Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

#26780
Ahojte,

cvicim pomerne kratko, ale dost ma zacala bavit teoria, no mam par nejasnosti a nie som schopny najst uspokojivu odpoved.

Cvicim necely rok a pripadam si skor endomorfne (nie som vylozene chudy a mam dost silne nohy). Z roznych dovodov mi uplne najviac vyhovuje trening rano (6:00). Mojim cielom je hlavne nabrat hmotu, pretoze pri svojej vyske proste vyzeram chudo. Par % tuku navyse mi nevadi, ale musi to nejako vyzerat.

Ked som zacal, dostal som par tipov ako jest (hlavne vela sacharidov), no dopadlo to tak, ze som pripral mnozstvo tuku. (Mal som asi 110kg, cize cca 16kg za pol roka). Zhodit mi to zobralo vela casu, ale tiez ma to naopak mnohemu naucilo. Skusil som si ketogenicku stravu, aj IF. Po istom case som sa ale akoby zasekol. Dnes vyzeram lepsie, som na byvalej vahe, no som silnejsi. Od ciela to ma ale daleko.

Aby som ale presiel k veci. Ked som sa venoval IF, "ucil" som sa, ze fasting faza predlzuje fazu (ktora zacina spankom) ked telo vylucuje anabolicke hormoni ako rastovy hormon a testosteron. Je to vlastne idealny stav a jedna z vyhod cvicenia rano. Na youtube som ale narazil na kanal "Ales Lamka" a autor vyzera seriozne a schopne, no v podstate tvrdi opak a sice, ze rano vlastne telo poziera samo seba a vylucuje najma kortizol. To iste sa deje aj pocas cvicenie hoci IF a zastancovia low-carb hovoria, ze tvrdy silovy trening naopak hladiny testosteronu a rastaku zvysuje. Existuje na toto jednoznacna odpoved ?

Tiez ma zaujima, ako sa rano stravujete. Z ketogenickych stravy prechadzam na istu formu low carb, no pred treningom si daval len kofein v tablete (200mg) a asi 6 amino tabliet od Scitecu (Amino 5600).
Po treningu WPC + 6-10g BCAA a dva banany. Neskor este 4 vajicka a cottage.

Tu ma zaujima nevyhnutnost sacharidov. Pri ketogenickej strave som nemal dojem, ze by mi chybala energia. Jeden z dovodov preco doplnat sacharidy je energia, inym zase zvysenie hladiny inzulinu. Podla niektorych studii ale nie su nutne a inzulin sa dostatocne zvysi aj zo samotnych bielkovin a BCAA.
Ake su vase skusenosti ?

Sacharidov by som sa normalne nebal, ale rad by som este nejaku dobu chudol a idealne aj trochu silnel a tak si hladam nejaku cesticku ako to docielit. Uz by som nerad rozdeloval trening na objemovku a rysovacku a ovela radsej by som proste postupne priberal s minimom tuku.

Ospravedlnujem sa za mozno hlupe otazky, ale nepodarilo sa mi dopracovat k uspokojivym odpovediam.

Dakujem

Reklama

Reklama

#26781
cvicit rano nalacno je fajn hlavne s tvojim somatotypom..daj si pred tym pre istotu protein a odmakaj si povedzme 45minutovy trening...v tvojom pripade radsej viac castejsich treningov...po treningu vyuzi anabolicke okno a zvys si inzulin najprv jednoduchymi a neskor komplexnymi sacharidmi...v tvojom pripade vol ovocie a nasledne zemiaky a ryzu..maximalne piskoty...urcite do seba necpi vlocky to za zalepi a budes priberat ...po cca 4-6 hodinach sacharidy brzdi..znizi sa ti inzulin a postupne prejdi do tukoveho metabolizmu...ku veceru kombinuj uz len bielkoviny a tuky...uprednostnujem zivocisne...ziadne srackove orechy a podobne...proste maso, syry, maximalne potom este na noc tvaroh...takimto sposobom si zaistim kocky na bruchu aj v objeme
#26792
No nevyznam sa v tebe. Raz pises, ze chces chudnut a potom, ze priberat.

Ale co sa naberania hmoty tyka, to je a vzdy bolo jednoduche v tom, ze potrebujes do seba dostat viac energie ako vydas.
Pocas spanku telo regeneruje a pritom spaluje obrovske mnozstvo energie. Preto som zastancom toho, ze pred spanim je potrebne dodat telu dalsiu energiu, ci uz sachre alebo bielkoviny alebo nejaky vhodny mix. Okrem ineho. A mozno aj pocas spanku mat pri posteli nejaky fajnovy energeticky husty drink. Protein nocny alebo gainer a tak podobne.
A trening na priberanie vzdy a kazdemu fungoval tazke vahy, malo opakovani, max. 3krat do tyzdna. Napr. korte alebo bear.
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]