, ako zvýšil záujem o hGH aj medzi amatérov a nie je prekvapený, že MLB berie problém s rastovým hormónom tak vážne.

Thibaudeau hovorí: "HGH bol donedávna nedetekovateľný, a tým sa stal populárnym v testovaných športoch. Fakt, že pomáha so zotavením, ho robí ešte atraktívnejším. "

Dodáva však, že je to z časti prehnané. "HGH nepáli tuk tak dobre ako dobrý spaľovač a nebuduje svaly tak dobre ako testosterón alebo inzulín."

"Športovci si nie sú istí. Hovorí sa o tom. Niekto im povie, že to užíva a oni premýšľa, že by taky mali. Športovci nechcú dopustiť, že by konkurencia mala byť zvýhodnená. "

"Stále je to tak trochu pokútne. Či už sa detekovať dá, alebo nie, v baseballe sa používať nesmie. V kulturistike panuje stále tak trochu lovecká sezóna, "dodáva Thibaudeau.
Obrázok
:a45 Kulturistika rastie

"Jared" ašpiruje na profesionála a má za sebou už peknú riadku víťazstvo medzi amatérov.

Začal ako powerlifteri, ale keď spolucvičenci rozpoznali herkulovskou tvary a potenciál pre kulturistiku, rozhodol sa dať jej šancu.

O päť rokov a niekoľko prvých miest neskôr má Jared skutočnú šancu stať sa profesionálom. Zostáva dodať, že hGH má na jeho úspechu značný podiel.

Alebo nie?

"Užívam hGH, ale aby som pravdu povedal, nemyslím si, že by bol sám o sebe zas až tak dobrý. Aspoň nie v porovnaní s inzulínom a vysokými dávkami testosterónu, "hovorí." Zdá sa, že s hGH proste ostatné drogy (lieky, ak chcete) fungujú lepšie. "

Jared berie hGH celý rok. Frekvenciu a dávky cykluje podľa cieľov a rozpočtu. "Nie je to lacné. Teda to pravé. 500 až 1000 babiek za sadu so 100 MJ (merná jednotka) je bežné, "hovorí." Bežne beriem 12-15 MJ pár dní v týždni mimo sezónu a 4-6 MJ denne pred súťažou. "

"Vysádzajú tri týždne pred súťažou, pretože to môže držať vodu. Je to však skvelé do diéty. Chudnete a zostávate plnšie, "dodáva.

Hoci medicínsky odporúčaná dávka hGH je pod 2 MJ denne, Jared trvá na tom, že jeho dávky nie sú ani zďaleka príliš vysoké.

"Počul som o profesionáloch, ktorí berú 20 i viac jednotiek denne. Ale nie teda každý deň. "

Christian Thibaudeau súhlasí. "Čo som počul, tak občasné vyššie dávky by mohli byť lepšie pre anabolizmus, zatiaľ čo dlhodobé nízke dávky pre stratu tuku. Takže 15 MJ trikrát týždenne pre svaly a 2-4 MJ denne pre chudnutie. "

Thibaudeau hovorí, že anabolický efekt hGH je závislý na sekréciu IGF-1, zatiaľ čo pálenie tuku je výsledok vlastného hGH. Vylučovanie IGF-1 je však ošemetné a dosť závisí na dávke.

"Potrebujete poriadnu dávku hGH, aby sa vylúčilo IGF-1 pre anabolickú odozvu," hovorí.

Cyklovanie dávok je lepšia ako každodenné vysoké dávky, pretože zmierňuje vedľajšie účinky, ktoré sú podľa Thibaudeaua veľmi reálne.

:a45 Temná strana hGH

Pri terapeutických dávkach sú vedľajšie účinky hGH relatívne mierne. Jedná sa o nadúvanie, syndróm karpálneho tunela, gynekomastiu, zvýšenie krvného tlaku, opuch optického nervu a pokles produkcie hormónov štítnej žľazy.

