Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoju tému a v krátkosti sa nám predstavte. Ako dlho cvičíte, aké sú vaše miery, maximálky a pod...
Užívateľov profilový obrázok
Od eXtr3mer
#28318
Ahoj, rád by som sa Vám aj predstavil, ale aj požiadal o pomoc. Volám sa Andrej, mám 15 rokov.
Cvičím približne rok, respektíve v júny to bude rok. Začal som cvičiť s tým že som chcel schudnúť, to sa mi aj podarilo, teraz sa snažím budovať nejaké to svalstvo, zatiaľ mi to ide super. :a4
Čo sa týka stravy, mám jedalníček, ktorý som si urobil sám, takže sa snažím jesť veľa mäsa, vajíčka, vločky, no však to poznáte. Denne prímem približne nejakých 120-140g bielkovín.
Doplnky: True Whey Protein, Kreatín, niekedy dávnejšie som jedol aj glutamín, ale ten už neužívam.
Čo sa týka tréningov, cvičím 6+1, neviem či to nie je na mňa až príliš, ale ja sa cítim úplne v poriadku, a ešte že mám energie aj na rozdávanie.
Moje maximálky: Bench - 70kg - dlhší čas som neskúšal dať viac
Mŕtvy ťah - 115kg - taktiež som viac neskúšal
Drep - Vôbec som neskúšal, pretože mám problém z kolenami, ale drepovať normálne drepujem, len sa bojím si tam naložiť viac.
1. deň - Prsia, Biceps (triceps)
2. deň - Chrbát, Triceps (biceps)
3. deň - Nohy, Ramená
3x do týždňa do tréningu pridám brucho, a aj kardio.
Som zvedavý čo mi na to poviete, ďakujem za prečítanie.
S pozdravom eXtremer

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28325
Ahoj.
Ďakujem za príspevok.

Ja si myslím, že ak si s tým spokojný, ako napreduješ, tak je to v poriadku.

Teraz buduješ svalový objem. Vtedy je potrebné nie len veľa jesť ale aj správne načasovať jedlo a rozložiť si ho podľa nutričných hodnôt tak, aby si ho čo najviac zužitkoval.

S tým 6+1 sa mi to zdá pri objemovom tréningu trochu moc, ale ak ti to vyhovuje, nemám nič proti. Len, že pri objemových tréningoch sa skôr z intenzity uberá a pridáva sa viac času na regeneráciu svalstva. Objemový tréning sa zameriava skôr na základné komplexné cviky benchpress, drep, mŕtvy ťah. A vysoké váhy. Menej opakovaní.

Kolená si môžeš skúsiť zafixovať bandážami, možno ti to pomôže pri drepoch.

Pri každom tréningu je dobré zaradiť kardio, ja by som odporučil hneď na začiatku asi 15 min poriadne zahriať a nezabudnúť na zahrievacie série pred samotným tréningom.

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]