Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

elitesupps
Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28013
V stredu 28.3.2012 som mal na pláne tréning pŕs, bicepsu a lýtok. Cítil som sa unavený, viac ako inokedy už dva dni. Rozmýšľal som či si nedám o deň voľna naviac, ale samozrejme som to precenil a išiel som. Na tréningu som sa cítil dobre, rozcvičil som sa ako vždy pár sériami pekdecku a kladiek, ale čo nie je u mňa zvykom šiel som ako prvý cvik robiť tlak na rovnej lavičke. Vždy začínam šikmou lavičkou, ale všetko bolo obsadené preto som sa tak rozhodol. Začal som ľahšou váhou prvú sériu na 80kg a ďalšie 110kg, 130kg, 140kg. Potom prišla séria, ktorá ma odrovnala - 150kg prvé opakovanie v pohode, ale ďalšie tesne pri výtlaku kúsok od hrudníka začalo peklo, počul som praskanie a vedel som, že mi trhá prso jedno za druhým, čiže pod tým tlakom to šlo ako domino, bolo niečo po 17:00 hodine.

Obrázok
Obrázok


Mal som za sebou dopomoc pretože viem aký môže byť tento cvik nebezpečný. Kričal som drž to"Odtrhlo mi prso", ale samozrejme tú váhu sa udržať nedá takže pribehli na pomoc ďalší pri pohľade na to čo sa deje. Hneď som šiel na úrazovku, dokonca som to sám odšoféroval, tam som šiel na sono oboch prsníkov pre porovnanie poškodenia. Potom prišiel MUDr. Mudrák, ktorý ma aj operoval. Prve čo povedal bolo, že moje zranenie je rarita. Ohmatal to povedal doktorovi ktorý mal službu na úrazovke, že je to úplne odtrhnuté, miesto svalu je tam diera. Čo sa týka bolesti nejak som nepociťoval pri úraze, ale už cestou na úrazovku to začalo bolieť. Je streda večer, idem domov, ostávam so zranením do rána doma. Dal som si novalgin pred spaním od bolesti.

Obrázok


Je štvrtok ráno 7:00, kde ma berú na príjem a ostávam už v nemocnici. Robia mi predoperačné vyšetrenia EKG, krvné testy, rontgen hrudníka, ARO, kde bol problém nakoľko pri užívaní steroidov by mohlo dojsť pri operácii k zlyhaniu organizmu. Je štvrtok večer, moje posledné jedlo polievka, troška zemiakov, šťava z hovädzieho mäsa. Čaká ma operácia takže po polnoci už nemôžem ani piť ani jesť.
Obrázok
Obrázok


Je piatok 30.3.2012 ráno, 6 hodín, už mi dali infúziu. Ešte sa stále rozhoduje či sa bude operovať. Prišiel za mnou osobne endokrinológ, ktorý má na starosti žľazy s vnútorným vylučovaním (hormóny). Pýtal sa ma, čo som bral a kedy som si to dal naposledy. Takže som mu popísal môj cyklus nakoľko som vedel, že ma čaká operácia, neurobil som v tomto žiadnu chybu, preparáty som mal so sebou aj v nemocnici.

Endokrinológ musel rozhodnúť či sa do toho ide, rozhodnutie bolo na ňom. Bola aj možnosť, spraviť to s odstupom času, ale rekonvalescenia by bola horšia. Išiel sa ešte poradiť telefonátom do Ľubochne. Rozhodlo sa, že ma idú operovať. Už ani neviem koľko času ubehlo, keď ma brali. Po tabletke, čo mi dali som sa cítil ako po 4 poldeci tvrdého plus dáke pivo do toho. Ľahám si s trémou na operačný stôl, kde sestra alebo doktorka poznamenali, že keby vedeli dajú širší stôl :a15 .
Už ma uspávajú ešte vnímam voľačo a toči sa mi hlava.

A je po, prebral som sa a cítim sa dobre, samozrejme po narkóze trošku mimo. Operácia trvala 3 hodiny. Predomnou stojí priateľka a svokruš, ktorá pracuje v tejto nemocnici. Ešte hodinu ma nechali na jiske potom som spal až do večera, pričom som mal pár telefonátov napr.od kvalifikovaného trénera z fitka, kde trénujem ako som dopadol. Ináč pohľad hrúza na to. Dostávalo to stále viac farbu a aj opuch rástol samozrejme už od začiatku zranenia. Bolesti primerane iba na noc mi dávali infúzku od bolesti. Mal som zavedený dren, ktorý mi zložili dole v sobotu, keďže som tam mal iba niečo okolo deci krvi a bordelu.

Som ofáčovaný, čiže mám k dispozícii iba jednu ruku. Musím si dávať pozor, stačí malý pohyb a bude to odtrhnuté. Rekonvalenscencia bude trvať dlho. Pre výživu a obnovu svalových tkanív, šliach sa idem pustiť do BCAA, GLUTAMIN, TRIBULUS, KOLAGÉN + liečivá IBALGIN DUO EFFECT, AESCIN čo napomôže pri liečbe. Čo k tomuto dodať. Toto je jednoznačný príklad, že pri únave Vám niečo môže povoliť. Po mojich dlhoročných skúsenostiach by ma ani vo sne nenapadlo, že si spôsobím práve takéto zranenie.

Obrázok

Reklama

Reklama

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných

singlet look

Wearing clothes that are not too restrictive sing[…]

kanna schoenen

Alles wat je nodig hebt is liefde? kanna schoenen[…]

black converse high tops

As always, the latest black converse high tops C[…]

docela slušně spamuješ tohle forum :[…]