Aj dlhodobé užívanie rozumných dávkach sa zdá relatívne bezpečné. Dvojročná štúdia, vykonaná na veľkom vzorke, ktorú publikoval Journal of Clinical Endocrinology, zistila, že pacientom sa po liečbe hGH zlepšila telesná stavba, metabolické parametre a celková kvalita života. Jediný nepríjemný vedľajší efekt sa týkal plynatosti.

Desaťročná štúdie aplikácie hGH, ktorú publikoval Journal of Endocrinology and Metabolism bola podobne žiarivá. Testované subjekty znateľne zväčšili svalové tkanivo a zmenšili tukovou, zmenšili sa predpoklady k ateroskleróze, znížilo sa zúženie karotídy, zlepšil sa aj psychický stav. Štúdia síce testovala iba 10 subjektov, ale výsledky stále stojí za zmienku, pretože išlo o relatívne mladých ľudí. (Priemerný vek = 38)

Stále ale išlo o nízke dávky v porovnaní s kulturistikou. To je zásadný rozdiel.

Vysoká hladina hGH môže u dospelých jedincov spôsobiť akromegálie, čo je nadmerný rast hlavy, nôh a rúk. Nos, čeľusť, čelo, prsty na rukách i nohách vyrastú. Orgány a tráviaci trakt môžu tiež nadobudnúť na veľkosti, čo sa prejaví roztáhnutým bruchom, ktoré vídame u kulturistov.

Jared cíti, že jeho cyklovanie ho ušetrilo týchto nepríjemných vedľajších efektov. Teda väčšiny.

"Vlasy mi rastú rýchlejšie. Nechty tiež. Trošku trpím na syndróm karpálneho tunela. Nič zásadné, "ako hovorí." Ak dávkujeme rozumne, vedľajšie efekty by mali byť minimálne. "
Obrázok
:a45 Rastový hormón a rakovina

Panujú obavy, že dlhodobé užívanie hGH by mohlo zväčšiť riziko rakoviny. IGF-1 podporuje rast buniek a zabraňuje im v odumieranie. Čo je presne to, čo robia rakovinové bunky. Nekontrolovateľne rastú a neodumírají.

Mnohé štúdie preukázali, že ženy a vysokou hladinou hGH majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu rakoviny prsníka. U mužov je to rakovina prostaty.

Obhajcovia hGH však dodávajú, že hoci súvislosť medzi hladinou IGF-1 a istými typmi rakoviny existuje, súvislosť neznamená dôsledok. Navyše podľa najnovších výskumov má hGH pozitívny vplyv na imunitný systém, čo by (teoreticky) malo naopak znížiť riziko rakoviny.

"Existujú obmedzená, ale zaujímavá, dáta o hGH, ktoré zlepšuje prirodzenú bunkovú schopnosť zabíjať a imunitný dozor nad neoplastickými bunkami," hovorí Lopez. "Tým sa znižuje výskyt niektorých druhov rakoviny."

Napriek týmto plač nie je Lopez pripravený zavrhnúť úplne spojenie medzi hGH a rakovinou. Skôr, než predpíše hGH terapiu, hľadá ju u svojich pacientov.

"Dvakrát by som si rozmyslel, než by som predpísal hGH niekomu s hormonálne senzitívnym typom rakoviny," hovorí.

Táto oblasť chce rozhodne lepšie preštudovať.

:a45 Užívať alebo neužívať hGH

:a45 Budovanie svalov

Zdá sa jasné, že pre bežného silového športovca je hGH zbytočne drahý, vzhľadom k potenciálu pre rast svalov. Aspoň teda pokiaľ hovoríme o amerických farmaceutických zdrojoch. Ak by mal fungovať, je tento liek potrebné kombinovať s testosterónom a / alebo inzulínom alebo vyhnať dávky do nebeských výšin. Opäť, ak hovoríme o amerických zdrojoch hGH.

Tiež by malo byť spomenuté, že potenciál pre svalový rast pri vysokých dávkach zahŕňa všetko, čo nie je tuk alebo voda. Konkrétne napríklad orgány a vnútornosti. Čo iste bežný športovec moc neocení. Tento stav sa v dnešnej dobe dá už zvrátiť, ale kulturisti by napriek tomu mali tieto vedľajšie efekty zvážiť.

