Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15807
Roztrhnutý prsný sval
V stredu 28.3.2012 som mal na pláne tréning pŕs,bicepsu a lýtok. Cítil som sa unavený, viac ako inokedy už dva dni.Rozmýšľal som či si nedám o deň voľna naviac, ale samozrejme som to precenil a išiel som. Na tréningu som sa cítil dobre, rozcvičil som sa ako vždy pár sériami pekdeku a kladiek, ale čo nie je u mňa zvykom šiel som ako prvý cvik robiť tlak na rovnej lavičke. Vždy začínam šikmou lavičkou, ale všetko bolo obsadené preto som sa tak rozhodol. Začal som ľahšou váhou prvú sériu na 80kg a ďalšie 110kg,130kg,140kg. Potom prišla séria, ktorá ma odrovnala - 150kg prvé opakovanie v pohode, ale ďalšie tesne pri výtlaku kúsok od hrudníka začalo peklo, počul som praskanie a vedel som, že mi trhá prso jedno za druhým, čiže pod tým tlakom to šlo ako domino, bolo niečo po 17:00 hodine.
Mal som za sebou dopomoc pretože viem aký môže byť tento cvik nebezpečný. Kričal som drž to"Odtrhlo mi prso", ale samozrejme tú váhu sa udržať nedá takže pribehli na pomoc ďalší pri pohľade na to čo sa deje. Hneď som šiel na úrazovku, dokonca som to sám odšoféroval, tam som šiel na sono oboch prsníkov pre porovnanie poškodenia. Potom prišiel MUDr. Mudrák, ktorý ma aj operoval. Prve čo povedal bolo, že moje zranenie je rarita. Ohmatal to povedal doktorovi ktorý mal službu na úrazovke, že je to úplne odtrhnuté, miesto svalu je tam diera.Čo sa týka bolesti nejak som nepociťoval pri úraze, ale už cestou na úrazovku to zacalo bolieť. Je streda večer, idem domov, ostávam so zranením do rána doma. Dal som si novalgin pred spaním od bolesti.
Je štvrtok ráno 7:00, kde ma berú na príjem a ostávam už v nemocnici. Robia mi predoperačné vyšetrenia EKG, krvné testy, rontgen hrudníka, ARO, kde bol problém nakoľko pri užívaní steroidov by mohlo dojsť pri operácii k zlyhaniu organizmu. Je štvrtok večer, moje posledné jedlo polievka, troška zemiakov, šťava z hovadzieho masa. Čaká ma operácia takže po polnoci už nemôžem ani piť ani jesť.
Je piatok 30.3.2012 ráno, 6 hodín, už mi dali infúziu. Ešte sa stále rozhoduje či sa bude operovať. Prišiel za mnou osobne endokrinológ, ktorý má na starosti žľazy s vnútorným vylučovaním (hormóny). Pýtal sa ma, čo som bral a kedy som si to dal naposledy.Takže som mu popísal môj cyklus nakoľko som vedel, že ma čaká operácia, neurobil som v tomto žiadnu chybu, preparáty som mal so sebou aj v nemocnici.
Endokrinológ musel rozhodnúť či sa do toho ide, rozhodnutie bolo na ňom. Bola aj možnosť, spraviť to s odstupom času, ale rekonvalescenia by bola horšia. Išiel sa ešte poradiť telefonátom do Ľubochne. Rozhodlo sa, že ma idú operovať. Už ani neviem koľko času ubehlo, keď ma brali. Po tabletke, čo mi dali som sa cítil ako po 4 poldeci tvrdého plus dáke pivo do toho. Ľahám si s trémou na operačný stôl, kde sestra alebo doktorka poznamenali, že keby vedeli dajú širší stôl :a15 .
Už ma uspávajú ešte vnímam voľačo a toči sa mi hlava.
A je po, prebral som sa a cítim sa dobre, samozrejme po narkóze trošku mimo. Operácia trvala 3 hodiny. Predomnou stojí priateľka a svokruš, ktorá pracuje v tejto nemocnici. Ešte hodinu ma nechali na jiske potom som spal až do večera, pričom som mal pár telefonátov napr.od kvalifikovaného trénera z fitka, kde trénujem ako som dopadol. Ináč pohľad hrúza na to. Dostávalo to stále viac farbu a aj opuch rástol samozrejme už od začiatku zranenia. Bolesti primerane iba na noc mi dávali infúzku od bolesti.Mal som zavedený dren, ktorý mi zložili dole v sobotu, keďže som tam mal iba niečo okolo deci krvi a bordelu.
Som ofáčovaný, čiže mám k dispozícii iba jednu ruku. Musím si dávať pozor, stačí malý pohyb a bude to odtrhnuté. Rekonvalenscencia bude trvať dlho. Pre výživu a obnovu svalových tkanív, šliach sa idem pustiť do BCAA, GLUTAMIN, TRIBULUS, KOLAGÉN + liečivá IBALGIN DUO EFFECT, AESCIN čo napomôže pri liečbe. Čo k tomuto dodať. Toto je jednoznačný príklad, že pri únave Vám niečo može povolit. Po mojich dlhoročných skúsenostiach by ma ani vo sne nenapadlo, že si spôsobím práve takéto zranenie.