:a45 Pálenie tuku

Úžitok hGH pre pálenie tuku, predovšetkým v kombinácii s testosterónom, sa nedá poprieť.

Aj pri striedmych dávkach, sa dá pozorovať výrazný úbytok telesného tuku a udržanie čistej svalovej hmoty. Pri kombinácii so spaľovači a anabolikami sa zo zjavného výsledkov stávajú dramatické.

:a45 Zotavovanie

Potenciál hGH pre zotavovanie sa zdá na jednotku. Profesionálni športovci nejakých pár tisíc dolárov za mesiac nemusí riešiť aj športovci, ktorí berú podstatne menej, považujú za rozumné používať hGH ako prostriedok k predĺženiu športovej kariéry.

Kulturista Jared by regeneratívnu účinky hGH tiež odpřísáhnul. "Pred nejakou dobou som si pomerne dosť natrhnul triceps a bolo mi povedané, že pre mňa sezóna skončila. Zotavil som sa tak rýchlo, že som za štrnásť dní bol späť v posilňovni. Môj fyzioterapeut si ma chcel dať na plagát na kliniku. "

"Nemohol som mu povedať, že som na hGH."

:a45 Bezpečnosť

Bezpečnosť hGH sa zdá prijateľná. Treba však zopakovať, že dlhodobé štúdie boli vykonávané pri dávkach znateľne nižších, než aké športovci považujú za efektívny. Dôkazy svedčia o tom, že väčšie dávky nesú väčšie riziko.

Je teda hGH bezpečný pre všetkých?

Dr Lopez to hovorí nasledovne: "Je to o zvážení rizika a potenciálneho zisku, s ohľadom na osobnú a rodinnú históriu ochorenia, s ohľadom na potreby a ciele, ktoré jedinec má."

:a45 Výkonnosť

Okrem vplyvu na zotavenie a návrat na ihrisko má hGH veľmi malý účinok na vlastné športový výkon. Športovec s normálnou hladinou rastového hormónu z neho bude profitovať minimálne.

:a45 Sekretagoga: Obnova hGH

Sekretagoga (Secretagogues) sú substancie, ktoré vyvolávajú sekréciu iných substancií. Existuje niekoľko sekretagog hGH, ktoré sú práve teraz študované. A reštrikcie, ktoré sa postupne dostavujú, lákajú pozornosť lekárov práve k týmto substanciám. Jedna zo substancií je sermorelin acetát, umelý ekvivalent rastového hormónu, ktorý donúti hypofýzu k väčšej produkcii.

Mnoho lekárov preferuje moderátormi, ktoré zlepšia vlastnú produkciu hormónov, pred ich nahrádzaním. A sermorelin vyzerá na papieri veľmi sľubne. Existuje už roky, vyzerá bezpečne a na rozdiel od terapie hGH nenesie žiadne dlhodobé riziko pre hypofýzu a nehrozí predávkovanie.

Má to samozrejme aj nevýhody. Sermorelin je drahý a efektívny dávka sa môže blížiť tej, ktorú by vyžadoval hGH. Tiež má extrémne krátky polčas rozpadu, takže jeho potenciál pre zvýšenie hladiny rastového hormónu je krátkodobý. Tieto nevýhody stačili, aby sa pozornosť niektorých lekárov obrátila od obnovovanie rastového hormónu späť k jeho nahrádzanie.

Avšak, vývoj nového faktoru, s dlhším účinkom, ktorý by zariadil produkciu rastového hormónu, zvýšil záujem o obnovu tohto hormónu. Stanú sa hGH terapia čoskoro minulosťou? Čas ukáže.