Reklama

Reklama

#15810
snorlax napísal:fúha, nevyzerá to vobec dobre...drž sa, dúfam, že sa z toho čo najskor dostaneš.
a čo teraz cvičenie ? posilku neuvidíš aj niekolko mesiacov podla mna...
Ano niekolko mesiacov.Hlavne mi musia spevniet spoje potom zacnem trenovat len cisto nohy.
#15818
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:tak to teda vyzera fakt hnusne :a39 . takze asi z msr nebude nič :a17 či ?
Na majstrovstva buduci rok to nemam sancu to sa neda stihnut.Nasraty som jak cert :a39
co sa da robit , aby slak trafil ten pojebaný skurvený zivot :a39
#15820
papagiorgo napísal:
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:tak to teda vyzera fakt hnusne :a39 . takze asi z msr nebude nič :a17 či ?
Na majstrovstva buduci rok to nemam sancu to sa neda stihnut.Nasraty som jak cert :a39
co sa da robit , aby slak trafil ten pojebaný skurvený zivot :a39
VIES CO MAL SOM TUSAKA ZE SA NIECO POSERE PEKNE SOM SA ROZBEHOL A VERIM TOMU ZEBY SOM SIEL AJ BOL ZAMER IST NA MEDAILU. CIZE MA CAKA ZAS TAZKA CESTA A HORSIE ZE ODZNOVA A KOPA DRINY FINANCII JE V HAJI :a12
#15824
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:tak to teda vyzera fakt hnusne :a39 . takze asi z msr nebude nič :a17 či ?
Na majstrovstva buduci rok to nemam sancu to sa neda stihnut.Nasraty som jak cert :a39
co sa da robit , aby slak trafil ten pojebaný skurvený zivot :a39
VIES CO MAL SOM TUSAKA ZE SA NIECO POSERE PEKNE SOM SA ROZBEHOL A VERIM TOMU ZEBY SOM SIEL AJ BOL ZAMER IST NA MEDAILU. CIZE MA CAKA ZAS TAZKA CESTA A HORSIE ZE ODZNOVA A KOPA DRINY FINANCII JE V HAJI :a12
ty si chcel aj sutazit ? som myslel ze ides iba ako divak , volaco si spominal o rozhovoroch ze tam planujes
#15825
papagiorgo napísal:
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:tak to teda vyzera fakt hnusne :a39 . takze asi z msr nebude nič :a17 či ?
Na majstrovstva buduci rok to nemam sancu to sa neda stihnut.Nasraty som jak cert :a39
co sa da robit , aby slak trafil ten pojebaný skurvený zivot :a39
VIES CO MAL SOM TUSAKA ZE SA NIECO POSERE PEKNE SOM SA ROZBEHOL A VERIM TOMU ZEBY SOM SIEL AJ BOL ZAMER IST NA MEDAILU. CIZE MA CAKA ZAS TAZKA CESTA A HORSIE ZE ODZNOVA A KOPA DRINY FINANCII JE V HAJI :a12
ty si chcel aj sutazit ? som myslel ze ides iba ako divak , volaco si spominal o rozhovoroch ze tam planujes
Ano teraz natocit videodokument ale este uvidim. Mam ist z Ladislavom Kindernayom ktory ide zas prekvapit tuto sezonu a bude zas tazsi zhruba asi o 8kg :a12
Ja som sa chystal na buduci rok sutazit.
#15826
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:
vlastomenn napísal:
papagiorgo napísal:tak to teda vyzera fakt hnusne :a39 . takze asi z msr nebude nič :a17 či ?
Na majstrovstva buduci rok to nemam sancu to sa neda stihnut.Nasraty som jak cert :a39
co sa da robit , aby slak trafil ten pojebaný skurvený zivot :a39
VIES CO MAL SOM TUSAKA ZE SA NIECO POSERE PEKNE SOM SA ROZBEHOL A VERIM TOMU ZEBY SOM SIEL AJ BOL ZAMER IST NA MEDAILU. CIZE MA CAKA ZAS TAZKA CESTA A HORSIE ZE ODZNOVA A KOPA DRINY FINANCII JE V HAJI :a12
ty si chcel aj sutazit ? som myslel ze ides iba ako divak , volaco si spominal o rozhovoroch ze tam planujes
Ano teraz natocit videodokument ale este uvidim. Mam ist z Ladislavom Kindernayom ktory ide zas prekvapit tuto sezonu a bude zas tazsi zhruba asi o 8kg :a12
Ja som sa chystal na buduci rok sutazit.