:a45 Zdá sa, že v súčasnosti je prevládajúci názor na užívanie rastového hormónu nasledujúci:

Užívať len ak máte peniaze na celú kúru to znamená minimálne 4IU denne po dobu 8 týždňov ale lepšie je kúru predĺžiť až na 4 mesiace prípadne viac (cena sa pohybuje na čiernom trhu zhruba 7€/IU :a12 ) . Normálni ľudia by mali dávku zvyšovať len v prípade, že sa nedostavujú účinky alebo sa postupne zoslabujú. Profesionáli užívajú i 16 a viac IU denne ale to je o niečom inom. Dávka sa podáva buď naraz po tréningu alebo pred spaním, alebo rozdelená na dve dávky, z ktorých jedna sa aplikuje ráno a druhá po tréningu alebo pred spaním. Doporučuje sa vkladať po piatich dňoch užívania 1 až 2 dni voľna, predpokladám že hardcoristi deraví od ihiel sa nad tým usmievajú ale určite to pomôže hypofýze a navyše to dosť podstatne zníži cenu celej kúry.

Prevláda názor, že zároveň treba užívať inzulín a anabolické steroidy. Tým je zaručený nárast svalovej hmoty a zároveň zníženie množstva tuku aj pri vysokej kalorickej hodnote prijímaných potravín. Niektoré zdroje doporučujú užívať ešte T3 (napr. Cytomel). Rastový hormón má s anabolickými steroidmi synergický efekt, pretože na rozdiel od nich dokáže vytvárať nové svalové bunky a vlákna (hyperplazmia) a tým zvyšovať počet androgénnych receptorov. Inzulín zasa predlžuje životnosť IGF1 v tele a pôsobí proti hyperglykémii spôsobenej rastovým hormónom.

Limitujúcim faktorom je pre väčšinu ľudí cena. Je možné zohnať rôzne značky a dokonca aj za prijateľnú cenu, dávajte si však pozor vyrábajú sa totiž aj verzie len pre laboratórne účely, ktoré nedosahujú čistotu preparátov určených na liečebné účely. Ušetríte kopec peňazí ale neviete aký hnoj si okrem rastového hormónu (v tom lepšom prípade, pretože na trhu je aj veľa falšovaných prípravkov obsahujúcich napríklad len HCG) ešte picháte. Na človeka účinkujú aj rastové hormóny niektorých zvierat napríklad prasníc ale to už je hádam moc hardcore aj pre bláznivých ľudí. Ešte jedno upozornenie, rastový hormón je potrebné skladovať v teplote 2 až 8 °C, nesmie sa zmraziť ani dlhodobo držať opri vyššej teplote. Doba spotreby by pri správnom skladovaní nemala prekročiť 18 mesiacov. Takže ak vám niekto bude chcieť poslať rasťáky poštou, tak ho neberte vážne a rozhodne mu neposielajte peniaze vopred.

:a45 Zhrnutie

Na prvý pohľad sa výhody ľudského rastového hormónu javí až príliš sľubné, než aby boli skutočné. A ak nepočítame magické uzdravovacie schopnosti, tak je tento prvý pohľad tiež správny

Ak porovnáme anabolické schopnosti hGH s prostým testosterónom. V rozumných dávkach a bez zapojenia iných liekov, hGH neobstojí ako v bezpečnosti tak v pomere ceny a výkonu.

Neobstojí ani keď zapátrate po lacnejších čínskych verziách ako Jintropin a ešte lacnejších (a často diskutovatelně kvalitných) generických verziách. Mnoho mladých či rekreačných športovcov sa rozhodne napodobniť svoje vzory a siahnuť po hGH. Thibaudeau však svojim športovcom ešte dlho hGH odporúčať nebude.

"Nie je to zázračný liek," hovorí. "Je to len kúsok skladačky, rovnako ako steroidy a inzulín. Dokonca je to len malý kúsok skladačky."

"Ak bude vytvorený spoľahlivý test, bol by som prekvapený, keby sa niektorý z profesionálnych hráčov baseballu vôbec ešte obťažovať brať hGH."

Pre kulturistov na prahu vstupu medzi profesionálmi, ako je Jared, je to o niečom inom. "Neradím hGH pred inzulín alebo testosterón," hovorí. "Ale funguje to. A v podstate každý, proti komu budem stáť, to bude užívať. Znie to divne, ale v kulturistike musíte skrátka držať krok."