snad ti to vyjde a natocis nejaký zaujimavý material pre forum , mozno aj s inými borcami , nie len s lacom :a10
#15827
papagiorgo napísal:snad ti to vyjde a natocis nejaký zaujimavý material pre forum , mozno aj s inými borcami , nie len s lacom :a10
Pre forum mam v plane velke prekvapenie a videa jedinecneho druhu kde nic take nenajdu.
#15846
kulihracovi napísal:Hlavně at si v pohodě
a brzy se uzdravíš :a40
Milos dakujem dufam ze uz slapes. Mam ine nervy skoro nic neurobim sam potrebujem stale pomoc no co uz musim vydrzat.
#15849
vlastomenn napísal:
kulihracovi napísal:Hlavně at si v pohodě
a brzy se uzdravíš :a40
Milos dakujem dufam ze uz slapes. Mam ine nervy skoro nic neurobim sam potrebujem stale pomoc no co uz musim vydrzat.
Ahoj Vlastiku
dnes jsem začal a mužu říct že ten olej u Galeniky je strašně hustej a bylo 1,1ml a po aplikaci nejak virazna bolest tosku je citit ale minimalne tak že super! a po oxy po 30 min mě vzala pěkně hlava ale tak to ma bejt mam to vždy po oxy
dám vědět po tydnu stim oxy
#15852
no vyzera to fakt nepekne, veru unava a zly pocit ci cvicit ist neist je strasne tazke rozhodovanie toto poznam, aj ked bez zraneni nastastie , ale vzdy chceme viac a viac prekoavat samych seba.

Hlavne sa uzdrav poriadne sa daj dokopy a treba opat znova zacat a dostat sa tam kde chces:)

drzim palce
#15863
hruskamara napísal:držim palce ať jsi brzo fit
několik dní jsem tu nebyl, tak to byl pro mě tak trochu šok!
pořádně si odpočiň a naber síly
No vsimol som si ze ta tu nebolo. Uz som zahajil riadnu liecbu.
#15873
milankos512 napísal:drž sa Vlasťo !!! A myslím že budem hovoriť za celé fórum keď poviem že sme s tebou a držíme ti palce ...skoré uzdravenie :a22
Dakujem vsetkym dost ma to drzi nad vodou taketo prispevky. Ano liecim sa dufam ze moja suplementacia mi pomoze skratit regeneraciu poskodeneho tkaniva cim skor. Teraz sa budem viac venovat foru kedze nemam co na praci.
#15874
vlastomenn napísal:
milankos512 napísal:drž sa Vlasťo !!! A myslím že budem hovoriť za celé fórum keď poviem že sme s tebou a držíme ti palce ...skoré uzdravenie :a22
Dakujem vsetkym dost ma to drzi nad vodou taketo prispevky. Ano liecim sa dufam ze moja suplementacia mi pomoze skratit regeneraciu poskodeneho tkaniva cim skor. Teraz sa budem viac venovat foru kedze nemam co na praci.
teraz nebudeme stíhať čítať všetky príspevky hehe :a11 ale nie v tomto prípade by sme asi boli všetci za to aby si sa mohol venovať radšej tej príprave ...ale zase o rok to môžeš opäť na plno rozbehnúť teda dúfam že aj skorej ale radšej pomalšie ako niečo pokaziť ... tak len veriť že sa to bude hojiť podľa predstáv a bude to zase ako predtým :a21
#15970
Takze dnes som bol na kontrole v nemocnici. Vyzera to dobre doktor bol spokojny z odvedenou pracou, hojenie je dobre. Vybrali mi zatial kazdy druhy steh o tyzden kontrola. Co ma netesi je ze ma zas zafacovali co som uz cakal ze dostanem ortezu.
#15971
vlastomenn napísal:Takze dnes som bol na kontrole v nemocnici. Vyzera to dobre doktor bol spokojny z odvedenou pracou, hojenie je dobre. Vybrali mi zatial kazdy druhy steh o tyzden kontrola. Co ma netesi je ze ma zas zafacovali co som uz cakal ze dostanem ortezu.
teraz ti nic ine nezostava len vydrzat , teraz su oni pani , predpokladam ze vedia co robia aby si sa co najskor z toho dostal , radsej byt mesiac poviazaný ako v buducnosti lutovat ze si to uponahlal
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]