Zdroj: Internet

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18818
sintl.petr napísal:Chtel bych se zeptat na samotropin Vitex 3,33mg, je to kvalitni volba ?
Dekuji za odpved.
Je to od Alpha Pharma cize kvalita.
Užívateľov profilový obrázok
Od phantomgear
#29469
Laboratorně testovaný hgh i krev lab test
Top kvalita oleje a lab tested AS.
Pro ceník hatesnitches@protonmail.com

Budu se těšit :)
Užívateľov profilový obrázok
Od Toňo
#29567
Zdravim ako najlepsie uzivat RH 2iu rano na lacno (kolko minut nic nejest po aplikacke?) a 2iu pred spanim? Ci lepsie poobede medzi jedlami aby zbytocne nezabil na noc vlastnu produkciu? Uzivat cely tyzden ci PO- PI a vikend volno?
Dik
Užívateľov profilový obrázok
Od Slovan1945
#29569
Je jedno či po jedle alebo na lačno a HGH uživať 6 dní a jeden deň vysadiť.
Na lačno sa užívajú peptidy tam je to potrebne riešiť.
Užívateľov profilový obrázok
Od Chrisbeast
#29575
Toňo napísal:
28 Sep 2022, 05:47
Aha ok a zacat na 2iu rano a 2iu vecer teda ano? Nema niekto clanok kde sa pise aj uzivanie? Dakujem
Nie.
Užívať RH každý deň a vysádza sa počas týždňa len ak sa chce ušetriť na financiách.
Začína sa od 1 IU a končí sa napríklad na 4 IU denne. Ak sú silné vedlajšie účinky tak sa skúša opäť pyramída hore a dole aby sa telo adaptovalo.
Ideálne je užiť RH veľmi skoro ráno okolo pol 6. Stačí ale hneď po zobudení si dať dávku a až po polhodine sa najest.
Večerná dávka môže byť kľudne medzi jedlami.
Užívateľov profilový obrázok
Od phantomgear
#29706
Chrisbeast napísal:
28 Sep 2022, 20:38
Toňo napísal:
28 Sep 2022, 05:47
Aha ok a zacat na 2iu rano a 2iu vecer teda ano? Nema niekto clanok kde sa pise aj uzivanie? Dakujem
Nie.
Užívať RH každý deň a vysádza sa počas týždňa len ak sa chce ušetriť na financiách.
Začína sa od 1 IU a končí sa napríklad na 4 IU denne. Ak sú silné vedlajšie účinky tak sa skúša opäť pyramída hore a dole aby sa telo adaptovalo.
Ideálne je užiť RH veľmi skoro ráno okolo pol 6. Stačí ale hneď po zobudení si dať dávku a až po polhodine sa najest.
Večerná dávka môže byť kľudne medzi jedlami.
Z jakého důvodu se najíst za půl hodinu co si aplikuje hgh? Řekl bych, že je to jedno, protože se nesnažíš stimulovat uvolňování rustoveho hormonu, ale ty si ho aplikuješ v jednotkách. Můžeš klidně ráno 5:30 si dát hgh a hned na to snídani.
Užívateľov profilový obrázok
Od phantomgear
#29707
Toňo napísal:
27 Sep 2022, 20:02
Zdravim ako najlepsie uzivat RH 2iu rano na lacno (kolko minut nic nejest po aplikacke?) a 2iu pred spanim? Ci lepsie poobede medzi jedlami aby zbytocne nezabil na noc vlastnu produkciu? Uzivat cely tyzden ci PO- PI a vikend volno?
Dik
Jeden z dobrých způsobu je dát po probuzení 5:30-6:00 2iu hgh a hned se nasnídat a dalších dávku 2 iu zhruba za 6 hodin od první dávky. Tělo ho přirozeně produkuje v noci a po tréninku, takže je vhodné ho užívat brzo ráno a například před tréninkem to neni vůbec špatná volba.
Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných

Primobolan oral

Zdravím, vie niekto o nejakom kvalitnom pri[…]

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Problém s erekcí

Ahoj, jsem tu nový a chtěl jsem se zeptat[…]

Info 1x testosterón

Ahoj kedže ma trapi dlhe roky nizka hladina tst 8 […]